Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2016., 00:37   #301
Moze li se na prvi pregled otici 6. Dan menstruacije? Onaj kada ajmo reci menstruacije prakticki nit nema? Zbog kasnjenja mi prvi termin na kraju pada tocno 6. dan, a tesko sam dobila termin. Hvala.
__________________
" Nije važno činiti velike stvari , već male stvari s velikim srcem " ♥
MusicGoddess is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 22:28   #302
Quote:
MusicGoddess kaže: Pogledaj post
Moze li se na prvi pregled otici 6. Dan menstruacije? Onaj kada ajmo reci menstruacije prakticki nit nema? Zbog kasnjenja mi prvi termin na kraju pada tocno 6. dan, a tesko sam dobila termin. Hvala.
Pa jel to hitno za taj prvi pregled? Meni 6. dan jos malo traje iako sam otisla jednom tako na pregled pa mu je ona uzv sonda ostala krvava tj onaj kondom sto stavi preko hehehe a sto cu mu ja mislila sam da je stalo..
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 22:30   #303
Dajte recite mi jel vas ikada boli nakon pregleda tj ultrazvuka vaginalnog? Mene danima nesto zna odjednom zabosti, zapeckati..
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 20:46   #304
Bi li mi netko objasnio što znači kad ti ginekolog kaže da imaš laganu upalu?

Nije mi jasno upalu čega, i što je uzrokuje

Konkretno, došao je nalaz PAPA testa, i zvala me medicinska da je PAPA u redu ali da imam laganu upalu, te da mi je dr. prepisao Rojazol.

Zašto se ne specificira KAKVA je to upala?

Prosvijetlite me.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 21:51   #305
Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
Dajte recite mi jel vas ikada boli nakon pregleda tj ultrazvuka vaginalnog? Mene danima nesto zna odjednom zabosti, zapeckati..
Mene boli jedino nakon papa testa. Toliko da nemerem sjest na bicikli poslije. Ali drugi dan je opet sve normalno..
maruskamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:03   #306
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Bi li mi netko objasnio što znači kad ti ginekolog kaže da imaš laganu upalu?

Nije mi jasno upalu čega, i što je uzrokuje

Konkretno, došao je nalaz PAPA testa, i zvala me medicinska da je PAPA u redu ali da imam laganu upalu, te da mi je dr. prepisao Rojazol.

Zašto se ne specificira KAKVA je to upala?

Prosvijetlite me.
To ti je obično neka mala bakterijska upalica, ako ti doc nije ništa drugo rekao..
Iz mog iskustva rojazol je dosta jak i njime sam liječila bakterije, e sad negdje 4-i dan sam po njemu dobila gljivice (kolko čitam to je normalno), pa sam onda nakon toga koristila canesten vaginalete... ugl. nisam baš fan rojazola...
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 00:54   #307
Quote:
Panther1989 kaže: Pogledaj post
To ti je obično neka mala bakterijska upalica, ako ti doc nije ništa drugo rekao..
Iz mog iskustva rojazol je dosta jak i njime sam liječila bakterije, e sad negdje 4-i dan sam po njemu dobila gljivice (kolko čitam to je normalno), pa sam onda nakon toga koristila canesten vaginalete... ugl. nisam baš fan rojazola...


Ja sam mislila da je to gljivična upala, jer piše da je Rojazol antimikotik....sad sam još zbunjenija

Ali kad tako napišeš, čini mi se da mi je nakon Rojazola pojačan bijeli iscjedak
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 23:43   #308
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post


Ja sam mislila da je to gljivična upala, jer piše da je Rojazol antimikotik....sad sam još zbunjenija

Ali kad tako napišeš, čini mi se da mi je nakon Rojazola pojačan bijeli iscjedak
Ma meje Rojazol uništio! Dobila sam pojačan bijeli iscjedak, s kojim prije nisam imala problema, i sad ga se ne mogu riješiti. Užas! Kad su mi plodni dani onda je najizraženiji. Tih dana ne mogu bez dnevnog uloška, ostali dani se još nekako prevladaju. Još mučim muku s tim!
maruskamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 14:42   #309
Rojazol je antimikotik, koristi se u liječenju gljivičnih infekcija i pomaže kod nekih infekcija bakterija. Ne možete od Rojazola dobiti gljivice jer on nije antibiotik, on služi za ubijanje gljivica, može samo biti da vam nije pogođena terapija i da trebate koristiti neku drugu vrstu antimikotika.

Điđe kad piše upala na papi, ja mislim da to može biti i bakterijska i gljivična. Trebalo bi napraviti bris da se vidi koja je točno upala. A što se tiče iscjedka, normalno je da bude bijel i pojačan kad se stavljaju vaginalete. Koliko se sjećam, ove su dosta masne vaginalete, nisu ko ostale koje budu praškaste. Meni je recimo Rojazol pomogao, a prije njega sam koristila 2-3 vrste od kojih mi nije bilo bolje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 11:39   #310
Kad je najbolje za otić na pregled kod ginekologa, mislim što se tiče mensturalnog ciklusa, tj. koji dan tog ciklusa?
Ako se nema nekih tegoba, dakle radi kontrole.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 13:43   #311
Možda odmah nakon što ti prođe menga?
Meni tako barem preporučuju zbog mioma
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 14:05   #312
Tako i planiram. Čitala sam da je najbolje zapravo od 8-12 dana menstrualnog ciklusa. Nisam bila odavno, čisto da imam uvid u stanje.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 18:00   #313

To je onda to..
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 09:57   #314
Imam jedno malo pitanje. Da li briseve (na Candidu, HPV, Ureaplasma idr. koji se vec svi rade) da li ih mogu traziti da ih napravi odmah kad uzima i papu? Ili moram prvo papu pa tek kad dode nalaz, ako nije dobar, tek onda na briseve?
Ja bi radije da mi to sve odmah uzme nevezano za nalaz pape, pa me eto zanima da li ginekolozi to zele tako napraviti? I ako ja to trazim / zahtjevam, da li onda moraju ili moj zahtjev smije odbiti?
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 23:10   #315
Može ti sve odmah uzeti, nevezano je to jedno uz drugo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 07:54   #316
Hvala na odgovoru.
Ma uvijek mi je samo papu radila pa me prvi put kad nije bio ok nalaz narucila za briseve. Tad se lijepo vidjelo kaj je uzrok losem nalazu i odredila se terapija, ponovili su se brisevi nakon nekog vremena i ok... A svaki iduci put mi na los nalaz pape na slijepo daje terapiju umjesto da vidi brisevima sta da ljeci... Zadnji put mi je dala Albotyl vaginalete kaj su uzasno jake, to sam naravno shvatila tek kad sam doma procitala vise o njima. Nekih 20 dana sam krvarila radi njih, ali kao to je normalno... Tak da sam sad odlucila ne sutjet i sve slusat i radit kak ona kaze, sad cu lijepo rec da odma sve napravi, pa nek mi lijepo ciljano da terapiju a ne terapiju protiv bakterija koja moze pospjesiti rast gljivica, a ni ne zna dal mozda imam CIN radi gljivica...
Ispricavam se, jos uvijek sam malo ljuta na cijelu tu situaciju...
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 12:15   #317
Trebala bi na godisnji servis, papa+uzv, al zbog nekih zdravstvenih problema pijem klavocin.
Da li mi on utjece na rezultate il bolje da pricekam dok mi terapija zavrsi?
I koliko od zavrsetka terapije bi bilo najbolje otic?
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:48   #318
Upravo sam htjela pitati je li istina da je na pregled najbolje otici sredinom ciklusa, al vidim da ste pisale o tome.

Zasto je takva preporuka?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 17:10   #319
pozdrav!

imam dogovoren ginekološki pregled poslije posla i ne stignem doma obaviti toaletu. imate li savjet kako da se uredim, a da to ne utječe na papa test.
pokušala sam u dm kupiti maramice za intimno područje, ali su sve s nekim mirisima?! nema bez mirisa...

dajte savjet
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:41   #320
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
pozdrav!

imam dogovoren ginekološki pregled poslije posla i ne stignem doma obaviti toaletu. imate li savjet kako da se uredim, a da to ne utječe na papa test.
pokušala sam u dm kupiti maramice za intimno područje, ali su sve s nekim mirisima?! nema bez mirisa...

dajte savjet
maramica sa ili bez mirisa ako ti pasu onda je svejedno - ako mislis da ces ireagirat na njih onda nakon njih namoci obican toaletni papir i prebrisi čuču
Higijena nema veze sa papa testom jer se obrisak uzima sa grlica maternice kojeg ionako ne peres
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.