Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 00:15   #421
Otprilike dva tjedna (znalo je bit duze)... kod privatnika max tjedan dana. Zovi! Ovi u Zapresicu salju obavijest na kucnu adresu ako nije uredu, a ako je ok, onda nista. Ja uvijek zovem nakon dva tjedna jer zelim znat tocno sta je, bez obzira jel ok il nije.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:35   #422
Eto..zvali ne jučer,papa bio rađen 19.10. Prethodni bio cinII, sad je cinI. Dobila geonistin vaginalete,ponoviti papu za 6mj te se napraviti briseve kad prođe menstruacija

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
signorina1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 15:47   #423
Bok cure

Listam malo temu pa ne mogu naći Jel vi radite papu u nekom posebnom danu/tjednu ciklusa? Vidim da neke rade, neke ne.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 10:53   #424
Samo da podijelim ovu grozotu.

Dakle, prije mjesec dana na trgu se dijelile mimoze, ministar poziva žene na rano otrkivanje raka grlića materince i redovite papa-testove.

U jednom zagrebačkom domu zdravlja, radila sam 30.11. papa-test.

Nalaza još nema. Dva mjeseca su prošla. Zovem danas, dobili su rezultate tek za datume do 05.11.

Dakle, čekat ću sigurno još mjesec dana.

Zovem Bijeli telefon kako bih prijavila, kažu da je to zato što jedan citolog pokriva 11 DOMOVA ZDRAVLJA!

Strašno. Ovo je strašno. Znam da se javno zdravstvo sustavno uništava, ali ovakav bezobrazluk nisam očekivala.

Hvala im na mimozama, krasno cvijeće.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:58   #425
ja sam papu radila 7.12., nalazi su došli 1.2. također mi je sestra spomenula neki problem s citologijom...
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:55   #426
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
ja sam papu radila 7.12., nalazi su došli 1.2. također mi je sestra spomenula neki problem s citologijom...
Ja ću, dakle, čekati nalaze 3 MJESECA.

Zvala sam Bijeli telefon i oni su mi praktički na ljepši način rekli: Ah, tako vam je to, što se može

Šou od države, šou.

Da ne spominjem kako moja ginekologica ima i privatnu praksu i onda ugovara preglede za svoju kliniku dok ja 15 minuta bez gaća sjedim u kabini, čekam da me prozove i slušam razgovor.

Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 20:15   #427
dakle jedno malo neuobicajeno pitanje..

dosao je nalaz papa testa CIS II (sil visokog stupnja) i uputnica za Kolposkopiju I histologiju.

ima li neko neki info o tome, daljnje korake savjete? kao prvo bi me zanimalo koliko bi sam taj pregled trebao doci otprilike u bolnici?

i sto to tocno znaci, neko razumljivo pojašnjenje i mozda pokoji savjet?
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:18   #428
Pozdrav.

Prvi put planiram obaviti papa-test.
Dosada sam samo preglede ultrazvukom imala.

Zanima me kako dobijem rezultate papa-testa, jel me gin. nazove ili poštom pošalju, pošto mi to drugo ne bi odgovaralo.
Hvala unaprijed
Iva Ivancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:49   #429
Papa test ce ti biti gotov najvjerojatnije kroz desetak dana do dva tjedna. Kod privatnika bude puno brze. Meni su znali poslati obavijest na kucnu adresu, ako je nalaz los da se javim u ordinaciju, a ako je sve ok, onda nista.. ali ja bi uvijek nazvala nakon tih 10 dana jer sam jednom prilikom dobila obavijest tek nakon 2 mjeseca. Naime doktorica bila na godisnjem, a meni nalaz los (cin II). To je bio prvi papa kojeg sam radila i mozes mislit koji šokovi su to bili...

Drzim fige da tebi bude sve uredu!

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:47   #430
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Papa test ce ti biti gotov najvjerojatnije kroz desetak dana do dva tjedna. Kod privatnika bude puno brze. Meni su znali poslati obavijest na kucnu adresu, ako je nalaz los da se javim u ordinaciju, a ako je sve ok, onda nista.. ali ja bi uvijek nazvala nakon tih 10 dana jer sam jednom prilikom dobila obavijest tek nakon 2 mjeseca. Naime doktorica bila na godisnjem, a meni nalaz los (cin II). To je bio prvi papa kojeg sam radila i mozes mislit koji šokovi su to bili...

Drzim fige da tebi bude sve uredu!

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Hvala na lijepim željama.

Ma stvar je u tome što bi mi bilo malo neugodno da mi ukućani to vide ako mi dođe na kućnu adresu. Valjda ću se moći dogovoriti za telefonsku obavijest.
Iva Ivancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2018., 07:45   #431
Pozdrav! U petak me nazvala med. sestra s rezultatima nalaza. Rekla mi je da dođem ponoviti PAPA test kroz 6 mjeseci jer su mi nađene atipične epitelne stanice, ali na moj upit jesu to oni CIN-ovi ona kaže ne nisu nikakve predkarcinomske tvorbe. Može li mi itko objasniti što je to?? Imam 30 godina i do sad su mi PAPA t uvijek bili uredni!
P.S. Zadnjih mjesec dana osjetim promjenu u mirisu dolje i zadnjih pet dana me i boli i pecka dak obavljam malu nuždu...jel moguće da je to povezano!?
__________________
lose your dreams and you will lose your mind
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 11:53   #432
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Samo da podijelim ovu grozotu.

Dakle, prije mjesec dana na trgu se dijelile mimoze, ministar poziva žene na rano otrkivanje raka grlića materince i redovite papa-testove.

U jednom zagrebačkom domu zdravlja, radila sam 30.11. papa-test.

Nalaza još nema. Dva mjeseca su prošla. Zovem danas, dobili su rezultate tek za datume do 05.11.

Dakle, čekat ću sigurno još mjesec dana.

Zovem Bijeli telefon kako bih prijavila, kažu da je to zato što jedan citolog pokriva 11 DOMOVA ZDRAVLJA!

Strašno. Ovo je strašno. Znam da se javno zdravstvo sustavno uništava, ali ovakav bezobrazluk nisam očekivala.

Hvala im na mimozama, krasno cvijeće.
Zato ja idem privatno.Pregled, papa test i ultrazvuk 600 kn.Toliko mogu odvojiti.Ja sam isto čekala po 3 mjeseca pa si mislim jebote u ta 3 mjeseca mogu krepat po njima.Ja mislm da se za te glavne testove treba odvojiti za privatno..
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2018., 18:36   #433
Došao mi je nalaz papa testa i piše da je uredan ,a mene sve svrbi i boli.Ako bi mi netko mogao pojasniti detalje nalaza bila bi zahvalan jer sam već na rubu.
Reaktivne promjene na stanicama koje su povezane s:
Upalom-tu je kvačica ispred
citolizom -i tu je kvačica ispred
Šta to znači???
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2018., 19:04   #434
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Došao mi je nalaz papa testa i piše da je uredan ,a mene sve svrbi i boli.Ako bi mi netko mogao pojasniti detalje nalaza bila bi zahvalan jer sam već na rubu.
Reaktivne promjene na stanicama koje su povezane s:
Upalom-tu je kvačica ispred
citolizom -i tu je kvačica ispred
Šta to znači???
Jesu napravljeni brisevi.i.hpv?Reaktivne promjene su povezane sa upalom, kod mene se pokazala ureoplasma.Takoder , moze ti biti od stresa.Eventualno, da napravis urinokulturu, te da ne postoje gljivice, odnosno.candida.Ovo.je moje cisto laicko misljenje.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2018., 19:15   #435
svrbi i boljeca? garant kandida. možda još nešto uz.
u apoteku po vaginalete i neke probiotike. i na dijetu bez šećera, smanjenim ugljikohidratima.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 10:22   #436
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Jesu napravljeni brisevi.i.hpv?Reaktivne promjene su povezane sa upalom, kod mene se pokazala ureoplasma.Takoder , moze ti biti od stresa.Eventualno, da napravis urinokulturu, te da ne postoje gljivice, odnosno.candida.Ovo.je moje cisto laicko misljenje.
Urino kulturu sam napravila i imam kristale u mokraći,za to sam uzela čaj od maslačka i Cystinol.Kandidu također imam i uzela sam vaginalete i kremu a danas idem po probiotike oralen i vaginalne .
Brisevi nisu napravljeni ,moj socijalni ne želi ni čuti jedino da idem privatno a i imam jednoga partner već 20 godina .
Uglavno briseve ću napraviti za par mjeseci privatno.
Ali zašto piše da je papa test uredan ,kad očito imam neku upalu i kandidu??
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 12:35   #437
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Urino kulturu sam napravila i imam kristale u mokraći,za to sam uzela čaj od maslačka i Cystinol.Kandidu također imam i uzela sam vaginalete i kremu a danas idem po probiotike oralen i vaginalne .
Brisevi nisu napravljeni ,moj socijalni ne želi ni čuti jedino da idem privatno a i imam jednoga partner već 20 godina .
Uglavno briseve ću napraviti za par mjeseci privatno.
Ali zašto piše da je papa test uredan ,kad očito imam neku upalu i kandidu??
Brisevi nemaju veze, ako.imas jednog partnera cijelo vrijeme.Pise ti da je papa test uredan jer nemas abnormalne stanice koje bi.ukazivali na rak.Upala i kandida se moze izlijeciti.
i
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 13:24   #438
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Brisevi nemaju veze, ako.imas jednog partnera cijelo vrijeme.Pise ti da je papa test uredan jer nemas abnormalne stanice koje bi.ukazivali na rak.Upala i kandida se moze izlijeciti.
i
Kako nemaju veze ,šta nije većina tih boleština spolno prenosiva bolest a znam da mi je muž vjeran ha,ha.A ja ne šaram okolo.
Evo sad sam naručila Linex lady za oralnu i vaginalnu upotrebu i neki gel sa čajevcem koji se koristi poslije Plymicola.
Ovo meni dođe od korištenja tampona ovaj mjesec sam ih koristila u teretani i evo sranja.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 14:16   #439
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Kako nemaju veze ,šta nije većina tih boleština spolno prenosiva bolest a znam da mi je muž vjeran ha,ha.A ja ne šaram okolo.
Evo sad sam naručila Linex lady za oralnu i vaginalnu upotrebu i neki gel sa čajevcem koji se koristi poslije Plymicola.
Ovo meni dođe od korištenja tampona ovaj mjesec sam ih koristila u teretani i evo sranja.
Ne bas, mogu se pokupiti na wcu, od hrane, tampona, uloska,donjeg rublja,stresa, slabijeg imuniteta.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 15:54   #440
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ne bas, mogu se pokupiti na wcu, od hrane, tampona, uloska,donjeg rublja,stresa, slabijeg imuniteta.
Ništa ,pitati ću ga da napravim te briseve.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.