Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2013., 21:04   #2041
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ovi što skakuću s jedne knjige na drugu pa treću pa desetu, a nijednu ne shvate potpuno, čak najčešće nijednu ni ne pročitaju cijelu, to je drugo, nisam na to mislio. Naravno, nije nikakvo čudo kad takvi ne postignu nikakve rezultate.

"mozda je katkad bolje rjesenje da se prepustimo i pustimo da nam zivot sam pokaze zakon privlacnosti"
Možda je bolje. A postoji li pravilo na koji način će nam život to pokazati? Ako pokazuje tako što nam je ponudio neku knjigu, možda je to dobro, možda je to naš put...da, knjige pišu ljudi, možda nas oni žele usmjeriti onako nekako kako je tebe usmjerio onaj vidovnjak...u oba slučaja se može imati osjećaj da je odgovor došao iz tebe...a ipak nije ...
Ako želiš sama doći do istine i smatraš da ti ne trebaju knjige, onda ti ne trebaju ni duhovne vođe...no nekim putem ipak treba ići, život će ga vjerojatno ponuditi, tebi ovakav, nekom drugom možda neki drugi, cilj je isti...to je pak ono što ja želim reći.
nisam o tome pricala..

cesto se dogodi da odgovor dobijem sama unutar sebe, bez ikoga, o tome pricam a inace naravno da je potpuno isto citala ja knjigu, slusala predavanje ili isjecak na utubeu

i nemoj suditi ljude koji ne razumiju...nije lako razumjeti nit je pravo vrijeme za sve

ja sam ovdje da dam jedan drugi uvid, da uvedem malo nereda
__________________
love is everything

Zadnje uređivanje poisonous ivy : 03.02.2013. at 21:11.
poisonous ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 22:42   #2042
Hey transurferi koji ste u zagrebu, imam jednu informaciju za vas koja bi vam mogla biti od velike koristi.
Tko želi znati o čemu se radi može mi se javit na PM.
Osim zagreba ulogu igraju Split, Rijeka, Pula i Osijek, jedna dobra prilika za sve a pogotovo transurfere.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 23:32   #2043
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Hey transurferi koji ste u zagrebu, imam jednu informaciju za vas koja bi vam mogla biti od velike koristi.
Tko želi znati o čemu se radi može mi se javit na PM.
Osim zagreba ulogu igraju Split, Rijeka, Pula i Osijek, jedna dobra prilika za sve a pogotovo transurfere.
Zašto ne javno, ovdje, da svi znamo? Ako je nešto od velike koristi za transurfere reci nam Ne prisiljavam, naravno, ako ne želiš, ne trebaš.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 23:42   #2044
Quote:
Java Junkie kaže: Pogledaj post
Zašto ne javno, ovdje, da svi znamo? Ako je nešto od velike koristi za transurfere reci nam Ne prisiljavam, naravno, ako ne želiš, ne trebaš.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD
Nećemo offtopic
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 00:05   #2045
Quote:
poisonous ivy kaže: Pogledaj post
cesto se dogodi da odgovor dobijem sama unutar sebe, bez ikoga
Naravno, događa se. Ali mislim da je ipak mali broj ljudi koji imaju takvo iskustvo. Mislim da je nebitno kako se dobije odgovor i što će nas usmjeriti na pravi put, bitno je da se to dogodi. A mogućnosti su brojne.

Suđenje je svakako lošija stvar od pomaganja. Ako netko ne razumije bolje mu je pomoći nego mu suditi. Ali smijem li mu pomoći? Sad te zezam jer pokušavaš napraviti nered, no to ti ne može uspjeti jer u transurfingu i na ovom topicu a i puno šire sve ide kako treba.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 00:13   #2046
Planiram počet sa čitanjem ovih knjiga ubrzo... imate li kakvih savjeta? Na šta da se skoncentriram, obratim pažnju?
PenelopeJane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 00:22   #2047
Quote:
PenelopeJane kaže: Pogledaj post
Planiram počet sa čitanjem ovih knjiga ubrzo... imate li kakvih savjeta? Na šta da se skoncentriram, obratim pažnju?
Samo čitaj polagano i nastoj tehnike iskorištavati odmah u praksi da shvatiš ono što piše u knjizi.
Nema se tu na što posebno obratit pažnja jer tu zaista ima mnogo toga, samo polagano i sa strpljenjem.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 03:24   #2048
Quote:
PenelopeJane kaže: Pogledaj post
Planiram počet sa čitanjem ovih knjiga ubrzo... imate li kakvih savjeta? Na šta da se skoncentriram, obratim pažnju?
Obrati pažnju kada ti tvoj um počne sugerirati da je nešto što pročitaš nemoguće, da ne radi, da je bezveze. Kad se uhvatiš u takvim sumnjama, ne samo da im ne trebaš potpasti pod utjecaj, već iskoristi tu priliku da ih okreneš naglavačke - u pozitivno uvjerenje. Tako će cijela stvar brže početi davati rezultate. Ispuni se entuzijazmom i sigurnošću. Možda ćeš ispočetka najlakše osjetiti 'kako radi' kad počneš uviđati gdje ti sve curi energija bespotrebno i to promijeniš.

Have fun!
Evolverator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 04:04   #2049
Skoncentrirajte se na to da ne tražite savjete od drugih. Donosite svoja pravila i svoje zakone slušajući svoje srce.


Na ego se lijepe klata, ali točnije, na razum se lijepe klatna. Duša mora bit sebična da bi postigla ono što želi, tek tada i samo tada bit će u stanju pomoći i drugima.
Infantilno udubljavanje u tuđe probleme ne donosi ništa.
tkosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 08:34   #2050
zahtjevni dani

novi odnos, dug za režije, traženje modusa odnosa s majkom

potom "listanje" foruma,
tv serije
odmak od njih jer su šablone za uspavljivanje i sakrivanje.
želja da se u svemu dobro snađem..odmaknem.
potom
uviđanje da mi treba naći manii stan..sve u zadnjih par dana.

svijesna raznolikih kretanja u nutrini,
a što je to?
poistovjećivanje, davanje važnosti

jutros vidim..to je film
nisam ja,
jedno po jedno, rekoh
prioriteti

bez osjećaja krivnje i nesposobnosti.
smiješim se.
danas ću se naspavati.
čini se da čovjek sam sebe najviše izmori.
naspavati bez straha, tjeskobe, i ideje da je neko drugi važniji od mog mirnog duha.

hvala dobri ljudi, tu ste..a ja sam budna i zato, na san..ne nastavljam ne radim sapunicu od prethodnih doživljaja. zar su uopće bili? bila je moja reakcija.

deme dal, dekuju, transurferi!
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 08:38   #2051
Quote:
Evolverator kaže: Pogledaj post

Možda ćeš ispočetka najlakše osjetiti 'kako radi' kad počneš uviđati gdje ti sve curi energija bespotrebno i to promijeniš.

Have fun!
to je točno.
za sve se volimo držati, to je naše, naša navika, naša želja da baš tako činimo..odlična sugestija Evolverator
__________________
to nisam ja

Zadnje uređivanje Štrikalica : 05.02.2013. at 06:33. Reason: popravak quote tipfelera
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 18:27   #2052
Quote:
Evolverator kaže: Pogledaj post
Obrati pažnju kada ti tvoj um počne sugerirati da je nešto što pročitaš nemoguće, da ne radi, da je bezveze. Kad se uhvatiš u takvim sumnjama, ne samo da im ne trebaš potpasti pod utjecaj, već iskoristi tu priliku da ih okreneš naglavačke - u pozitivno uvjerenje. Tako će cijela stvar brže početi davati rezultate. Ispuni se entuzijazmom i sigurnošću. Možda ćeš ispočetka najlakše osjetiti 'kako radi' kad počneš uviđati gdje ti sve curi energija bespotrebno i to promijeniš.

Have fun!
Puno toga sažeto u par riječi. Odlično rečeno.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:21   #2053
Hvala svima na odgovorima. Javim dojmove
PenelopeJane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:33   #2054
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Hmm..hmm...a ako smijem pitati - kako će netko znati da je netko nekome na PM poslao nešto što se može smatrati reklamom? Zar netko čita naše privatne poruke?
pa posaljite covjeku pp kao i ja pa cete saznati
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 11:11   #2055
Je li netko doživio fenomen koji Zeland opisuje kao "naprijed u prošlost"?
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 14:07   #2056
Ja sam doživio fenomen koji Zeland opisuje kao "naprijed u prošlost".
kako? postojala su razdoblja u mom životu kada sam bio sretan, najsretniji. To je bilo između 3 i 14 godine.
Tada sam pucao od sreće. svaki dan mi je bio praznik. igrao sam se po cijele dane . gledao disnyjeve crtiće, trčao po šumi. vozio bicikl, mirisao ruže, slušao ptice, gledao oblake...itd
I zadnjih 2-3 godine radim to isto..
gledam crtiće sa svojim klincima.
Npr gledao sam Pinokija neki dan.
a nisam ga gledao 30 godina.
opet su se vratilio oni stari divni osjećaji.
nego danas kad gledam te crtiće, definitivno vidim da su Disney (a i Hans Kristijan Andersen) bili jako mudri ljudi, ako ne i prosvijetljeni.
Kad sam opet gledam Pinokija vidim toliko toga iz Transurfinagamnpr.
Lutak na koncima(klatna)
dobra vila( anđeo čuvar)
ispunjavanje želja (Đepeto je želio da ima živog dječaka)
mali cvrčak( Pinokijeva savijest)
Tuđi ciljavi (Pinokijo ode na otok užitka, pa radi magarca od samoga sebe..)
a i ja sam radio magarca iz samoga sebe, jer sam imao krive ciljeve, vezane uz moć, slavu, ponos, hvalisanje.
pravi ciljevi i vrijednosti su sasvim nešto drugo, vezani uz čestitost, ...ma opet previše pričam.
trebam se ponašati skromno i držati jezik za zubima.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 16:49   #2057
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
...trebam se ponašati skromno i držati jezik za zubima.
Trebaš ići za svojom strašću i uzbuđenjem. Oni ne lažu. Samo trebaš imati povjerenja u njih.
Evolverator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 11:39   #2058
Imao sam prije neki dan jedno zanimljivo i smiješno iskustvo koje bih podijelio s vama, a koje mi je bilo odlična potvrda da sam na dobrom putu. Super je osjećaj kad klatno ispraćaš sa smiješkom i puštaš ga nek ide dalje svojim putem.

Bio sam neki dan kod prijatelja na ručku na kojem je bilo još nekoliko
zajedničkih poznanika.
Moram napomenuti da je taj prijatelj jedan od onih o kojima sam nedavno ovdje pisao, koji stalno kukaju, prigovaraju i s užitkom prepričavaju svoje nevolje, on je najjači takav primjerak kojeg znam.

Tokom tog druženja, on i njegova žena su stalno prosuđivali, udarali mi kontru i negativno komentirali moja razmišljanja i stavove o nekim životnim stvarima o kojima smo razgovarali. Bilo je izrazito vidljivo koliko ih klatna drže u škripcu i koliko su bespomoćni. Zato i nisam pokušavao uvjeriti ih u ispravnost mojih stavova, jednostavno sam ih pustio.

Drugi dan, kad sam se s njim sreo na poslu (mi smo kolege i radimo zajedno), rekao mi je onako sažaljivo "da je on moj prijatelj već dugo godina i da mi mora biti iskren, da se neka ne uvrijedim, ali mi mora reći nešto". Pa kaže da su on i njegova žena kasnije komentirali to druženje i da su oboje primijetili i složili se "da je Ibrahim u qoortzu".:klap: Kaže da je njegova žena rekla da sam se promijenio, da se uopće ne prilagođavam normama i pravilima društva, da je vidljivo da sam postao dovoljan sam sebi i da je to jako loše za mene, da sam u kurcu.
I još je rekao, neka se ne ljutim ali da je i on to primijetio.
Ja kad sam to čuo bilo mi je toliko smiješno da sam prasnuo u smijeh i
smijao se do suza. Baš sam se dobro osjećao radi toga, ne samo zato što sam se dobro nasmijao nego i zato što mi je to bila odlična potvrda da sam na pravom putu. Kad sam se prestao smijati i kad smo nastavili razgovor onda me pitao: "I, što ti misliš o svemu tome?" A ja sam mu ležerno odgovorio: "Ništa."
Nisam uopće komentirao i vidio je da njegova priča nije ostavila dojmove na mene.
Onda je popizdio i rekao da sam stvarno poludio, da mi nitko više ne može pomoći, a ja sam se opet smijao i ubrzo otišao.


Otkad znam za transurfing i kako ga sve više prakticiram, primijetio sam da mi neki ljudi koje dugo poznajem (naravno, ne svi) više uopće ne pašu, da mi više nije ugodno u njihovom društvu, da me zamaraju i da se ne osjećam dobro u njihovoj
blizini. Kad odu ili završimo razgovor - osjetim olakšanje.

Nasuprot tome, otprilike u isto vrijeme počeli su mi se pojavljivati neki novi ljudi koji su me ugodno iznenadili pozitvnom vibrom i
razumijevanjem ovakvih stvari, koji su na istim valnim duljinama i s kojima sam se odmah "skužio". S njima je zadovoljstvo komunicirati.
Događa li se i vama ovako nešto?
Prije svega mislim na ovo zadnje, ali i na ono prvo...
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 11:44   #2059
@Ibrahim : hahahaha barem je bio iskren s tebom XD
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 12:39   #2060
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Imao sam prije neki dan jedno zanimljivo i smiješno iskustvo koje bih podijelio s vama, a koje mi je bilo odlična potvrda da sam na dobrom putu. Super je osjećaj kad klatno ispraćaš sa smiješkom i puštaš ga nek ide dalje svojim putem.
a zasto imas potrebu sa svima razgovarati o svojim zivotnim uvjerenjima? efekt je otpilike jednak kao se netko tebi blizak uclani u sektu i prica ti kako upravo daje svu svoju lovu jer ce mu to donijeti srecu u zivotu..

tj. zasto trazis potvrdu za svoj nacin zivota od takvih ljudi

Dozivjela sam jednaku osudu od najboljeg prijatelja....... situacija je bila vrlo slicna, moja reakcija je bila identicna, doduse nisam plakala od smijeha jer je on ipak bio znacajna osoba u mom zivotu al sam s lakocom otisla...

i da.. bravo!
__________________
love is everything

Zadnje uređivanje poisonous ivy : 15.02.2013. at 13:02.
poisonous ivy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.