Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2012., 15:27   #41
ja sam nedavno bila kod dr Lučić i bila je naprosto fantastična. kad sam joj ispričala sve što me muči odmah je rekla zašto je to tako i sve je "pogodila" i prije nego me pregledala.

netko je gore napisao da ima tešku ruku - samnom totalna neistina. ja imam problema sa bolnim odnosima i također me bole i ginekološki pregledi. moja socijalna doktorica nikad tome nije pridodavala nikakvu važnost i doslovno me masakrirala svaki put, masu puta sam izašla iz ordinacije u suzama od bolova. no da se vratim na dr Lučić, ona me pregledala sa (ako sam dobro shvatila) virgo instrumentima (morala ga je i oprati i dezinficirati samo radi mene, jer obično ne koristi te tako malene, ali nije joj bio problem taj dodatan trud) i na kraju me pregledala samo jednim prstom. ja nisam inzistirala na tome da koristi manje predmete niti da me pregleda jednim prstom jer sam mislila da manji predmeti ne postoje, no sad barem znam što ču tražiti kad opet odem kod socijalne. il virgo predmeti, il dawn skuplja noge i odlazi

i da napomenem još nešto, već godinama muku mučim sa tim glupim bolnim odnosima i ona mi je prepisala kremu linoladiol (nisam sigurna da se tako piše, ali nije ni važno) koja je - pomogla!!! moja socijalna je, kad je pisala recept, 10 puta ponovila kako to neče pomoći, kako to nije za bolne odnose i slične gluposti, da bi ja u uputama pročitala da je krema, između ostalog, baš za bolne odnose ! toliko o stučnosti mog socijalca

pregled stvarno je bio skup, barem za moje prilike, ali je bio i neophodan i eto, barem je riješio dva velika problema - ne dolazak mjesečnice i bolne odnose (zbog kojih se več duže vrijeme ne osječam uopče kao žena nego kao frigidno čudovište ) - tako da mi uopče nije žao novaca.

i još jedna stvar, ona mi je prvi put otkad idem kod ginekologa odredila dijagnozu policističkih jajnika (da napomenem, idem od svoje 16-te, a sada imam skoro 22 god), do sada je moja socijalna uvjek govorila kako imam ciste, ali tome nije pridodavala nikakvu važnost.

nisam htjela ovoliko duljiti , ali samo sam željela opisati cjelo iskustvo. stvarno sam bila veoma ugodno iznenađena i preporučavam doktoricu svima!


EDIT:
sada i ona radi na Trnju (u nekom od gornjih postova sam vidila da piše da je radila na Jarunu, možda se od jeseni to promjeni, ali preko ljeta je u svakom slučaju bila na Trnju)
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 14:12   #42
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
ja sam nedavno bila kod dr Lučić sada i ona radi na Trnju (u nekom od gornjih postova sam vidila da piše da je radila na Jarunu, možda se od jeseni to promjeni, ali preko ljeta je u svakom slučaju bila na Trnju)
možda kombinira jer je spominjala mogućnost prebacivanja u Trnje; u svakom sl. idući tjed. sam naručena kod nje na Jarun pa ću sve raspitati
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 14:35   #43
kad sam ja išla, jarun je bio zatvoren. tako rekla teta na centrali ! valjda je zato dr radila na trnju
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 10:38   #44
Bok svima, neka netko javi ako sazna nešto za novog gina u Suncu u Rijeci. hvala
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:13   #45
pozdrav!

Ovdje možete nači dobre i loše doktore te komentare. Možda nekom pomogne

http://najdoktor.com/
__________________
Zemljani
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 19:51   #46
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
kad sam ja išla, jarun je bio zatvoren. tako rekla teta na centrali ! valjda je zato dr radila na trnju
zbog GO valjda;sad je Jarun - definitivno i provjereno
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:48   #47
Ja sam se bila pokušala registrirani na taj najdoktor i nikakd mi na mail nije stigao pass, iako sam pokušavala nekoliko puta pa čak i slala administratoru mail. A registrirati sam se htjela jer sam tamo vidjela super ocjene za dr. Kolaka iz Nove bolnice koji je na jako lošem glasu i po stručnosti i po tome da voli lovicu. On inače čita i ovaj forum i vjerojatno posta tu, to mi je sam jednom rekao, pa sam htjela tamo napisati svoje mišljenje o tom čovjeku, ali na žalost se nisam uspjela ni registrirati. Super ideja, ali baš im ne radi stranica, na žalost.

Što se tiče Lučić, ona radi na Jarunu, a samo je na zamjenama u Trnju. I ženska je stvarno, ali stvarno TEMELJITA I SAVJESNA i ljubazna, preporučujem ju. Ako se i ne slažem nekad s njom, nikad nije bila nesavjesnna ili netemeljita ili da mi nešto nije objasnila. Svaka joj čast.

Vidjala sam ovdje dobre komentare za ginekologicu, dr. Dragun, ali moje iskustvo je bilo preužasno. Toliko nadrkanu liječnicu u Suncu nikad nisam srela. Citirat ću samo neke njezine rečenice upućene mene: [B]"vidim da ste vi prepametni", [/B[B]]"ovdje sam ja liječnik a ne vi", [/B]"sve piše u kompjuteru" (to je bilo kad sam htjela pokazati otpusni list iz državne bolnice i reći joj što je problem jer me prvi put vidjela u životu) pa do onoga da ja ne znam čemu ta pretraga služi. Kada sam rekla da ja očekujem "to i to" od pretrage, ona je rekla da, da, ali da će ona to napisati tako da to razumije neki drugi liječnik, a ne ja!!! Kao ja sam glupača koja ne treba znati svoj nalaz! Ne daj bože nešto pitati! Uvrijedilo ju je to što sam joj ja htjela reći što me muči u startu, pripremila sve dokumente, da žena ne gubi vrijeme!!!
Uglavnom, takvo ponašanje mi je stvarno prelilo čašu i zahvalila sam se i otišla, bez pretrage. U životu nisam doživjela tako neugodno iskustvo, niti u državnoj ustanovi, a kamoli u tako dobro opremljenoj privatnoj klinici, gdje su uvjeti takvi da se stvarno nemaju što žaliti na uvjete rada. A svoje frustracije bi ženska trebala znati ostaviti ispred vrata ordinacije, jer je takvo ponašanje poražavajuće ne samo za pacijente, nego i za nju, osobu takvog obrazovanja i statusa.
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 20:20   #48
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno bila u Suncu u Varaždinu kod gina na pregledu, dr. Dokuzovića.
Čovjek si je uzeo vremena, popričao s menom, pitao me za obiteljsku anamnezu...
bila sam i ja kod njega, čini mi se dva puta, mislim da je to najbolji ginić kod kojeg sam ikad bila ...ne odgovara, ni ne nagovara na ništa...sve jednostavno objasni, pita što mora, al ne previše, jako je pažljiv i pristojan, te prije svega stručan ..mislim da ću se vratiti njemu


Quote:
cica2014 kaže: Pogledaj post
Vidjala sam ovdje dobre komentare za ginekologicu, dr. Dragun, ali moje iskustvo je bilo preužasno. Toliko nadrkanu liječnicu u Suncu nikad nisam srela. Citirat ću samo neke njezine rečenice upućene mene: [B]"vidim da ste vi prepametni", [/B[B]]"ovdje sam ja liječnik a ne vi", [/B]"sve piše u kompjuteru"
naletila sam i ja na nju , nažalost...također nadrkan stav, govorenje s visoka, nepotrebni i neprimjereni komentari...pošto sam htjela napraviti briseve kao i svaki puta, prvo me sestra izmaltretirala s 1000 pitanja zašto mi to treba...nakon što sam ih obje ''nagovorila'' da mi naprave pregled za koji sam iskeširala 600kn, dr je, s užasno iritantnim tonom, izjavila sljedeće: ''sve bi bile trudne po Duhu Svetom'' , i to je bio komentar na moje objašnjenje da hoću briseve da ako imam neku bakterijsku upalu da mogu dobiti odgovarajući antibiotik...
pregled je bio dosta grublji od onog na što sam navikla, al ok, nek je...za vrijeme pregleda smo dalje nešto raspravljale, nebitno, da bi ja u razgovoru kroz šalu i smijeh rekla da se nadam da na brisu neće biti ništa novo jer ću inače ''ubiti'' partnera, na što je ona opet onako drsko dodala ''a ako imate upalu od gardnerelle vaginalis onda nek on ubije Vas'' wtf ...
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 21:02   #49
Muškarci imaju jedan "lijep" naziv za takve kao što je Dragunka, samo što ga neću napisati jer je malo prost I to pazi, za koje novce se ona tako ponaša??? Pa ja u Vinogradskoj, gdje nemaju ni toalet papira, nisam takav bezobrazluk doživjela kao od nje. Nadam se da joj netko neće produžiti ugovor u Suncu, jer stvarno ne zaslužuje.

I kakve su to uopće rasprave oko briseva koje ti ne radi BESPLATNO? Pa higijene radi valjda jednom godišnje bi ih trebalo napraviti ako si seksualno aktivna ???? Nije li ona čula za preventivu ? Općenito što se tiče ginekologica u Suncu mislim da su upitne. Meni Jandriš Škrljak nikad nije ni preporučila bris, iako sam godinama imala teške upale, čak došla do parakeratoze. Nije se žena sjetila ni predložit, nego "proći će to". AHA. Prošlo je! A znaš kad? Kad sam na forumu pročitala za briseve, napravila ih i popila kuru antibiotika. Onda je prošlo. Jebote, jel ja moram po forumima tražit rješenja, a one su studirale pet godina za bombone?

I za koje pare i cijenu pregleda? HALO?
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 12:11   #50
žene, koliko ste čekale na nalaze pape i briseva iz Sunca?
ja sam ljuta jer je prošlo 2 tjedna i ništa...rečeno mi je 7 do max 10 dana...cijeli prošli tjedan sam zivkala,nitko se ne javlja, pa se jave pa mi daju br od ginekološkog, pa se tamo nitko ne javlja, pa se jave pa mi daju br od doktorice, pa mi doktorica da broj od sestre pa se tamo nitko danima ne javlja..danas se konačno javili na tečefon i vele da doktorica još nije stigla riješiti te nalaze, da će potrajati 3 tjedna , kaj nije to malo predugo za privatni pregled i tu cijenu?
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 15:15   #51
Hej, meni su prije znali papu poslati na e-mail u roku pet dana, doslovno. A zadnji put je trajalo sigurno tri tjedna, ja sam se isto bas cudila, ali kako mi nije bilo hitno, na kraju je stiglo. Ne znam jeli stvar u tome da stoji kod doktorice ili ne stigne iz laba, jer prije je stvarno stizalo u roku pet dana. Ja uvijek trazim da mi posalju na mail, da ne moram zikvati. Da, to jest predugo za privatan pregled. A to s brojem sestre je i meni fora, rijetko kad ih dobijem na telefon, a što je i normalno kad asistiraju, ne mogu se još i javljati na telefon.
Uglavnom komuniciram s ekipom u Suncu preko info maila, a oni prosljedjuju na ginekologiju ili sa sestrom na njezin mail direktno. To ti je dobra fora jer imaju neki standard u kojem moraju odgovoriti na mail, tako da ti sve brzo objasne. Vise ih ne zovem telefonom, prelijena sam
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 21:16   #52
Bila sam na pregledu, ultrazvuku i papi 13.02., isto sam dogovorila da mi nalaz pape šalju mailom upravo iz razloga jer je telefonski malo teže doći do njih. Zasad nisu došli, ali vjerujem da budu kroz tjedan dana.

Bila sam kod doktorice Vidović Gajger (sve pohvale ) i prilikom ultrazvuka mi je uočila cistu na jednom jajniku. Sutra idem na kontrolni pregled pa me zanima (budući je to privatna klinika) plaćam li i koliko taj kontrolni pregled? U žurbi sam se naručivala, zaboravila odmah pitati, pa mi je bilo blentavo ponovno zvati samo zbog toga. Čist da znam koliko novaca uzeti...
Liyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 13:21   #53
Quote:
Liyah kaže: Pogledaj post
Bila sam na pregledu, ultrazvuku i papi 13.02., isto sam dogovorila da mi nalaz pape šalju mailom upravo iz razloga jer je telefonski malo teže doći do njih. .
da,dogovorila sam i ja da posalju na mail pa su me sad nazvali da je gotovo i rekli da ne mogu poslati na mail da moram doći tamo po nalaze...ne znam zakaj je odjednom problem poslati na mail...
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 13:24   #54
Možda im se pokvario skener? Pa zašto nisi pitala u čem je problem?

Mislim da se i kontrolni pregledi plaćaju, ali nisam ziher!
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 16:48   #55
Quote:
Liyah kaže: Pogledaj post
Bila sam na pregledu, ultrazvuku i papi 13.02., isto sam dogovorila da mi nalaz pape šalju mailom upravo iz razloga jer je telefonski malo teže doći do njih. Zasad nisu došli, ali vjerujem da budu kroz tjedan dana.

Bila sam kod doktorice Vidović Gajger (sve pohvale ) i prilikom ultrazvuka mi je uočila cistu na jednom jajniku. Sutra idem na kontrolni pregled pa me zanima (budući je to privatna klinika) plaćam li i koliko taj kontrolni pregled? U žurbi sam se naručivala, zaboravila odmah pitati, pa mi je bilo blentavo ponovno zvati samo zbog toga. Čist da znam koliko novaca uzeti...
Meni su trebale konzultacije i to bi mi naplatili 250 kn... valjda je to onda i kontrolni pregled... Ali ako ti bude opet radila UZV onda ćeš platiti normalnu cijenu ultrazvuka... Možeš ih nazvat i pitat
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 18:05   #56
Samo malo, nisam skužila - jel u Vž-u osim Dokuzovića radi još netko onda?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:25   #57
Quote:
Michaela kaže: Pogledaj post
Ali ako ti bude opet radila UZV onda ćeš platiti normalnu cijenu ultrazvuka...
Tako je i bilo.
Odmah sam i za nalaze pape zagnjavila da ne čekam mailom, kad su već gotovi. Dvije muhe jednim udarcem.
Liyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:43   #58
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kod Lučić Danijele, žena je dobar dijagnostičar, odmah je pobrojala što je sve meni problem, a prvi put me vidjela.

Doduše, malo je lake ruke kad prepisuje antibiotike, vaginalete i sl., pa u tom smislu nije loše dva puta razmisliti...njena je logika "ništa nije previše" i "ajmo mi sve pobit", ali bojim se da to nije baš najbolji pristup...ali dobro..nekome i to paše...
Što se tiče pregleda kod nje stvarno nemam prigovora, ali upravo ovakav stav olakog prepisivanja svega kao i dijeljenja reklamnih letaka lijekova mi se uopće ne sviđa
Just2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 10:39   #59
Vjerojatno dobiva proviziju za to, jer se u ljekarni gleda štambilj liječnika na receptu i to farmaceutske tvrtke zbrajaju i honoriraju To mi je rekla moja liječnica opće prakse i ona ih sve odjebe i prepisuje uvijek od domaćih proizvođača, a ako specijalist preprouči neki lijek i to naglasi, ona onda namjerno prepiše drugi, isti takav, od domaćeg proizvodjača .)
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 19:54   #60
Quote:
cica2014 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno dobiva proviziju za to, jer se u ljekarni gleda štambilj liječnika na receptu i to farmaceutske tvrtke zbrajaju i honoriraju To mi je rekla moja liječnica opće prakse i ona ih sve odjebe i prepisuje uvijek od domaćih proizvođača, a ako specijalist preprouči neki lijek i to naglasi, ona onda namjerno prepiše drugi, isti takav, od domaćeg proizvodjača .)
ha? pa recept ti izdaje tvoj socijalni ginić, a ne ona. ona samo napiše nalaz, a ostatak onda obavi tvoj gin.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.