Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 11:05   #5961
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
al si zakomplicirala

ovako ja vidim stvari (perspektiva nekoga tko nije odgajan unutar religijske skupine): velika je razlika između nadati se i vjerovati, tako da ne brkam ta dva pojma, kako si pretpostavila.
kad kažem "vjerujem" znači da na osnovu dosadašnjeg iskustva očekujem određen ishod. npr. "vjerujem da sam donijela ispravnu odluku" znači da na osnovu sličnih situacija iz prošlosti i mojih reakcija na njih, donošenjem određene odluke očekujem određen ishod, stoga vjerujem da sam postupila ispravno, vjerujem u sebe.
koliko god ti bio siguran u sebe ne znači nužno da ćeš uspijeti. ne imati kontrolu je posve prirodna situacija.

vjerovati u boilje sutra ti najjednostavnije mogu objasniti na primjeru bolesti s temperaturom. recimo da dva dana imaš visoku temperaturu, treći dan još uvijek imaš temnperaturu, ali pada. u tom slučaju je posve legitimno reći "vjerujem da će mi sutra biti bolje", jer je to vrlo očekivani ishod. prvi dan možeš reći "nadam se da će mi sutra biti bolje", isto možeš reći i drugi dan, ali vjerujem da će mi sutra biti bolje možeš reći kad već vidiš da se situacija razvija u pozitivnom smjeru. na osonovu dosadašnjeg iskustva s virozama, mogu reći da vjerujem kako će mi sutra biti bolje. ne implicira to nikakvo prebacivanje odgovornosti na nekog trećeg.
Jesi kao mala išla u crkvu?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:23   #5962
Ne
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:28   #5963
8472 to ti se sve zove placebo efekt. 😛
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:01   #5964
Još sam htjela juče pisati, da ne budemo baš off , relacija depresija - vjera.




Juče mi je još bilo u glavi, ali do danas je potpuno isparilo....
Eh te blagodati manjka fokusa
Nemam pojma što sam htjela reći o tome, ali sjetiću se ja
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:02   #5965
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
8472 to ti se sve zove placebo efekt. 😛
Pa da, placebo funkcionira na tom principu.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:20   #5966
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Pa da, placebo funkcionira na tom principu.
🤗🤗🤗🤗
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:35   #5967
kažu stručnjaci da više od 30% tableta psihičke naravi izazivaju placebo tj. rade na učinku i uvjeravanju :"od ove tablete će vam bit bolje"
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:25   #5968
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
kažu stručnjaci da više od 30% tableta psihičke naravi izazivaju placebo tj. rade na učinku i uvjeravanju :"od ove tablete će vam bit bolje"
Banana je kada se ideš skinuti sa te tablete pa ne možeš jer je navodno nastala kemiska ovisnost.
Zašto onda dr. ne kaže: "znate, testirali smo tablete na vama, to je bio samo placebo efekt, vi zapravo niste ni bolesni ni ovisni o tabletama".
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:07   #5969
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Banana je kada se ideš skinuti sa te tablete pa ne možeš jer je navodno nastala kemiska ovisnost.
Zašto onda dr. ne kaže: "znate, testirali smo tablete na vama, to je bio samo placebo efekt, vi zapravo niste ni bolesni ni ovisni o tabletama".
Pa neznam, šta ti misliš zašto ne kaže? Dal možda (oni) ima koristi od toga? Neznam, kad si tak pametna reci ti meni
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:38   #5970
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Pa neznam, šta ti misliš zašto ne kaže? Dal možda (oni) ima koristi od toga? Neznam, kad si tak pametna reci ti meni
Korist? Skrivanje Urota?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 22:10   #5971
Psihijatar?

Bok ljudi, imam 26 godina, već sam ovdje pisao. Imam u zadnjih par godina neku depresiju, no otkako radim pretvorila se u intenzivni anksiozno-depresivni poremećaj.

Krenuo sam kod psihologa u 12. mjesecu prošle godine i danas mi je rekla kako bih trebao pokušati s tabletama. Uglavnom, radili smo KBT, zapisivanje automatskih negativnih misli, zatim ispisivanje dokaza za i protiv bla bla... ugl ja sam jako bezvoljan i down, svaki dan na poslu me ubije, nemam curu, povukao sam se u sebe, anksiozan sam do te mjere da teško komuniciram s ljudima, a kad i komuniciram s njima pogled mi je prazan, beživotan, teško mi je koncentrirati se u razgovoru, kad ih slušam u glavi mi se vrti hrpa negativnih misli (šta ćeš sad odgovorit? ILI ajme on priča kak idući mjesec ide na izlet u Portugal, a šta ti radiš, ništa, čamiš u depri, nemaš curu, prijatelje...) i to sve usred razgovora i jednostavno ispadam čudan i neprilagođen, loše reagiram, ne znam se zajebavati uopće, kad se drugi zezaju opušteno mene to čini samo nervoznijim pa kvarim atmosferu. Da ne pričam kako mi je kad moram izdržat 8h na poslu u sobi prepunoj ljudi napuhanih ega... dakle pakao u mojoj glavi, stalna nervoza. Ne moram ni spominjati kako sam zbog svega izgubio apetit i loše spavam.

ugl. kako to nije uspjelo, žena (psiholog) mi je rekla da 'nekad sve gledamo kroz crne naočale i nekad smo biološki prenisko pali da bismo se motivirali radom na sebi' i da je meni pala razina serotonina u mozgu i da je moram povratiti da bih dobio volju podići se iz ovog pakla.... e sad, moje pitanje... ona ne može prepisati lijek, ne može mi ni uspostaviti dijagnozu tako da ja ustvari ni ne znam svoju dijagnozu i što je ustvari wrong samnom... DIjagnozu mi mora postaviti psihijatar, kao i prepisati lijek. Jel mi se isplati ić po uputnicu pa čekat psihijatra u bolnici, koliko bih čekao, kakva su vaša iskustva, ako ih imate? ILI da idem kod privatnog što bi me opet puno koštalo, a već i psihologa puno plaćam, a reći ću samo kako mi plaća nije bajna...

Ugl, unaprijed vam hvala na savjetima, svaki komentar je dobrodošao, pa čak i na ovo moje stanje... sve je lakše kad znaš da nas je više, zar ne?
Rogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 22:21   #5972
Rogan ako nemas novaca onda odi po uputnicu i pravac psihijatru po neke lijekove i razgovor o trenutnim mukama pa da ti da jos neke korisne savjete. Premda sam ja skeptičan u njihovo djelovanje i da si ustvari sami moramo pomoci, moram rec da mi je jedan antidepresiv ipak donekle pomogao. Barem mi se smirio zeludac i uspio sam se popuniti, jer ranije sam od nervoze dobio gastritis i to me je izjedalo.

A ovo drugo netreba ti nikakva cura prvo, nego par dobrih prijatelja sa kojim ces uc u neki ritam i imat nekog sa kim mozes pricati o svemu. Cak bi ti preporucio da pogledas oglase na psihokaucu i javis se nekome, jer ima slicnih tvojoj situaciji. Tak da je najbolje krenuti sa druzenjem sa takvim ljudima da si budete potpora, a onda nakon toga se sve vise opustis i pocnu zezancije itd.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 13:04   #5973
dobar si ti sale
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 12:52   #5974
Jel vasigboriraju kolege/ice na poslu? mene da valjda odasiljem takvu energiju koja ih odbija.

Ali sve manje me i briga za to vise
mislim pomognu oni meni nesto za posao kad treba, to stvarno ne mogu reci, i ja njima isto tako, tu sam stvarno sretna sta se toga tice, jer ima onih kojima kolege podmecu bamjerno svasta na posli, koma

ali za pauze na poslu, druzenja, ja se pridruzim ali nikad me nitko ne zove. Jedino ak nemaju s kim drugim van da zapale cigaru pa sam ionda i ja dobra.
Ali neka, ne bedira me to uopce vise. Prije je. Sad sam otupila na to skoro do kraja. Tko mene ne treba, ne trebam ni ja njega.
Ali eto, htjela sam samo iz znatizelje vidjeti kak je to kod drugih..
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 14:35   #5975
Mene su na proslom poslu ignorirali mater im jebem ali novo radno okruženje DX i sam vec pet mjeseci je puno bolje cak mi i blize i cak i placa ceca a jako slični stil posla
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 17:59   #5976
Ajd super da je bar meni veca placa, pa bi me bilo puno manje briga za to ignoriranje kolega. neka kompenzacija
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 18:24   #5977
Nije da je bas uvijek idealno, ali je kombinirana ekipa, nesto starija vecinom i nema preekstremnih ekstraverta
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 16:39   #5978
Zašto je ovdje tako depresivno?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 21:21   #5979
Quote:
Rogan kaže: Pogledaj post

Ugl, unaprijed vam hvala na savjetima, svaki komentar je dobrodošao, pa čak i na ovo moje stanje... sve je lakše kad znaš da nas je više, zar ne?
Ista pjesma kao i kod većine problemaša. Odgoj, djetinjstvo, nemar, zapuštenost, emocionalna ispraznost..

Dakle ljudi, ja sam posve svjestan da nikome ne odgovara kada mu se kaže istina ali psihološki poremećaji nisu hrvatska država pa možeš izbjegavati istinu ili lagati i nikome ništa. Ovdje to vodi ka još lošijim stanjima..kao kod našeg frenda Rogana..tjeskobne situacije(ne uvijek) rezultira socijalnom fobijom ( ne uobičajenom, nekim remixom..) a potom kroz određeno vrijeme stanjima tuge i povučenosti ( ne uvijek) koje se kako god okrenemo zovu - depresivna stanja.
Interesantno koliko depresija može imati uzroka.
Probajte smiriti, smanjiti, ubiti vaš faking ego i prihvatiti realnost onakvu kakva jest..objektivno sagledajte stanje u kojem ste, nemojte preuveličavati nešto čega nema a smanjivati nešto..što je stvarni uzrok svega.
Jako puno ljudi laže svima, nama, liječnicima, sebi..ali očekuju izlječenje. Aha..možda u nekom drugom filmu.

Dakle ti radiš ? Nije važno što radiš ali po mom shvaćanju stvari, čovjek koji se predao poslu, znači sve svoje umijeće i svoju inteligenciju upotrijebio za obavljanje raznih zadataka..za posljedicu ima..zadovoljstvo, sreću, ili ne.
Ti očito radiš nešto za što je potrebno samo biti tamo..bez prave svrhe ili namjene. Šteta, posao može biti veći lijek od pravih lijekova.

Psiholog je počeo''zidati'' dobar zid ali očekivati da se problemi nagomilani kroz određeno vrijeme riješe ekspresno je čisto ludilo. Nema šanse..
Psiholog daje ocjenu što bi mogli biti uzroci nekog stanja i može u pojedinim slučajevima predložiti ili savjetovati način na koji liječiti, ako ima potrebe za tim.Često nema..

E sad, ja ti se mogu uvlačiti do yaya, pisati ulizivački i ti ćeš biti sretan odnosno nećeš se pomaći s mjesta i ''pojeo vuk magare''.
Pomoć ti treba u svakom slučaju ali nemam mišljenje da su ti potrebni lijekovi(još uvijek..) nego nastavi sa razgovorima ako postoji mogučnost ili u nedostatku love, idi u knjižnicu pa posudi knjige koje će ti rasvijetliti neke stvari za koje nisi imao pojma da uopće postoje..
Ista slika iz dva različita kuta potpuno drugačije izgleda..to je kod lakših slučajeva ( a to je tvoj) često vrlo efikasan i jeftin izlaz iz sranja...
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 21:58   #5980
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
E sad, ja ti se mogu uvlačiti do yaya, pisati ulizivački i ti ćeš biti sretan odnosno nećeš se pomaći s mjesta i ''pojeo vuk magare''.
Pomoć ti treba u svakom slučaju ali nemam mišljenje da su ti potrebni lijekovi(još uvijek..) nego nastavi sa razgovorima ako postoji mogučnost ili u nedostatku love, idi u knjižnicu pa posudi knjige koje će ti rasvijetliti neke stvari za koje nisi imao pojma da uopće postoje..
Ista slika iz dva različita kuta potpuno drugačije izgleda..to je kod lakših slučajeva ( a to je tvoj) često vrlo efikasan i jeftin izlaz iz sranja...
Bluzara hvala na iscrpnom odgovoru. E sad, mene zanima jesi ti prošao takvo stanje možda pa imaš neke konkretnije savjete...

ovo što si rekao je istina, da mnogi lažemo sebi, liječnicima, a želimo izliječenje... meni je stvar kad dođem kod psihologa, čak ni tamo ne mogu biti iskren, zbog stalnog straha koji nosim u sebi....

Drugo pitanje, imaš neku knjigu za preporučit, trenutno čitam Tollea, Moć sadašnjeg trenutka', koja mi je dost apstraktna...
Rogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.