Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2012., 22:12   #241
Quote:
imaja kaže: Pogledaj post
Elektroničke prijave za sve obveznike PDV-a

Četvrtak, 13.12.2012.
Gdje to piše? Koliko ja znam to je bio samo prijedlog?
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 16:21   #242
Zašto nemogu potpisati ID obrazac na ePoreznoj, svi certifikati su instalitrani i vidljivi. To se događa otkad koristim WIN 8. kod pokušaja potpisivanja i slanja obrazca piše THE KEYSET IS NOT DEFINED. Naravno niti na fini niti na poreznoj njihove "informatičke " službe nemogu riješiti problem.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 01:31   #243
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Gdje to piše? Koliko ja znam to je bio samo prijedlog?
NN 136, izmjene općeg poreznog zakona (čl.4.)
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 21:58   #244
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
NN 136, izmjene općeg poreznog zakona (čl.4.)
Hvala
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 11:17   #245
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
NN 136, izmjene općeg poreznog zakona (čl.4.)
Članak 63, stavak 6.!!!
captiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 22:05   #246
Quote:
captiva kaže: Pogledaj post
Članak 63, stavak 6.!!!
Taj članak je promjenjen, ali ja sam ga uputio u kojem članku u Zakonu o izmjenama zakona ... u NN 136 se vidi ta promjena
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 06:22   #247
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Taj članak je promjenjen, ali ja sam ga uputio u kojem članku u Zakonu o izmjenama zakona ... u NN 136 se vidi ta promjena
...ju uputio...

što se članka tiče, da, malo sam tražila dok nisam našla, no bitno je da mi odredba nije promakla
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 08:01   #248
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
Zašto nemogu potpisati ID obrazac na ePoreznoj, svi certifikati su instalitrani i vidljivi. To se događa otkad koristim WIN 8. kod pokušaja potpisivanja i slanja obrazca piše THE KEYSET IS NOT DEFINED. Naravno niti na fini niti na poreznoj njihove "informatičke " službe nemogu riješiti problem.
Koliko znam za korištenje svih tih "e" aplikacija ne preporuča se korištenje najnovijih wind, explorera, adobea itd... To su mi već nekoliko puta rekli na fini i ja to štreberski izbjegavam i nemam nikakvih problema..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 17:50   #249
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Koliko znam za korištenje svih tih "e" aplikacija ne preporuča se korištenje najnovijih wind, explorera, adobea itd... To su mi već nekoliko puta rekli na fini i ja to štreberski izbjegavam i nemam nikakvih problema..
Ma da, najbolje da se svi vratimo na 98-icu jer nam je PU softverski zastarjela...

Gledam izvode iz Fine, štampaju ih u dos-u, kao da su još u kamenom dobu... totalno nepregledno, bez mjesta za perforaciju, tako da kad izbušim rupe na izvodu obično uništim neki važan broj ili prijašnji saldo

Užasno me ljuti ta diktatura, tako lako je silom nametnuti ono što MI moramo.... a nitko ne pita imaju li poduzetnici dovoljno novaca da se informatiziraju, uvedu internet itd itd.... i onda još uvjetuju neke stare programe koje je gotovo nemoguće nabaviti... užas....

Vitas, izuzetno cijenim tvoje postove i vrlo veliko znanje koje posjeduješ, sigurna sam da i tebe ljuti sve ovo gore navedeno, ne moraš to čak ni priznati
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 20:19   #250
recite mi, hoće li mi klepit kaznu ako predam pdv obrazac papirnato za 11 mjesec?
čim sam pročitala da je gospoda uvela obvezu predaje obrazaca elektronski odjurila sam u finu i predala zahtjev za karticom,teta mi je rekla da su sve kolegice na godišnjem i da ne zna kada ću dobiti karticu. E pa i ja idem na godišnji u pon i trebala bi sve to predati ovaj tjedan.
leonarda26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 23:57   #251
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
...ju uputio...

što se članka tiče, da, malo sam tražila dok nisam našla, no bitno je da mi odredba nije promakla
nije bilo sa zlom namjerom, sorry Lady
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 08:09   #252
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Ma da, najbolje da se svi vratimo na 98-icu jer nam je PU softverski zastarjela...

Gledam izvode iz Fine, štampaju ih u dos-u, kao da su još u kamenom dobu... totalno nepregledno, bez mjesta za perforaciju, tako da kad izbušim rupe na izvodu obično uništim neki važan broj ili prijašnji saldo

Užasno me ljuti ta diktatura, tako lako je silom nametnuti ono što MI moramo.... a nitko ne pita imaju li poduzetnici dovoljno novaca da se informatiziraju, uvedu internet itd itd.... i onda još uvjetuju neke stare programe koje je gotovo nemoguće nabaviti... užas....

Vitas, izuzetno cijenim tvoje postove i vrlo veliko znanje koje posjeduješ, sigurna sam da i tebe ljuti sve ovo gore navedeno, ne moraš to čak ni priznati
Iskreno ne zamaram se puno time. Osobno nisam zagovornik najnovijih aplikacija i jedva sam se dala nagovoriti na wind 7 ali da smatram da općenito treba pratiti novitete na području informatike treba..ali ne smatram da treba srljati.. Sustavi su veliki i mislim da treba vremena da se prilagode novitetima.. Ne mislim tu na dos..on je stvarno stvar prošlosti.. već na npr finine aplikacije za koje je preporuka na određene aplikacije kako bi dobili na vremenu da se prilagode novima.. Meni je čovjek iz fine došao sa svojim cd-om i podesio sve što koristim.. tako da stvarno za sada nemam problema..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 17:08   #253
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Iskreno ne zamaram se puno time. Osobno nisam zagovornik najnovijih aplikacija i jedva sam se dala nagovoriti na wind 7 ali da smatram da općenito treba pratiti novitete na području informatike treba..ali ne smatram da treba srljati.. Sustavi su veliki i mislim da treba vremena da se prilagode novitetima.. Ne mislim tu na dos..on je stvarno stvar prošlosti.. već na npr finine aplikacije za koje je preporuka na određene aplikacije kako bi dobili na vremenu da se prilagode novima.. Meni je čovjek iz fine došao sa svojim cd-om i podesio sve što koristim.. tako da stvarno za sada nemam problema..
potpisujem sve što si napisala, ali ipak me ljuti njihova bahatost...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 17:09   #254
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
nije bilo sa zlom namjerom, sorry Lady
Nisam ni mislila da je
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 18:35   #255
Molila bih pomoć. Nisam do sad upoznata s e-poreznom, da bih slala obrasce u poreznu moram li na ime svog obrta zatražiti certifikat u fini ili moji klijenti svaki za sebe uzima certifikat, kako u tom slučaju za nijh poslati pdv obrazac.
ajnat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 19:07   #256
Quote:
ajnat kaže: Pogledaj post
Molila bih pomoć. Nisam do sad upoznata s e-poreznom, da bih slala obrasce u poreznu moram li na ime svog obrta zatražiti certifikat u fini ili moji klijenti svaki za sebe uzima certifikat, kako u tom slučaju za nijh poslati pdv obrazac.


da, zatraži certifikat, a onda ti klijenti daju punomoć da možeš za njih slati obrasce u poreznu
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 22:31   #257
Thumbs up

Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
da, zatraži certifikat, a onda ti klijenti daju punomoć da možeš za njih slati obrasce u poreznu
Nedice hvala na odgovoru.
Zvala sam Finu jučer pa mi je ženska rekla da pošto imam samo 3 klijenta koji su u sustavu pdv-a da mi se ne isplati uzimat certifikat na svoj obrt (ja nisam u sustavu pdv-a) pa nek oni uzmu svaki za sebe, a onda meni daju svoje čitače pa ja u njihovo ime šaljem obrasce u poreznu.
ajnat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 14:33   #258
ako ga uzmeš na sebe košta te 65,00 kn mjesečno, a ako oni uzmu svaki za sebe svakoga košta 50,00 kn, a to je 150,00 kn mjesečno.
pa ti vidi
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 01:01   #259
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
ako ga uzmeš na sebe košta te 65,00 kn mjesečno
i za svakog dodatnog 12,50kn, zar ne?
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 18:47   #260
za e-poreznu nema dodatnog troška
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.