Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2005., 18:17   #41
Quote:
Desirée kaže:
varas se
pa koje onda?
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 18:18   #42
Quote:
jolie kaže:
posto nisam bas iskusna u tim stvarima, zanima me, je li moguce dobiti neku spolnu bolest ljubljenjem ili pettingom
Ovisi kako definiras spolnu bolest. Nacelno - da.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 18:19   #43
Quote:
jolie kaže:
uopce se ne zajebavam. sta ti mislis, da li je moguce dobiti aids ili neku jako tesku bolest poput hepatitisa oralnim seksom?
Da.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 18:24   #44
Quote:
Pallas kaže:
Da.
to sam i mislila.
jolie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 19:40   #45
Kao prvo, nije testiranje na AIDS već na HIV, to nije ista stvar. Hiv se u krvi pronalazi tek 6 mjeseci nakon dospijeća u organizam, i možeš se njime inficirati oralnim seksom. Može se nalaziti u samom iscjedku, i oralnim seksom može dospjeti u mikroskopske ranice u ustima (koje uopće ne moraju boliti niti ti uopće moraš znati da postoje).
Da imaš sifilis, vjeruj, već bi znala Sifilis je u principu isključivo seksualna bolest, mada ju možeš dobiti i neseksualnim putem od ljudi ili preko predmeta opće uporabe, no Treponema Pallidum koja uzrokuje sifilis je jako osjetljiva na vanjske utjecaje koji ju brzo ubijaju, pa je u principu veći postotak dobivanja sifilisa seksualno.
Što se tiče hepatitisa. Ima ih više vrsta Hepatitis C se prenosi seksom ako je druga osoba zaražena ili je narkić koji se pika u žilu Hepatitis B se isto prenosi spolnim putem.
A za dijagnozu moraš ići kod doktora. Nisam iz Zgba pa ne znam gdje tamo možeš ići .
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 22:24   #46
Joj ljudi baš ste neupućeni... 6 tjedana nakon sumnjivog kontakta možeš ić na testiranje u bilo koju transfuzijsku ambulantu. Odeš tamo i ispričaš ljudima šta je bilo i to je to. Rezultati su od 2-7 dana. Drugi test se radi tri mjeseca poslije prvoga i onda si 100% sigurna.

Btw testiraju te na HIV, HB, HC i sifilis.
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 22:58   #47
Quote:
El Bradbury kaže:
Joj ljudi baš ste neupućeni... 6 tjedana nakon sumnjivog kontakta možeš ić na testiranje u bilo koju transfuzijsku ambulantu. Odeš tamo i ispričaš ljudima šta je bilo i to je to. Rezultati su od 2-7 dana. Drugi test se radi tri mjeseca poslije prvoga i onda si 100% sigurna.

Btw testiraju te na HIV, HB, HC i sifilis.
a sta im tamo treba reci? da je osoba pusila bez zastite?
jolie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 23:02   #48
ukoliko se pokaze da je osoba zarazena aidsom ili hepatitisima, je li zakonom obavezna prijaviti onoga tko ju je zarazio, najvjerojatnije znajuci da je bolestan?
jolie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 23:14   #49
prijavish antipatichnog susjeda ili svoga shefa
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 23:16   #50
Quote:
jolie kaže:
a sta im tamo treba reci? da je osoba pusila bez zastite?
... tj. bez filtera.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 23:18   #51
Quote:
magic kaže:
prijavish antipatichnog susjeda ili svoga shefa
jolie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 12:34   #52
Quote:
jolie kaže:
ukoliko se pokaze da je osoba zarazena aidsom ili hepatitisima, je li zakonom obavezna prijaviti onoga tko ju je zarazio, najvjerojatnije znajuci da je bolestan?
Ne, zakon ti to ne kaže.

Dapače, mislim da je zakon čak više na strani onoga ko je zaražen da ima pravo na privatnost.

Za liječnike je naravno ilegalno takve podatke uopće iznositi.
__________________
Sjebalo mi potpis.
Nesta mi haiku.
Seren vam se na forum.:rigo:
Krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 12:56   #53
joj, ne budite smijeshni

zakonom nije regulirano da oboljeli mora sam sebe prijaviti. ali naravno da je regulirano da to mora uchiniti lijechnik. prijava nije obvezna za sve spolno prenosive bolesti, ali za vecinu jest.

evo link na jedan od pravilnika, na kraju imate chak i obrazac za prijavu a i listu oboljenja koja se prijavljuju i prate.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 13:07   #54
Quote:
a sta im tamo treba reci? da je osoba pusila bez zastite?
Nista im ti ne moraš reći. Hoćeš test, to je to.
Nije na njima da razmatraju je l ti gutas ili ne, oni vade krvcu i testiraju.

A zbog gutanja će ti Bog suditi!!!!
__________________
If it weren’t for a good horse, a woman would be the sweetest thing in the world.
Virtuela
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 14:37   #55
Quote:
magic kaže:
joj, ne budite smijeshni

zakonom nije regulirano da oboljeli mora sam sebe prijaviti. ali naravno da je regulirano da to mora uchiniti lijechnik. prijava nije obvezna za sve spolno prenosive bolesti, ali za vecinu jest.

evo link na jedan od pravilnika, na kraju imate chak i obrazac za prijavu a i listu oboljenja koja se prijavljuju i prate.
pretpostavljam da vecina onih koji znaju da su zarazeni imaju toliko savjesti i morala da ce o tome obavijestiti svoje potencijalne partnere i zastititi ih od zaraze.
no sto je s onima koji znaju da su zarazeni ili to pretpostavljaju, a svejedno odrzavaju odnose, ne informirajuci partnere o tome. govorimo dakle o onima koji svjesno sire zarazu. postoji sigurno nacin da ih se nekako sankcionira.
jolie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 21:34   #56
Quote:
jolie kaže:
no sto je s onima koji znaju da su zarazeni ili to pretpostavljaju, a svejedno odrzavaju odnose, ne informirajuci partnere o tome. govorimo dakle o onima koji svjesno sire zarazu. postoji sigurno nacin da ih se nekako sankcionira.
da. kaznenim zakonom je određeno da onaj tko svjesno znajući da je ima, širi spolnu bolest, mora biti kažnjeno gonjen.

Prenošenje spolne bolesti

Članak 239.

(1) Tko znajući da je zaražen spolnom bolešću, spolnim odnošajem, s njim izjednačenom spolnom radnjom ili na drugi način drugoga spolno zarazi, ako time nije počinjeno kazneno djelo teške tjelesne ozljede,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 22:43   #57
Quote:
LadyInRed kaže:
da. kaznenim zakonom je određeno da onaj tko svjesno znajući da je ima, širi spolnu bolest, mora biti kažnjeno gonjen.

Prenošenje spolne bolesti

Članak 239.

(1) Tko znajući da je zaražen spolnom bolešću, spolnim odnošajem, s njim izjednačenom spolnom radnjom ili na drugi način drugoga spolno zarazi, ako time nije počinjeno kazneno djelo teške tjelesne ozljede,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
kazes, kaznom zatvora do jedne godine...ako ima dobrog advokata, mogao bi proci i s uvjetnom

ipak, ukoliko spolna zaraza ima smrtni ishod, ne daj boze, moglo bi se reci da se ipak radi o kaznenom djelu teske tjelesne ozljede...ili cak ubojstvu s predumisljajem

zna li netko, je li u nasem pravosudju bilo takvih procesa? kakve su bile kazne?
jolie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 11:01   #58
Quote:
jolie kaže:
zna li netko, je li u nasem pravosudju bilo takvih procesa? kakve su bile kazne?
Ma moš mislit.
Znaš li ti u kojoj državi mi živimo? Nekako čisto sumnjam da je ijedan takav slučaj došao do suda, al ako griješim, ispravite me.
__________________
Sjebalo mi potpis.
Nesta mi haiku.
Seren vam se na forum.:rigo:
Krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 13:35   #59
Quote:
LadyInRed kaže:
da. kaznenim zakonom je određeno da onaj tko svjesno znajući da je ima, širi spolnu bolest, mora biti kažnjeno gonjen.

Prenošenje spolne bolesti

Članak 239.

(1) Tko znajući da je zaražen spolnom bolešću, spolnim odnošajem, s njim izjednačenom spolnom radnjom ili na drugi način drugoga spolno zarazi, ako time nije počinjeno kazneno djelo teške tjelesne ozljede,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
DA, sve je to OK, KZ i ostalo, samo kako ćeš ti dokazati da si nešto pokupila baš od osobe XY? Mislim, onako, na sudu. I da ta osoba to JE znala u vrijeme kad ste imali odnose. I da zapravo Ti nisi ta koja je tom bolešću zarazila njega.

I još da te tamo ponižavaju i rade budalu od tebe.
I koju satisfakciju možeš imati od nečijih godinu dana u zatvoru, a pokupio si nešto za cijeli život.

Možeš sjest i plakat, nažalost.
I liječiti se. Fizički i psihički.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 14:48   #60
Quote:
Vaservaga kaže:
DA, sve je to OK, KZ i ostalo, samo kako ćeš ti dokazati da si nešto pokupila baš od osobe XY? Mislim, onako, na sudu. I da ta osoba to JE znala u vrijeme kad ste imali odnose. I da zapravo Ti nisi ta koja je tom bolešću zarazila njega.

I još da te tamo ponižavaju i rade budalu od tebe.
I koju satisfakciju možeš imati od nečijih godinu dana u zatvoru, a pokupio si nešto za cijeli život.

Možeš sjest i plakat, nažalost.
I liječiti se. Fizički i psihički.
ima slucajeva, recimo, da je zarazena supruga, ciji je suprug bio promiskuitetan i koristio usluge prostitutki. ona ima pravo tuziti supruga, koji je svojim neodgovornim ponasanjem ugrozio nju i njihovu djecu. u svijetu je bilo takvih procesa, ne znam da li i kod nas.
jolie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.