Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2017., 23:41   #81
Hmm?a ja sam velika opasnost za gnijezdo mladih,a ostali prolaznici nisu.Onaj tko poznaje novi zg i tu rutu zna da je na svim stranama sve puno drveca i vrana.Isla sam drugom stranom ceste,ali je i tamo sve puno vrana.
Strasno je da nitko u Zg nista ne poduzima protiv tih strasnih pticurina.Nikad nisam uznemiravala zivotinje,al ovo nisam ni u snu pomislila da ce me napadat vrane.Zvuci smijesno,al je poprilicno strasno.Nisam znala da su te vrane toliko "lude"i agresivne :/
majacujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:56   #82
Navodno pamte osobe.
Možda si se kojoj zamjerila ili se oblačiš isto kao neka druga zlostavljačica.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 06:35   #83
kak god bilo nadlezni nista ne poduzimaju, te ptice se previse razmnozavaju i pocinju utjecati na svakodnevni zivot gradjana, ne kuzim sto je problem smanjiti populaciju stetocina....
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:06   #84
Ne znam kako bi joj se zamjerila kad ih nikad prije nisam previse ni dozivljavalja.To sam i ja citala da pamte osobe cak i do par god.i da ostatku jata ukazuju na tu osobu.Zapravo ta pomisao mi je poprilicno scary,ko u nekom hororcu.Vjerujte mi kad mi se po 3.put desila ista situacija noge su mi se odsjekle.Ni ja ne razumijem zasto nitko nista ne poduzima.Sto ako nekog ozlijede nikome nista.A glavno da su one zasticene.Strasno.
majacujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:42   #85
zasticene joj, a stetocine uopce nisu ugrozene neg se razmnozavaju sve vise, isto kao i stakori samo lete
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:43   #86
Quote:
majacujica kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima!
Podizem ocito zastarljelu temu,ali sam vec poprilicno ocajna.Naime u blizini avenue malla vec 3 puta u par dana mi se uj na putu do posla na istome mjestu zabila vrana u rame.Onako me samo okrzne kandzama i poleti negdje u zrak.Poprilicno sam zabrinuta i stvarno me strah.Napominjem da nikad nisam nicim uznemiravala ikakve ptice ,a kamoli vrane.Pocinjem imati fobije od svega sto leti.Od nekih ljudi sam cula da su ih također napadale vrane u blizini navedenog shopping centra.
Molim savjet sto napraviti.Komu da se obratim oko tog?
Hvala!
Obrati se Bandiću. Možda ih on pojede
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:50   #87
Vrane su došle zbog izvora hrane. Najviše ih ima u N. Zagrebu. Pogodite zašto. Zagreb ima golemi problem s odlaganjem smeća i hrane.
Ne postoji metoda kojima bi ih se istrijebilo a da ne nastane opasnost za ljude ili da se ne pojave još opasnije štetočine.

Kada građani počnu brinuti o otpadu i tražiti od grada učinkovito upravljanje onda će se ptice odseliti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:02   #88
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Vrane su došle zbog izvora hrane.
Kod mene gdje su prije bile (skinuli su gnijezda) su bile na drveću iznad kontejnera za smeće, na jednom su čak stavili obavjest da povuku metalni poklopac od kontejnera da vrane ne mogu izvlačiti smeće van... u međuvremenu su smanjili odvoz smeća sa 3 na 2 puta tjedno tako da se vrlo često događa da su kontejneri toliko krcati da se poklopac ne može povući
idealna situacija da se beštije opet pojave jedino rješenje je da se
a) skinu gnijezda (ptice se obično vraćaju tamo gdje su se izlegle)
b) riješi problem sa smećem, počevši od češćeg pražnjenja kontejnera pa do saniranja odlagališta
nažalost u ovoj situaciji ne vidim da građani mogu išta riješiti osim da uzmu stvar u svoje ruke
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:15   #89
Košare za smeće obavezno moraju biti s poklopcem.
Ovako svo smeće rašire oko košare a onda ga vjetar raznosi dalje po ulici ili livadi.
Ili zrinjevac kad prazni te košare sa smećem, svo smeće strpaju u plastičnu vreću koju ostave da ju polupi kamion kasnije tog dana ili drugi dan, pa vrane iskljucaju vreće i naprave rupe kroz koje sav sadržaj izvlače van i opet rade sranje.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:21   #90
Kod mene su posjekli drveća, odnosno grane. Onda su se premjestile 100 metara zračne linije dalje u gustu šumu tako da nikakva korist od toga. Sada na istoj lokaciji sjede na rasvjetnim stupovima i čekaju priliku.

Kradu i otpad. Gradilište ima veliki otvoreni kontejner pa kradu karton iz njega. Sve što je ostavljeno vani im je na meti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:05   #91
Jooj ,kuzim ja da je to sve zapravo gotovo nemoguce rijesit samo tako.Al opet nije mi normalno da te pticurine napadaju ljude u nikome nista.Da se ne moze covjek nekome obratit u vezi tog :/.Prije par god.mi je u bivsem stanu dolazio sokol na prozor (bili smo na 12.katu)i nikad nas nije uznemiravao osim ostavljao pokojeg mrtvog misa,a ove vrancuge samo probleme stvaraju.
Jel znate bar kak se obranit od njih?
Kod nas u zgradi je smece u zatvorenom.prostoru pa ih tamo srecom nema.
majacujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:22   #92
Quote:
majacujica kaže: Pogledaj post
Jel znate bar kak se obranit od njih?
Nosi kišobran sa sobom.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 16:34   #93
i kacigu. s vizirom. + pancirka.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 18:30   #94
Sto je najgore, ako bi ti u samobrani mlatnuo sa kisobranom vranu koja te napala iz cistog mira
odma bi se javile udruge za prava zivotinja, da vranomrzitelji i ubojice zivotinja haraju gradom
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 18:52   #95
ma treba to gadjat zracnicom, zeleni su vrlo nerealni ljudi generalno

al dobro je neko gore rekao, treba pocet unistavat gnijezda i tako smanjit populaciju na izvoru
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 23:48   #96
U mom zaseoku malenom (zapadni dio grada s obiteljskim kucama) nakotilo ih se nenormalno, nekim dan ih pobrojao dvadesetak po krovovima. Nemamo problema s otpadom, zatvorene kante se izvlace tek jutro uoci odvoza i nisam primjetio razvucen otpad u krugo od 100m.

Ocito im se neka mjesta svidaju samo iz njima znanih razloga.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 11:14   #97
vrane NISU zaštićene vrste u HR
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:32   #98
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Sto je najgore, ako bi ti u samobrani mlatnuo sa kisobranom vranu koja te napala iz cistog mira
odma bi se javile udruge za prava zivotinja, da vranomrzitelji i ubojice zivotinja haraju gradom
i ne samo to nego bi ju vrane zapamtile pa bi ju po cijelom gradu napadale
Trickie Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:49   #99
Valjda ce se za 10 godina sjetit ic smanjivat broj kad ih bude vise od golubova. Na svakom koraku su
-Equalizer- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:57   #100
Već su odavno nadjačale golubove u brojkama.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.