Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2011., 02:39   #1
Necronomicon, Chtulhu mitove, takozvana "okultura"

U ovom predavanju o ilum se spominje knjiga


John

Knjiga se zove necronomicon (knjiga mrtvih) i osoba na predavanju kaze da postoje 3 primjerka. Jedan je u londonu a jedan u St. petersburgu.

Ja sam pregledavao ne netu i ne mogu potvrditi postojanje te knjige.

Samo se spominje u filmu evil dead

mislim da je predavanje odrzano prije filma tako da sumnjam da je od tuda ime uzeto.

Imate ikakve infomacije ?
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 04:20   #2
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post

Imate ikakve infomacije ?
necronomicon; the book of laws and dead, 1562.g;
knjigu je napisao abdhul alhazred u damasku, a prijevod s latinskog by dr.john dee, kod kojeg je navodno bio taj londonski primjerak.

prema lovecraftovim pričicama nastala je puno ranije, a kaže da je bilo 5 primjeraka.
dosta toga tu smrdi, no provjeri sam. po svemu sudeći čini se da ju je i sam lovecraft izmislio, te da su to neki iskoristili i načinili još nekoliko verzija.



pošalji mi na pp svoj email i poslat ću ti knjigu i sve što imam o tome.
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 11:07   #3
Necronomicon je Lovecraftova fikcija. To je općepoznato. I sam Lovecraft je inzistirao na tome da je to njegova izmišljotina. Nastala 1924. kad se prvi put spominje u njegovim pričama.

Ono što se dogodilo nakon njegove smrti, posebnom pojavom new agea je hrpa "prijevoda" i "verzija" koje se pripisuju raznim autorima a neki čak i Abdulu Alhazredu. Naravno i to ime je mitski lik.

Simonov Necronomicon i ostali "necronomiconi" su falsifikati.

http://en.wikipedia.org/wiki/Necrono...d_translations
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 12:13   #4
... samo kad uzimate Necronomicon u ruke pazite da vam se ne dogodi ovo...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 12:34   #5
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... samo kad uzimate Necronomicon u ruke pazite da vam se ne dogodi ovo...
Klasik!
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 13:12   #6
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Simonov Necronomicon i ostali "necronomiconi" su falsifikati.

http://en.wikipedia.org/wiki/Necrono...d_translations
Nije istina, svi koja ja posjedujem su originali. :

Quote:
wizardofOZ kaže:
Knjiga se zove necronomicon (knjiga mrtvih) i osoba na predavanju kaze da postoje 3 primjerka. Jedan je u londonu a jedan u St. petersburgu.
Pih, samo u mojoj škrinji njih ima više
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 13:16   #7
Necronomicon = Necromorf
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 13:49   #8
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
necronomicon; the book of laws and dead, 1562.g;
knjigu je napisao abdhul alhazred u damasku, a prijevod s latinskog by dr.john dee, kod kojeg je navodno bio taj londonski primjerak.

prema lovecraftovim pričicama nastala je puno ranije, a kaže da je bilo 5 primjeraka.
dosta toga tu smrdi, no provjeri sam. po svemu sudeći čini se da ju je i sam lovecraft izmislio, te da su to neki iskoristili i načinili još nekoliko verzija.



pošalji mi na pp svoj email i poslat ću ti knjigu i sve što imam o tome.
Već i ptice na grani znaju da je Necronomicon fiktivni grimoar i da nema nikakve koristi osim za egzibiciju sa psihom. Kakve veze ima Necronomicon sa Ajkom?
Belimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 14:04   #9
Quote:
Belimir kaže: Pogledaj post
Već i ptice na grani znaju da je Necronomicon fiktivni grimoar i da nema nikakve koristi osim za egzibiciju sa psihom. Kakve veze ima Necronomicon sa Ajkom?
Upravo tako. U najboljem slučaju Simonov Necronomicon je ništa drugo osim alata za psihoanalizu i psihosintezu.

Lovecraft nikad nije napisao Necronomicon, on ga je samo spominjao u svojim pričama nakon što ga je izmislio. Ono što je poznato danas pod imenom "Necromonicon" je u većini slučajeva Simonov grimoar napisan tek krajem 70-ih godina. Nikakve drevne starosti kako mu se pripisuje.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 14:13   #10
Quote:
Belimir kaže: Pogledaj post
V... Kakve veze ima Necronomicon sa Ajkom?
... možda je zaboravio magične riječi ?

... ne, čekaj... to je ubacio čarobnjakizOza, nema veze s Ajkom... izgleda... nadam se... ...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 14:19   #11
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... ne, čekaj... to je ubacio čarobnjakizOza, nema veze s Ajkom... izgleda... nadam se... ...
Sačekajmo, možda stvarno prijeti dobrim provodom

Btw, nije mi se dalo ispravljati post, ali ucinilo mi se da je o tome bila rijec na nekakvom predavanju o iluminatima, dakle preformulirao bih pitanje nekome tko je dežuran - "kakve veze ima Necronomicon sa iluminatima?".
Belimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 14:28   #12
Quote:
Belimir kaže: Pogledaj post
Već i ptice na grani znaju da je Necronomicon fiktivni grimoar i da nema nikakve koristi osim za egzibiciju sa psihom. Kakve veze ima Necronomicon sa Ajkom?
stvarno ne znam kakve veze ima s ickeom, samo sam čovjeku htjela pomoći da ne gubi vrijeme na nešto što je fikcija.

vidim da u sljedećem postu pitaš kakve veze ima necronomicon s iluminatima, pa sad tebe ja pitam, kakve veze tvoje pitanje ima s ičim? posebno, kakve veze ima s ickeom?
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 14:36   #13
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
stvarno ne znam kakve veze ima s ickeom, samo sam čovjeku htjela pomoći da ne gubi vrijeme na nešto što je fikcija.

vidim da u sljedećem postu pitaš kakve veze ima necronomicon s iluminatima, pa sad tebe ja pitam, kakve veze tvoje pitanje ima s ičim? posebno, kakve veze ima s ickeom?
Ispravi me ako griješim, no možda se u tim materijalima Necronomicon smatra stvarnim povijesnim grimoarom kojeg koriste "Illuminati" u svojim ritualima. Što je pogrešno, jer je Necronomicon kolektivna mašta nekolicine entuzijastičnih okultista kaos magijske paradigme koja koristi postojeće koncepte i miješa ih u proizvoljne/arbitrarne okvire. A toga nije bilo prije doba hipija i 70-ih kada je bio okultni revival interesa za Chtulhu mitove, takozvana "okultura".
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 14:42   #14
Ovo zaslužuje zasebnui temu
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 20:55   #15
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
necronomicon; the book of laws and dead, 1562.g;
knjigu je napisao abdhul alhazred u damasku, a prijevod s latinskog by dr.john dee, kod kojeg je navodno bio taj londonski primjerak.

prema lovecraftovim pričicama nastala je puno ranije, a kaže da je bilo 5 primjeraka.
dosta toga tu smrdi, no provjeri sam. po svemu sudeći čini se da ju je i sam lovecraft izmislio, te da su to neki iskoristili i načinili još nekoliko verzija.



pošalji mi na pp svoj email i poslat ću ti knjigu i sve što imam o tome.

Opet pričaš nešto o čemu pojma nemaš. Ja sam bio član Ezoterijskog Reda Dagona i Miskatonične ekspedicije, jedno vreme je člak dobar deo arhive bio kod mene dok Majstor nije odlučio da rasturi egregor i da ukloni celu argivu pa smo je ritualno uništili. Lavkraftovski radovi su radovi sa spavanjem i snovima, a najviše stanjem izmedju sna i jave. Nije bitno da li je Nekronomikon izmišljen ili ne, bitno je to da on deluje...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 14:12   #16
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Opet pričaš nešto o čemu pojma nemaš. Ja sam bio član Ezoterijskog Reda Dagona i Miskatonične ekspedicije, jedno vreme je člak dobar deo arhive bio kod mene dok Majstor nije odlučio da rasturi egregor i da ukloni celu argivu pa smo je ritualno uništili. Lavkraftovski radovi su radovi sa spavanjem i snovima, a najviše stanjem izmedju sna i jave. Nije bitno da li je Nekronomikon izmišljen ili ne, bitno je to da on deluje...
hvala na informacijama i čestitam ti na članstvu u tom redu i drugim aktivnostima.
dobro da je rasturio egregora. ne bi ih više niti trebali stvarati. no arhivu bih sačuvala. ko ga hebe.
nisam to znala do sada, no nije mi jasno zbog čega si me quotao i ispričao mi tu priču.

niti sam igdje napisala da ne djeluje, niti sam išta tvrdila.
znaš dobro da je ova tema odvojena od teme o ickeu, i nemam pojma zbog čega me vi crna braćo sada više ovdje quotate i bacate u usta ono što nisam rekla?
o necronomikonu nemam pojma, a niti me specijalno zanima, osim u onom dijelu osnovnog obrazovanja.

a vi lijepo dragi moji odite s vašim religioznim pričicama na religiju, jer alternativa nije samo alternativa politici i znanosti, već i svim bijelo i crnosvjetskim religijama i sektama.
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:40   #17
Zar Necronomicon nije samo na usmenoj predaji ?
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:41   #18
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
hvala na informacijama i čestitam ti na članstvu u tom redu i drugim aktivnostima.
dobro da je rasturio egregora. ne bi ih više niti trebali stvarati. no arhivu bih sačuvala. ko ga hebe.
nisam to znala do sada, no nije mi jasno zbog čega si me quotao i ispričao mi tu priču.

niti sam igdje napisala da ne djeluje, niti sam išta tvrdila.
znaš dobro da je ova tema odvojena od teme o ickeu, i nemam pojma zbog čega me vi crna braćo sada više ovdje quotate i bacate u usta ono što nisam rekla?
o necronomikonu nemam pojma, a niti me specijalno zanima, osim u onom dijelu osnovnog obrazovanja.

a vi lijepo dragi moji odite s vašim religioznim pričicama na religiju, jer alternativa nije samo alternativa politici i znanosti, već i svim bijelo i crnosvjetskim religijama i sektama.
Poenta je u tvojoj tvrdnji koja se tiče geneze nekronomikona, kao i prevoda imena koje je samo po sebi neodrživo jer je spoj grčkog i latinskog. John Dee, bar nije nikad ni dokazano ni argumentovano, nije imao veze s necronomiconom koji nije ni postojao u njegovo vreme. Dakle necronomicon je nešto što je Lavkraft izumislio... a i ostalo si fulao, jer stvari tako ne deluju u normalnom svetu :P
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:27   #19
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Poenta je u tvojoj tvrdnji koja se tiče geneze nekronomikona, kao i prevoda imena koje je samo po sebi neodrživo jer je spoj grčkog i latinskog. John Dee, bar nije nikad ni dokazano ni argumentovano, nije imao veze s necronomiconom koji nije ni postojao u njegovo vreme. Dakle necronomicon je nešto što je Lavkraft izumislio... a i ostalo si fulao, jer stvari tako ne deluju u normalnom svetu :P
moja geneza nekronomikona, hihi već sam u prvom postu napisala: "dosta toga tu smrdi, no provjeri sam. po svemu sudeći čini se da ju je i sam lovecraft izmislio, te da su to neki iskoristili i načinili još nekoliko verzija. " fulala si ti forumašice.

ako se dobro sjećam, čitala sam da je johna deea kao prevoditelja također izmislio lovecraft, john dee tu knjigu nije niti vidio. samo što to nije bila zafrkancija, svi ste vi masoni isti - rovatori, izvrtači, spletkaroši, mutikaše i smutljivci.
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 22:05   #20
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
moja geneza nekronomikona, hihi već sam u prvom postu napisala: "dosta toga tu smrdi, no provjeri sam. po svemu sudeći čini se da ju je i sam lovecraft izmislio, te da su to neki iskoristili i načinili još nekoliko verzija. " fulala si ti forumašice.

ako se dobro sjećam, čitala sam da je johna deea kao prevoditelja također izmislio lovecraft, john dee tu knjigu nije niti vidio. samo što to nije bila zafrkancija, svi ste vi masoni isti - rovatori, izvrtači, spletkaroši, mutikaše i smutljivci.
Ja nisam pri UGLE dakle ja nisam mason. A kad neko da dva iskaza jedan pored drugog sa i, bez ili, a ti iskazi su potpuno prtivrečno, to onda gfovori o tome nekome. Ali takvima nije ni bitno, već je samo bitno da se neko napadne.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.