Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2024., 17:21   #581
Puno ti hvala na ovom osvrtu. Koji te je doktor operirao? Kakvo ti je bilo buđenje iz narkoze i je li jako boli? Koliko si dana bila u bolnici?
Nedavno mi je jedan ginekolog rekao da nema šanse da mi maknu samo miom bez maternice jer će previše krvariti (moj je malo manji nego što je tvoj bio). Znači ipak ima nade

Poslano sa mog SM-S911B koristeći Tapatalk
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:10   #582
Bok.Idem na operaciju mioma 7 cm intramuralni u Petrovoj dr Coric.No kako su mi odgodili op točno će mi i čišćenje i op bit na menstruaciju.Jel itko op za vrijeme menge to?Imam jake izljeve ne znam kako ću podnijeti čišćenje i mengu istodobno.
Maslinica1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 20:26   #583
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na ovom osvrtu. Koji te je doktor operirao? Kakvo ti je bilo buđenje iz narkoze i je li jako boli? Koliko si dana bila u bolnici?
Nedavno mi je jedan ginekolog rekao da nema šanse da mi maknu samo miom bez maternice jer će previše krvariti (moj je malo manji nego što je tvoj bio). Znači ipak ima nade

Poslano sa mog SM-S911B koristeći Tapatalk
Operirao me dr. Janđel, predivan doktor i čovjek. Buđenje iz narkoze super, kao poslije genijalnog sna, taj prvi dan si još ošamućen i grogi, ali ništa ne boli.
Neću lagati, drugi, treći dan boli kao sam vrag, ali oporavak kasnije ide zapravo munjevito. Već četvrti ili peti sam išla po kavu s cimericom iz sobe, šetala se po hodniku, uredno sve na nogama. A prije toga sam mislila da neću moći hodati mjesec dana. Kad maknu kateter i dren sve je OK.
U bolnici sam bila 10 dana sveukupno.
Ne štede na lijekovima za bolove, uvijek se može tražiti. Može se dobiti i nešto za spavanje. U principu te sav strah napusti jednom kad te zaprime i kad je to to. Ja sam se cijelo vrijeme osjećala u sigurnim rukama, imala sam sreće jer je moj dr. stalno u bolnici, čuješ ga kako obilazi sobe, mene obišao milion puta, brižan je i vodi te od početka do kraja (a došla sam redovnim putem, meni je odbojno bilo tražiti neku vezu ili slično, dakle, nikakav poseban tretman).

Bilo je kasnije smiješno, na zadnjoj kontroli ljetos me se sjetio - na uzv se vidi da je maternica super, jajnici rade, pa smo se doktor i ja smijali da se još možda vidimo i u rađaoni (sa 46 godina).

Ovo za krvarenje velikog mioma - to je meni rekla moja opća ginekologinja, koja je stara gospođa, da nema šanse da ga izljušte, ali tamo u Petrovoj nitko nije trepnuo niti to problematizirao.
Negdje taj tjedan, tamo u bolnici, sam dobila i redovnu menstruaciju, koja je bila savršeno normalna.
kazablanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 20:31   #584
Quote:
Maslinica1982 kaže: Pogledaj post
Bok.Idem na operaciju mioma 7 cm intramuralni u Petrovoj dr Coric.No kako su mi odgodili op točno će mi i čišćenje i op bit na menstruaciju.Jel itko op za vrijeme menge to?Imam jake izljeve ne znam kako ću podnijeti čišćenje i mengu istodobno.
Postojala je šansa da se to meni desi i to sam svima tamo rekla, rekli su mi da ne bi smetalo za operaciju (a duplo većeg mioma).
Anesteziologinja je također rekla da je vidjela hrpu operacija pod menstruacijom (mene je to brinulo jer me bila frka da mi zbog toga ne odgode operaciju, a već su odjel počeli tumbati zbog radova, miom je rastao...)

Došla mi je par dana nakon operacije, savršeno normalna je bila.

Inače, kad makneš miom, spasit ćeš se. Menstruacije duplo lakše i duplo kraće, krvna slika super...
kazablanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 21:28   #585
Quote:
kazablanka kaže: Pogledaj post
Postojala je šansa da se to meni desi i to sam svima tamo rekla, rekli su mi da ne bi smetalo za operaciju (a duplo većeg mioma).
Anesteziologinja je također rekla da je vidjela hrpu operacija pod menstruacijom (mene je to brinulo jer me bila frka da mi zbog toga ne odgode operaciju, a već su odjel počeli tumbati zbog radova, miom je rastao...)

Došla mi je par dana nakon operacije, savršeno normalna je bila.

Inače, kad makneš miom, spasit ćeš se. Menstruacije duplo lakše i duplo kraće, krvna slika super...
Samo da mi dođe bar nakon čišćenja crijeva u bolnici jer curit na 2 strane mi nije hit pogotovo šta mi baš bude slabo od menge budu potopi��hvala puno na odgovoru.Samo da prođe slažem se.Bas dugo sam trpila tu kuglu dok zadnje 3 menge nisu postale obilne da sam na poslu dobivala takve izljeve da ništa ih nije moglo zadržat sve bi po podu ostavlajla tragove strasno
Maslinica1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 21:39   #586
Quote:
Maslinica1982 kaže: Pogledaj post
Samo da mi dođe bar nakon čišćenja crijeva u bolnici jer curit na 2 strane mi nije hit pogotovo šta mi baš bude slabo od menge budu potopi��hvala puno na odgovoru.Samo da prođe slažem se.Bas dugo sam trpila tu kuglu dok zadnje 3 menge nisu postale obilne da sam na poslu dobivala takve izljeve da ništa ih nije moglo zadržat sve bi po podu ostavlajla tragove strasno
Nakon operacije ćeš se spasiti, ja sam nova žena. S time da Ćorić radi sve laparoskopski (a i miom ti nije velik), znači vjerojatno nećeš imati cijeli rez nego samo tri rupice na trbuhu. Tu će te malo boliti trbuh od plinova koje upušu unutra, ali oporavak je puno brži i ideš brže doma.
kazablanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 21:55   #587
Thumbs up

Quote:
kazablanka kaže: Pogledaj post
Nakon operacije ćeš se spasiti, ja sam nova žena. S time da Ćorić radi sve laparoskopski (a i miom ti nije velik), znači vjerojatno nećeš imati cijeli rez nego samo tri rupice na trbuhu. Tu će te malo boliti trbuh od plinova koje upušu unutra, ali oporavak je puno brži i ideš brže doma.
puno hvala 😍😊😇
Maslinica1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 15:38   #588
Bok svi.Evo neću nikoga plašiti samo bi opisala svoje iskustvo.Ja sam na stolu bila dugo na kraju je miom bio velik 8 9 cm, išla sam za vrijeme menstruacije šta nikako ne preporučujem nikome.Em sto je miom tada narastao za 2 cm sigurno jer je pred op na uzv bio 6,5 em sto je gubitak krvi za vrijeme i postop velik.Anestezija je bila duga i još osjećam jaku mučninu ,prva dva dana je bila horor vj zbog dužine trajanja op .Profesor se potrudio svaka čas i samo malo proširio otvor laproskopije za izvuci ga al u svakom slučaju smatram da je odabir datuma Def bio pogrešan i da je odgađanje operacije za dan menstruacije otezao moj tijek oporavka.ostala sam 2 dana diže u bolnici ,nadam se da ću sutra kući (pon) ,iako ne znam kako muzu na rukama Haha došla sam u bolnicu u srijedu.Osjećam se prilično loše vj zbog gubitka krvi velikog al do wc uz voltarene mogu doći vise dominira slabost i mučnina.Toliko od mene.Nadam se da će drugi oporavci biti ugodniji od moga nažalost .Da i kateter sam imala prvi,a dren su skidali treći dan i taj dren je bas bio pain in the ass dosolovno.Da i na antibiotiku sam iv.Je li NETKO imao slična iskustva …?
Maslinica1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 09:28   #589
Molim vas jel nekome ostala rupa od drena nakon vađenja konaca i za koliko se zatvori?Hvala…Rekli su mi samo prekriti sterilnom gazom bez viđanje naslaga…Hvala
Maslinica1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.