Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2007., 15:47   #1
Talking Gospina trava/Aktivin H

Posljednjih tjedan dana pala sam u veliku depru: plakalo mi se, ležalo, nisam pokazivala nikakvu zainteresiranost za ništa. Neki dan sjedim u čekaonici u kod doktorice i vidim veliki plakat gdje piše o lijeku zvani Aktivin h. Čitam ja i čitam i zaključim da imam sve simptome depresije i odlučim ga kupiti. Počela sam piti i sve super. Nego mene zanima ako je itko pisao Aktivin kakva su njihova iskustva. Čula sam da je koža osjetljiva na sunce i najvažnijeOLIKO JA TO DUGO MORAM PITI? Što ako prestanem piti i opet mi se vrati? Pročitala sam da konzumiranje tih lijekova nije ograničeno. Što ako prestanem uzimati, opet moram. Dokad tako? Sada se osjećam super.
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:52   #2
Pij ga dokle god se osjećaš dobro. Poslije ćeš preći na neki drugi, a i njega ćeš zamijeniti kad prestane djelovati. Za par godina nećeš patiti od depresije, već od želučanih tegoba. Ali ne brini, i za to postoje različiti lijekovi.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:57   #3
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Pij ga dokle god se osjećaš dobro. Poslije ćeš preći na neki drugi, a i njega ćeš zamijeniti kad prestane djelovati. Za par godina nećeš patiti od depresije, već od želučanih tegoba. Ali ne brini, i za to postoje različiti lijekovi.
Takvi glupi komentari ovdje stvarno nisu potrebni. Ako nemaš sto pametno za reći, nemoj niti pisati..
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 16:35   #4
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Takvi glupi komentari ovdje stvarno nisu potrebni. Ako nemaš sto pametno za reći, nemoj niti pisati..
Hanas, mislim da je Arna samo nastojala odgovoriti humoristicno jer je i tvoj orginalni post sarmantno smjesan.
Njezin odgovor je trago-komedija ali ipak istinita gorka cinjenica.
Ivanøv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 16:12   #5
Quote:
Ivanøv kaže: Pogledaj post
Hanas, mislim da je Arna samo nastojala odgovoriti humoristicno jer je i tvoj orginalni post sarmantno smjesan.
Njezin odgovor je trago-komedija ali ipak istinita gorka cinjenica.
Apsolutno se slažem...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 17:14   #6
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Posljednjih tjedan dana pala sam u veliku depru: plakalo mi se, ležalo, nisam pokazivala nikakvu zainteresiranost za ništa. Neki dan sjedim u čekaonici u kod doktorice i vidim veliki plakat gdje piše o lijeku zvani Aktivin h. Čitam ja i čitam i zaključim da imam sve simptome depresije i odlučim ga kupiti. Počela sam piti i sve super. Nego mene zanima ako je itko pisao Aktivin kakva su njihova iskustva. Čula sam da je koža osjetljiva na sunce i najvažnijeOLIKO JA TO DUGO MORAM PITI? Što ako prestanem piti i opet mi se vrati? Pročitala sam da konzumiranje tih lijekova nije ograničeno. Što ako prestanem uzimati, opet moram. Dokad tako? Sada se osjećam super.
dve su jako razlicite stvari biti bezvoljan jedno vrijeme ili pasti u depru (koliko znam ljudi koji padnu u depru nedolaze sebi bez dosta jakih madikamenata)... zato zlato, ak ti nije bed uzmi uputnicu za psihologa ili psihijatra pa popricaj malo s njima sto te muci, vjerujem da ce ti odmah reci o cemu se radi....

Netko kome je lijepo u zivotu i najmanja sitnica ga baci u "bed", moj ti je savjet da pitas "pravog" doktora sto piti i kako piti a ne samostalno uzimati neke lijekove..
pukovnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:21   #7
Quote:
pukovnik kaže: Pogledaj post
dve su jako razlicite stvari biti bezvoljan jedno vrijeme ili pasti u depru (koliko znam ljudi koji padnu u depru nedolaze sebi bez dosta jakih madikamenata)... zato zlato, ak ti nije bed uzmi uputnicu za psihologa ili psihijatra pa popricaj malo s njima sto te muci, vjerujem da ce ti odmah reci o cemu se radi....

Netko kome je lijepo u zivotu i najmanja sitnica ga baci u "bed", moj ti je savjet da pitas "pravog" doktora sto piti i kako piti a ne samostalno uzimati neke lijekove..

Aktivin H se ne uzima na recept pa je to jedina prednost. Kada bih išla kod psihijatrice ili psihologa,a ne želim iz ovih razloga: "slušaju" te, a onda samo zapisuju lijekovima kojima će te nakljukati (uglavnom ne na biljnoj bazi). Posavjetovala sam se sama sa sobom jer se na nikoga ne oslanjam osim na samu sebe, a nadam se da će mi to pomoći više nego odlazak kod psihijatra.
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:24   #8
ZANIMAJU ME LJUDI KOJI SU PILI AKTIVIN H!!!
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:22   #9
Ja sam pila aktivin h,s time da nisam bila redovita,pa sam malo mijenjala termine.
U početku dok sam se držala režima, bila sam ultra happy.
Kad sam pila u bilo koje doba dana,ali da je 2 puta dnevno ka što piše na kutijici,mislim da sam pala u još jaču depru popračenu nekakvim čudnim osjećajem hiperaktivnosti.
Dakle,držat se režima..
Sada sam toliko loše,da ću otići do školskog psihologa,psihijatra.
Samoinicijativno kao ti sam počela piti i isto me zanima koliko dugo piti jer kad prestanem,prestane djelovanje i još je gore
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 15:02   #10
mene zanima u kojem obliku se može kupiti, vidila sam reklamu na tv-u, čini mi se da se radilo o čaju ali nisam sigurna...e i najvažnije...koliko košta ???
Amsteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:43   #11
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Ja sam pila aktivin h,s time da nisam bila redovita,pa sam malo mijenjala termine.
U početku dok sam se držala režima, bila sam ultra happy.
Kad sam pila u bilo koje doba dana,ali da je 2 puta dnevno ka što piše na kutijici,mislim da sam pala u još jaču depru popračenu nekakvim čudnim osjećajem hiperaktivnosti.
Dakle,držat se režima..
Sada sam toliko loše,da ću otići do školskog psihologa,psihijatra.
Samoinicijativno kao ti sam počela piti i isto me zanima koliko dugo piti jer kad prestanem,prestane djelovanje i još je gore
Kao sto sam odgovorila na ovom forumu, depresija dolazi u razne oblike i razni faktori utjecu na depresiju. Vazno je da se savjetujete sa lijecnikom i izvadite krv da se vidi dali koji hormon i neuron ne radi kako treba.
Posto smo svi kemijski razlicito razvijeni, treba pregledai krvnu sliku i stime odluciti sto piti.
Sinteticki preparate djeluju dosta brze nego prirodni, samo sto ostavljaju nuspojave, no, prirodni preparati jos duze treba cekati a nekome odmah djeluju. Nema nikakvih standarda od osobe do osobe.
Danas depresija vlada stanovnistvom mnogo vise jer zivimo u jako stresnom svijetu i tesko se zivi. Sam stres tjera nadbubreznu zlijezdu da izlucuje velike kolicine kortisola, stime da poremeti nas zivcani sustav tako da je jako bitno da najprije radite krvne pretrage da se vidi tocno sto je u manjku. Ako je sve normalno, onda je moguce da je depresija izazvana zivotnim okolnostima, smrt u obitelji, ostati bez posla, nesuglasice u braku itd, i to onda treba lijeciti sa terapijom i psihologom. Sve depresije se ne ljece ljekovima ako krvna slika pokazuje da je sve u redu.
Ima dosta lijekova i preparata na trzistu i ne preporucujem da se sami ljecite jer mogu i naskoditi neki preparati, a sto je najgore je da uzmu dosta vremena da se osjeti poboljsanje.
Nekome ce jedan lijek pomoci, drugome ce odvesti u jos dublju i tezu depresiju, treba provati par lijekova da se nadje pravi odgovor.

Ines Radman PhD Psych.
Soltanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 15:54   #12
U obliku kapsula
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 04:18   #13
Imam ga doma,ali nisam ga počeo piti jer imam još Xanaxa i Seroxata.

Ali ni ne treba ti to govno,popij bocu vina svaki dan i bit će ti bolje,tako sam ja danas napravio i super sam si iako sam zapravo lijen,ružan i debeo
Tuzni djecak XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 13:04   #14
koliko košta ???
Amsteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 13:16   #15
Ne sjećam se,mislim da nije previše..
Pa pogle na netu ili odi pitaj u ljekarnu..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 16:21   #16
koristio sam i onak,ok je,probajte
slatki_18_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:07   #17
vi o tome govorite kao o bronhi bombonima.
Entropia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:11   #18
i to lik od 18 godina ... jadan zena djeca krediti depresija od 20 god radnog staza
cccccccc fkt mu nije lako ..a da prede na prozac !
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 00:10   #19
Quote:
Goachild kaže: Pogledaj post
i to lik od 18 godina ... jadan zena djeca krediti depresija od 20 god radnog staza
cccccccc fkt mu nije lako ..a da prede na prozac !
Čekaj šta hoćeš reći? Da s 18 godina ne možeš biti u depri? Da ne možeš piti prozac ak nemaš ženu djecu kredite i ostalo? Pa čovječe, depresija ne pita niti za godine niti za kredite!
__________________
live and let live
malakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 00:13   #20
Što se teme tiče, hanas, nemoj se uvrijedit ali čini mi se da ono što si opisala nije bila prava depresija. Ali ako ti aktivin h pomaže da se osijećaš bolje mislim da nema razloga da ga ne uzimaš jer je to lijek na biljnoj bazi.
A zašto ne pitaš nekog doktora samo za savjet glede uzimanja toga?
__________________
live and let live
malakala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.