Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2010., 19:00   #1
Question treći put bolesna u roku od mjesec ipo dana

prvo sam krajem osmog mjeseca imala 5 dana visoku temperaturu i proljev....smrsavila sam bila 6 kg u 5 dana...zavrsila na infuziji...bila na djeti i eto to sve bilo proslo...zaposlila se iza toga pocela radit...i prije 2 tjedna se opet razbolila...imala bakterijsku upalu grla nisam mogla govorit ni nista...temperatura isto bila jako visoka....izvadila sam bila krv sve mi je bilo poviseno leukociti itd.... i doktorica mi je dala sumamed i nakon 3 dana sta sam ga popila isla san opet vadit krv i sve je bilo u redu...proslo je tjedan dana od toga i evo ja sam opet bolesna ...jucer me odjednon uvatila visoka fibra ... jedino sta me bolilo bile su noge...danas se isto osjecan slabo...fibra mi cas raste cas pada...doktorica mi je jutros rekla da iden sutra vadit bris nosa,grla i vadit krv...a da naglasim ima 2 godine da san prebolila mononukleozu...kad san je dobila nateka mi je limfni cvor na vratu...i od tada on je non stop natecen...nekad je vise nabubren nekad manje ali ne boli me....i onda mi je doktorica spominjala da bi ga mozda trebala vadit ...i isto tako u međuvremenu non stop mi naticu zljezde ispod ruke...vec sam bila otvorila temu o tome al eto stvarno me sve ovo jako brine ..i non stop sam umorna...mogla bi spavati po cjele dane..znam spavat po 12 sati i opet se probudim umorna :S...
plavusa 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 00:44   #2
Ne znam sto bi mogao biti problem, samo zelim komentirati natecene limfne zlijezde:

<citat>
Funkcije limfnih čvorova su:

1. Filtriranje limfe fagocitozom (retikulske stanice i slobodni makrofagi) stranih stanica i njihovih fragmenata (zadržavanje malignih stanica koje metastaziraju), bakterija, virusa, egzogenih pigmenata, toksina i antigena.
2. Proizvodnja limfocita B, plazma stanica i protutijela.
3. Recirkulacija limfocita sa smještanjem limfocita B i T u određene zone.

Ljudi imaju otprilike 500-600 limfnih čvorova raspoređenih po cijelom tijelu (ispod pazuha, vrata, prsa, abdomena i preponu)
</citat>

Natecene su jer rade svoj posao i to prekovremeno! Najlakse ih je rezati pa kasnije kljukati pacijenta antibioticima i slicnim, a najteze postaviti dijagnozu i naci razlog zasto su natecene. Ista prica kao sa vadjenjem krajnika - prve linije obrane organizma. Probaj promijeniti nacin ishrane, jesti vise voca i povrca, povecati unos vode (ne sokova i alkohola) - drugim rijecima, olaksati im posao.

Pozdrav, Z
ztardik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 01:01   #3
ma znam ja sve to. ali opet nije normalno da tako non stop naticu . pogotovo ovaj na vratu sta stoji natecen godinu ipo dana... jedan dan vise natecen drugi dan manje
plavusa 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 09:22   #4
Quote:
plavusa 23 kaže: Pogledaj post
ma znam ja sve to. ali opet nije normalno da tako non stop naticu . pogotovo ovaj na vratu sta stoji natecen godinu ipo dana... jedan dan vise natecen drugi dan manje
Pa kazem ti, radi prekovremeno! Postoji razlog za to, rijesi se uzroka i nestat ce simptomi.
ztardik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 10:20   #5
mislim da je djelomično kriva mono. ja otkad sam je preboljela, nije mi više imunitet kao nekad
isto sam imala razdoblja čestih prehlada i viroza, jednom sam vukla temp 37.1 valjda 3 mjeseca

evo, i sad slično kao ti, prije 3 mj pila sumamed, prije mjesec i pol petodnevna viroza, sad opet... al kod mene je to sad već stvar štitnjače uglavnom...

možda ne bi bilo zgorega provjeriti štitnjaču!
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 10:54   #6
e netko mi je vec rekao da provjerim to za stitanjacu...da je moguce i to... a onda smo iste sta se bolesti tice...a meni je i decko imao mononukleozu pa on od nje nije nikako bio bolestan za razliku od mene ..moguce je to sa stitnjacon sta ti govoris,mogla bi ja to provjerit
plavusa 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 15:50   #7
Možda stres zbog zaposlenja?
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 13:05   #8
bila sam bolesna i prije nego sam se zaposlila. nije to
plavusa 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 13:19   #9
Vidim da spominješ otečene linfne čvorove...ja sam prije 3 godine imala slične simptome ko ti, uglavnom probavne, smetnje, temperatura...obišla brdo liječnika, više orl specijalista, kompletani lab. nalazi su bili uredni i na kraju sam i ja išla na pregled štitnjače jer su i meni tako bili savjetovali.
Uglavnom tada nije bio problem samo sa njom, tj nisu bili linfni čvorovi otečeni zbog nje već sam imala problema sa želucem, bio mi je pozitivan test na Helicobacter pylori, uglavnom, ona može biti prisutna, kako se kaže, od sinusa do anusa i može praviti strašne problema, a da čovjek uopće toga nije svijestan.
Ovaj umor što spominješ je najvjerovatnije zbog štitnjače...
Ali i ovaj čvor na vratu moraš kontrolirat, jesi ga punktirala, jel se vidjelo o čem se radi.
Meni je u nalazu pisalo da je on rezultat reaktivne upale i onda se ilo tražiti ishodište i tako se došlo do želuca i h, pylori
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:41   #10
ma 100% je nesto i povezano sa stitnjacon morat cu to provjerit -.-
a za limfni iden sutra u doktorice pa cemo vidit
plavusa 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:52   #11
Quote:
plavusa 23 kaže: Pogledaj post
ma 100% je nesto i povezano sa stitnjacon morat cu to provjerit -.-
a za limfni iden sutra u doktorice pa cemo vidit
vrlo vjerojatno je štitna... u zadnjih 15ak godina je užasno velik porast oboljenja od štitnjače...stres i tako to
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:03   #12
Ne mora biti uopće štitna. Može biti negdje biti nekakvo žarište bakterija pa limfni na taj način reagiraju.

Ja bi prvo vadila kompletnu krvnu sliku sa sedimentacijom i crp-om. Ako je to sve u redu (a sedimentacija i crp budu povišeni kod upala, kao i leukociti) onda bih provjeravala štitnu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:18   #13
crp mi je bio povišen kad sam imala jaku bakterijsku upalu grla. kad sam popila sumamed i isla vadit krv iza toga crp je dosa na normalu kao i leuokociti. nalazi su mi krvi opet dobri,vadila sam je jucer. i bris nosa i grla je isto u redu . al cemu onda fibra i ostalo ...garant je stitnjaca
plavusa 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:49   #14
A koju si imala bakteriju u grlu?

I jel ti stalno imaš temperaturu ili ti je sad nedavno opet izbila?

Ne znam zašto ste svi zapeli za štitnjaču, ona baš i ne utječe na povećanje limfnih čvorova. Štitnjača se može uvečati pa smetati pri gutanju i disanju al baš da utječe na povećanje limfnih i to i ispod ruke, ne znam baš.

A ovo što si umorna je vjerovatno od toga što ti je organizam iscrpljen jer se stalno protiv nečega bori.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:52   #15
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti uopće štitna. Može biti negdje biti nekakvo žarište bakterija pa limfni na taj način reagiraju.

Ja bi prvo vadila kompletnu krvnu sliku sa sedimentacijom i crp-om. Ako je to sve u redu (a sedimentacija i crp budu povišeni kod upala, kao i leukociti) onda bih provjeravala štitnu.
da, naravno da prvo ide kks i još neke krvne pretrage na koje je šalje liječnik opće prakse...
sigurno joj neće odma dat uputnicu za endo..ne, prvo treba mjesecima ić od vrata do vrata i tak

pa nakon 2, 3 , 5 godina bu dobila neku dijagnozu

Quote:
plavusa 23 kaže: Pogledaj post
crp mi je bio povišen kad sam imala jaku bakterijsku upalu grla. kad sam popila sumamed i isla vadit krv iza toga crp je dosa na normalu kao i leuokociti. nalazi su mi krvi opet dobri,vadila sam je jucer. i bris nosa i grla je isto u redu . al cemu onda fibra i ostalo ...garant je stitnjaca
aj samo nemoj paničarit
i da je štitna, nije veliki bauk
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:55   #16
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A koju si imala bakteriju u grlu?

I jel ti stalno imaš temperaturu ili ti je sad nedavno opet izbila?

Ne znam zašto ste svi zapeli za štitnjaču, ona baš i ne utječe na povećanje limfnih čvorova. Štitnjača se može uvečati pa smetati pri gutanju i disanju al baš da utječe na povećanje limfnih i to i ispod ruke, ne znam baš.

A ovo što si umorna je vjerovatno od toga što ti je organizam iscrpljen jer se stalno protiv nečega bori.
može štitna utjecat na limfne čvorove...otkud ti to da ne može?
ako veli da je vadila krv i da je u redu, pretpostavljam da su i leukociti, limfociti i kompanija isto ok?
upala štitnjače može poremetiti i limfne čvorove
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 21:09   #17
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
da, naravno da prvo ide kks i još neke krvne pretrage na koje je šalje liječnik opće prakse...
sigurno joj neće odma dat uputnicu za endo..ne, prvo treba mjesecima ić od vrata do vrata i tak

pa nakon 2, 3 , 5 godina bu dobila neku dijagnozu


aj samo nemoj paničarit
i da je štitna, nije veliki bauk
Pa naravno da prvo ide KKS i SE da se vidi da nije nekakva bakterija. Pa neće valjda za svaki klinac slati specijalistu ako doktor opće prakse može sam izlijećiti.


Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
može štitna utjecat na limfne čvorove...otkud ti to da ne može?
ako veli da je vadila krv i da je u redu, pretpostavljam da su i leukociti, limfociti i kompanija isto ok?
upala štitnjače može poremetiti i limfne čvorove
A gle, isto tako limfni mogu izbiti od bilo koje druge autoimune bolesti (upala štitnjače obično znači ili Hashimota ili Gravesa - znači autoimunu bolest). Gle meni uredno izbijaju limfni iza ušiju ali to je kod mene normalno u sklopu moje autoimune bolesti.

Cura prvo mora isključiti da nije riječ o nekom žarištu (može biti na cerviksu, u mokraćnom mjehuru ... da ne nabrajam) a onda krenuti malo dublje istraživati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.