Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2015., 22:22   #241
Quote:
plasstic kaže: Pogledaj post
Ako će nekom biti od pomoći, u Sloveniji u ljekarni u Brežicama kutija Esmye je 135€.
Morate naručiti i ostaviti polog, lijek stigne za cca 2 dana pa ga možete preuzeti. Možete odjednom uzeti sve 3 kutije, tako je ušteda najveća jer ne trošite na put.
Neznam da li se može naručivati telefonski, ja sam osobno u ljekarni naručila.

Sretno
Ja sam naručila telefonski, bez problema, no kad sam došla tamo, žena mi je rekla da imam sreće što mi je njena kolegica htjela naručiti bez pologa. Inače, kod nas je Esmya pojeftinila i trenutno je cijena 1175 kn.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 08:56   #242
Pozdrav! Čitam da se relativno malo zna o smanjenju mioma Esmyom.Ja je trošim mjesec dana,nemam nikakvih nuspojava,čak mi se čini da mi je apetit slabili nego inače,organizam ne traži slatko.Imam 52 godine,obilna krvarenja unazad 6 mjeseci kojima su razlog 3 mioma i odlučili smo ih na ovaj načun pokušati smanjiti.Nakon trećeg dana trošenja,krvarenje je potpuno prestalo.Sad se moram strpiti još 2 mjeseca,pošto terapija traje 3 u komadu,da se ultrazvukom provjeri da li su se i koliko miomi smanjili.Vrijedi probati,ako ništa drugo,eto,krvarenje konačno prestalo,sve ok.Cijena nije mala,ali....bolje to nego odmah op.
Pozdrav.
evaevaeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:57   #243
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
I ja sam pila čajeve i kapi dr. Pokupec,ništa pomoglo nije.Jedino od čega je nalaz s miomima bio bolji prije par godina su preparati od Čelikovića,ali sad si to više ne mogu priuštiti.Cijene su mu bezobrazno visoke.
Preparati dr. Pokupec ne da mi nisu pomogli nego su odmogli. Svi miomi su mi za vrijeme koristenja tih cajeva i kapi dodatno narasli plus sto sam dobila jos jedan novi, kao da ih i ovako nemam dovoljno.
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:37   #244
zlakopriva,već je par žena to isto napisalo kao ti.Pa kakve je to čajeve ta dr. smućkala kad su izazvali kontraefekt?!Strašno.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 09:07   #245
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
zlakopriva,već je par žena to isto napisalo kao ti.Pa kakve je to čajeve ta dr. smućkala kad su izazvali kontraefekt?!Strašno.
Ne znam što bi rekla. Čitala sam da je dosta žena imalo dobra iskustva, da su to dobri homeopatski pripravci pa sam htjela i tako probati međutim očito ne djeluju. A nisu baš ni jeftini, oko 380 kn me to koštalo.
Srićom iman dobre doktore, koji rješavaju problem otklanjanjem uzroka a ne rezanjem pacijenta. Valjda ćemo ih se uspiti riješiti.
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 15:56   #246
zlakopriva,kako ti liječnici pomažu?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 21:34   #247
Naišla sam na tinkturu od imele,jako ju hvale protiv mioma.I čaj uz to.Probat ću i s tim.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 17:03   #248
Evo, Esmya u Ormožu naručena i u ponedjeljak idem po nju. Još malo i krećem s terapijom! Veselim se i jedva čekam da prođu ta tri mjeseca.
Mala s vrta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 18:27   #249
Quote:
Mala s vrta kaže: Pogledaj post
Evo, Esmya u Ormožu naručena i u ponedjeljak idem po nju. Još malo i krećem s terapijom! Veselim se i jedva čekam da prođu ta tri mjeseca.
ajde molim te javljaj kako stoje stvari.
koliko će te koštati kura?
mene ginić nagovara na spiralu.

u svakom slučaju držim fige
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:38   #250
U Slo je kutija 135€ cca 1040 kn, a kod nas 1175 kn zbog snanjenja poreza sto na kraju i nije neka razlika. Ili se barem ne moras vozikati prvo naruciti i ostaviti polog pa za dva dana pokupiti lijek.
Veli mi ginekologica da se vec zenama daju i terapije 3x po 3 mjeseca, a ne kao do sada 2x po 3mj.
@vlovrec to sa spiralom planiram i ja kad dodje vrijeme za to. Mislim da je to manje zlo.
__________________
Lakše mi je kada plačem u porschu, nego na autobusnoj stanici...
vakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 19:33   #251
da li netko ima iskustvo da se nakon 3 mjeseca korištenja esmye miomi nisu smanjili?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 10:35   #252
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Naišla sam na tinkturu od imele,jako ju hvale protiv mioma.I čaj uz to.Probat ću i s tim.
Jesi možda probala tinkturu od imele? I koji čaj piješ uz to? Probat ću i ja s tom imelom..
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 18:15   #253
Pijem je skoro mjesec dana.Vidjet ću kakvo će biti nadolazeće krvarenje.Molim Boga da bude manje.Rečeno mi je da uz tinkturu pijem čaj od koprive,ali ne pijem ga.Navodno su tinkture pa i ova puuuuno jače od čajeva.Kap,dvije tinkture je kao šalica čaja pa ispada po tome da je uzimanje tinkture 3x dnevno po 20 kapi jednako 6 litri čaja,otprilike.Vidjet ću.To mi je zadnja nada.Rekao mi je čovjek koji to proadje da je to najprodavaniji njihov proizvod.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 21:23   #254
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Pijem je skoro mjesec dana.Vidjet ću kakvo će biti nadolazeće krvarenje.Molim Boga da bude manje.Rečeno mi je da uz tinkturu pijem čaj od koprive,ali ne pijem ga.Navodno su tinkture pa i ova puuuuno jače od čajeva.Kap,dvije tinkture je kao šalica čaja pa ispada po tome da je uzimanje tinkture 3x dnevno po 20 kapi jednako 6 litri čaja,otprilike.Vidjet ću.To mi je zadnja nada.Rekao mi je čovjek koji to proadje da je to najprodavaniji njihov proizvod.
Ja sam danas poslala muža po imelu, kupio mi je odmah dvije bočice, pa počinjem i s tim. A planiram kupit i tinkturu konopljike, pa kombinirat. Uz to pijem i čaj od vrkute, a razmišljam da ga zamijenim s tinkturom.. Ugl, esmya meni nije djelovala, prva menstruacija nakon 3 mj mi je najobilnija u životu, ne znam više šta da radim.....
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:11   #255
Sad sam i ja pročitala za tinkturu konopljike,dobro zvuči,samo ne znam smiju li se te dvije tinkture istodobno uzimati.Ja tablete nikakve ne želim više uzimati jer imam loša iskustva sa kontraceptivima kada sam isto imala nakon 4 mjeseci korištenja obilno krvarenje.
luce m@ra,kakve i koliko velike imaš miome?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 22:58   #256
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Sad sam i ja pročitala za tinkturu konopljike,dobro zvuči,samo ne znam smiju li se te dvije tinkture istodobno uzimati.Ja tablete nikakve ne želim više uzimati jer imam loša iskustva sa kontraceptivima kada sam isto imala nakon 4 mjeseci korištenja obilno krvarenje.
luce m@ra,kakve i koliko velike imaš miome?
U 9mj prošle godine bilo ih su 4 intramuralna (5cm, 4,5cm, i dva od 2cm), međutim na zadnjem pregledu (nakon 3 mjeseca korištenja esmye) ne samo da se nisu smanjili, nego su nastala i 2 nova od 1 cm. Odnosno dva su se smanjila, ali minimalno (sa 4,5cm na 4cm i sa 2,4cm na 2,1cm). Kako je moguće da pod terapijom nastanu novi miomi? Čini mi se da ću na kraju ipak morat na operaciju.. Najgore od svega je što trenutno ne znam doktora u kojeg imam povjerenje da će obavit dobar posao i to me muči najviše od svega, jer ne želim ostati bez maternice i mogućnosti da imam dijete...
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 19:36   #257
luce m@ra, razumijem tvoj strah.Ja sam ipak ostvarila urednu trudnoću i imam dijete.Ne mislim više imati djece tako da samo moram riješiti to obilno krvarenje.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 08:12   #258
evo ja da se ne ureknem imala već 3 menge poslje poroda, i nisu obilne, čak mi se čini da su slabije nego prije
možda je miom nestao

no, ali je pms grozan. mene to nikad nije pralo, a sad je i mm skužio da se nešto dešava. i bolovi u trbuhu, isto nikad prije.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 20:07   #259
U mojoj abdomenoj ekipici je već neko vrijeme (10-ak godina) subserozni miom na maternici. Na godišnjim pregledima smo ga samo promatrali, nije rastao, bio je oko 4cm zadnjih nekoliko godina. Meni je vrijeme išlo (prebrzo!!) i nisam se uzrujavala, po principu "ćemo već". Ovog ljeta je narastao i počeo raditi probleme, često idem mokriti, naročito navečer i po noći (tada ga i osjetim kad ležim)... Na redovnom pregledu prije dva tjedna mi je laknulo kad je ginekologica rekla da mi je miom narastao, ja sam se bojala da je ta bezbolna lopta koju pipam nešto puno ozbiljnije i zločestije, a kad to zapravo moj miomić narastao na 5x6cm :-) Nije me strah operacije, ali mi nije svejedno tko će me operirati. Da li netko preporuča doktora u Rijeci ili Puli? Kakva su vaša iskustva u tim bolnicama i doktorima?
__________________
nije sve u svemu
caitriona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:51   #260
Nedavno sam operirala subserozni miom na maternici u Petrovoj bolnici u Zagrebu. Podjelila bih kratko svoje iskustvo, jer je i meni prije operacije puno pomoglo iskustvo drugih žena. Miom je dosta naglo narastao. Pretpostavka prije operacije je bila da je veličina oko 7 cm, ali po dolasku PHD nalaza nakon operacije ispostavilo je da se radi o miomu veličine 10 cm što je doktorica objasnila time da se prava veličina vidi tek nakon što ga izvade. Dakle, procjene s ultrazvuka uzimajte s rezervom (na ultrazvuk sam odlazila privatno u polikliniku Sunce jer u domu zdravlja ultrazvuk ne radi kako bi trebao). Inače, miom mi nije zadavao nikakve probleme ili smetnje (krvana slika savršena, normalni ciklusi i krvarenja), jedina mana mu je bila "želja" da bude velik. :-D Operacija je trajala 40-ak min i obavljena je laparoskopski uz još jedan jako, jako mali rez. Rez i dvije rupice od laparoskopije već nakon mjesec dana su super zarasli. Na pupku se doslovno ništa ne vidi, a ove druge su poput male ogrebotine veličine nokta i svakim danom su sve manje vidljive. Već isti dan nakon operacije sam, uz malu pomoć medicinske sestre došla do wc-a. Sljedeći dan sam polako šetala. Preporučam ne previše šetati jer kasnije me je malo više boljelo. Dren su mi skinuli treći dan nakon operacije. U bolnici sam bila 4 dana. Malo boli. Nije strašno. Odmah sam bila dosta samostalna. Konci se vade nakon 7 dana i to ne boli. Nisam dobila nikakve antibiotike osim u bolnici putem injekcije tri puta. Preporuča se mirovanje i na bolovanju sam bila 5 tjedana. Fizički sam se osjećala super nakon dva tjedna, ali preporuka je da se tijelo odmara, ne diže teško pa sam prema preporuci liječnice koristila dulje bolovanje. Tijekom tog mirovanja padne kondicija zbog čega sam osjećala umor nakon sat ili dva nekog kretanja, ali ostalo je ok. Dakle, poruka svima koje se spremaju na ovu operaciju neka budu hrabre i to rješe. Najteži dio mi je bio čekanje operacije. Fascinantan je napredak medicine na tom području. Što se tiče Petrove, imam samo pohvale za IV odjel kirurgije. Stvarno korektno osoblje. Sretno svima. :-)
ČarobnaŠtikla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.