Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2010., 07:48   #1001
pozdrav

koji bojler
mbukal3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 16:11   #1002
Pomoć

imam bojler Vaillant 24 kw ( 2000 god proizv)

nema toplu vodu na pipu..grijanje radi...

kad okrenem na najače (za toplu vodu na pipu)

predgrijavanje ..tada se pali i radi..

molim pomoć...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG038.jpg‎
Views:	387
Size:	8.7 KB
ID:	11251  
Mr.Trigger"888" is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:27   #1003
Za Mr.Trigger"888"

Model koji spominješ je VUW i starost se kreče do 7-8 godina.
Kvar koji opisuješ upučuje na preklopni ventil ili aqa senzor
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 07:16   #1004
pozdrav

to što nema tople vode najvjerojatnije nevalja preklopni ventil(trosmjerni), a što se tiče tlaka vaš bojler ima u sebi exspanzionu posudu koju treba natlačiti ili zamjeniti.obično se može samo natlačiti jako se rijetko mora mjenjati
mbukal3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 09:54   #1005
[QUOTE=dexdu;27004869]Za Mr.Trigger"888"
pa na žalost nije ja sam centralno postavio 2000 godine
a na maloj slici se može vidjeti koji je.....
nažalost prospekte sam zagubio...a trebao bi pogledati na fakturi ...
ali 100% sam siguran da sam instalirao 2000 god...
Mr.Trigger"888" is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 11:29   #1006
da kupljen 27.10.2000

tip VUW -240-5 E
Mr.Trigger"888" is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 12:47   #1007
Quote:
mbukal3 kaže: Pogledaj post
pozdrav

koji bojler
Ariston s-g 2, 50 litara
Indiferentann is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:37   #1008
moj "valijant" je totalno sranje. imam ga u stanu i protočni je. kad god se tuširam on se redovito u pol posla ugasi,onda ja onakav sav upijenjen i na pol mokar moram izlazit iz tuš kabine i stiskat nekakav šugavi crveni gumb(valjda reset) da bi on ponovno proradio i imam sreće ak je to samo jednom u tijeku tuširanja. bili raznorazni majstori(čista nula), pa stari našao malo sposobnijeg koji je rekao da je u pitanju nekakva skretnica(cca 1000kn + ruke). radilo dobro neko vrijeme i sad opet isto govno. zaključak svega ovog:
NE KUPUJTE "valijanta"
tpiskor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 16:09   #1009
E moj tpiskor

Ovaj malo sposobniji majstor je samo utoliko sposobniji da ti pobere lovu
Majstorski gledajući sposoban je kao i ovi prije njega
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 19:57   #1010
Quote:
tpiskor kaže: Pogledaj post
moj "valijant" je totalno sranje. imam ga u stanu i protočni je. kad god se tuširam on se redovito u pol posla ugasi,onda ja onakav sav upijenjen i na pol mokar moram izlazit iz tuš kabine i stiskat nekakav šugavi crveni gumb(valjda reset) da bi on ponovno proradio i imam sreće ak je to samo jednom u tijeku tuširanja. bili raznorazni majstori(čista nula), pa stari našao malo sposobnijeg koji je rekao da je u pitanju nekakva skretnica(cca 1000kn + ruke). radilo dobro neko vrijeme i sad opet isto govno. zaključak svega ovog:
NE KUPUJTE "valijanta"

problem je u izlaznom senzoru na dimnjaku malo ga treba podesiti
kaj10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 09:42   #1011
Quote:
tpiskor kaže: Pogledaj post
moj "valijant" je totalno sranje. imam ga u stanu i protočni je. kad god se tuširam on se redovito u pol posla ugasi,onda ja onakav sav upijenjen i na pol mokar moram izlazit iz tuš kabine i stiskat nekakav šugavi crveni gumb(valjda reset) da bi on ponovno proradio i imam sreće ak je to samo jednom u tijeku tuširanja. bili raznorazni majstori(čista nula), pa stari našao malo sposobnijeg koji je rekao da je u pitanju nekakva skretnica(cca 1000kn + ruke). radilo dobro neko vrijeme i sad opet isto govno. zaključak svega ovog:
NE KUPUJTE "valijanta"
Meni se cini da nije problem u tvom Vaillantu, nego u tvom majstoru. Gdje je to tvoj tata "nasao" majstora?
Osim toga to sto ti imas problema sa svojim jednim jedinim bojlerom nikako nije razlog da tako pljujes po cijeloj firmi i dajes takve "preporuke".
Kao prvo, moguce je da majstor nije bas neki, a drugo, nije nemoguce da eto bas ti imas peh s bojlerom i stvarno te dopao neki los, s greskom ili tako nesto...
Ali to ne znaci da kod drugih bojlera (Beretta, Junkersa, Viessmanna..itd.) nema takvih slucajeva i da ce svi oni koji te poslusaju i kupe nesto drugo - biti postedjeni kvarova i sl. situacija. Toga ima uvijek i svuda, ni za jedan bojler (firmu) se ne moze reci da je savrsena i da treba bas to kupiti jer se nikada ne kvari - kao sto nema razloga niti da se ovako ruzno govori i tvrdi za svi bojleri jedne firme ne valljaju samo zato jer ti imas problema sa svojim. Sasvim sigurno ima jako puno onih koji su sa svojim Vaillantom zadovoljni.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 20:42   #1012
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Meni se cini da nije problem u tvom Vaillantu, nego u tvom majstoru. Gdje je to tvoj tata "nasao" majstora?
Osim toga to sto ti imas problema sa svojim jednim jedinim bojlerom nikako nije razlog da tako pljujes po cijeloj firmi i dajes takve "preporuke".
Kao prvo, moguce je da majstor nije bas neki, a drugo, nije nemoguce da eto bas ti imas peh s bojlerom i stvarno te dopao neki los, s greskom ili tako nesto...
Ali to ne znaci da kod drugih bojlera (Beretta, Junkersa, Viessmanna..itd.) nema takvih slucajeva i da ce svi oni koji te poslusaju i kupe nesto drugo - biti postedjeni kvarova i sl. situacija. Toga ima uvijek i svuda, ni za jedan bojler (firmu) se ne moze reci da je savrsena i da treba bas to kupiti jer se nikada ne kvari - kao sto nema razloga niti da se ovako ruzno govori i tvrdi za svi bojleri jedne firme ne valljaju samo zato jer ti imas problema sa svojim. Sasvim sigurno ima jako puno onih koji su sa svojim Vaillantom zadovoljni.
ma sve pet ljudi,nemojte se srdit, svak ima pravo na mišljenje zato ovo i služi.
kod nas u zgradi svi imamo problema sa tim bojlerima(nije to ogromna zgradurina pa zato i znam), doduše i ne svi isti problem. očito je određena serija u pitanju. ja znam da si ja u kuču sigurno ne bum niš takvog stavljal al kak se veli: tko voli nek izvoli
tpiskor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 09:12   #1013
Quote:
tpiskor kaže: Pogledaj post
ma sve pet ljudi,nemojte se srdit, svak ima pravo na mišljenje zato ovo i služi.
Nista se ja ne ljutim, samo pokusavam pokazati kako tvoje generaliziranje nema smisla. Isto tako vlasnik nekog drugog bojlera (neke druge firme) koji ima problema s njim moze napisati "ne kupujte taj, to nis ne valja"...jer nikada ne mogu svi vlasnici nekog odredjenog bojlera biti sasvim zadovoljni, uvijek ce biti primjera kao ovaj tvoj.
Quote:
kod nas u zgradi svi imamo problema sa tim bojlerima(nije to ogromna zgradurina pa zato i znam), doduše i ne svi isti problem. očito je određena serija u pitanju.
Nekako mi je to cudno. Da svi imate isti problem i to od samog pocetka, jos bi mi to bilo vjerojatno. Ovako... Mozda je problem negdje drugdje, u izvedbi instalacija, u dimnjacima, u majstoru, ili u neodrzavanju bojlera... Svima te bojlere servisira isti majstor, ili? Zasto niste kontaktirali predstavnistvo i trazili da pokusaju naci uzrok problema?
Quote:
ja znam da si ja u kuču sigurno ne bum niš takvog stavljal al kak se veli: tko voli nek izvoli
Naravno, svatko ima svoje pravo na izbor. Samo pitanje je sto bi odlucio kupiti, ako bi svi drugi (koji imaju problema sa svojim jednim bojlerom) koji imaju neke druge bojlere pisali:
moj "xyz" je totalno sranje,...NE KUPUJTE "xyz"
Imo, u redu je da se covjek pozali, da kaze da nije zadovoljan, ali ipak je valjda jasno da si ti samo jedan od korisnika tih (kod nas najprodavanijih) bojlera, da onih koji su zadovoljni ima jako puno, ali da je sasvim logicno da ce se u velikom broju naci i odredjeni postotak onih koji nisu zadovoljni. I tako je sa svim bojlerima, ne samo s ovim tvojim. (evo, bas na jednoj drugoj temi jedna osoba nezadovoljna svojim bojlerom koji se stalni kvari...namjerava kupiti drugi...od ove firme koju ti ne preporucas )
Iako, umjesto da budes nezadovoljan i svaki puta izlazis iz tusa...cudim se da niste nesto poduzeli s tim u vezi, jer ako ste platili 1000kn, a nakon toga je sve bilo isto, imali ste pravo na reklamaciju. Trebalo je inzistirati da se to rijesi. Zvati majstora ponovo, pa onda i nazvati prestavnistvo i traziti ih savjet, uglavnom ne pomiriti se s takvim radom bojlera.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 21:59   #1014
[QUOTE=kajperinja;27064074]

Nekako mi je to cudno. Da svi imate isti problem i to od samog pocetka, jos bi mi to bilo vjerojatno. Ovako... Mozda je problem negdje drugdje, u izvedbi instalacija, u dimnjacima, u majstoru, ili u neodrzavanju bojlera... Svima te bojlere servisira isti majstor, ili?

Evo dragi moj tpiskor

Kajperinja je samom svojom konstatacijom našla uzrok svih vaših problema u zgradi
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 07:42   #1015
U kući, novogradnja, imam podni razvod centranlog grijanja i podno grijanje u kuhinji i kupaoni (kuća je 12x13m, visoka prizemnica bez podruma, grijanje samo u prizemlju).
Po projektu predviđen mi je plinski kondenzacijski bojler, pa sam tako i skupio ponude.
Uglavnom, dobivam ponude samo za Vaillant VUC 256 ecoTec Pro (VU INT 256/3-3) 26 kw bojler. Jel to trenutno neka "zlatna sredina" ili best buy?
I zašto na nekim web stranicama piše da su kondenzacijski bojeri prilagođeni za podno grijanje. Kako, u biti, ja imam klasično grijanje na radijatore, da li to znači da ovaj bojler nije pogodan za moj sistem? I da li je 26 KW dovoljno za moju kuću (bit će 10 cm termofasada)?
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 18:32   #1016
Vaillant plinski bojler

Pozdrav!
Spremam se na adaptaciju, trebam skinuti plinski bojler, pa pretpostavljam da trebam zvati plinoinstalatera da on to obavi? Koliko bi čovjek uzeo za to?
Bojler je star oko 10 godina, ja ću kupovati novi, da li se isplati prodavati ga ili ne? Radi se o Vaillant-u, neznam ostale podatke, na njemu ništa ne piše. Grijao je stan od 50 m2 i vodu za tuš.

Zadnje uređivanje Majstor : 23.02.2015. at 14:29. Reason: Ispravljanje krivo napisanog aslova
Rain_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 20:38   #1017
Quote:
Rain_3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Spremam se na adaptaciju, trebam skinuti plinski bojler, pa pretpostavljam da trebam zvati plinoinstalatera da on to obavi? Koliko bi čovjek uzeo za to?
Bojler je star oko 10 godina, ja ću kupovati novi, da li se isplati prodavati ga ili ne? Radi se o Vaillant-u, neznam ostale podatke, na njemu ništa ne piše. Grijao je stan od 50 m2 i vodu za tuš.

Bojler može skinuti i vodoinstalater ako želi.
Koliko košta skidanje?
Ako si dogovorio sa nekom instalaterom posao,može sve ukalkulirati u posao adaptacije.
Ako ne ,odnosno skida ga netko posebno može tražiti koliko hoće,ali mislim da je 200-300 kn u redu,ovisno o lokaciji .
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 15:50   #1018
pozdrav svima
heh...jedan problemičić mi se javlja na jednom vaillantu. koji je ne znam. greška koju mi javi na display-u je f.43. u tim trenutcima nema tople vode ni na kojoj pipi. ne pomaže ona tipka za ponovno "paljenje" (prekriženi plamen), ne pomaže ni udaranje po bojleru, ne pomaže ni gašenje na onoj glavnoj sklopki bojlera...
isprva se događalo tu i tamo, ali sad je postalo sve češće i naravno ujutro kad idem na posao... i onda moram čekat x minuta da se mali odblesira i proradi...
samo bih molio ako je netko imao slični problem i ako je našao majstora koji je to odradio. naime bio neki lik i rekao da ne zna, al da će provjerit pa se više nije javio... bilo to prije tjedan dana...
unaprijed hvala
bok
edupetrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 12:30   #1019
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Kajperinja je samom svojom konstatacijom našla ...
Da te pitam nesto...ide PM.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:54   #1020
Quote:
mbubnjar kaže: Pogledaj post
U kući, novogradnja, imam podni razvod centranlog grijanja i podno grijanje u kuhinji i kupaoni (kuća je 12x13m, visoka prizemnica bez podruma, grijanje samo u prizemlju).
Po projektu predviđen mi je plinski kondenzacijski bojler, pa sam tako i skupio ponude.
Uglavnom, dobivam ponude samo za Vaillant VUC 256 ecoTec Pro (VU INT 256/3-3) 26 kw bojler. Jel to trenutno neka "zlatna sredina" ili best buy?
I zašto na nekim web stranicama piše da su kondenzacijski bojeri prilagođeni za podno grijanje. Kako, u biti, ja imam klasično grijanje na radijatore, da li to znači da ovaj bojler nije pogodan za moj sistem? I da li je 26 KW dovoljno za moju kuću (bit će 10 cm termofasada)?
od 2012.g. bi se trebali ugradivati u biti samo kondenzacijsiki uredaji. tako da se sad to polako uvodi. to je bojler kao i svaki bojler, samo sto je stvar u tome da imaju bolju iskoristenost energije, manju potrosnju sto znaci da su stedljiviji, a ujedno i puno ucinkovitiji od klasicnih bojlera.
ti bojleri su za svaki tip grijanja, i za podni i za klasico na radijatore.
takav bojler od 26 kw je vise nego dovoljan za tu kvadraturu!
big_blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.