Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2007., 20:02   #201
Pa, kad sam ja završavala osnovnu školu, imala sam istu dvojbu - ne zato što sam tada planirala kasnije ići na ekonomski fakultet (nisam još znala što bih, ali bila sam sklona više društvenim nego prirodnim predmetima), nego zato što sam se bojala da će mi u gimnaziji biti teško i da ništa neću stizati (inače, na kraju osnovne imala sam 60 bodova), a ekonomska da će mi biti ipak nešto lakša. No, to su bila glupa razmišljanja. Na kraju sam upisala opću gimnaziju, jedinu u mom gradu i okolici, sva 4 razreda prošla sam s prosjekom 4,9 i, naravno, nisam nimalo požalila što upisah istu. Sigurna sam da bih u ekonomskoj školi lošije prošla jer bih učila hrpu stvari koje me ne zanimaju. Naravno, o ekonomskom fakultetu nikad nisam razmišljala pa ni sada, tako da stvarno ne znam što bih s tom školom nakon završetka. Sad - koja je škola snobovska, koja ima bolju ekipu, profesore, koja je ovakva, koja onakva u Zagrebu, ne znam - ako si sklonija matematici i srodnim predmetima, valjda ćeš izabrati matematičku gimnaziju, ako više voliš jezike - jezičnu itd. Da ja živim u Zagrebu i sad završavam osnovnu, upisala bih se u najbližu jezičnu ili opću gimnaziju, bez obzira na njezinu reputaciju. Fino reče myrtilla da su svi ljudi i da će svugdje biti normalnih...
Uglavnom, iako nisam pohađala 'najbolju opću gimnaziju u Hrvatskoj', niti općenito nekakvu poznatu gimnaziju, imala sam više-manje dobre i kvalitetne profesore, program također, bila sam u jako dobrom razredu i bje mi dobro. Eto. Sretno svima pri odabiru...

Zadnje uređivanje mili vanili : 25.05.2007. at 20:03. Reason: Uređivalo mi se :)
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:28   #202
Quote:
Štreberica :) kaže: Pogledaj post
Ja idem u opću, i to vjerojatno najbolju u Hrvatskoj,.
a koja je to skola? i po kojim kriterijima je ona najbolja? mislim, tko ju je ocijenio najboljom?
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:52   #203
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
a koja je to skola? i po kojim kriterijima je ona najbolja? mislim, tko ju je ocijenio najboljom?

Vjerojatno ide u ZG u Gimnaziju. Kako nevolim taj stav da su zagrebačke škole najjače.
sbboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 22:01   #204
znam da je u zgb, samo me zanima bas direktno iz koje je skole..posto sam ja maturirala prije 2 godine, znam podosta o zgb gimnazijama. pa eto..tek tolko da vidim dal opravdano hvali svoju skolu ili ne!
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 13:18   #205
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
znam da je u zgb, samo me zanima bas direktno iz koje je skole..posto sam ja maturirala prije 2 godine, znam podosta o zgb gimnazijama. pa eto..tek tolko da vidim dal opravdano hvali svoju skolu ili ne!
Biti će da je prva ili četvrta gimnazija.

A inače koja škola-ovisi od osobe do osobe. Nekome je super gimnazija, nekome strukovna, nekome tehnička. Svaki cigo hvali svog konja.

Evo ovako: osoba koja je završila gimnaziju, dvoumila se između društvenih znanosti i prirodnih. Upisala medicinu, završila u roku, danas radi kao liječnica i već je u samom početku slovi kao ''jedna od boljih liječnica''. I super joj je.

Drugo, osoba koja je završila strukovnu školu, upisala je društvenu znanost, danas je na 4. godini studija i povremeno uz to radi.

Treća osoba, završila drugu strukovnu tehničku školu i upisala fiziku, pri kraju je završetka.

Činjenica je da su strukovne škole u pogledu skraćuju izbor zanimanja za faks, dok se iz gimnazije može ići na sve fakultete. Međutim, ako osoba ima volju,neće je ni spriječiti da ako hoće recimo iz tehničke ode na medicinski fakultet (ovo je jedan konkretan primjer u stvarnosti), jer se sve može nadoknaditi i rasturiti prijemni.

Tako da u principu sve ovisi od osobe do osobe, njenim afinitetima, interesima i itd.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:23   #206
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
a koja je to skola? i po kojim kriterijima je ona najbolja? mislim, tko ju je ocijenio najboljom?
Prva. Po reputaciji najvećeg dijela profesora, po rezultatima pri upisima na fakultet, na nacionalnim ispitima i na natjecanjima u znanju, po strogim pravilima ponašanja ( )... Dakako, naglašavam najbolja opća, dakako da ima i nekoliko znatno boljih gimnazija (ne samo u Zagrebu...), ali to su prirodoslovno-matematičke, jezične i klasične. I, što je najsmješnije, ja sam znatno sklonija prirodnim predmetima nego društvenima (iako za sada i više nego uspješno izlazim na kraj i s tima ) i mislila sam da će to biti problem, i čudili se jesu neki profesori kako sam tu završila, ali omogućili su mi da se dodatno bavim onime što volim (dokle god uz to stižem one predmete koji su važni za ugled škole ) i za sada to odlično funkcionira.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 10:34   #207
Pozdrav, trebao bi mi savjet.
Uskoro cu upisati srednju skolu. Imam zelju za gimnazijom, imam bodove i sve to, kasnije mi je zelja studirati hrvatski jezik. Ali.. imam zdrastvenih problema, koji su sad, hvala bogu pod kontrolom, ali stanje se moze pokvariti i nemora. Bojim se buducnosti.. Tj ako mi se stanje pogorsa, a ja sam sa gimnazijom, sto cu onda? Ako necu biti u stanju polaziti fax?
U neku drugu srednju skolu nebih zeljela ici, jedino ako bih morala.
Sto mi savjetujete? Da idem u gimnaziju "kud puklo da puklo" ili da odem u neku goru skolu i kasnije mozda zalim?
Puno hvala.
mala_djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:01   #208
Quote:
mala_djevojka kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebao bi mi savjet.
Uskoro cu upisati srednju skolu. Imam zelju za gimnazijom, imam bodove i sve to, kasnije mi je zelja studirati hrvatski jezik. Ali.. imam zdrastvenih problema, koji su sad, hvala bogu pod kontrolom, ali stanje se moze pokvariti i nemora. Bojim se buducnosti.. Tj ako mi se stanje pogorsa, a ja sam sa gimnazijom, sto cu onda? Ako necu biti u stanju polaziti fax?
U neku drugu srednju skolu nebih zeljela ici, jedino ako bih morala.
Sto mi savjetujete? Da idem u gimnaziju "kud puklo da puklo" ili da odem u neku goru skolu i kasnije mozda zalim?
Puno hvala.
pa ja bi iša u neku lakšu gimnaziju, koja je na dobrom glasu... ka prvo...
i onda ako ništa drugo barem višu upisat
a hrvatski ić studirat je smrt, zašto mislim!? radit u školi tuć se da divljacima i divljakušama razmaženim...
ne isplati se...
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 19:57   #209
Dilema (prva ili peta gimnazija)

dvoumim se između 1. i 5. gimnazije. stvar je u tome da mi je prva 2min od kuće a do pete mi treba 40min. čujem da su obje dobre al opet neki kažu da je u petoj bolesna atmosfera.....pa zato molim objektivno mišljenje od as koji ste išli u nneku od te dvije škole ili ako znate nekog tko je išao... MOOOLIM VAS POMOZITE VIŠE NEZNAM ŠTA BI SA SOBOM.....
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 20:04   #210
Evo ti moj savjet, ipak sam iskusio šta je to peta i otišo fala Bogu:

Odi u prvu!!! Lakše ti se upisat, blizu ti je, škola je na dobrom glasu i uopće nema potrebe da ideš u petu vjeruj mi, osim ako nisi frik za fiziku, matematiku i informatiku ili ako nisi radoholičar.
Ak ideš u petu samo bi si komplicirala život. uzmi šta ti je ponuđeno...
Krynch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 21:44   #211
Ovak..
Ne znam kakva je prva al znam da ti je peta(ko i petnaesta) za one koji su nabrijani na fiziku i matematiku(i za to su lumeni i za to dusu daju),a sumnjam da si ti jedna od njih,bez uvrede
k4rl0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:16   #212
prva definitivno. peta je dosta teža i zeznutiji su profesori lakše ćeš skupit bodove za faks u prvoj i to sa puno manje truda. izać ćeš sa nešto manje znanja iz prve nego iz pete al sa boljin prosjekon. u petoj se triba više pomučit.
šta se udaljenosti tiče bila san u istoj situaciji i odabrala san bližu - golema ušteda vrimena. razmisli!
dumbrella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:31   #213
lakše ćeš skupit bodove za faks u prvoj i to sa puno manje truda. izać ćeš sa nešto manje znanja iz prve nego iz pete al sa boljin prosjekon. u petoj se triba više pomučit.

a možda ćeš i lakše upast s obzirom na pismenost

nisam iz zagreba, ali ti također preporučam da odeš u ovu koja ti je bliža
što se tiče obrazovanja...pa ne bih se baš složila s dumbrellom..., jer
što se faxa tiče, lakše će ti bit ako budeš imala bolju podlogu, nego bolji prosjek... vjeruj mi
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 09:27   #214
Dovuci se na otvorene dane 30. 5. u Petu pa vidi jel ti se svidja. Obje su gimnazije odlicne. Ovisi i o tvojim afinitetima - peta je prirodoslovno-matematicka, prva je opca. I ne, nije bolesna atmosfera. Frikova ima, no dobro je. Nisam pozalio. Zasad.
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 09:35   #215
Iskreno ti preporučam da iz prve ruke saznaš kakva je koja od spomenutih škola. Iskustva drugih ne moraju biti ni slična onome što tebe čeka. Prošeći do škole, raspitaj se i izaberi.
A to kaj ćeš morat putovat 38 minuta više ne bi trebalo biti prepreka za upisivanje škole koja te zbilja zanima. Ta ne biraš mjesto za jednodnevni izlet, već nešto za cijeli život.
 
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:55   #216
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Dovuci se na otvorene dane 30. 5. u Petu pa vidi jel ti se svidja. Obje su gimnazije odlicne. Ovisi i o tvojim afinitetima - peta je prirodoslovno-matematicka, prva je opca. I ne, nije bolesna atmosfera. Frikova ima, no dobro je. Nisam pozalio. Zasad.
Si siguran da je sutra?
Pirotehnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:52   #217
Da, siguran sam.
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:15   #218
Jesmo mi možda susjede? Ja sam bila u identičnoj dilemi prošle školske godine (dobro, bilo je još par škola u užem izboru, ali...), pobjedio je komfortizam pa sam otišla u Prvu, koja mi je tako blizu da ju vidim s prozora. Nisam požalila, u Petoj bih se vjerojatno previše mučila za ovakve ocjene koje sam tu postigla uz neku normalnu količinu učenja. U Petoj ti ima strašno puno ambicioznih profesora (i učenika, naravno), ali ima ih i kod nas, tj. daju ti da dodatno radiš ako želiš, ali neće te baš toliko natjeravati. Želiš li više ili manje matematike, fizike i informatike bi ti možda trebala biti veća briga od svega ostalog... u Prvoj se dosta favoriziraju društveni predmeti (povijest, hrvatski - iz kojeg, usput, imamo najbolju profesoricu u državi, tj. na svijetu - itd.). Najveći ti je problem s Prvom ne učenje, nego pravila ponašanja, strašno je strogo oko izostanaka i poštivanja profesora, zaboravi markiranje, pa čak i izostajanje zbog manjih bolesti. (Ne želim te plašiti, ali moram biti iskrena.) Ako te zanimaju detalji slobodno mi pošalji privatnu poruku.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:52   #219
idi u blizu, nece ti se dat 4god putovat svaki dan, popizdit ces pa pocet izostajat i na kraju past
 
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 13:28   #220
Quote:
orgasmatron kaže: Pogledaj post
idi u blizu, nece ti se dat 4god putovat svaki dan, popizdit ces pa pocet izostajat i na kraju past
Jako zrelo.
Nisam znala da se zanimanje za školu mjeru udaljenošću do iste.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.