Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2009., 21:57   #81
vidim promaklo ti je moje "zadnje uredjivanje"

Izgleda ce Pula biti jos i najbolje resenje
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 16:15   #82
Ima kakvih novosti ...kako je bilo itd...?
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 21:41   #83
Eto ja dolazim uskoro u Poreč na 8 dana, a idem i na jednodnevni izlet u Rovinj, tako da cu videti oba mesta, i mislim da ce mi se oba svideti. ;D
Igor_Novi Sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 19:44   #84
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Ima kakvih novosti ...kako je bilo itd...?
Evo konacno da se prijavim.. a i obecala sam … Molim rovinjane da me ne kritikuju jer.. pre svega – Rovinj nije mali! Tako da.. 10 dana nije dovoljno da mi nista ne promakne
Quote:
BG-M kaže: Pogledaj post
Iz Beograda sam i ovog leta cu svakako u neki os ova dva grada. Dugo nisam bila u Istri, od 2000. sam bila samo u Dubrovniku i u Opatiji, ali severnije ne. Kakve su sanse da se na potezu Porec - Rovinj na bum nadje pristojan smestaj uz samo more?
Dakle..
Varianta da odes tamo i trazis smestaj je sasvim normalna... svi to rade.. Mada moram da priznam da u startu nisam imala predstavu sta to znaci jer znam da te u CG cimaju za rukav na autobuskoj ali ovde to nije bio slucaj (mozda zato sto je bilo rano ujutru kad smo stigle, mozda iz drugog razloga)..
Na samoj autobuskoj stanici (u centru) ima 1 agencija kao i druga na 5 metara dalje ali - naravno da agencije imaju vise cene jer moraju i oni nesto da zarade.. Tako da.. nakon razgovora sa njima (i nekoliko neuspesnih pokusaja da nam nesto nadju), bilo je - put pod noge... I - nije nam mnogo trebalo .. na par minuta od autobuske su ulicice sa mnostvom apartmana (gotovo sve kuce imaju znak "apartmani") i dovoljno je da prodjes tuda i izgledas kao novopridosli turista (sto nije tesko) i neko (ili neciji susjed ce se naci da ponudi nesto povoljno..
Nismo bukvalno isle od vrata do vrata ali i to je opcija jer - nama su non-stop kucali na vrata italijani, slovenci... raspitujuci se za slobodne ap..

Prva stvar - smestaj uz samo more nije ono sto obicno pod tim podrazumevamo.. Mozes naci smestaj uz more ali u varijanti da kroz prozor uskaces u more (iz starog grada) sto pretpostavljam da nije ono na sta si mislila.. : ) Dakle - centar (negde izmedju autobuske i hotela park) je najbolje resenje. Odatle imas oko 1 km do prve prihvatljive plaze (sem ako ti ne smeta da se lomatas po stenama).
Jedan od razloga zasto se nisam raspisala ranije je taj sto ne mogu ukratko da iskomentarisem rovinjske plaze a i za slike mi je trebalo vremena ..
Malo je falilo da odem u neki Internet kafe pa da dodjem ovde sa pitanjem "A kakve su tek plaze u Porecu ako su lepse u Rovinju?!?!!?”
Ali .. pre nego me neko napadne.. lepe su plaze u Rovinju ali.. treba naci ono sto ti odgovara! I pri tom se ubiti od setnje (ili pak - voznje biciklom jer to velik broj ljudi radi)
Prva info od koje sam krenula:
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Otvori si google earth i postavi kursor na koordinate 45°04'15'' i 13°38'09''.
Južno od toga su po meni ok plaže. Ako smještaj nađeš u jednoj od kuća u naselju iznad toga nisi daleko ni od plaže ni od centra..
Ne znam da li je ok pravi izraz jer severno od toga i ne postoje plaze.. mozda negde gore, sa druge strane starog grada, prema Porecu ali to je za mene ostalo neistrazeno podrucje jer "there's only SO MUCH my poor legs can walk" LOL
[nastavak sledi - puno pricam a forum to ne moze da svari odjednom ]

Zadnje uređivanje Springgg : 16.07.2009. at 19:53.
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 19:48   #85
Dakle, od centra, na levo - iza marine (i hotela Park) –
Prvo – stene (sa stepenicama niz koje se nije moguce bezbedno bucnuti u more).
Dalje – strand varijanta (betonska plaza sa stepenicama)
Onda uvala Lone… slede razne stena/kamenje varijante..


pa par uvalica sa sitnim kamenjem (ali stencugama u vodi + prvih dana nam je bilo lose vreme pa pretpostavljam da je zbog toga ovde bilo i svakakve prljavstine u moru jer kasnije je delovalo cisto)

Zadnje uređivanje Springgg : 16.07.2009. at 20:02.
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 19:51   #86
Neizbezne plaze za pse
tamo negde.. 1,3 km dalje od centra nalazi se kafic (Dog’s Café)
i nakon njega je deo sa sasvim lepom plazom


Mi smo vec drugi dan krenule ovim putem, uz obalu.. i stigle – nigde! Tj do neke stene odakle se nije moglo dalje ali nam je posle neko objasnio “gde smo fulale” i pokazao nam Skarabu i plaze sa druge strane Zlatnog rta (do njih se moze doci bilo putem pored hotela Eden i Monvija bilo kroz sumu (iza gore pomenutog kafica ima skretanje u shumi..)
E da.. gotovo ni u jednom kaficu, restoranu itd. Nije bilo muzike! What’s that all about?!?!
Konobar u jednoj poslasticarnici nam je rekao da je zabranjeno pustati bilo kakvu muziku sem radio Rovinja te se svi odlucuju za.. tisinu! Kad nema nikakvih dogadjaja na trgu – grad deluje kao da je dan zalosti (ili je to opet bio neki specijalni vansezonski tretman? kraj juna)

Ali, ne zalim se apsolutno ni na jedan detalj ni momenat! Rovinj je prelep, ljudi su fantasticni i jedino je lose sto sam morala da se vratim kuci..
Mozda sledece godine Porec dodje na moju listu ‘analize plaza’ ..
E da ..
Quote:
Salut_France kaže: Pogledaj post
Jedino šta priznajem za apsolutni užas jesu cajke u Monviju i općenito cijeli cjelcati Monvi kojeg je bolje izgubiti nego naći.
Izgleda je Monvi izgubio samog sebe to vece kad smo ga mi nasle – jer – ukupno je radilo 2 bara (od toga 1 sa izvorno narodnom srpskom muzikom) a toliko je otprilike i bilo gostiju (taj drugo navedeni broj se povecao na 10ak negde oko pola 2

Mislim da sam dovoljno smarala.. Jos jednom hvala svima (jednom korisniku 'malo' vise! na informacijama (i na strpljenju!)
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 17:19   #87
@Springgg,

baš je lijepo što si se sjetila u neku ruku i zatvoriti ovu temu, onako kako si je i otvorila. Ipak, žao mi je šta nisi posjetila Poreč da možeš baciti nekakvu paralelu između ta dva grada . Šteta ,baš šteta....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:39   #88
Quote:
Springgg kaže: Pogledaj post

Ne znam da li je ok pravi izraz jer severno od toga i ne postoje plaze..
Naravno da ne postoje, zato sam i napisao ''južno''
Nadao sam se da ćeš do Poreča skočiti pa da kažeš koji je veći.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 08:32   #89
Sorry... ! ali ne verujem da bih u jednom skoku mogla to da utvrdim i od Rovinja jos imam upalu misica ))
Sledece godine mozda...
Komentar jednog poznanika koji je bio u Rovinju i svratio do Poreca - Porec je veci.
Komentar iste osobe nakon ozbiljnije setnje po Rovinju - ne znam ja bas da li je Porec veci... mislim da su tu negde

A .. dobar ti je taj juzni fazon! Sva sreca pa nisam pokusavala da nadjem severne .. hehe

@conan
kako sam je ja to otvorila?
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 08:35   #90
Spinggg, hvala ti puno na informacijama! Mi posto idemo kolima odlucicemo se za tacno mesto boravka na licu mestu. Nekako smo resili da presecemo do Poreca kroz kopno, pa da krenomo odatle ka jugu i gde nam se dopadne plaza, tu da stanemo. Posto nam u prvih 5 krucijalnih stvari ne spada nocni provod, ovaj trip sa tisinom mi se jako svidja. Nekako racunam, vazno mi je da to bude neko malo mestasce, kucica koja ce biti na samom moru (da sa balkona mogu da skocim u isto), mirno i tiho, a uvece, ako nam se ide, uvek mozemo da skocimo do Poreca, Rovinja...
Ako bi jos bila ljubazna da mi kazes nesto malo o cenam, bila bih ti jako zahvalna. Znaci orijentaciono smestaj i kratka paralela restoranskih i kaficskih beogradskih i tamosnjih cena. Hvala ti jos jednom! Super si!!!!!
BG-M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 09:15   #91
Nema na cemu!
Mislim da vam je to genijalan plan!
Sto se cena tice - hrana itd u prodavnici je kao i kod nas (mozda i jeftinija), sem voca i povrca koje je dosta skupo. Mada to mozes da proveris i na Konzumovom sajtu (nisam iz BG pa ne mogu bas da poredim). Zanimljivo da je npr paradajz duplo skuplji na pijaci u Starom Gradu (15 kn) nego u Konzumu (6-9). Dakle, ako se budete hranili u kucnoj radinosti, procicete jeftinije nego da ste ostali u BG
Kafici su druga prica .. Nes kafa je npr. 12 - 14 kuna, sokovi, pivo 15 kn (ako sam dobro zapamtila), kugla sladoleda 6 kuna - sladoled kup 35 -45.. kuna..
A sto se tice restorana, verujem da su cene kao beogradske.
1 euro - 7,06; 7,012 kuna (u menjacnicama u Rovinju pre oko 2 nedelje)
1 kuna = 12 -13 dinara u nasim menjacnicama (pre nego sto odete prouci kurseve i koja varijanta razmene ti najvise odgovara..
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 09:28   #92
Imas pice od mene kad budes u BG-u! Samo se javi!
Sto se tice cena, to je ok, mada nije tesko proci jeftinije nego u Beogradu zadnjih godina. Tako reci, svuda sam prolazila jeftinije (Berlin, Bec, cela Italija, Belgija)... jedino je sa Amsterdamom bila mrtva trka, ali ne verujem da sam tu mnogo omanula
Nekako mi se cini da je bolja varijanta menjati tamo evrice, nego dinare za kune. Ako nista drugo, bar cemo time dostojanstveno pomoci hrvatski turizam
BG-M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 12:31   #93
Ako uspes da nadjes kune za 12 din, onda je to najbolja varijanta.. ako ne, onda ni nema neke bitne razlike
U svakom slucaju, lepo se provedi i, kad vec ja nisam (), javi koja je presuda - Porec ili Rovinj
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 13:21   #94
Quote:
Springgg kaže: Pogledaj post
1 euro - 7,06; 7,012 kuna (u menjacnicama u Rovinju pre oko 2 nedelje)
Ako si po ovom tečaju mijenjala eure onda su te dobro odrali. Kupovni tečaj je cca 7,28 u bankama
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 16:37   #95
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Rovinj ima sigurno veću gradsku jezgru pa ga zato čini nekako ljepšim primorskim gradom.
Šta ste se uhvatili za tu veličinu?
Rovinj ima puno ljepšu gradsku jezgru, i to ga čini kako ti kažeš - ljepšim primorskim gradom.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 21:37   #96
Quote:
nina333 kaže: Pogledaj post
Šta ste se uhvatili za tu veličinu?
Ma standardne ženske spike.... kao, veličina nije važna. Mo'š si mislit'
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 23:38   #97
pls people hoće mi netko preporučiti plažu u ili oko poreča

iz zg sam i ove se godine ekipa nasuprot moje volje odlučila za istru, mislim meni je sitra super predivna ali za more uvijek biram dalmaciju i to (slobodno se rugajte) makarsku rivijeru, hvar i brač, gdje sam našao najljepše plaže i pitome i divlje.

ne volim betonizirane plaže, već po mogučnosti šljhunak ili pjesak

super bi bila i neka plaža s muzikom tipa zrće ili slično

udaljenost mi nije nikakav problem jer mogu potegnuti pol sata autom za dobru plažu i fino more, mogu biti i divlje plaže/uvale ali da nije baš sunčanje na liticama

jel se moze uci u ova turisticka naselja u kojima necu boraviti? kakve su tamo plaže... sranje je jer ni slika ne mogu pronaci

mah

thx na svim odgovorima
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 10:03   #98
Velicina jeste vazna ali neki drugi detalji su vazniji!
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ako si po ovom tečaju mijenjala eure onda su te dobro odrali. Kupovni tečaj je cca 7,28 u bankama
Pogresila sam - 7,12 (ne 7.012) ali ok.. . nisam ni primetila banku u Rovinju


Sto se slika tice... isti problem sam i ja imala.. Google Images gotovo da i ne poznaje pojam plaza (Rovinj; Porec) (sto je i razlog zbog cega sam napravila gornju kolekciju)
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 15:11   #99
Poreč. Ako voliš šljunčane plaže - kod hotela Parentium u Zelenoj laguni i na početku Picala ( plaža Borik ).... pa jedna prekrasna mala uvalica na Naftaplinu, na setnici prema Plavoj laguni. Te su mi omiljene.
Od betoniranih preferiram cijeli Pical a i Materadu.... sa super uredjenim djecjim igralistem, uredjenim ogromnim travnjakom i velikim hladom.
Za ljubitelje divljine, Porto Busolo ( ili tako nekako ).... od Materade prema Cervaru. Ja volim i Lanternu, ali tesko je uci ako nisi gost kampa.
Navecer u Villa Club ( ili Capitol, ako volis cajke ), jutarnja kava u Chocoladi ili ispod La Rive na rivi.
Baloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:30   #100
Molim vas, da li neko moze da mi preporuci studio ili sobu u Rovinju, za tri osobe, a da nije skuplje od 50 eura na dan (sa taksama, prijavama itd)? Bitno mi je da ima TV, kupatilo, balkon i parking. Dolazimo u Rovinj 04.08.2009.
Unapred hvala!
stix021 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.