Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 15:59   #4761
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ni jednom nije zaštekao osim kaj ne radi?
Kak je drugi problem kad si napisao da ti ne radi?
To je isti problem.
NE RADI
Pročitaj prethodnu stranicu!
__________________
"Kome je težak stijeg čestitosti neg ga utakne u zemlju gdje počivaju njihove kosti oni će ga držati."
Džony is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 17:15   #4762
Quote:
Džony kaže: Pogledaj post
Pročitaj prethodnu stranicu!
Vidit ćeš da je do tableta.
To su igračke.
Meni WIFI super radi dok sam uz modem, čim se pomaknem dva metraa-pa!
Isto tako i Bluetooth.
Daj Bože da sam u krivu, i da ti sve radi normalno sutra
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 19:49   #4763
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ne. potreban ti je samo kućni wifi. izgleda kao malo veći usb stick ili 3G stick.
uštekaš ga u tv, prebaciš na hdmi port i u ovisnosti koju verziju imaš, ili skineš aplikaciju (sve je besplatno, legalno, ne brini), ili pak ako sam tablet podržava, možda sve skupa proradi čak i bez dodatne aplikacije.
....
Znam da je malo OT, da li je ova stvarčica rješenje za mog frenda koji treba streamanje od kompa koji je udaljen 10-ak m' od TV-a?
Postoji li uopće HDMI kabel te duljine i ako da kakva je kvaliteta streama??
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:57   #4764
naravno da postoji 10metarski hdmi kabl. s time da ne bi trebalo uzeti najjeftiniji i ako je moguće sa pozlaćenim kontaktima (naravno, o toj pozlati se može govoriti ). no, nikako onaj iz konzuma od 25kn. na 10m, hdmi bi trebao stabilno držati 10gbps bandwidth.

a za ovo bežično, za pc je možda bolje uzeti google chromecast. ezcast je kod mene uredno radio sa svim mogućim androidima, no, sa pc-om ga nisam nikada probao, jer nemam potrebu za time. ali ako nađem vremena, probam pa javim.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 11:02   #4765
da, kod kablova općenito treba uzimati kvalitetnije kablove, oklopljene i sa zaštitom od elektroničkih smetnji i interferencije jer ako tako dugačak loš kabl prolazi u blizini nekog em polja (a danas ih generira praktično svaki uređaj) imat ćeš "ničim" uzrokovane smetnje pa nećeš znati što se zbiva...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:29   #4766
Da, primijetio sam da nema nista slicno u tom rangu. A ima li tko kakva iskustva, kako Lenovo radi na windowsima? Jer mi nekako izgleda da su preformance lenova od npr. 2 GB preslabe. Opet ponavljam, nisam neki znalac za tablete, pa cim vise informacija tim bolje.. ali mi se cini da mi je najbolje ovog Hp uzeti.
trekking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:33   #4767
od windows tableta koji se kod nas daju naći, dobrih 90% modela je 95% sa istim hardverom. razlike su u tipkovnicama (HR, US, DE...). druga razlika je u 32 vs 64 gb storage memorije i 32 vs 64 bitnim windowsima. ono što svakako treba izbjegavati su 8" modeli i modeli sa gigom rama. 8" je ok dok se radi u metro sučelju. čim se uđe u desktop, stvari postaju jako interesantne.

drugo, 2gb na tabletu je nekakav ekvivalent 4gb na pc-u, kad se uzmu u obzir svi mogući driveri, aplikacije koje se loadaju sa OS-om. kod W8 tableta je veći problem manjak storagea (16, 32 ili 64gb). vanjske sd kartice, kako god bile brze, usporavaju rad i ne preporuča se instalacija aplikacija na njih. slična situacija je sa (mislim da je acer switch u pitanju) koji ima 500gb disk u tipkovnici. pa kada instaliraš nešto na taj disk, a želiš koristiti tablet kao tablet, bez tipkovnice, ostaješ bez tih aplikacija.

ovaj hp slate je moćan na papiru, no, za te novce je bolje uzeti nešto slabiji laptop. po meni. a sad...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 12:57   #4768
Moj Google Nexus 2012 jako loše radi s novim OS-om - Android 5, Lollipop. Ispočetka se činilo da je isto kao i sa četvorkom. To je značilo da je daleko od izvrsnog, ali za jednu solidnu trojku. Izvrsno je bilo prvih cca godinu dana.
Sad je to uglavnom na razini smeća. Obično surfanje (ništa drugo i ne radim) je problem. Smrzava se svako malo. Nema veze s browserom - Mozilla, Chrome, Dolphin - sve isto. Facebook se isto često smrzne.
Pokrenuti video s neke web stranice je gotovo siguran znak da će se trenutno smrznuti. Pogotovo ako , nedajbože, kliknem da bih povećao sliku videa. Bilo koja akcija se može otegnuti u nedogled, dok se sve očisti, restarta itd. Bojim se i pomisliti što bi bilo da imam namjeru išta ozbiljnije raditi, osim pukog surfanja. Da mi Windowsi tako rade, bacio bi kompjuter.
Sve u svemu, nezadovoljan sam Googlom i Androidom. To je proizvod za djecu.
Možda će netko reći da moj tablet nije više nov. I nije. Star je 2 godine i tad je bio najbolji. Pa ako to nije dovoljno dobro.... Uostalom, tablet je Googleov proizvod, kao i Android i Google deklarira da dobro radi na Lollipopu. E pa ne radi! I nisam jedini. Frend je kupio isti tablet u isto vrijeme i ima iste probleme.
zvm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 15:23   #4769
Jel Samsung Tab 4 10.1 T535 ima tv out?
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 14:28   #4770
Quote:
zvm kaže: Pogledaj post
Moj Google Nexus 2012 jako loše radi s novim OS-om - Android 5, Lollipop. Ispočetka se činilo da je isto kao i sa četvorkom. To je značilo da je daleko od izvrsnog, ali za jednu solidnu trojku. Izvrsno je bilo prvih cca godinu dana.
Sad je to uglavnom na razini smeća. Obično surfanje (ništa drugo i ne radim) je problem. Smrzava se svako malo. Nema veze s browserom - Mozilla, Chrome, Dolphin - sve isto. Facebook se isto često smrzne.
Pokrenuti video s neke web stranice je gotovo siguran znak da će se trenutno smrznuti. Pogotovo ako , nedajbože, kliknem da bih povećao sliku videa. Bilo koja akcija se može otegnuti u nedogled, dok se sve očisti, restarta itd. Bojim se i pomisliti što bi bilo da imam namjeru išta ozbiljnije raditi, osim pukog surfanja. Da mi Windowsi tako rade, bacio bi kompjuter.
Sve u svemu, nezadovoljan sam Googlom i Androidom. To je proizvod za djecu.
Možda će netko reći da moj tablet nije više nov. I nije. Star je 2 godine i tad je bio najbolji. Pa ako to nije dovoljno dobro.... Uostalom, tablet je Googleov proizvod, kao i Android i Google deklarira da dobro radi na Lollipopu. E pa ne radi! I nisam jedini. Frend je kupio isti tablet u isto vrijeme i ima iste probleme.
Tableti su dobri samo za rezanje špeka na njima ko u onoj vizionarskoj reklami od HT-a ili VIP-a, ne sjećam se više
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 20:04   #4771
@ pinzgauer:

Samo na jednoj stranici 4 posta s kvotanjem i samo pljuvanje po tabletima. Ništa konkretno niti korisno nisi rekao. Ajde plz smanji doživljaj, ne činiš mi se kao jedan od onih koji nabijaju postove pa onda pišu tek toliko da nešto napišu...

A ako nastaviš...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 20:31   #4772
@ pinzgauer: 'ajde ti lijepo prodaj tablet, pokloni, razbij i vjerujem da ćeš biti sretniji u životu.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:19   #4773
Pozdrav
moze neki komentar/savjet u odabiru tableta (nece sluzit za igrice vise za web, piskaranje i sl.),a cjenovno solidno?
što mislite o MeanIT Q760? Cjenovno je super, samo me zanimaju komentari za karakteristike od znalaca koji to kuze hvala!!
Gimme more is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 23:55   #4774
Imam mean it ali ne baš taj tip već 1020. Ja zadovoljna,10.1" za 649kn otprilike.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 11:22   #4775
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
Luna103, niti su to trgovine u kojima bi trebalo kupovati tablete, niti su to brandovi i modeli za koje se može reći išta dobro.

Svrha tableta je da zadovolji nekakve potrebe a ne nužno (nažalost) da bude jeftin. Kupujući nešto od predloženog nitko neće biti zadovoljan. Baš nedavno smo raspravljali o tabletima slične namjene za Orlandicu, pogledaj par postova prije u ovoj temi i nekako zaključili da bi možda jedan od ovih bio najprikladniji:

http://www.nabava.net/tablet-racunal...0x800__5254811
http://www.nabava.net/tablet-racunal...0x800__8019321
Iako je prošlo već neko vrijeme...
hvala na preporukama, ovih dana se moramo za nešto odlučit i ovaj mi je odgovor pomogao.
Jako mi je važno da povezivanje na internet preko wifi-ja ne šteka, čitajući sam primijetila da neki imaju s time problema, pa ako imate još neki savijet unaprijed zahvaljujem
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 11:38   #4776
Zapravo ne, osim "cjenovnog" savjeta koji kaže da je veća vjerojatnost da će u skuplju opremu biti ugrađene i kvalitetnije (skuplje) komponente. Pa će možda skuplji tablet imati bolji wifi sklop koji će hvatati malo dalje i bolje nego onaj jeftiniji.

A štekanje najčešće ne ovisi o tabletu već o kvaliteti veze, routera, anteni, prostoru, sastavu zidova kroz koje signal prolazi i slično. Ja recimo ni sa čime ne mogu uhvatiti signal iz susjednog stana (armiranobetonski zidovi) iako vidim mrežu i nalazim se ni 10m od routera, a kad stavim svoj ruter na prozor na sedmom katu, onda kupim solidnu vezu pedesetak metara od zgrade...

Tako da je tu situacija svakom ponaosob specifična.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 11:56   #4777
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
Zapravo ne, osim "cjenovnog" savjeta :.
Ima ih masu i teško je odabrat, lakše mi je bilo usisavač kupit...
Što se tiče kućnog wifi-ja nismo nikada imali problema, a stalno ga koristimo za mobitele i laptop
Povećala sam nešto buđet do nekih 1300 kn, nadam se da će i nama koristiti za čitanje, surfanje....
Te sam izdvojila

http://www.technomarket.hr/products/...0-3g-59-407773


http://www.technomarket.hr/products/...w-nt-l7jee-003

http://www.technomarket.hr/products/...-tab-3-7-white
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:04   #4778
luna, da li ovaj izbor znači da si se odlučila na 7"?
prvi model ti ima 3G modul, koji poskupljuje cijelu stvar, tako da si razmisliš da li ti to treba ili ne. jer takav slični tablet bez 3g košta 300-400kn manje.

možda bih najprije uzeo samsunga, ali je niska rezolucija, pa ga to opet baca u drugi plan.

vidi malo ovo npr:
http://www.chipoteka.hr/artikl/11946...#tab-specs-tab
http://www.se-mark.hr/detalji_proizv...6F7F8195C.aspx (radije ovo nego acer "b" serije)
http://www.diskont24.com/product.php?productid=143504 (windows)
http://www.iqcentar.hr/product&product_id=49718
http://www.edigital.hr/wifi-tablet/l...&partner=10001


linkovi nisu na najniže cijene, pa si i to uzmi u obzir. ima i jeftinijih trgovina.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:19   #4779
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
luna, da li ovaj izbor znači da si se odlučila na 7"?
... istražitć ću ove, hvala, a ne mora biti 7", ti su se našli valjda zbog cijene, ja bi radije 8"
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:36   #4780
8" u 16:9 (ili 16:10) imaš masu. bolje rečeno, onih u 4:3 je jako malo.

znači, asus sa intelom ili lg. to je novija serija njihovih padova (nešto slabija od modela 8.3) ali još uvijek dovoljno dobra. da, bilo bi dobro da je malo više rama, ali, što je tu je.

ili pak, vidi malo na njuškalu za samsunga iz serije T31X (310, 311, 315), to ti je 8", giga i pol rama i sasvim dobar tablet. a unutar svog budžeta. naravno, ne govorim o tim modelima u trgovini jer su tamo od 2500 pa na dalje. ovo su modeli koje su pretplatnici dobili od t-coma za produžetak pretplate.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.