Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2016., 22:44   #3401
Hemopropin mast. Spas!
lady38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 10:53   #3402
Quote:
summermorning kaže: Pogledaj post
Ok, ako si zadovoljan odredjenim doktorom i mozes ga preporucit drugome, preporuci ga. Ako ti je bedara javno, napisi u poruci. Nebi se to trebalo odnosit samo na tebe, nego i drugdje.

Ljudi ovdje ne dolaze ovdje iz dosade nego stvarno dolaze po savjet/preporuku, ako je ne mogu dobit iz vanjskog svijeta.

Koliko god bih dosla ovdje po neku konkretnu preporuku, nebi je dobila. Bas sam razocarana!
Ma nije nikakva bedara, nego spomenuti strucnjak kojeg ja osobno imam za preporucit je vec spomenuti dr. Ivanovic s Merkura i poliklinike Leptir, a doktor koji je jasno postavio moju dijagnozu i istaknuo najveci problem je kirurg, za kojeg ne mogu reci gdje sad radi jer je prominenio radno mjesto je dr. Lackovic, covjek koji na prvu ne sjeda svakome kao osoba za razgovor al zato zna svoj posao!
jacoby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 19:26   #3403
bok ljudi.. prije par mjeseci mi se s gornje strane anusnog otvora pojavila nabubrena plava vena malo je vise nabubrena i kada mi je stolica jako jako tvrda to me zaboli i kada se brisem primjetim krv na papiru.. pogledala sam to na ogledalo i vena je ta jako nabubrena i tocno koza pukne po pola po sredini i tu ide krv... jel to hemeroid ili ne??? iskustva misljenja mogu probat neku lokalnu terapiju sto mi moze pripisat doktor opce prakse pa par dana vidit jel to pomaze??inace se hranim po piramidi one klasicne prehrane i popijem oko 3 litre vode dnevno i vjezbam svakodnevno no iam sjedilacki tip posla..
__________________
....Oh honey, you didn’t even know me when you knew me....
littleliar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 21:20   #3404
Poz, iako imam dulje probleme s hemeroidima, počelo me zadnje vrijeme boliti i peći kod odlaska na wc, pa mi je doktor dal na recept Faktu mast. Sad me zanima kolko često i kak dugo se maže s tim? i dal opće prođu problemi nakon te masti na neko vrijeme... ili budem sa tom kremom se sad redovito družil u životu? Hvala
El_gec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 18:08   #3405
Pozdrav svima. Imam hemeroide od srednje škole, recimo nekakvih desetak godina. Kada sam prvi put prokrvario od šoka sam pao u nesvijest (fkt je bilo poprilično krvi), ali dobro... Uglavnom, situacija je nekad bila bolja, a nekad lošija. Kada bi bila lošija popio bih tablete Detralex i sve bi bilo ok (nakon 3-4 dana uzimanja tableta). Hemeroidi bi me mučili jednom ili dvaput godišnje. U zadnjih godinu dana imam ogromne probleme s probavom. Uspio sam se riješiti nadutosti, plinova, želučanih problema, ali nisam uspio izregulirao stolicu i hemoroidi su postali svakodnevnica. Znači, na wc moram ići 3-4 puta kroz dan (ujutro dva ili tri puta, popodne ili navečer još jednom; ujutro imam osjećaj neispraženosti pa se moram vraćati), stolica mi je ful sužena ili u obliku kuglica, a hemoroidi su uvijek tu; uglavnom nemam problem s krvi, ali boli i svrbi gotovo pa uvijek. Detralex tablete više nisu od pretjerane koristi, čini mi se... Uglavnom ne znam koji mi je vrag u zadnjih godinu dana, je li netko možda imao slično iskustvo? Ili da jednostavno uzmem uputnicu i konačno pođem specijalistu?
Džus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 18:44   #3406
Idi, barem će ti dati pravu kremu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 01:01   #3407
Pozz svima.
Vidim da vas ima dosta sa ovim problemom pa bih molila za pomoc. Naime, jucer mi je kod analnog otvora izasla izraslina koja uzasno jako boli. Pretpostavljam da je hemoroid. Problem je sto ni jucer ni danas ne mogu ni sjediti, ni lezati, i jos i jedva hodam. Kupila sam hemopropin mast i mazem ali to i dalje boli. Ono sto me brine je sto se ta izraslina nalazi tocno na analnom otvoru i ne mogu ni zamisliti na koji nacin bih trebala imati stolicu dok je to tu. To toliko boli da vise ne znam sta raditi. Citala sam da led pomaze. Je li to istina ili cu si s tim napraviti jos veci problem?
Kako vi rjesavate problem defekacije dok su hemoroidi aktivni?
LiLi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 05:48   #3408
Popij nesto za bolove (brufen, voltaren....) i kupi si u ljekarni Dolokain gel i namazi se prije defekacije.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 13:50   #3409
Evo i ja moram "pod nož", III stupanj, jedan veliki, dva mala, masti više ne djeluju, operacija neizbježna. Što prije.
Pa me zanima radi li ijedna javna ustanova THD i/ili DG-HAL osim Merkura?
I ima li kod privatnika igdje jeftinije od 10 tisuća?!
Jel u BIH/Srbiji išta povoljnije?
Ovo je nevjerojatno, za pola sata rabote na pakšu 10 somova...

Inače, lik kod kojeg sam bio na pregledu kaže da on priznaje jedino Morgan-Milligan, da je jedino trajno rješenje, a sve ovo "novo" nedokazano i da se problem sigurno vraća.
A ja što sam u ovih par mjeseci čitao kako ovdje tako i na raznoraznim drugim sajtovima, ama baš svi kažu da M-M osim užasnih postoperativnih bolova jamči i garantirani recidiv, ra zazliku od THD/DG-HAL kod kojih je uspješnost 95%+ ili koliko već.
Pa sad ti budi pametan. Kog vraga su uvedene nove metode ako je M-M sigurno uspješan?
Ili ovdje vrijedi ona da "svak svoga konja hvali", a pacijenta k'o j***?
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 15:37   #3410
Quote:
bjede kaže: Pogledaj post
Evo i ja moram "pod nož", III stupanj, jedan veliki, dva mala, masti više ne djeluju, operacija neizbježna. Što prije.
Pa me zanima radi li ijedna javna ustanova THD i/ili DG-HAL osim Merkura?
I ima li kod privatnika igdje jeftinije od 10 tisuća?!
Jel u BIH/Srbiji išta povoljnije?
Ovo je nevjerojatno, za pola sata rabote na pakšu 10 somova...

Inače, lik kod kojeg sam bio na pregledu kaže da on priznaje jedino Morgan-Milligan, da je jedino trajno rješenje, a sve ovo "novo" nedokazano i da se problem sigurno vraća.
A ja što sam u ovih par mjeseci čitao kako ovdje tako i na raznoraznim drugim sajtovima, ama baš svi kažu da M-M osim užasnih postoperativnih bolova jamči i garantirani recidiv, ra zazliku od THD/DG-HAL kod kojih je uspješnost 95%+ ili koliko već.
Pa sad ti budi pametan. Kog vraga su uvedene nove metode ako je M-M sigurno uspješan?
Ili ovdje vrijedi ona da "svak svoga konja hvali", a pacijenta k'o j***?
HAL sa dodatkom RAR kad treba rekonstrukcija analne oblasti je najdjelotvorniji. Praktično 100% uspješnost. Sve ostalo je za qratz...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 18:54   #3411
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
HAL sa dodatkom RAR kad treba rekonstrukcija analne oblasti je najdjelotvorniji. Praktično 100% uspješnost. Sve ostalo je za qratz...
Što konkretno podrazumijeva rekonstrukcija? I kad je potrebna, kad ne?
Koliko sam skužio, niti kod THD, a niti kod DG-HAL nema rezanja? Kako se onda vrši rekonstrukcija?
Zapravo, nisam ni skužio koja je razlika tih dviju metoda.
Sorry ako te pilam, ali vidim da si sve to sam prošao pa onda najbolje znaš.
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 19:03   #3412
Quote:
bjede kaže: Pogledaj post
Što konkretno podrazumijeva rekonstrukcija? I kad je potrebna, kad ne?
Koliko sam skužio, niti kod THD, a niti kod DG-HAL nema rezanja? Kako se onda vrši rekonstrukcija?
Zapravo, nisam ni skužio koja je razlika tih dviju metoda.
Sorry ako te pilam, ali vidim da si sve to sam prošao pa onda najbolje znaš.
RAR ti je oznaka za rekonstrukciju analne oblasti. Obično se radi za treći i četvrti stepen. Imaš o tome dosta ovdje napisano i finih linkova. THD (Transanal Hemorrhoidal Dearterialization) metoda: THD je skraćenica od "Transanal Hemorrhoidal Dearterialization". Radi se o vrlo sigurnoj i uspješnoj minimalno invazivnoj metodi. Zahvat se obavlja ambulantno tijekom jednog dana. THD koristi Doppler tehniku kako bi se odredilo točno mjesto hemoroidalnih arterija, nakon čega se arterije podvežu, a tkivo se podigne na mjesto gdje i treba biti. Ovom se tehnikom ne odstranjuje tkivo, nego se radi „de facto“ plastika perianalnog područja. Zadovoljstvo bolesnika nakon primjene ove metode je veliko, a očekivani povratak na posao i ostale aktivnosti je unutar 24 do 48 sati.

DG-HAL + RAR metoda: Ova metoda, kao i THD metoda, osmišljena je tako da rješava uzrok nastanka povećanog hemoroidalnog čvora, odnosno da liječi uzrok hemoroidalne bolesti. Šavovima koji se postavljaju transanalno, podvežu se arterije koje dovode krv u bolesni hemoroidalni čvor. To se postiže s pomoć Doplerske (ultrazvučne) sonde kojom se točno lociraju završne grane hemoroidalnih arterija. Šavovi se postavljaju u dijelu crijeva koji nema osjetnih živaca, te nema ni boli. Kako nema rezanja i oštećenja tkiva, funkcija hemoroidalnog čvora ostaje gotovo u potpunosti očuvana. Da bi se dodatno smanjila nelagoda operacija se izvodi u lokalno potenciranoj ili spinalnoj anesteziji, opća anestezija nije potrebna. Pacijenti isti dan idu doma, a većina operiranih se može vratiti svakodnevnim životnim aktivnostima već za 1 - 2 dana.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 19:19   #3413
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
RAR ti je oznaka za rekonstrukciju analne oblasti. Obično se radi za treći i četvrti stepen. Imaš o tome dosta ovdje napisano i finih linkova. THD (Transanal Hemorrhoidal Dearterialization) metoda: THD je skraćenica od "Transanal Hemorrhoidal Dearterialization". Radi se o vrlo sigurnoj i uspješnoj minimalno invazivnoj metodi. Zahvat se obavlja ambulantno tijekom jednog dana. THD koristi Doppler tehniku kako bi se odredilo točno mjesto hemoroidalnih arterija, nakon čega se arterije podvežu, a tkivo se podigne na mjesto gdje i treba biti. Ovom se tehnikom ne odstranjuje tkivo, nego se radi „de facto“ plastika perianalnog područja. Zadovoljstvo bolesnika nakon primjene ove metode je veliko, a očekivani povratak na posao i ostale aktivnosti je unutar 24 do 48 sati.

DG-HAL + RAR metoda: Ova metoda, kao i THD metoda, osmišljena je tako da rješava uzrok nastanka povećanog hemoroidalnog čvora, odnosno da liječi uzrok hemoroidalne bolesti. Šavovima koji se postavljaju transanalno, podvežu se arterije koje dovode krv u bolesni hemoroidalni čvor. To se postiže s pomoć Doplerske (ultrazvučne) sonde kojom se točno lociraju završne grane hemoroidalnih arterija. Šavovi se postavljaju u dijelu crijeva koji nema osjetnih živaca, te nema ni boli. Kako nema rezanja i oštećenja tkiva, funkcija hemoroidalnog čvora ostaje gotovo u potpunosti očuvana. Da bi se dodatno smanjila nelagoda operacija se izvodi u lokalno potenciranoj ili spinalnoj anesteziji, opća anestezija nije potrebna. Pacijenti isti dan idu doma, a većina operiranih se može vratiti svakodnevnim životnim aktivnostima već za 1 - 2 dana.
Sve sam ja to već pročitao, bez brige. No i THD i DG-HAL spominju Dopler za povezivanje arterija. Koja je onda zapravo razlika?
Što se tiče RAR-a, kad je točno potrebna kod III stupnja, budući da se i THD i DG-HAL isto tako primjenjuju za III stupanj, jel tako?
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 13:40   #3414
Rekonstrukcija analne oblasti je potrebna kada hemoroidi ispadnu vani i ne mogu se vratiti. HAL je bolji jer je modernija metoda. Nema receptora bola tamo gdje se radi. Kada je početna faza bolesti ne radi se RAR i tada nema bolova i praktično nema bolovanja.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 14:22   #3415
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Rekonstrukcija analne oblasti je potrebna kada hemoroidi ispadnu vani i ne mogu se vratiti. HAL je bolji jer je modernija metoda. Nema receptora bola tamo gdje se radi. Kada je početna faza bolesti ne radi se RAR i tada nema bolova i praktično nema bolovanja.
Meni nisu vani, vani su konstantno samo u IV stupnju koliko sam shvatio?
Nadam se da ću barem taj dodatak RAR izbjeći.
Što bi zapravo značila početna faza? II stupanj?
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 13:02   #3416
Početna faza je prvi stepen. Tada DG HAL lako riješi sve bez bolova. Zauvijek...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 01:24   #3417
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Početna faza je prvi stepen. Tada DG HAL lako riješi sve bez bolova. Zauvijek...
Kod mene je kao što rekoh III pa sad ne znam hoću li moći izbjeći RAR, s obzirom da si ti rekao da se rekonstrukcija radi samo kad su h vani i ne mogu se vratiti. :/
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 12:32   #3418
Znat će liječnik...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 14:45   #3419
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Znat će liječnik...
To svakako.
Nego pokušavam se pripremiti, a iz ovih nekoliko postova nisam bio najbolje shvatio što mogu očekivati...
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 14:59   #3420
Quote:
bjede kaže: Pogledaj post
To svakako.
Nego pokušavam se pripremiti, a iz ovih nekoliko postova nisam bio najbolje shvatio što mogu očekivati...
Vjerovatno će trebati rekonstrukcija makar i ograničena. Ali ako se vrati unutra možda i ne treba.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.