Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 17:15   #1
Toyota - Futura (Varazdin) servis iskustva

Imao sam dosad dobrih iskustava sa tim servisom. Ali kako to ide dovoljno je
jedan lapsus sa njihove strane da promijenim svoje mišljenje. Ako se nečime
baviš profesionalno onda se greške skupo plaćaju.

Došao sam u 16.11.2010 g. sa problemom na vozilu Avensis 2003god. Objasnio
sam im da mi auto ponekad pri niskom broju okretaja jednostavno ne reagira
kod dodavanja gasa, pa makar stisnuo gas do kraja i kod velikog broja
okretaja se vidi crni dim koji je izašao iz auspuha. Poslije toga opet sve
dobro radi dok se opet ne desi ista stvar. Kompjuter ne prikazuje nikakvu
grešku!

Ako netko zna njemački, isti problem kod drugog.
http://avensis-forum.de/thread.php?t...keine+Leistung

Rekli su da je problem u katalizatoru. Ok, original je prilično skup te su
mi ugradili, uz moje dopuštenje, zamjenski katalizator (953,01 kn sa
montažom) za kojeg su rekli da je dobar i sa kojim sam prošao u 12mj.
redovni tehnički pregled.

Sada nakon 3mj. javlja mi se ponovo isti problem. Išao sam do njih i
kompjuter opet ne prikazuje nikakvu grešku. Onda je počeo nešto filozofirati
da je "možda" nešto oko turbine, dizne, gorivo i neznam kaj još.

Otišao sam u drugi servis i odmah su rekli da je 99% problem u AGR-u (netko
veli EGR) tkz. Abgasrückführventil
http://www.seik.de/shop/productdetai...iation=daparto
Čim su ga isključili sve radi besprijekorno. Auto može raditi i bez njega.
Služi samo da bi dodatno sagorio ispušne plinove, tako da izlazi manje
smrada iz auspuha (laički rečeno).

Otišao sam u Futuru da im javim u čemu je problem bio. Nisam tražio nikakav
povrat novca radi mogućeg beskorisnog servisa koji sam onda platio, jer sad
je teško dokazati tko je u pravu.
Rekao sam im da je u 11mj. bio problem u AGR-u koji je zagušio katalizator,
te se isto sada ponovo dešava.

A drugo sam im rekao de je ljudski griješiti i još više ako se priznaje
pogreška.

Aaaliiii, oooonda je počeo na bahati način govoriti da ja nemam pojma o čemu
pričam, da se ne kužim u tehničke stvari, te mi je predložio na bezobrazan
način da im auto ponovo ostavim (valjda bi silom htjeli naći još nešto).
Auto je bio u 11mj. 2 dana na servisu, i sada su tražili ponovo???

Oprostite gospodo iz Future, ali i ja znam zbrojiti koliko je 1 i 1.

Ps.: Dobar glas daleko se čuje, a loš još dalje!
codeman123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 19:07   #2
Ja nisam automehaničar, ali to što sam pročitao o Abgasrückführventil-u na njemačkoj wikipediji, govori da on pridonosi smanjenju emisije štetnih plinova kao i smanjenju potrošnje goriva kod benzinskih motora.
E sad, uzmi kako hoćeš, ali taj drugi servis ti u najmanju ruku nije smio reči da će auto normalno i dalje raditi odn. da se tako smiješ dalje normalno voziti. Sigurno možeš, no ne znam da li tvoj auto bez tog ventila dalje ispunjava propisane norme o ispuštanju štetnih plinova koje provjeravaš na godišnjem tehničkom pregledu. Taj ventil sigurno nije tu samo zato da nešto "ne smrdi". A načelno, auto može bez koječega "normalno" dalje voziti.
Greška je Future da ti to nisu pronašli pa si bez veze kupio katalizator, ali samim isključenjem od strane drugog servisa ti nisu nužno napravili neku uslugu.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 15:41   #3
eto ja im doveo Land Cruiser na servis da mi zamjene prednje disk pločice, zovu oni mene kroz 2h, da nemogu potisnut klip u kočionim klještima unutra i da je najbolje da naruče nova klješta. hehehe 2400kn + pdv za jednu stranu. reko HALT!! ne može. vozi auto doma. skinem kotač, dole sa pločicama i imam za vidjet kako su "majstori" pokušali nabit klip čekičem unutra (moja pretpostavka) a to se tako da lijepo riješti ili običnom šrafcingom(čitaj stega) ili potisnut klip van sa zrakom pod pritiskom. klip izleti ko metak. Promijenio pločice, očistio kučište za 2h. Jaoooo dečki, najlakše reći kupi novo, pa da mi promijenimo!
A kakve frend ima probleme sa avensisom 2008g da ne pričama, mjenjanje turbine, ne prima gas, 3-4 setova zadnjih svijetala, diskovi koji imaju rub nakon 500km normalne vožnje (novi stavljeni u servisu i uredno naplaćeni a auto pod garancijom 40000km), bla bla bla!! :-)))
tse200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 20:35   #4
Quote:
tse200 kaže: Pogledaj post
eto ja im doveo Land Cruiser na servis da mi zamjene prednje disk pločice, zovu oni mene kroz 2h, da nemogu potisnut klip u kočionim klještima unutra i da je najbolje da naruče nova klješta. hehehe 2400kn + pdv za jednu stranu. reko HALT!! ne može. vozi auto doma. skinem kotač, dole sa pločicama i imam za vidjet kako su "majstori" pokušali nabit klip čekičem unutra (moja pretpostavka) a to se tako da lijepo riješti ili običnom šrafcingom(čitaj stega) ili potisnut klip van sa zrakom pod pritiskom. klip izleti ko metak. Promijenio pločice, očistio kučište za 2h. Jaoooo dečki, najlakše reći kupi novo, pa da mi promijenimo!
A kakve frend ima probleme sa avensisom 2008g da ne pričama, mjenjanje turbine, ne prima gas, 3-4 setova zadnjih svijetala, diskovi koji imaju rub nakon 500km normalne vožnje (novi stavljeni u servisu i uredno naplaćeni a auto pod garancijom 40000km), bla bla bla!! :-)))
Svaka čast kaj si sam otklonnio kvar i što nisi ispao naivčina no ako si ih na kraju sam zamjenio, zašto ih nisi i ti sam zamijenio baz da si uopće išao kod njih? Kad si na kraju pokazao da si znao to odraditi i sigurno i kvalitetnije nego kaj bi ti oni napravili?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:00   #5
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
Ja nisam automehaničar, ali to što sam pročitao o Abgasrückführventil-u na njemačkoj wikipediji, govori da on pridonosi smanjenju emisije štetnih plinova kao i smanjenju potrošnje goriva kod benzinskih motora.
E sad, uzmi kako hoćeš, ali taj drugi servis ti u najmanju ruku nije smio reči da će auto normalno i dalje raditi odn. da se tako smiješ dalje normalno voziti. Sigurno možeš, no ne znam da li tvoj auto bez tog ventila dalje ispunjava propisane norme o ispuštanju štetnih plinova koje provjeravaš na godišnjem tehničkom pregledu. Taj ventil sigurno nije tu samo zato da nešto "ne smrdi". A načelno, auto može bez koječega "normalno" dalje voziti.
Greška je Future da ti to nisu pronašli pa si bez veze kupio katalizator, ali samim isključenjem od strane drugog servisa ti nisu nužno napravili neku uslugu.
Charlie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 12:50   #6
Quote:
tse200 kaže: Pogledaj post
eto ja im doveo Land Cruiser na servis da mi zamjene prednje disk pločice, zovu oni mene kroz 2h, da nemogu potisnut klip u kočionim klještima unutra i da je najbolje da naruče nova klješta. hehehe 2400kn + pdv za jednu stranu. reko HALT!! ne može. vozi auto doma. skinem kotač, dole sa pločicama i imam za vidjet kako su "majstori" pokušali nabit klip čekičem unutra (moja pretpostavka) a to se tako da lijepo riješti ili običnom šrafcingom(čitaj stega) ili potisnut klip van sa zrakom pod pritiskom. klip izleti ko metak. Promijenio pločice, očistio kučište za 2h. Jaoooo dečki, najlakše reći kupi novo, pa da mi promijenimo! A kakve frend ima probleme sa avensisom 2008g da ne pričama, mjenjanje turbine, ne prima gas, 3-4 setova zadnjih svijetala, diskovi koji imaju rub nakon 500km normalne vožnje (novi stavljeni u servisu i uredno naplaćeni a auto pod garancijom 40000km), bla bla bla!! :-)))
Da to je strategija većine ovlaštenih servisa.

Meni prije cca. godinu dana propišao kiler na spoju lima i plastike, u ovlaštenom rekli da je jedino rješenje novi kiler i da se to neda popraviti. Razgovarao malo sa frendom )koji je auto mehaničar, ali ne radi u struci) i on veli da se to da zakrpati.
Pa smo zatim prvo cijeli čošak namazali tekućim metalom, a zatim sa nekom dobrom diht masom i eto još i dan danas drži bez problema.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 13:36   #7
ko klinac sam se stalno bio u radioni u kuma, vozio sam toyotu camry (nije ih biloo u jugi - kupljen na carini) pa sam je sam servisirao, i sve naučio, al sad kad sam stariji nemam više vremena zbog posla sam prčkat po autima, pa mi je normalno odvest auto u servis i nek zamijene sve kaj treba, al ovo mi se ipak činilo malo previše.
tse200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 11:38   #8
Quote:
codeman123 kaže: Pogledaj post
Imao sam dosad dobrih iskustava sa tim servisom. Ali kako to ide dovoljno je
jedan lapsus sa njihove strane da promijenim svoje mišljenje. Ako se nečime
baviš profesionalno onda se greške skupo plaćaju.

Došao sam u 16.11.2010 g. sa problemom na vozilu Avensis 2003god. Objasnio
sam im da mi auto ponekad pri niskom broju okretaja jednostavno ne reagira
kod dodavanja gasa, pa makar stisnuo gas do kraja i kod velikog broja
okretaja se vidi crni dim koji je izašao iz auspuha. Poslije toga opet sve
dobro radi dok se opet ne desi ista stvar. Kompjuter ne prikazuje nikakvu
grešku!

Ako netko zna njemački, isti problem kod drugog.
http://avensis-forum.de/thread.php?t...keine+Leistung

Rekli su da je problem u katalizatoru. Ok, original je prilično skup te su
mi ugradili, uz moje dopuštenje, zamjenski katalizator (953,01 kn sa
montažom) za kojeg su rekli da je dobar i sa kojim sam prošao u 12mj.
redovni tehnički pregled.

Sada nakon 3mj. javlja mi se ponovo isti problem. Išao sam do njih i
kompjuter opet ne prikazuje nikakvu grešku. Onda je počeo nešto filozofirati
da je "možda" nešto oko turbine, dizne, gorivo i neznam kaj još.

Otišao sam u drugi servis i odmah su rekli da je 99% problem u AGR-u (netko
veli EGR) tkz. Abgasrückführventil
http://www.seik.de/shop/productdetai...iation=daparto
Čim su ga isključili sve radi besprijekorno. Auto može raditi i bez njega.
Služi samo da bi dodatno sagorio ispušne plinove, tako da izlazi manje
smrada iz auspuha (laički rečeno).

Otišao sam u Futuru da im javim u čemu je problem bio. Nisam tražio nikakav
povrat novca radi mogućeg beskorisnog servisa koji sam onda platio, jer sad
je teško dokazati tko je u pravu.
Rekao sam im da je u 11mj. bio problem u AGR-u koji je zagušio katalizator,
te se isto sada ponovo dešava.

A drugo sam im rekao de je ljudski griješiti i još više ako se priznaje
pogreška.

Aaaliiii, oooonda je počeo na bahati način govoriti da ja nemam pojma o čemu
pričam, da se ne kužim u tehničke stvari, te mi je predložio na bezobrazan
način da im auto ponovo ostavim (valjda bi silom htjeli naći još nešto).
Auto je bio u 11mj. 2 dana na servisu, i sada su tražili ponovo???

Oprostite gospodo iz Future, ali i ja znam zbrojiti koliko je 1 i 1.

Ps.: Dobar glas daleko se čuje, a loš još dalje!
Pozdrav, imam isti problem na avensisu iz 2003, gdje ima za kupiti zamjenski katalizator? Dali ste na kraju zamijenili i AGR i koliko to kosta, zahvaljujem.
Imobilliare is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 19:11   #9
Quote:
Imobilliare kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam isti problem na avensisu iz 2003, gdje ima za kupiti zamjenski katalizator? Dali ste na kraju zamijenili i AGR i koliko to kosta, zahvaljujem.
Zamjenski katalizator ima kod Autokrešo.
Problem je u AGR-u, on zaštopa katalizator. Moj ima 122.000km a koliko ima Vaš km?
Katalizator bi zadnje preporučio zamijeniti.
Našao sam rabljeni AGR za 60€ (49000km) + 25€ poštarina. Dostavili su mi u sloveniji kod kolege tako da nisam morao platiti carinu + pdv.
http://www.seik.de/

Sutra idem kod mehaničara da ga ugrade. Nek Vam prvo mehaničar AGR isključe tj. blindira tako da ispušni plinovi idu direkt van.
Ako se više ne javlja da auto nema snage onda je tu greška.
Inače ako se isključi AGR javlja na komadnoj ploči da greška sa motorom.
Kad se spoji na kompjuter javlja za AGR, ali nema problema radi auto i bez njega.

Lp
codeman123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 23:38   #10
Exhaust gas recirculation (EGR) ili na njemačkom Abgasrückführung (AGR), ista stvar.
Mislim da je u ovlaštenom Toyotinom servisu oko 3000 kn novi.
Često ode ako se auto vozi prelagano, auto treba povremeno propuhati, razvući do 4000 okretaja a ne na 2500 prebacivati u višu.
Charlie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:03   #11
Quote:
Charlie_zg kaže: Pogledaj post
Exhaust gas recirculation (EGR) ili na njemačkom Abgasrückführung (AGR), ista stvar.
Mislim da je u ovlaštenom Toyotinom servisu oko 3000 kn novi.
Često ode ako se auto vozi prelagano, auto treba povremeno propuhati, razvući do 4000 okretaja a ne na 2500 prebacivati u višu.
Slažem se time da auto treba povremeno ispuhati. Ali ne slažem se time da auto treba stalno mijenjati pri visokim br. okr. .
Ako kod 85% gradske vožnje je neizbježno voziti na taj način sa malim brojem okretaja po gotovo kad se gleda današnja cijena goriva.
Auto bi jednostavno to morao izdržati.
codeman123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:35   #12
Quote:
codeman123 kaže: Pogledaj post
Zamjenski katalizator ima kod Autokrešo.
Problem je u AGR-u, on zaštopa katalizator. Moj ima 122.000km a koliko ima Vaš km?
Katalizator bi zadnje preporučio zamijeniti.
Našao sam rabljeni AGR za 60€ (49000km) + 25€ poštarina. Dostavili su mi u sloveniji kod kolege tako da nisam morao platiti carinu + pdv.
http://www.seik.de/

Sutra idem kod mehaničara da ga ugrade. Nek Vam prvo mehaničar AGR isključe tj. blindira tako da ispušni plinovi idu direkt van.
Ako se više ne javlja da auto nema snage onda je tu greška.
Inače ako se isključi AGR javlja na komadnoj ploči da greška sa motorom.
Kad se spoji na kompjuter javlja za AGR, ali nema problema radi auto i bez njega.

Lp
Isto 125.000km ima auto, zvao sam i intercars, kod njih imaju zamjenske lambda sonde za cca 350kn , u odnosu na 1500kn u toyoti.

Imaju i zamjenski katalizator, pitaju samo dali se nalazi katalizator ispod auta ili na grani , navodno se samo ako je ispod auta moze zamijeniti sa zamjenskim.
Imobilliare is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 17:12   #13
Quote:
Imobilliare kaže: Pogledaj post
Isto 125.000km ima auto, zvao sam i intercars, kod njih imaju zamjenske lambda sonde za cca 350kn , u odnosu na 1500kn u toyoti.

Imaju i zamjenski katalizator, pitaju samo dali se nalazi katalizator ispod auta ili na grani , navodno se samo ako je ispod auta moze zamijeniti sa zamjenskim.

Ispod je.
Nakon promjene EGR-a sve je sad uredu.
codeman123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.