Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2007., 13:14   #1
Novogradnja u Borongaju - Ul. Jure Kaštelana

Pozdrav svima!
Evo nakon polugodišnjeg traženja stana, konačno sam pred odlukom da riješim stambeno pitanje. Radi se o novogradnji na Volovčici, odmah preko puta okretišta na Borongaju. Investitor je "Razvoj Gradnja", izvođač "Bramgrad-Projekt" d.o.o, a prodaju vrši ZANE. http://www.zane.hr/katalog.php?id=191&kateg=2&sub=6
Cijena od 2150€ za 1. kat + 50€ za svaki kat više je možda prenapuhana, ali gdje danas nije, pogotovo gledajući susjedne Ravnice gdje je kvadrat još skuplji.
U obilasku zgrade nekako sam se uvjerio da je izvođač radova obavio do sad dobar posao, a u tehničkom opisu nalaze se samo prvoklasni materijali i oprema.
E sad, tračak sumnje mi baca činjenica da je većina stanova još uvijek slobodna, a i po cijeni i po lokaciji mi se čini boljom opcijom od onog gadnog bloka u nastanku na Ravnicama..
Stoga vas molim dragi forumaši da date svoje mišljenje i eventualna saznanja o bilo čemu vezano za tu zgradu. Također me zanima ako je netko sa Volovčice da da komentar na kvart, ekipu, škole i sve ostalo što ih okružuje ili neokružuje u kvartu.
Puno hvala!
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 17:52   #2
Mislim da stanovi nisu prodani jer je prvotna cijena bila 2300 ili 2400 eur pa su sada smanjili. Ja najviše toj lokaciji zamjeram one proizvodne hale tik uz zgradu...
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:24   #3
Quote:
Dompax kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo nakon polugodišnjeg traženja stana, konačno sam pred odlukom da riješim stambeno pitanje. Radi se o novogradnji na Volovčici, odmah preko puta okretišta na Borongaju. Investitor je "Razvoj Gradnja", izvođač "Bramgrad-Projekt" d.o.o, a prodaju vrši ZANE. http://www.zane.hr/katalog.php?id=191&kateg=2&sub=6
Cijena od 2150€ za 1. kat + 50€ za svaki kat više je možda prenapuhana, ali gdje danas nije, pogotovo gledajući susjedne Ravnice gdje je kvadrat još skuplji.
U obilasku zgrade nekako sam se uvjerio da je izvođač radova obavio do sad dobar posao, a u tehničkom opisu nalaze se samo prvoklasni materijali i oprema.
E sad, tračak sumnje mi baca činjenica da je većina stanova još uvijek slobodna, a i po cijeni i po lokaciji mi se čini boljom opcijom od onog gadnog bloka u nastanku na Ravnicama..
Stoga vas molim dragi forumaši da date svoje mišljenje i eventualna saznanja o bilo čemu vezano za tu zgradu. Također me zanima ako je netko sa Volovčice da da komentar na kvart, ekipu, škole i sve ostalo što ih okružuje ili neokružuje u kvartu.
Puno hvala!
Treba dodati da tamo garaža košta 20000€. Zato ima praznih stanova
gad69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:25   #4
Quote:
gad69 kaže: Pogledaj post
Treba dodati da tamo garaža košta 20000€. Zato ima praznih stanova
Prosječno parkirno mjesto je cca. 14 m2, što znači cijenu od 13000-14000€.
Ima i većih parkirnih mjesta u uglovima od dvadesetak kvadrata, ali sam mozes birati sto hoces.
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 20:57   #5
Quote:
Dompax kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo nakon polugodišnjeg traženja stana, konačno sam pred odlukom da riješim stambeno pitanje. Radi se o novogradnji na Volovčici, odmah preko puta okretišta na Borongaju. Investitor je "Razvoj Gradnja", izvođač "Bramgrad-Projekt" d.o.o, a prodaju vrši ZANE. http://www.zane.hr/katalog.php?id=191&kateg=2&sub=6
Cijena od 2150€ za 1. kat + 50€ za svaki kat više je možda prenapuhana, ali gdje danas nije, pogotovo gledajući susjedne Ravnice gdje je kvadrat još skuplji.
U obilasku zgrade nekako sam se uvjerio da je izvođač radova obavio do sad dobar posao, a u tehničkom opisu nalaze se samo prvoklasni materijali i oprema.
E sad, tračak sumnje mi baca činjenica da je većina stanova još uvijek slobodna, a i po cijeni i po lokaciji mi se čini boljom opcijom od onog gadnog bloka u nastanku na Ravnicama..
Stoga vas molim dragi forumaši da date svoje mišljenje i eventualna saznanja o bilo čemu vezano za tu zgradu. Također me zanima ako je netko sa Volovčice da da komentar na kvart, ekipu, škole i sve ostalo što ih okružuje ili neokružuje u kvartu.
Puno hvala!

Pozdrav

prvo i osnovno to ti nije volovčica nego borongaj
Na borongaju živim tridesetak godina i nemam ti kaj loše za pričat o kvartu.
To je jedan od pravih zagrebačkih kvartova.Apsolutno ti je sve nadohvat ruke,
i još je uvijek puno zelenila.
U 11 mjesecu selim s borongaja i vjerujem da nebum više naišao na takav kvart.
Ako ti je financijski dio priće ok, ubodi stan nebuš pogrešil.
__________________
koje dete?
to je kreten.
perokrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 16:29   #6
Quote:
perokrad kaže: Pogledaj post
Pozdrav

prvo i osnovno to ti nije volovčica nego borongaj
Na borongaju živim tridesetak godina i nemam ti kaj loše za pričat o kvartu.
To je jedan od pravih zagrebačkih kvartova.Apsolutno ti je sve nadohvat ruke,
i još je uvijek puno zelenila.
U 11 mjesecu selim s borongaja i vjerujem da nebum više naišao na takav kvart.
Ako ti je financijski dio priće ok, ubodi stan nebuš pogrešil.
sori zbog Volovčice, nikad mi nisu bile jasne te granice Volovčica - Borongaj - Peščenica. Znači sjeverno od Borongajske je Borongaj?
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 19:24   #7
Quote:
Dompax kaže: Pogledaj post
sori zbog Volovčice, nikad mi nisu bile jasne te granice Volovčica - Borongaj - Peščenica. Znači sjeverno od Borongajske je Borongaj?
tak je, borongajska nas dijeli...
__________________
koje dete?
to je kreten.
perokrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:33   #8
Quote:
Dompax kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo nakon polugodišnjeg traženja stana, konačno sam pred odlukom da riješim stambeno pitanje. Radi se o novogradnji na Volovčici, odmah preko puta okretišta na Borongaju. Investitor je "Razvoj Gradnja", izvođač "Bramgrad-Projekt" d.o.o, a prodaju vrši ZANE. http://www.zane.hr/katalog.php?id=191&kateg=2&sub=6
Cijena od 2150€ za 1. kat + 50€ za svaki kat više je možda prenapuhana, ali gdje danas nije, pogotovo gledajući susjedne Ravnice gdje je kvadrat još skuplji.
U obilasku zgrade nekako sam se uvjerio da je izvođač radova obavio do sad dobar posao, a u tehničkom opisu nalaze se samo prvoklasni materijali i oprema.
E sad, tračak sumnje mi baca činjenica da je većina stanova još uvijek slobodna, a i po cijeni i po lokaciji mi se čini boljom opcijom od onog gadnog bloka u nastanku na Ravnicama..
Stoga vas molim dragi forumaši da date svoje mišljenje i eventualna saznanja o bilo čemu vezano za tu zgradu. Također me zanima ako je netko sa Volovčice da da komentar na kvart, ekipu, škole i sve ostalo što ih okružuje ili neokružuje u kvartu.
Puno hvala!

taj LCD televizor od ČAK 60 cm dijagonale je kao nekakav + u opremi ?

košta valja 2 000 kn a nitko normalan neće kupovat lcd te majušne dijagonale.
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 17:49   #9
Quote:
Dompax kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo nakon polugodišnjeg traženja stana, konačno sam pred odlukom da riješim stambeno pitanje. Radi se o novogradnji na Volovčici, odmah preko puta okretišta na Borongaju. Investitor je "Razvoj Gradnja", izvođač "Bramgrad-Projekt" d.o.o, a prodaju vrši ZANE. http://www.zane.hr/katalog.php?id=191&kateg=2&sub=6
Cijena od 2150€ za 1. kat + 50€ za svaki kat više je možda prenapuhana, ali gdje danas nije, pogotovo gledajući susjedne Ravnice gdje je kvadrat još skuplji.
U obilasku zgrade nekako sam se uvjerio da je izvođač radova obavio do sad dobar posao, a u tehničkom opisu nalaze se samo prvoklasni materijali i oprema.
E sad, tračak sumnje mi baca činjenica da je većina stanova još uvijek slobodna, a i po cijeni i po lokaciji mi se čini boljom opcijom od onog gadnog bloka u nastanku na Ravnicama..
Stoga vas molim dragi forumaši da date svoje mišljenje i eventualna saznanja o bilo čemu vezano za tu zgradu. Također me zanima ako je netko sa Volovčice da da komentar na kvart, ekipu, škole i sve ostalo što ih okružuje ili neokružuje u kvartu.
Puno hvala!

jesi kupio već?
po kolikoj cijeni?

ja isto mjerkam, al nisam još ošo do zane?

nemam pojma o tim investitorima, izvođaču ui nadzoru,
maltene ih nema na netu - što je odmah nekak sumnjivo?

dajte koji info ako netko ima

p.s. borongaj je ok kvart, jedino su limenke bed
intergalaktickapic_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 12:49   #10
Quote:
intergalaktickapic_a kaže: Pogledaj post
jesi kupio već?
po kolikoj cijeni?

ja isto mjerkam, al nisam još ošo do zane?

nemam pojma o tim investitorima, izvođaču ui nadzoru,
maltene ih nema na netu - što je odmah nekak sumnjivo?

dajte koji info ako netko ima

p.s. borongaj je ok kvart, jedino su limenke bed
Još ništa, za sad ovaj popust koji reklamiraju do 31.10. ne vrijedi za plaćanje preko kredita banke, što mi nema nikakvog smisla. A i prodaja im ne ide baš bajno pa očekujem da će popustit po tom pitanju, ako i opet ne spuste cijene u globalu.
Inače raspitao sam se za izvođača radova i arhitekte i dobio samo pozitivne komentare. Svi papiri su čisti, ZABA kreditira projekt tako da je i to neka garancija da je sve pod kontrolom.
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 12:58   #11
Thumbs up

Quote:
Dompax kaže: Pogledaj post
Još ništa, za sad ovaj popust koji reklamiraju do 31.10. ne vrijedi za plaćanje preko kredita banke, što mi nema nikakvog smisla. A i prodaja im ne ide baš bajno pa očekujem da će popustit po tom pitanju, ako i opet ne spuste cijene u globalu.
Inače raspitao sam se za izvođača radova i arhitekte i dobio samo pozitivne komentare. Svi papiri su čisti, ZABA kreditira projekt tako da je i to neka garancija da je sve pod kontrolom.
ja sam isto vrlo zainteresiran, idem ovih dana u zane da se raspitam... skupo je to, pogotovo ako nema popusta... a u novinama vidjeh da reklamiraju m2 od 2050€...
bezobrazno je ovo za popust, pa kao da kredit banke nije para koja sjeda odmah u cijelosti...
ako prodaja ide loše (baš me zanima koliko su stanova iopće prodali)
onda su bezobrazni da nama koji smo zainteresirane ne uvale nekaj povoljnije... al dobro, treba snimit kaj će bit poslije tog 30.10.

javim se nakon razgovora s njima da pretresemo dojmove

sretno!
intergalaktickapic_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 13:00   #12
p.s. meni je samo sumnjivo što sva ekipa (osim ZANE) je totalni no name... ni stranice, ni guglanja, ni referenci, što je u današnje vrijeme posebno čudno, obzirom da svaka šuša ima web!

zato su mi sumjnivi (možda brijem:-))))))
intergalaktickapic_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 22:55   #13
Bok decki,
ma ja sam tamo kupio stan odmah mislim da sam imao prvi ugovor. Cijena 2300€/m2, naravno nisam uzeo garazu jer je bila bezobrazno skupa.
Meni osobno najveca mana a vjerujem i drugima je kaj je pruga 30m od zgrade, pa mozda jednog dana se zgrada bude slijegala zbog toga :-((.
Sto se tice gradnje, izvodjaca, ne trebate brinuti sve je u najboljem redu. Ja sam izabrao jug pa se nadam da necu osjetiti vlak, medjutim susjedi vele da nekad zna tako zatrubiti ( zacviliti) da se kosa na glavi dize. Sjecam se vlasinka kak je bio bezobrazan prilikom sklapanja jer kad sam ga pitao za popust gotovina, veli meni novci opce ne trebaju to sve ide preko ZABE i ZANE, sto se mene tice mozete platiti kad god hocete. Tako da mi je sada drago da je samo par budala poput mene kupilo stan jer su cijene ludovale a i taj dio mi je jako odgovarao po mnogo cemu. E sada ja sam na 5 katu, pa ko fol cijena za 4 i 5 kat je jos uvijek 2300€.... Cijena garaze je sada 1000€ za -1, minus popust naravno, ali opet je to puno s obzirom da nije garaza vec parkirno mjesto, za razliku na Ravnicama gdje Zagrebgradnja prodaje garaze po 1/2 cijene stana. Frajer je digao kredit od XXXX, znam koliko ali je ne bitno i mislio je da bum dobil sve novce, e koliko ja znam prodao je izuzetno malo stanova jer kad sam ga zvao prosli tjedan imao je na svim etazama slobodnim stanova. Ne znam hoce li jos spustati nakon 31.10.07, ali to je taktika prodaje jer zgrada je gotova sigurno u 01/2008 a 90% stanova nije prodano :-((, kaj vam to govori.
Moje misljenje je da ljudi odustaju zbog pruge, jer ostalo je uistinu sve 5+, do tramvaja imas 2 minute, te 3 skole itd. Ako vas jos kaj interesira javite se.
Zagreb-Borongaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 19:19   #14
bok,

čestitam na kupnji...
ne moraš se brinuti zbog pruge, tog slijeganja, tamo je pruga na stupovima već desetljećima i NEĆE se slegnuti, to je bezrazložan strah..

ajd mi reci:

1. znači MOGUĆE je kupiti stan bez parkirnog mjesta?? redovnim putem ili si se to nacjenkao?
2. da li si kupovao preko ZANE ili direkt od vlasnika?
3. Ako nije tajna, jesi li išao na kredu ili cash?
4. koliko dozvoljavaju preinake u tlocrtima i opremi?

za sada toliko,
hvala

p.s. ne brini zbog buke, ja sam živio kraj vlaka i to je toliko manje grozno od automobilske buke da nemaš beda...
intergalaktickapic_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:50   #15
Evo ja već par mjeseci prodajem stan u zgradi preko ceste - 200 m od te nove, sagrađen 1990, i to po 1.500 EUR m2, pa nema interesanata. Ne kužim iz kojeg razloga. A kvart je inače super. Zelenila i mjesta za parking koliko hoćeš.

Baš me zanima kak ide prodaja novogradnje u Ivanićgradskoj ....
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 14:32   #16
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Evo ja već par mjeseci prodajem stan u zgradi preko ceste - 200 m od te nove, sagrađen 1990, i to po 1.500 EUR m2, pa nema interesanata. Ne kužim iz kojeg razloga. A kvart je inače super. Zelenila i mjesta za parking koliko hoćeš.

Baš me zanima kak ide prodaja novogradnje u Ivanićgradskoj ....
I MENE...
kad sam vidio te tlocrte!!!! stan od 35m2 dimenzija 10×3,5m!!!!
faking hodnik..
zgrada je cijela od betona

a i u dvosobnom stannu, soba gleda na unutarnju galeriju!!!
koliki je parapet tog prozora

užas... dugo nisam vidio toliko loše tlocrte
intergalaktickapic_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 15:05   #17
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Evo ja već par mjeseci prodajem stan u zgradi preko ceste - 200 m od te nove, sagrađen 1990, i to po 1.500 EUR m2, pa nema interesanata. Ne kužim iz kojeg razloga. A kvart je inače super. Zelenila i mjesta za parking koliko hoćeš.

Baš me zanima kak ide prodaja novogradnje u Ivanićgradskoj ....
A koliki je stan koji prodaješ?!
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:28   #18
Quote:
intergalaktickapic_a kaže: Pogledaj post
I MENE...
kad sam vidio te tlocrte!!!! stan od 35m2 dimenzija 10×3,5m!!!!
faking hodnik..
zgrada je cijela od betona

a i u dvosobnom stannu, soba gleda na unutarnju galeriju!!!
koliki je parapet tog prozora

užas... dugo nisam vidio toliko loše tlocrte
Slažem se, takva arhitektura je pogođena za funkciju studentskog doma ili kasarne, al kao stambena zgrada..
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:28   #19
I cura i ja baš gledamo stan od 60-tak kvadrata tamo. Drugi tjedan idemo u Zane na razgovor. Mislim da blizina vlaka neće puno utjecati na stabilnost zgrade i ostalo...
godzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 00:03   #20
Bok, evo odgovora ispod
Quote:
intergalaktickapic_a kaže: Pogledaj post
bok,

čestitam na kupnji...
ne moraš se brinuti zbog pruge, tog slijeganja, tamo je pruga na stupovima već desetljećima i NEĆE se slegnuti, to je bezrazložan strah..

Hvala

ajd mi reci:

1. znači MOGUĆE je kupiti stan bez parkirnog mjesta?? redovnim putem ili si se to nacjenkao?
Da moguce je , bio sam valjda prvi kupac dok je cijena bila 20.000€, kad sam mu rekao da to nema nigdje bio je pun sebe i nije htio nista spustiti, a i sam je rekao da ne moram da on ima kome prodati da ce ljudi kupovati po dvije. Ja rekao OK, a sad mu papreno, ma da ti budem iskren i cijena od 1000€/m2 je puno, jako puno za parkirno mjesto, mislim da ce to ici jos dolje, moje subjektivno misljenje, u svakom slucaju necu kupiti dok ne padne na realan iznos, a to je po meni 800€/m2 za taj dio. O cjenjkanju nije htio ni cuti, 2300€ i to je to, sad navodno je 4 i 5 kat jos uvijek ta cijena s popustom do 31.10., a katovi nize su po 50€ nizoj cijeni - popust
2. da li si kupovao preko ZANE ili direkt od vlasnika?
Sve preko Zane, vlasnik ne moze prodati nista jer je sklopio takav ugovor i dignuo veliki kompletni kredit preko Zabe
3. Ako nije tajna, jesi li išao na kredu ili cash?
Cash
4. koliko dozvoljavaju preinake u tlocrtima i opremi?
Ja sam nesto radio sitno, ali to je vec trebalo napraviti jer su vec dosta zgradu zavrsili
za sada toliko,
hvala
Pozdrav

p.s. ne brini zbog buke, ja sam živio kraj vlaka i to je toliko manje grozno od automobilske buke da nemaš beda...
Zagreb-Borongaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.