Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2016., 21:42   #701
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Nema tu računice,jedino ko dugoročni projekt/ ispušni ventil ako imaš nekoga da se igra skup sa tobom
Mislim da se od svih starogradnji "isplati" obnoviti samo one spomenički značajne.Ostale je uvjek jeftinije bagerom sravnati pa nanovo sve.
Ali opet ljudi se odlučuju obnoviti starinu iz raznih razloga.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 22:02   #702
Ova je kompletna i nije iskrivljena. Šteta kaj je malo niska za štagalj.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 11:52   #703
kitanje rupa (crvotočina) u planjkama te rasjeda između susjednih planjki ovim akrilnim kitom, da ili ne?
nomadsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 15:15   #704
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Mislim da se od svih starogradnji "isplati" obnoviti samo one spomenički značajne.Ostale je uvjek jeftinije bagerom sravnati pa nanovo sve.
Ali opet ljudi se odlučuju obnoviti starinu iz raznih razloga.
bio je trend odvoženja planjki u italiju za izradu stancija. mislim da je neki tip pratio ako bi se kuča rastavljala pa je zaustavljao na granici. pa sad jel bolje da istrune kod nas kao kulturna baština ili da se proda dalje...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 15:17   #705
Quote:
nomadsoul kaže: Pogledaj post
kitanje rupa (crvotočina) u planjkama te rasjeda između susjednih planjki ovim akrilnim kitom, da ili ne?
jedan rođak kaj ima staru hrastovu krpa purpenom, taman posmeđi na suncu i uklopi se. u emeriki krpaju betonom, utisne se struktura drveta izvana i nema razlike, e sad kaj dodati da beton ne pije vlagu iz atmosfere i da ne istrune drvo...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 09:50   #706
Osim kratkog spominjanja u ovom dokumentu Ministarstva, nisam nasal nista konkretno o otvaranju novih otvora na drvenoj kuci.
Konkretno prozori su mali, 50x50 I 60x60 plus trebala bi jedna vrata za izlaz na terasu I jos jedna za ulaz u dogradjeni duo. Oba znaci u vanjskom plastu kuce.

Recimo u Krasogradu, makar neznam tko je te kuce pravio Iznam da nemaju veze sa tradicionalnim kucama, us otvore postoje vertikalne zeljezne sine zaboltane u drvo, pretpostavljam bas da dodatno ucvrste konstrukciju. Ima tko savjet?
Ghouls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 13:11   #707
Pozdrav ljudi!
Imam pitanja za vas znalce. Naime imam jednu stariju drvenu kuću koju bih volio obnoviti. Zidovi su od trupaca neke crnogorice (nije klasicni okrugli trupac nego ko planjke), iznutra su na zid zabijene letvice (svrha kao i trska u nasim krajevima) i na letvicama žbuka. Sve se nalazi na kamenoj sazidanoj podlozi. Krov je od salonita.
Ukratko zanima me sve Volio bih porazbijati tu žbuku iznutra i posušiti zidove, onda ih pošmirglat, pokrpat ruke (nemam pojma s čime se to radi, vidio sam na youtube-u da Ameri imaju neki kit al neznam di to nabavit i kak se opće zove) , plus impregnirat onda drvo sa također neznam čime :/ pa bi volio da iznutra isto ostane drvo bez žbuke, zamjenio bih prozore vrata i vjerojatno pod, i ovaj starinski drveni žljeb
Evo i par slika:

https://s27.postimg.org/p73pupelf/S6301472.jpg



Iskreno, ne kužim se nimalo u drvenu građu i oprostite na ne znanju i možda lošem izražavanju. Ali razumijem se u tesanje drva i slično, a volio bih naučiti i o ovome. Nadam se da će te mi pomoći, hvala!

Zadnje uređivanje City : 28.01.2017. at 17:01.
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 15:44   #708
Inače, ispričavam se na skretanju s teme pošto ovo nije tradicionalna naša nizinska hrastova kuća, ali usmjerili su me ovdije a i vidim da je naj življa tema. Trebalo mi je cijeli dan da pročitam sve haha najjači ste! , jaako puno stvari mi je pomoglo A sada molim još za pomoć oko ovoga, prijedlozi i savjeti?
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:02   #709
Nije ti loša kuća, Pitaj
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:32   #710
Puno hvala.
Pa evo kao sto sam naveo vec, prvo bi htio pobacat van cijelu tu zbuku, kako bi se drvo posusilo. Sve pocistit i uredit da vidim u kakvom stanju su trupci. Mislite li da bi bilo pametno rastavit ju cijelu, zamjeniti trule trupce ako ih ima, premazat ih drvocidom i nekim zastitnim premazom, i tek onda ponovno slozit? Ili za to neće biti potrebe? Naime nisam bio dole dulje vrijeme pa samo po sjecanju govorim :/
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:53   #711
Znači,ti si još jedan teoretičar u nizu . Da ne gubimo vrijeme na bezvezna trkeljanja provjeri prvo imaš li uopće još kuću.Možda ju je već netko rastavio umjesto tebe.Hoće se to desiti u zadnje vrijeme,dođeš na dvorište i čudiš se !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 16:11   #712
Ako nitko ju nitko nije rastavio u zadnjih 25 godina, neznam zašto bi u ovih malo više od 6 mjeseci. Hoću reći da tad nisam išao za time da ju gledam iz perspektive št sve treba popravit, zato se i ne sjećam takvih detalja. Otišao bih ja već davno dole, ali trenutno nisam u Hrvatskoj, plus udaljena je 6 sati vožnje. To će morati pričekati 6 mjesec. A do tad sam se nadao da će mi netko iskusan moć reć što da pripremim u slučaju da ne treba rastavljanje, jer ako treba onda će to obavljat profići. Izgleda da sam se prevario...
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:25   #713
Tu bude jako teško bilo tko dal savjet, a da nije nagađanje.
Prije svega trebaš, kako i sam kažeš skinuti žbuku da uopće stekenš dojam kaj se krije ispod nje i po potrebi posušiti. Ako ima vlage pitanje je koliko, kako dugo koju je štetu napravila ... Vidim da nema sljemenjaka pa nije isključeno da se kiša/voda po vjetru našla na krivom mjestu.
Inače iz vana ne izgleda uopće loše, ali za ozbiljniji pristup treba imati puno više informacija.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 18:50   #714
Puno hvala jasno mi je, na ljeto dok dole odem, detaljno moram sve vidjeti i počet sa tim prvim osnovnim radovima. Onda ću poslikati sve što ima i ponovno se javiti sa više detalja
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 08:20   #715
Ameri rupice krpaju s epoxijem ali taj epoxi je kod njih valjda jeftin ko kod nas cement jer ga za sve zivo koriste,po meni bi dobra alternativa bila poliesterska smola pomjesana s piljevinom,slicna je epoxiju ali nije prozirna isto jaku cvrstocu ima,da se obrađivat ,litra kosta 25 kn plus utvrđivač tako da nije skupa dok je litra epoxia 200kn...
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:09   #716
Hvala gogo
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:27   #717
ja sam krpao akrilnim kitom za drvo
nomadsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:00   #718
Pozdrav!

Molila bih preporuke i kontakte iskusnih majstora koji će znati procijeniti stanje kompletne drvene kuće i kako ju obnoviti.
Radi se o manjoj drvenoj turopoljskoj kući (već preseljenoj prije 15-tak godina).
Jedan dio kuće je u dosta lošem stanju, drvo je izjedeno i trulo. Par slika dolje:


https://imgur.com/DngHXvY
https://imgur.com/mMudh4b
https://imgur.com/IE69WmF
https://imgur.com/VM4t7qv

Zahvaljujem!
orchi032 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:51   #719
možeš li pokazati i prve planjke od ploče ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:19   #720
Mogu, ali samo ovo trenutno imam od slika

https://imgur.com/sky8QSU
https://imgur.com/9jmhKxP
orchi032 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.