Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2012., 08:06   #21
Zubakov VW GOLF VARIANT 1.9 TDI Trendline

Hi momci,

Planiram kupiti rabljeni 2008 VW GOLF VARIANT 1.9 TDI Trendline kod Zubaka sta ih on ima na lageru. Zanima me, da li se isplati kupiti takav auto koje su tvtke vracale nakon lizinga? Planiram da kupim auto koje ce me barem drazati nekih 5-8 godina. Isplati se kod njega uzeti?
Link: http://varazdin.autozubak.hr/weltauto/Haendler/K11372/

Hvala

Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
neš kao one 4ke variant od podravke kaj ih zubak ima valjda 200 na lageru? to se nekak ne uklapa s "koji će me služiti narednih 4-5 godina"

to baš i nisu bili jeftini auti kao novi i ne vjerujem da ih je netko kupio da ide nedjeljom na plac. pogotovo ne firme. a 7-8 godina takve eksploatacije nije malo.

ak si spreman uložit koju kunu nakon kupnje i dovest auto u dobro stanje onda ok

Zadnje uređivanje James_23 : 29.04.2012. at 09:30.
James_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 09:03   #22
Quote:
James_23 kaže: Pogledaj post
Hi momci,

Planiram kupiti rabljeni 2008 VW GOLF VARIANT 1.9 TDI Trendline kod Zubaka sta ih on ima na lageru. Zanima me, da li se isplati kupiti takav auto koje su tvtke vracale nakon lizinga? Planiram da kupim auto koje ce me barem drazati nekih 5-8 godina. Isplati se kod njega uzeti?

Hvala
Držat će te i 20 godina a koliko ćeš kvarova i love morat iskeširat na popravke to ovisi o tebi kakav auto ćeš uzet...
Ti auti su gledam oko 100 tis kilometara, što nije isto ko i 20 tis km, dakle pregledaj kak se kaže svaki šaraf na autu, ako je sve 100% kupi, ako nije traži drugi auto... Garancija od 1 godine je teoretski zgodna stvar no to prođe u trenu a onda slijedi pravi pakao ak si uzeo krivi auto...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 09:20   #23
Vozilo od firme vjerojatno je uredno servisirano i dobro je ako ga je vozio jedan covjek no to ne mozes znati.. E sad ima tvrtki kod kojih jedno vozilo zna koristiti i po par ljudi i to je onda belaj vjeruj jer od tih npr. 5 ljudi sto je vozilo auto barem jedan se nađe da je divljak i da ga boli kuki za službeni auto, vadi mu mast.. Posljedice se ne mogu vjerojatno vidjeti nakon 100 tkm (tu je najbolje razrađen) no turbina, zamasnjak i ostale stvarcice ne mogu sigurno izdrzati kao kod nekog tko pazi auto..

Trebas biti jako oprezan.
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 11:34   #24
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Vozilo od firme vjerojatno je uredno servisirano i dobro je ako ga je vozio jedan covjek no to ne mozes znati.. E sad ima tvrtki kod kojih jedno vozilo zna koristiti i po par ljudi i to je onda belaj vjeruj jer od tih npr. 5 ljudi sto je vozilo auto barem jedan se nađe da je divljak i da ga boli kuki za službeni auto, vadi mu mast.. Posljedice se ne mogu vjerojatno vidjeti nakon 100 tkm (tu je najbolje razrađen) no turbina, zamasnjak i ostale stvarcice ne mogu sigurno izdrzati kao kod nekog tko pazi auto..

Trebas biti jako oprezan.
Složio bih se s tobom da neki dan nisam gledao Vw Transporter također od firme, i održavan u ovlaštenom. Sreća da sam dolazio nekoliko dana, i da sam imao volje zaprljati odjeću i malo zaviriti pod auto. Uglavnom, okrenuo sam se i što dalje od toga.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 11:55   #25
Ja sam isto kupio auto koji je od Leasinga. Drugi sam vozač, auto uredno servisiranje i nije imao puno kilometara. Ako hoćeš od Leasinga onda se probaj pogodit radi cijene.

Kako je C2H5OH napisao, ovisi koliko ljudi je vozilo taj auto u firmi. Ak je bila dobra firma onda najvjerovatnije samo jedan čovjek.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 12:05   #26
Ma ovisi i koja firma.. Recimo firma kao npr. Podravka ima tih trgovackih putnika i oni zaduze auto i koristi ga i u privatne svrhe i jedini ga vozi..

Dok recimo neke isto vece tvrtke imaju aute u bazi i po potrebi ih duži par ljudi kad se ide na teren..

A u jednom i drugom slucaju dobra firma..
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 12:46   #27
neznam, podravkini nisu los izbor...nije ga vozilo vise osoba

lidlovi su takoder ok izbor samo sto imaju +200 tisuca
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 12:57   #28
Cuj svaki auto treba temeljito pregledat, kak kaze johny svaki šaraf, nije to malo novaca..

Pa nije los ni taj s +200 tkm ako dobije zeleno svjetlo pregledom, jasno takav auto mora imati i znatno manju cijenu zbog kilometraze.. Ne treba preplatiti, gadno je kad te s +200 tkm spuste na 120 tkm i nabiju cijenu.. Ovako znas da auto ima dosta km ali si ga i platio po tome..
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 21:13   #29
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Ja sam isto kupio auto koji je od Leasinga. Drugi sam vozač, auto uredno servisiranje i nije imao puno kilometara. Ako hoćeš od Leasinga onda se probaj pogodit radi cijene.

Kako je C2H5OH napisao, ovisi koliko ljudi je vozilo taj auto u firmi. Ak je bila dobra firma onda najvjerovatnije samo jedan čovjek.
Ja sam od Weltauta kupovao auto od 140.000 kn i prodavač ga nije htio spustiti NI KUNU. Toliko o spuštanju cijene kod njih.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 21:17   #30
Pa ni meni nije htio spustiti, vrijedi pokušati. Jer auto je leasingu skoro već plačen, i te garaže koje kupe auto od leasinga kupe 5 komada odjednom i dobiju ih jeftino. Zarade sigurno nekoliko tisuća Eura na jednom autu. Zato se treba truditi da se cijena spusti.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:25   #31
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Cuj svaki auto treba temeljito pregledat, kak kaze johny svaki šaraf, nije to malo novaca..

Pa nije los ni taj s +200 tkm ako dobije zeleno svjetlo pregledom, jasno takav auto mora imati i znatno manju cijenu zbog kilometraze.. Ne treba preplatiti, gadno je kad te s +200 tkm spuste na 120 tkm i nabiju cijenu.. Ovako znas da auto ima dosta km ali si ga i platio po tome..
To je istina, osim toga može se preventivno prije početka vožnje napraviti nekakav servis da se otklone eventualna buduća problematična mjesta, pa si na miru neko vrijeme. Za one koji se ne voze jako puno to može biti od registracje do registracije, redovno servisiranje.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:30   #32
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Pa ni meni nije htio spustiti, vrijedi pokušati. Jer auto je leasingu skoro već plačen, i te garaže koje kupe auto od leasinga kupe 5 komada odjednom i dobiju ih jeftino. Zarade sigurno nekoliko tisuća Eura na jednom autu. Zato se treba truditi da se cijena spusti.
pa cirka 10 tisuca eur imaju na golfu od 14 tisuca

pretera ga,
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 23:21   #33
Ja imam navedenog Passata Varianta 96 kw i mogu reci samo pohvale (jest da ih cijeli zivot vozim tj. 3 modela prije ovog) Za mene je samo Švabo i amen. E sad naravno kad kupis auto da ces morati uloziti u njega, to ti je cista sreca kako ces proci s Passatom dali ces dati jednu placu za prvi servis ili par njih u godinu dana da ga dovedes u red. Vrlo jednostavno za shvatiti puno elektronike, alu ramena (i dan danas mi nije jasno ako se pokazalo na modelu 3b da nevalja zasto su stavljali i u model 3bg alu ramena) turbina -naravno da ćes ju morati ocistiti e sad sve zavisi od kilometraze i nacinu voznje prijasnjeg vlasnika a dosta toga ima i u gorivu. Jednostavno usporedbe radi, kolege s posla imaju Vectru i Mazdu 626 dieseli ista godista kao i moj 2001. pravimo otprilike isto kilometara te su dali puno vise na servise (tj. kvarove) od mene nije da sad moj je najbolji, ali recimo kolegina Mazda 626 samo da je bila od prijasnjeg vlasnika servisirana ne bi imao 80 posto kvarova. Da ne duljim potrosnja ti je od 6,5 - 8 litara. Ako ces ga gaziti onda ce uzeti oko 8 bez dvojbe ali zato ide ali nema toga osjecaja kad te turbo na 2500 okretaja ispuca-milina, auto je stvarno startan i mozes preticati bez problema... U odnosu na golfa uvijek bi uzeo Passata. Moje misljenje: Prostraniji, ljepsi, udobniji-komforniji ....
dally is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 04:25   #34
elektronika

Koliko cesto odlazi elektronika kod 2008 Golf IV 1.9 TDI Variant-a, ako netko zna?

Zadnje uređivanje James_23 : 30.04.2012. at 05:08.
James_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:51   #35
Kada bih se trebali odluciti za auto, da li bi se na njega opet odlucili, ili bi kupili nesto drugo?

Quote:
James_23 kaže: Pogledaj post
Koliko cesto odlazi elektronika kod 2008 Golf IV 1.9 TDI Variant-a, ako netko zna?
James_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 19:06   #36
2008 Golf 5 si mislio jer pises IV

Pa sto smatras pod elektroniku? Ako si mislio na DSG, nije pravilo no zna otici mehatronik ali provjeris u povjesti odrzavanja sto je mjenjano

ostatak je ok, uvijek ima iznimki naravno
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 05:13   #37
ok hvala!

Quote:
_slatk_i kaže: Pogledaj post
2008 Golf 5 si mislio jer pises IV

Pa sto smatras pod elektroniku? Ako si mislio na DSG, nije pravilo no zna otici mehatronik ali provjeris u povjesti odrzavanja sto je mjenjano

ostatak je ok, uvijek ima iznimki naravno
James_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 18:17   #38
Ak su podravkini i ak su vraćeni u istom stanju kao i 4ke bježi od toga. To da su auti od firmi "propisno održavani" ne drži vodu. Durat će ti taj golf 5, 10 i 20 godina samo je pitanje kolko buš potrošil na popravke i održavanje. Za početak dobro pregledat prije kupnje.
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 08:28   #39
Sta su 4-ke bile koma?



Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
Ak su podravkini i ak su vraćeni u istom stanju kao i 4ke bježi od toga. To da su auti od firmi "propisno održavani" ne drži vodu. Durat će ti taj golf 5, 10 i 20 godina samo je pitanje kolko buš potrošil na popravke i održavanje. Za početak dobro pregledat prije kupnje.
James_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 10:49   #40
A da odes pogledat, probat auto, ako si kupac ,ako imas novce uopce ili samo kratis vrijeme
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.