Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2021., 00:34   #701
@nimfa

Erotika koliko god imala ukusa,suplitlnosti i umjetnickog izraza gubi svoju osnovnu sustinu ukoliko ne postoji libido koji ce od elemenata iste da stvori seksualno uzbudjenje ...eto zato se iz njene baze ne moze eliminirati plutonova serija.Bez nalozenosti (pluton,osmo polje) nista ne moze biti dozivljeno eroticno,esteticno da,ali eroticno ne.Sta cemo mi dalje s tom nalozenoscu raditi to je druga tema koja se moze astroloski isto tako osimboliciti...npr masturbacija ima isto svoju simboliku ali ona je nov pojam koji se treba odvojeno obraditi.

Kakvo crno dvanesto polje.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2021., 11:21   #702
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
A sto se tice srcane cakre...njome vlada mjesec (emocionalni planet) dok se sunceva cakra nalazi u solarnom pleksusu...koji se zato tako i zove.
Mjeseceva prizma (bazno emocionalnog tijela) venere donosi vrstu emocije koju zovemo ljubav zbog fine, harmonicne, njezne, uskladjujuce, ishranjujuce, potrebite prirode ove planete, koja sama po sebi i svojoj srži uopce niti nije emocionalan planet i vlada zemljom (tijelo) i zrakom (um).Manifest ove ljubavi je takodjer zbog ove njene elementarne prirode vise zemaljski i uvijetan za razliku od neptunove koja je cistija i oslobodjenija...na tu temu bi isto imao zapravo stota napisati. XD
Super što sam u ovu zavrzlamu uvela i chakre ...sada ćemo se još teže iz nje izvući.

Shalim se malo, ali da nadopunim...kod chakri i njihove korespodencije s planetama ima toliko različitih viđenja da je to čudo jedno. Samo proguglaj malo pa ćeš vidjeti koliko različitih autora ima drugačiju "podjelu". Osim toga sustav chakri posve je drugačiji koncept, jer chakre nisu fizičke, one su energetski centri i kao takve ne korespondiraju s fizičkim organima u doslovnom smislu.

Solarni pleksus iako u svom nazivu sadrži solar zapravo se naziva pupčana chakra koja je smještena u području trbuha dok je srčana čakra smještena u regiji srca. Dakle, kod mnogih autora se razlikuje astrološka korespodencija chakri s planetama, ja se rukovodim osobnim iskustvom gdje sam prakticirala rad s ovom chakrom sljedivši upute na način da ona ima zelenu boju, element joj je zrak, predstavlja osobine ljubavi, odnosa, povezanosti i suosjećanja prema sebi i drugima, a u astrološkom sustavu odgovara Veneri.
Quote:
Zar logika rasvjete nije obrnuta jer bi peto polje previse "osvjetljavalo" transpariralo dijelove koje u svijetu erotike teze da ostanu sakriveni i vise intimni, nego sto je to po ukusu muskog otvorenog samopozdanog nesuspregnutog da ne kazem po neki put i napadnog solarnog polja
To ovisi o definiciji, odnosno o tome kako definiraš erotizam. Ja ga "definiram" kao prirodnu ekspresiju seksualnih instinkata pojedinca.

A erotiku (koja je sadržana u simboličkoj astrološkoj vezi Venera/Neptun) kao individualnu vezu s stupnjem osjetljivosti koji postoji u toj astrološkoj vezi. Odnosno, spojem u kojem je Venera detektor osjetilne ugode, a Neptun najosjetljiviji detektor izvanosjetilne ugode...pa zajedno čine vrlo delikatnu vezu u kojem ta dva senzibiliteta žive u jednom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2021., 14:42   #703
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Super što sam u ovu zavrzlamu uvela i chakre ...sada ćemo se još teže iz nje izvući.

Shalim se malo, ali da nadopunim...kod chakri i njihove korespodencije s planetama ima toliko različitih viđenja da je to čudo jedno. Samo proguglaj malo pa ćeš vidjeti koliko različitih autora ima drugačiju "podjelu".
upucen sam u taj kaos oko podjela planeta i cakri , slazem se skroz da je nemoguce biti apsolutistican u tom podrucju jer je mnogo diverzija ali sam unatoc tome "usvojio" jedno od tih vidjenja ( koje mi je bilo najbliskije shvacanju).
Samo sto ovo zapravo nije ni prikladna tema o njima...mada je dio toga sto bi zelio napisati, vezano za keks ( i sakralnu cakru), pa cu taj dio ostaviti ovdje kad mi se bude dalo.

Quote:
To ovisi o definiciji, odnosno o tome kako definiraš erotizam. Ja ga "definiram" kao prirodnu ekspresiju seksualnih instinkata pojedinca.
E to vec ima smisla ali erotizam je malo drukciji pojam (izražava karakter ili tendenciju onoga što je erotično) ...koji sam izgleda nesvjesno i sam donekle dotakao u prethodnim postovima kada sam naveo primjere erotike kroz prizmu petog polja to jest naglasenom motivacijom za izrazavanjem sebe u svjetlu erotike,potencijalom ili talenatom za nju ..u biti sam htio povezati erotiku sa erotizmom kojim netko zrači i karizmom koju u tom smislu nosi...tako da da ..sad shvacam tvoje vidjenje...kada netko izrazava svoju erotiku on je uvijek u neku ruku i pozer (venera/5.-to polje)

Quote:
A erotiku (koja je sadržana u simboličkoj astrološkoj vezi Venera/Neptun) kao individualnu vezu s stupnjem osjetljivosti koji postoji u toj astrološkoj vezi. Odnosno, spojem u kojem je Venera detektor osjetilne ugode, a Neptun najosjetljiviji detektor izvanosjetilne ugode...pa zajedno čine vrlo delikatnu vezu u kojem ta dva senzibiliteta žive u jednom.
Da...samo smatram da njihovo preplitanje nije nuzno...mislim da oba tijela mogu neovisno jedno o drugom "iznjeti" erotiku (na svoj nacin) ali logicno da je ona potpunija kada ove planete sudejstvuju u tome
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2021., 09:41   #704
Seksualna energija iz sakralne ch. je i kreativnost, ne samo seks, možda se zato veže uz 5.polje.

Al ne dirajte mi osmo.
Na ve i ma u 12 polju gledam kao nešto što se ne može ispoljiti kako treba, zatvoreno... iz čega se rađa frustracija.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2022., 18:39   #705
Kako se analizira slonost npr. trojac u seksu, u natalnoj karti?

Natalno je vjerovatno 5 polje,i koja polja i planetse sa znacima su indikatori toga?
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2022., 17:56   #706
Nisam školovala, ali možda neki doticaj s Uranom? To mi je prvo palo na pamet.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2022., 08:37   #707
5. kuca u jarcu, saturn u 8. u ovnu. Nista me ne unistava i blokira kao taj saturn u osmoj. Neka odbojnost, hladnoca, zatvorenost.
Drdela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2022., 12:20   #708
Quote:
Drdela kaže: Pogledaj post
5. kuca u jarcu, saturn u 8. u ovnu. Nista me ne unistava i blokira kao taj saturn u osmoj. Neka odbojnost, hladnoca, zatvorenost.
5. kuća u Vagi (umetnut znak Škorpiona), Saturn u 8. u Vodenjaku. Sasvim suprotno od navedenog
Tako da možda tu još čimbenika igra ulogu..
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 00:20   #709
Quote:
Drdela kaže: Pogledaj post
5. kuca u jarcu, saturn u 8. u ovnu. Nista me ne unistava i blokira kao taj saturn u osmoj. Neka odbojnost, hladnoca, zatvorenost.
I moj Saturn u Vlll je bio takav i to do Uranovog poluciklusa, obzirom da sam ja vodolija tada me je Uran otvorio a Saturn se umilostivio, inače je bio odvratan, teška frustracija plus mi je 90 na Sunce ali imam drugaricu kojoj je takođe u Vlll, osim što nije imala puno sex partnera, u stvari jednog pre muža a mogla ih je imati koliko hoće, ona nije imala problem na tom polju uopšte.
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 22:02   #710
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
5. kuća u Vagi (umetnut znak Škorpiona), Saturn u 8. u Vodenjaku. Sasvim suprotno od navedenog
Tako da možda tu još čimbenika igra ulogu..
Quote:
Miranda333 kaže: Pogledaj post
I moj Saturn u Vlll je bio takav i to do Uranovog poluciklusa, obzirom da sam ja vodolija tada me je Uran otvorio a Saturn se umilostivio, inače je bio odvratan, teška frustracija plus mi je 90 na Sunce ali imam drugaricu kojoj je takođe u Vlll, osim što nije imala puno sex partnera, u stvari jednog pre muža a mogla ih je imati koliko hoće, ona nije imala problem na tom polju uopšte.
Ma moj ne posustaje. Od svega u astrologiji jedino s njegovim opisom rezoniram 100/100. Zbog toga sam i povjerovala u sve ovo.
Drdela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2022., 11:02   #711
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Kako se analizira slonost npr. trojac u seksu, u natalnoj karti?

Čoporanje,egzibicije,orgije,poligamije svoj začetak u osobnoj jedinki imaju najprije u njenoj devijaciji osnovne prirode muških ličnih planeta: sunca i marsa ("razmetljivost",rasplamsanost,razuzdanost) dok su težnja za višeslojnijim medjuprožimanjem suprotnosti, ,udvajanjem,dubljom medjuintegracijom/vezom dualnog, ,monogamijom smješteni u osnovnoj prirodi ženskih planeta venere i mjeseca ("sažimanje",umirenje,saživljavanje u "jedno").Kao što vidimo mentalnim (venera) i emocionalnim (mjesec) razvojem/sazrijevanjem mi bi trebali da znamo produktivno uravnotežiti i emocionalno ispuniti (venera/mjesec) našu spolno probudjenu nagonsku strastvenu,"napaljenu" vitalnu jedinku (sunce/mars) afektivno okrenutu stalnoj dinamici novog i svježeg što nam život u momentu pruža kao izvor zadvoljenja strasti.



Medjutim,ukoliko u našem seksualnom ponašanju (pluton,serija 8) živi disbalans u korist muških ličnih planeta (marsa i sunca) onda je animalni nagon izvan tog opozitnog ženskog "sažimajućeg"/smirujućeg principa (venere/mjeseca) pa strasti,životna snaga (mars/sunce) postaju dominantno nesputane, svjesno ili nesvjesno u polju seksualnosti traže svoje ispoljavanje u nečemu što je često opozitno od prirodnog saživljavanja "dvoje u jedno" tj. počinju da "divljaju" / orgijaju. Taj prvi korak tj. prepuštanje (disbalans) ličnih ženskih planeta (izvora žudnje) da njima predominira razmetljivost i razuzdanost muških planeta (seksualni apetit,nezajažljivost,ostrašćenost) ,bilo da je ta simbolika interna unutar jedne jedinke,bilo da je u odnosu izmedju parnera i sl. bi bio osnovni "preduvjet" za dalju astrološku analizu koja tek onda nijansira priču u daljim smjerovima koji vode ka kompletnijem odgovoru na tvoje pitanje:

•razmjena seksualnih partnera,multipliciranje...(merkur)

•avanturizam,ekspanzija,proširivanje, "otvaranje" veze... (Jupiter)

• eksperimentiranje,iskorak iz veze/braka,raznovrsne kombinacije... (uran)

• brisanje granica u seksu ,"voajerizam" na djelu ,poliamorija ...(Neptun) itd.


Takodjer i sve ono što bi tipično dalo tu težnju za samoograničavanjem i samokontrolom: saturn,zemlja,djevica,jarac itd takodjer ne bi nužno dali presudnu ulogu u takvom ponašanju. Npr neko ko je naglašen saturnovac ("asketa") ,ukoliko drugi indikatori i njegov stupanj svijest tome pašu, svakako može biti seksualno promiskuitetna,eksperimentalna jedinka,štoviše ,postoje masu tih sex workera koji imaju saturna u okviru serije osam i gdje njegovu energiju tu kanališu tako šta prave čitavu poslovnu karijeru od seksualne sfere ali zato kao posljedicu tj "cjenu" načina kanalisanja takve natalne pozicije, žive uvijek neku duboku prazninu/hladnoću/apatiju/"sterilnost" unutar privatnog života .U svakom slučaju,svi planetarni uplivi u okivru ove teme su na neki način "ovisni" najprije od toga kako na nivou vlastitog duha/duše i tijela balanasiramo našu osnovnu mušku (sunce/mars) i žensku (mjesec/venera) esencijalnu spolnu prirodu u okviru libida (plutonom) ,koji je taj neki sveopći kolektivni animalni magnetizam koji nas nesvjesno "tjera" na reprodukciju u najdubljem nagonskom smislu a čijim porivima negdje sami biramo i odlučujemo kako ćemo da osobno vladamo i upravljamo na individualnom planu u skladu sa našom ličnom sviješću/rasudjivanjem te osobnim čulnim/psihičkim/afektivnim i vitalnim sklonostima/potrebama.


U životnjskom carstvu (mars) je često prisutno čoporanje/orgijanje posebno kod zvijeri (lavovi,psi,mačke,hijene) gmizavca (zmije) raznih vrsta riba i morskih sisavaca (foke,dupini),majmuna itd.a vrste koje upražnjavaju npr isključivo monogamiju su rijedje prisutne tipa labudovi (venera) itd.Mi ljudi smo pored tog animalnog (divljeg) faktora koji vlada nagonskim održanjem prirode i njene stalne obnove, predisponirani u sofisticiranija bića tj. bića koja na zemlji imaju najvišu svijest o cjelokupnoj nam elementarnoj prirodi (zemlja,zrak,vatra,voda) ,dakle u nama ljudima živi najveći potencijal svijesti svih planetarnih domena koje nas prožimaju, te smo tako u stanju jasnije nego životinje tj druga živa bića , sagledati uostalnom i to da savršenstvo odnosa u ljubavnom i seksulnom životu leži u "simetriji" ,harmoničnoj sredini zodijaka -vagi tj. leži u uzajamnoj suradnji dvoje ljudi ( tipično braku) i njihovoj zajedničkoj obitelji (rak,mjesec) proizašloj iz gradjenja istog i da je svaki ljubavno-seksualni odnos izvan "ideala" ova dva arhetipa nestabilano tlo koje nema društveni integritet (vaga je mjesto saturnove egzaltacije) a ni moralnu dubinu/izvornost/smisao (jupiter je mjesto rakove egzaltacije) tj psihički (emocionalni) integritet.Drustva su oduvijek svijesna bila da svi odnosi tog tipa koji su izvan suživota u dvoje/obitelji, obično vode u medjuljudski kaos tako da je stupanje u brak poznato još od davnina i simbol je jednog od faktora koji ljude razdvaja od divljih životinja a koji je u sastavu mentalnih zračnih (humanih) znakova.Društvo u doba vodenjaka,zadnjeg zračnog humanog znaka se "oslanja" na najviši stupanj inteligencije društva i pokušava u skladu s tim i u okviru toga da napravi iskorak/progres na ovu temu tj normalizira kolektivnu svijest da se bude slobodan,nevezan (prstenom) ,da normalizira odnose u neobaveznim kombinacijama, u otvorenim brakovima,istopolnim brakovima,multiplim brakovima,divljim brakovima,atipičnim vezama,mulitplim odnosima,partnerima itd. bez da u tome čovjek izgubi svoj faktor civiliziranosti. Ali vodenjak ne samo što počiva na utopijskog ideji koja u praksi ne može ovaj iskorak sprovesti na isključivo human način,budući da ljudi uvijek posjeduju svoj animalizam koji nigdje nije pobjegao,vodenjak ne može "ukinuti" postojanje vage (suživot u dvoje) i raka (obitelj) jer ljudi će uvijek biti svjesni njihovog iskonskog smisla postojanja u kontekstu medjuljudskih odnosa koji bi bez njih imali divlju priprodu.Hoću da kažem da vodenjak može napraviti svojevrstan progres i uvesti raznovrsnost intelektualnog pogleda na stvar, razbiti na mentalnom nivou predrasude i strahove,ograničenja, tradicionalne primitivne obrazace koji su vladali u odnosima , normalizirati slobodu rastave, netrpljenja i sl.ali suživot u dvoje i obitelj ne mogu u civilizaciji biti prevazidjena kategorija jer su u sklopu 12 iskonskih aretipova od kojih je sačinjena naša osnovna priroda.Pojam brak u današnjoj evolutivnom razvoju svijesti ne mora nužno biti doživljavan kao što je bio u prošlosti...možda će u nekoj točki budućnosti izgubiti potpuno svoj dosadašnji identitet i institucionalizaciju ali suštinu ne jer dok god postoji u ljudskoj harmoničnoj strani naših spolnosti, monogamna težnja života u dvoje i njena svrha, postojaće i ta svijest i prirodna težnja o pojmu životnih saputnika tj pojmu bračnog odnosa, ma kako se on bude u budućnosti doživljavao i nazivao i društveno sagledavao isto kao što je slučaj i sa pojmom obitelji.


Stoga samo neke kulture gaje ideal partnerstva koji je drukčiji od tog tipičnog principa udvajanja suprotnosti (vaga) i obično je u tim društvima prenaglašen taj muški aspekti prirode: marsa/sunce/pluton kao što su to npr arapske zemlje u kojima jedan muškarac ima više žena i više obitelji ili čak harem žena.Kao što vidimo to su kulture koje nisu pustile ženskom principu da napravi osnovni balans pa stoga i imamo u tim društvima najveću ozakonjenu dakle normativnu tiraniju dominaciju i moći tj dehumanizaciju na ženama, koje se moraju npr pokrivati na ulici da ne bi svojim zamahom kose nekoga seksualno "uznemirile",time samo pokazujući koliko je ovo gore opisano divljanje i razmetljivost muških planeta tu jedan kulturološki ekstrem koji iza sebe krije dubok disbalans duha animusa i anime takvih društava...i koji se vani upravo pokušava kompenzirati tim nekim strogim vjerskim (androcentričnim) zakonima kojima se stvari "drže" u nekoj formalnoj ravnoteži.

Ali vratimo se na "moderno" društvo,praksa multiplih seksualnih partnera nekada u praksi vidimo da doista može funkcionirati i u braku/trajnoj vezi npr kod tzv fenomena svingera (uran). Oni su u tom slučaju donekle postigli nekakav unutarnji interni bračni kompromis (venera) u tom svom "divljanju" (trojke,četvorke,osmorke,pedestorke ) pa to "funkcionira" zato što se kod tih ljudi potrebe/pogledi/stavovi po pitanju seksualnog života medjusobno podudaraju po pitanju atipičnog ponašanja "izvan konvencija" dok u su njihovom odnosu emocionalne potrebe na svojevrstan način otudjene (iščašene) u jedinstven entitet koji na neki način zasebno i paralelno teče pa je ta "društvenost" u krevetu kod ovakavih parova nekakva zajednička- prerverzna crta ličnosti koju oni medjusobno razumiju dovoljno da im ona ne predstavlja problem da opstanu u takvoj kaotičnoj vezi.Ali u astrološkom smislu prije nego se uran osvjesti na taj način mora poklopiti dosta drugih faktora za to ..počev od sklopova ličnosti do medjusobne sinstrije+medjusobne svijest/pogleda na život,emocionalne razine,potrebe, koji kod oba partnera moraju negdje biti na istim/sličnim "talasnim dužinama" po tom pitanju da bi taj kaos imao svoj balanas na svim razinama odnosa... jer znamo da kod većine ljudi je u praksi obično dovoljno da nekada jedan mali disbalans izmedju te uzajamnosti Marsa i Venere (ljubavno keksualna partnerstva) izrodi veliki kaos,nesigurnost,ugroženost,nepovjerenje ,ljubomoru teritorijalnost, sukobe,uznemirenost, svadju,dramu,razdvajanje,opsesivnosti i sl.. posebno je logično da kod orgijanja,grupnjaka i sl. rijetko tu neka produktivna veza može da zbog gorepomenutih razloga opstane jer se time unosi zbrka koju je na svim razinama razina izazovno izbalansirati (psihički/emocionalno,fizički,mentalno,duhovno).Zbog toga to nije za svakog niti to svatko može, koliko god se to u danasnjom eri vodenjaka činilo sve omasovljenije.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.