Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2023., 11:53   #161
Quote:
Penelope Holmes kaže: Pogledaj post
Pomoć pleaaaaseee. Postoji mogućnost da me na ispitu (test, ne esej) državne mature dopadne nešto iz Petrarcinog Kanconijera. E sad, problem je što smo mi s bivšom profesoricom trebali raditi to u 1. r., a nismo stigli jer je, hm... već bio kraj godine. Može li mi netko preporučiti njegove najbitnije pjesme, i poslati negdje s interneta kratko objašnjenje vezano za teme, motive i slično? Znam jedino da je on pjesme posvetio Lauri, a obavezna lektira podrazumijeva poznavanje djela u cjelini...

Drugi problem mi je esej. Na popisu djela nalazi se Matoš i njegove tri novele. U 2.r. smo radili Camao i Cvijet s raskršća, a Kip domovine nismo. Pročitat ću to na brzinu u PDF-u, a ima li igdje na internetu objašnjeno sve u vezi te jedne novele?

Na popisu djela za esej također je izbor iz poezije Ujevića. Radili smo ga krajem prošle godine, ali nekako na brzinu - nismo prošli nego 2-3 pjesme. Što bi kod njega bilo najvažnije? Koliko se sjećam pisali smo eseje za Baudelairea, Doriana Graya i te ludosti, a za Ujevića ništa... Toliko mrzim ove lektire pred kraj školske godine jer uvijek ih obradimo površno - ili čak nikako.

Znam jedino - ne volim poeziju, a ako me na eseju dopadne Ujević, naj...ala sam.
a da to sve pitaš sadašnju profku iz HR jezika + postoje besplatne pripreme za maturu u školi
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.