Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2012., 23:54   #41
Fertilitet,prema podacima popisa 2011. iznosi 2.35

Broj zena u fertilnom dobu : 465452
Broj prisutne dece rodjene 2010/2011 godine, period april-april : 31287
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 00:06   #42
Popisani Srbi imaju procenjeni natalitet od 12.5 promila sa oko 320 prisutnih zivorodjenih godisnje za [poslednjih 5 godina i fertilitet 1.94.

Poslednjih 5 godina, prosecan broj zivorodjenih Albanaca (misli se na prisutno stanovnistvo) bio je 27730,sto daje natalitet od 17.15 promila. Fertilitet 2.23.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 26.09.2012. at 00:27.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 00:14   #43
Kosovski Zavod me je prijatno iznenadio. Dao je jako lepu klasifikaciju podataka do najsitnijih aspekata. Moderno i jasno predoceno,svaka cast i samo napred. Cak se vidi i koliko stanovnika na Kosovu zna jos jedan jezik pored maternjeg,pa tako srpski za dlaku tuce engleski Tacno se vidi uticaj srpskog jezika na nesrpsko stanovnistvo na Kosovu,iako je taj uticaj ranije bio dosta veci,posebno za vreme exYu.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 00:22   #44
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Kosovski Zavod me je prijatno iznenadio. Dao je jako lepu klasifikaciju podataka do najsitnijih aspekata. Moderno i jasno predoceno,svaka cast i samo napred. Cak se vidi i koliko stanovnika na Kosovu zna jos jedan jezik pored maternjeg,pa tako srpski za dlaku tuce engleski Tacno se vidi uticaj srpskog jezika na nesrpsko stanovnistvo na Kosovu,iako je taj uticaj ranije bio dosta veci,posebno za vreme exYu.
I meni se sviđa obrada rezultata, nema čak ni pravopisnih grešaka koje su bile česte u publikacijama na srpskom jeziku. Zanimljivo je i meni poznavanje srpskog čak i mlađih generacija. Na osnovu ovih podataka mogu da zaključim da je savezni zavod za statistiku možda i precenio broj Albanaca 1991. godine.
Warya KG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 00:26   #45
Jos uvek nema podataka po naseljima, kako znas za Maticane i Pristinu?
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 00:42   #46
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Jos uvek nema podataka po naseljima, kako znas za Maticane i Pristinu?
na osnovu one stare publikacije STANOVNISTVO, DOMACINSTVA PREMA NASELJIMA, TERITORIJALNA ORGANIZACIJA KOSOVA DO 2008 koju je objavila Agencija za statistiku Kosova.
Warya KG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 10:36   #47
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Popisani Srbi imaju procenjeni natalitet od 12.5 promila sa oko 320 prisutnih zivorodjenih godisnje za [poslednjih 5 godina i fertilitet 1.94.

Poslednjih 5 godina, prosecan broj zivorodjenih Albanaca (misli se na prisutno stanovnistvo) bio je 27730,sto daje natalitet od 17.15 promila. Fertilitet 2.23.
TFR je inače bio oko 5 prije 30 godina, dakle fertilitet se prepolovio, iako je još uvijek najviši u europi. ja očekujem daljnji pad, je moderni svjetonazor prodire i na kosovo.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 13:17   #48
Linkovi sa podacima registracije od Agencije za Registraciju Kosova

http://esk.rks-gov.net/rekos2011/rep...podaci_SRB.pdf

http://esk.rks-gov.net/rekos2011/rep...e-move-SRB.pdf

http://esk.rks-gov.net/rekos2011/rep...dition-SRB.pdf
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:18   #49
Quote:
Warya KG kaže: Pogledaj post
Nije bilo tačne podele, ali su se znala većinski albanska naselja (Dragodan, centar, Grmija..) i ona gde su Srbi bili u većini (Sunčani Breg, deo oko želez. stanice..).
Jesi li siguran za Sunčani Breg /Bregu I Diellit? Tamo mi je živio prijatelj i koliko sam dobio dojam, tamo su bili većinom Albanci. Postoje 2 Sunčana Brega, ako se ne varam...
Evo, čak i sa stranica "Vremena":
"Kada je večernji rok istekao, na ulicama Prištine, u naseljima Dragodan i Sunčani Breg, nastanjenim uglavnom Albancima, pojavilo se na desetine tenkova VJ. "
(http://www.vreme.com/arhiva_html/430/4.html)
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:47   #50
Suncani Breg je bio naseljen vecinom albanaca.Ja sam stanovao par mjeseca u Aktash 1 koji je spojen sa naseljem Suncani Breg.Postoji Aktash 1 i Aktash 2,ali samo jedan Suncani Breg.
Dosta srba bilo je u Ulpianu.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 17:07   #51
Nema sanse da samo 255.000 Albanaca zna srpski. Siguran sam da je brojka bliza pola miliona.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 17:23   #52
Meni izgleda da je taj broj veliki
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 17:34   #53
Nekada je ubedljiva vecina Albanaca pricala srpski. Jeste da je sa jakim naglaskom i gramatickim greskama, ali znali su ga. I danas ga znaju bolje nego engleski svi preko 30 godina. Ovaj rezultat od 250.000 je umanjen jer mnogi zbog mrznje prema Srbima nisu hteli ni da izgovore da znaju srpski. Dok je jedno 50.000 optiralo za bosanski umesto srspki iako na Kosovu niko ne govori bosanski.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 19:10   #54
Mozemo smatrati da srbski znaju oko 80% muskaraca iznad 40 godina(oni koji su zavrsili JNA).A to je cifra oko 200 000.Zene i mladi veoma slabo znaju srbski jezik.Mada ja mislim da broj mladi koji su deklarisali da znaju srbski je manji.Izgleda da neko od mladi je deklarisao da zna srbski sa dve tri rijeci,(dobar dan ,kako si...)Bez obzira na proslost albanci koji znaju srbski govore bez problema ,niti kriju toga da znaju,sto nemozemo reci i za srbsku zajednicu koja zna albanski.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 20:07   #55
U svakom slučaju, ne vjerujem da mlađi od 20 znaju uopće, ne vidim gdje bi ga i zašto učili, dakle oni koji bi u školu krenuli 2000. ili kasnije
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 21:16   #56
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, ne vjerujem da mlađi od 20 znaju uopće, ne vidim gdje bi ga i zašto učili, dakle oni koji bi u školu krenuli 2000. ili kasnije
Ne znaju. Djeca mog prijatelja ne znaju, a on zna. Žena mu natuca, ali ne bih to nazvao znanjem jezika.
Mislim da je brojka odgovarajuća.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 22:38   #57
Sve sto je na Kosvo ispod 30 godina nema pojma o srpskom jeziku.To mogu licno da potvrdim iz iskustva sa tamosnjo stanovnistvo.
Preko 30 vec pocinju ti koji ga razumeju.
Kao sto su rekle i oficijalna lica iz Kosova,na Kosovo rastu nove generacije koji neznaju ni sta je to Beograd ni sta je to Srbija a kamoli da znaju srpski.

Da ne zaboravimo da Srbija je ipak vladala sa Kosovo i to veci period vrlo brutalno a i srpska drzavna organizacija,kultura,obrazovni sistem...su bili superiorni u odnos na albanske...ali sad pocinje da opada taj uticaj.

Jedino toponimi i hidronimi ostace kao neki ostatak srpske vladavine na Kosovo.
Ali neke su ih vec promenile-Đeneral Jankovic,Srbica,Obilic,Urosevac...

Zadnje uređivanje Bagatur : 26.09.2012. at 22:48.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 22:54   #58
Quote:
Jedino toponime i hidronime ostace kao neki ostatak srpske vladavine na Kosovo.
I sam naziv drzave koji su doneli Srbi naseljavanjem na Balkan, ali samo za malu regiju oko danasnje Pristine.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 00:23   #59
Quote:
marval kaže: Pogledaj post
I sam naziv drzave koji su doneli Srbi naseljavanjem na Balkan, ali samo za malu regiju oko danasnje Pristine.
Povjest Kosova je dosta manipulirana od strane srba.
Kosovo prvi put podpada pod Srbiju posle 10 stoljece...to da su srbi dali ime Kosovo i Metohija je opet diskutabilno.
A najvece manipulacije idu od albance.

To da su albanci dosljaci ne samo na Kosovo nego uopste na ovim prostopra,tu nema sumlje.

Prosto pogledamo samo toponimiju u reone gde zive i sve je jasno.
U Makedoniji na primer ima selo koje se zove Sveta Petka (ime pravoslavne svetice) a naselenje je 100% albanci muslimani!

Sto znaci neko drug je osnovao,pa su se albanci uselili.
Cak u danasnju Albaniju imas slavenske toponome narocito u one pogranicne regione gde gotovo svi toponimi su slavenski.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 00:31   #60
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Povjest Kosova je dosta manipulirana od strane srba.
Kosovo prvi put podpada pod Srbiju posle 10 stoljece...to da su srbi dali ime Kosovo i Metohija je opet diskutabilno.
A najvece manipulacije idu od albance.

To da su albanci dosljaci ne samo na Kosovo nego uopste na ovim prostopra,tu nema sumlje.

Prosto pogledamo samo toponimiju u reone gde zive i sve je jasno.
U Makedoniji na primer ima selo koje se zove Sveta Petka (ime pravoslavne svetice) a naselenje je 100% albanci muslimani!

Sto znaci neko drug je osnovao,pa su se albanci uselili.
Cak u danasnju Albaniju imas slavenske toponome narocito u one pogranicne regione gde gotovo svi toponimi su slavenski.

Opet priča o tome tko je došao prije...
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.