Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2014., 13:41   #801
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ukratko, genijalnost je nešto što izmiče objašnjenjima, barem na znanstveni način.
Možda neće biti najjasnije, jer je to deo jedne šire oblasti - a koju je istraživao dr Ljubiša Stojanović, naučnik i pionir u oblasti istraživanja ljudske aure, svakako spocenjivan na svakom koraku od ljudi koji ne znaju za njegova istraživanja, kao i mnogi drugi genijalci u svim vremenima ljudske istorije.

Elem, ova tema se tiče dakle funkcije inteligencije u sklopu ljudske aure. Aura svakog čoveka ima 10 glavnih funkcija a jedna od njih je i vezana za intelektualni domet čoveka, dakle, inteligencija nema diretkne veze sa samim mozgom čoveka već ima veze sa korenovima inteligencije koji su genetski, ali su u području čovekovog energetskog omotača koji je oko fizičkog tela svakog živog bića, svakog čoveka i predstavlja jednu loptu od 25 metara koju neki ljudi mogu čak i da percipiraju, dr Stojanović ne samo da može da je vidi već i da utiče na nju, u smislu poboljšanja njene funkcionalnosti i na osnovu toga je osnivač Energetske medicine koja je naučno dokazana metoda i od 2007. predstavlja zvaničnu medotu u zdravstvu republike Srbije, iako je ipak ona najmlađa od svih medota integrativne (dopunske) medicine.

Što se tiče genijalnosti, odgovor se nalazi u okviru te oblasti i tiče se jednog sistema tzv "korenova znanja" koji se genetski kod čoveka i javljaju se od 3-19 i predstavljaju intelektualni domet svakog čoveka, izuzev kod mongloidne dece čiji broj ne prelazi 2 korena, što svakako predstavlja rezultat najranijeg poremećaja koji je poznat iz genetike ali svakako nije poznata ova pojava u pogledu korenova znanja u auri - kako ja neću ništa dalje da objašnjavam, sobzirom da se radi o jednom kompleksnijem znanjau, a ne bih da gušim, samo sam hteo navesti to da postoji svakako konkretno znanje o tome zašto su neki ljudi potencijalno genijalni, što znači da i pored preduslova moraju svoju genijalnost svakako razviti, ali ne mogu dostići genijalnost ako imaju ispod 14 "korenova", pri čemu postoji pojava multiplog genija, genijalnog čoveka iz više oblasti a javlja se kod osoba koji imaju od 17-19 "korenova". Ako nekog eventualno budu interesovale konkretne stvari u tom pogledu, naputiću ga na tu stranu.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 13:49   #802
Quote:
mravac8:
Uzeo si potpuno krivi primjer, tenis je fizička aktivnost, aktivnost fizičkog tijela. Ja sam mislila na aktivnosti mozga. Talent, kreativnost, inteligencija.
Mozak nije dio tjela?

Quote:
Ali to je normalna pogreška materijalistički usmjerenih ljudi, uostalom sportaši se danas neusporedivo više cijene od znanstvenika. Pa tako imaš svaki dan poslije dnevnika informativne emisije o sportu, ali nemaš o znanosti. Duhovnost da i ne spominjem.
To je tvoja pogreška.

Quote:
Što se tiče fizičkih obilježja tijela zar želiš kazati da je Mozart kao TROGODIŠNJE dijete imao drugačije prste od druge trogodišnje djece?
Možda je, možda i nije, to je potpuno nebitno.

Quote:
Utjecaj okoline - koliko trogodišnjaka odrasta uz klavir u sobi pa im ne pada na pamet ni da sviraju a kamoli da komponiraju ?
Koliko trogodišnjaka odrasta uz računala pa im ne pada na pamet da programiraju. I?

Quote:
Što se tiče genetike pametniji i obrazovaniji od mene kažu da postoje osobine koje pridonose kreativnosti. To su samodisciplina i divergentno razmišljanje ali one nisu jamstvo za genijalnost.
I?

Quote:
Ukratko, genijalnost je nešto što izmiče objašnjenjima, barem na znanstveni način.
Nije. Objašnjenje je zapravo vrlo jednostavno. I mislim da ti ga je baš zbog te jednostavnosti teško prihvatiti.

Quote:
E sad, budući da izmiče objašnjenjima onda ćemo s njom napraviti kao i s ostalim što izmiče objašnjenjima - gurnut ćemo pod tepih, zanemariti, zaboraviti .........
Ne izmiče objašnjenjima, nego objašnjenje tebe ne zadovoljava. Da li ćeš ga gurnuti pod tepih kao i većinu ostalih objašnjenja za ostale pojave koja su ti do sada ovdje ponuđena, a nisi ih prihvatila/shvatila iz raznoraznih razloga, tvoja stvar.
manian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 19:21   #803
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Uzeo si potpuno krivi primjer, tenis je fizička aktivnost, aktivnost fizičkog tijela. Ja sam mislila na aktivnosti mozga. Talent, kreativnost, inteligencija.

Ali to je normalna pogreška materijalistički usmjerenih ljudi, uostalom sportaši se danas neusporedivo više cijene od znanstvenika. Pa tako imaš svaki dan poslije dnevnika informativne emisije o sportu, ali nemaš o znanosti. Duhovnost da i ne spominjem.
Uzeo sam primjer na kojem je bilo najlakše objasniti što želim reći, jer sam upoznat s načinom na koji ti (ne)razmišljaš. Zasigurno nije moja poanta bila u vrsti aktivnosti, nego u faktorima koji na izvršavanje aktivnosti utječu (a koji mogu biti, iz perspektive laika, zanemarivi, kao dioptrija ili prokrvljenost pluća ako pričamo o tenisu), stoga se posluži analogijom da bi sama pronašla dobar primjer, ako znaš što analogija uopće jest.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Što se tiče fizičkih obilježja tijela zar želiš kazati da je Mozart kao TROGODIŠNJE dijete imao drugačije prste od druge trogodišnje djece?

Utjecaj okoline - koliko trogodišnjaka odrasta uz klavir u sobi pa im ne pada na pamet ni da sviraju a kamoli da komponiraju ?
Samo što se ne tiče tek fizičkih obilježja, već sam jasno rekao da se tiče skupa SVIH OBILJEŽJA. Uključujući i ona psihička, jer motivacija za svirati klavir se valjda svrstava pod takva. I ne, ne želim reći to za prste, to je bila ILUSTRACIJA. Znaš li što je to?

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Što se tiče genetike pametniji i obrazovaniji od mene kažu da postoje osobine koje pridonose kreativnosti. To su samodisciplina i divergentno razmišljanje ali one nisu jamstvo za genijalnost.

Ukratko, genijalnost je nešto što izmiče objašnjenjima, barem na znanstveni način.

E sad, budući da izmiče objašnjenjima onda ćemo s njom napraviti kao i s ostalim što izmiče objašnjenjima - gurnut ćemo pod tepih, zanemariti, zaboraviti .........
Možeš li mi dati definiciju genijalnosti, samog tog pojma?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 20:15   #804
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Uzeo sam primjer na kojem je bilo najlakše objasniti što želim reći, jer sam upoznat s načinom na koji ti (ne)razmišljaš. Zasigurno nije moja poanta bila u vrsti aktivnosti, nego u faktorima koji na izvršavanje aktivnosti utječu (a koji mogu biti, iz perspektive laika, zanemarivi, kao dioptrija ili prokrvljenost pluća ako pričamo o tenisu), stoga se posluži analogijom da bi sama pronašla dobar primjer, ako znaš što analogija uopće jest.



Samo što se ne tiče tek fizičkih obilježja, već sam jasno rekao da se tiče skupa SVIH OBILJEŽJA. Uključujući i ona psihička, jer motivacija za svirati klavir se valjda svrstava pod takva. I ne, ne želim reći to za prste, to je bila ILUSTRACIJA. Znaš li što je to?



Možeš li mi dati definiciju genijalnosti, samog tog pojma?

Kakvo ti je to pitanje?

Pa naravno da ne mogu, ja sam glupa.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 10:11   #805
Quote:
Gazdaws kaže: Pogledaj post
Neki kazu smrt je takva,umres a neznas nista,isto tako zaspis a neznas da si zaspo,mozda ima nekog aspekta ??
Al ljudski mozak nece moci nikada otrkiti mracnu stranu Smrti
prošlo je 6 mj., jesi li pronašao odgovore na pitanja koja su te mucila?
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 05:04   #806
Dragi Gazdaws, čitaš li još?
Ne brini za svog djeda. Istina je da 'mrtvi' mogu i često, barem ispočetka, pokušavaju kontaktirati svoje drage kroz njihove snove, dati im do znanja da su dobro i prenijeti neku kompleksniju poruku. No ta komunikacija rijetko uspjeva iz dva razloga; zbog zatvorenosti i neosjetljivosti uma na suptilne načine komunikacije, zbog čega mi živi često krivo shvatimo poruku pa umjesto onoga što su nam stvarno saopćili ispadne neka glupost, i zbog velike barijere za pamćenje koje ne može svatko prenijeti u budno stanje, jer je buđenje naglo i grubo. Nije istina da je smrt za ljudsku svijest poput spavanja, no zanimljivo je da si to pitao jer mnogi koji prijeđu na prvu višu razinu postojanja zaista neko vrijeme ne razumiju dobro što je od starog prestalo vrijediti, a što novo imaju na raspolaganju, da tako kažem. U svakom slučaju, žalosno je da je smrt top tabu tema naše civilizacije, a sve nas čeka i trebali bismo za nju biti i educiraniji i u sebi spremniji. Strahom od smrti se manipulira umjesto da ga se razbije. Ako se složimo da su ljudi i tjelesna i duhovna bića, čak i ako ne znamo ništa puno više od toga i ostavimo na miru i po strani sve religije ovog svijeta, nije li logično da duša, koji koristi tijelo poput odjeće ili alata ili vozila da bi mogla sudjelovati u fizičkom postojanju, nije isto što i to tijelo, to vozilo, i ne podliježe istim zakonima? To je baš kao da nekoga plašiš praznom odjećom, tvrdeći da je njen vlasnik nestao, umjesto da ju je skinuo. No kada je smrt strašna i zabranjena tema, a vodeće religije nude različite interpretacije u biti zbunjujući i isto tako plašeći ljude, teško je čak i zdravo razmišljati o tome, a kamoli naći vjerodostojne informacije. Da, poželjeti nešto lijepo, poput svjetla koje pročišćava, nekome tko je umro, uvijek je velikodušna i dobra stvar, a jednako tako napraviti to i za nekog živog. Zašto? Zato što su ljudi daleko duhovno moćniji i cjelovitiji nego što obično misle da jesu.
__________________
Ne, protok energije se se zaustavlja, jer to nema smisla. Nijedna takva brana ne bi dugo izdržala, a bujica koju bi uzrokovala raznijela bi sve iza brane. Rijeku energije ne može se zaustaviti i to nije mudro niti inteligentno pokušavati. Ono što se može, to je postaviti na njenom najplićem mjestu malu skretnicu koja će nježno i neprimjetno preusmjeriti cijeli njen tok.(Uvod u energetsku zaštitu i samozaštitu, Dham)
Malko Malkovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 08:18   #807
@Malkovich: jako lijep post. Jako lijepo sročeno.
osobno, smrt me najviše inspirira, u smislu da mi otvara vrata kreativnosti i ambicije više nego maštanje o nekim drugim stvarima.
Mislim da je smrt nagrada koju čovjek treba zaslužiti u ovom materijalnom obliku.
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 15:05   #808
selectra, slažem se. smrt je nagrada. primijetila sam da umiru uglavnom oni koji su ajmo reći izvršili svoju zadaću na Zemlji. Moj otac je poginuo sa 39, iako je bio mlad, očito je bio dovoljno zreo za smrt....što reći, Bogu se sviđao..izvršio je svoje na Zemlji, ali mi je samo žao što je mama ostala sama sa nas troje, posve malih praktički...kao imamo mi rodbinu i to, ali ustvari, nikome on ne fali NEGO NAMA. fali im svima kad treba ispeć janje, posudit frižider i klupe...i to je to...jadno, jadno .... a obećavali su nam brda i doline...
chocoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 21:00   #809
I ja sam siguran da je tako. Znam dosta slučajeva u kojima su umrli mladi ljudi koji su nešto vrijedili u životu.
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 22:56   #810
RESURGAM
Smrti nema! tek nam zvijezde klonu
Da zasjaju opet ponad ljepšeg žala
I urese krunu na nebeskom tronu
Sjajem koji vječnost darivat je znala.

Ne, smrti baš nema! I od našeg praha
pod kišama toplim, pod kišama ljeta,
nastati će grumen najčišćega zlata
ili zrela voćka, il' latica cvijeta

Kamene se stijene u prah tako ruše
da nahrane gladne mahovine usta
nevidljivim zrakom napajaju duše
listići na vjetru što nikad ne susta.

Ne, smrti baš nema! lišće može pasti
cvjetovi uvenut izgubljena sjaja
Al' samo kroz zimu prestati će rasti
čekajući sunce nekog novog maja.

Neprekidno uz nas, iako bez lica
duhova se kolo vječno živih vrti
I čitav je svemir život bez granica
Jer baš sve je život, i jer nema smrti!"


(pripisano Bulweru Lyttonu)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.