Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 22:30   #301
Ajde pa nisu sve žene komplicirane
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 23:05   #302
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Ajde pa nisu sve žene komplicirane
Mi muškarci imamo urođeni strah od pećine bojimo se da nas ne uvuče tu je problem pa onda žmirimo kad ulazimo i izlazimo iz nje.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 13:08   #303
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
"zbližavanje s pticom" ----> "životni cilj"
Prije bih rekao da mu je životni cilj zaustavljen od strane tadašnjih moćnika amerike, ali i 1. rata koji je bio u tijeku kada mu je srušen projekt za koji možemo reći da je bio životni cilj. (naime umire a da nije realizirao 'wireless' te ga to dovodi u stanje koje po svemu sudeći nepovoljno djeluje na njega, povlačenje...a mogao je dati više svijetu samo da su ga pustili)

golub je slično držanju pasa ili mačaka kod usamljenika.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 22:28   #304
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post









Radi se o ljudskoj potrebi interakcije sa Zivotom i okolinom, gdje duhovna strana covjeka nalazi hranu i utociste. Moze biti bilo kakav oblik Zivota. U gradu od betona gdje se nebo jedva vidi od nebodera, covjeku poput Nikole Tesle, koji je odrastao u prirodi i sa naglasenim senzibilitetom prema Prirodi, to je bilo dragocjeno.


.
Lako se mogao vratiti u zavičaj i prirodu... ali nije , izgleda da je našao nešto dragocjenije u gradu od betona gdje se nebo jedva vidi od nebodera.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 22:41   #305
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Lako se mogao vratiti u zavičaj i prirodu... ali nije , izgleda da je našao nešto dragocjenije u gradu od betona gdje se nebo jedva vidi od nebodera.
Pa baš, da je htio mogo se vratit doma, al je odabro ostati u gradu gdje se nebo sljeva sa betonom...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 22:59   #306
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao da mu je životni cilj zaustavljen od strane tadašnjih moćnika amerike, ali i 1. rata koji je bio u tijeku kada mu je srušen projekt za koji možemo reći da je bio životni cilj. (naime umire a da nije realizirao 'wireless' te ga to dovodi u stanje koje po svemu sudeći nepovoljno djeluje na njega, povlačenje...a mogao je dati više svijetu samo da su ga pustili)

golub je slično držanju pasa ili mačaka kod usamljenika.
Ne znam da li je koji inženjer u struci dao svijetu više od njega. Tesla je pomalo mistik ali znao je s medijima, npr ona fotografija Tesle gdje ( kao) čita knjigu okružen visokonaponskim iskrama T transformatora djeluje efektno , Kolumbovo jaje je također bio efektna predstava ...Tesla je znao kako impresionirati da bi se došlo do cilja.
Veliki udarac mu je nanesen požarom u labosu ( od kojeg je "igrom slučaja" najviše koristi imao Edison) baš u jeku takozvanog "rata struja".
Bežični prijenos energije je bio isuviše ispred vremena i dobro je da je to zaustavljeno ( možemo samo zamisliti u kakvom bi se elektromagnetskom okružju nalazili i kakve bi to posljedice moglo imati na živa bića i prirodu.)

Mislim da je događaj s golubom dramatizirao kao i pri poziranju na pomenutoj slici ili Kolumbovom jajetu.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 13:30   #307
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Tesla je pomalo mistik

Mislim da je događaj s golubom dramatizirao kao i pri poziranju na pomenutoj slici ili Kolumbovom jajetu.
Vrlo vjerojatno drama...znaš što me zanima, koliko je zaista bio lud a koliko se pravio zbog imidža.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.