Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2016., 13:03   #41
Quote:
Sanja8 kaže: Pogledaj post
:
Hvale vrijedna misao, do dijela o “vrtloženju”. Kako sam rekla, negdje 3000 godina prije Krista staviti se u pozitivne emocije (koje pokreću čakre) bilo je dovoljno (po internetu se mogu naći uglavnom različite interpretacije starih spisa i tko zna čega). Danas je situacija ozbiljnija i potrebna je svjesna namjera i razumijevanje o energetskoj realnosti koja nas okružuje da bi se zaista živjela pozitivna energija.
Pogrešan način mišljenja u onom smislu kako danas podrazumevamo štetne emocije postoji više od 7.000 godina, a generalno pogrešan način mišljenja je mnogo stariji od toga. Uravnoteženi i energetski razvijeni pojedinci svakako su postojali u svim vremenima, naravno, skoro uvek u skladu sa opštim normama poretka u kojem su živeli, te su i mnogi razvijeni pojedinci bili u ratovima i ubijali druge ljude jer su bila takva "pravila igre" tog vremena, bez griže ili posebnog akumuliranja opterećujuće karme savesti - već "po dužnosti", govorim dakle o izuzetnim pojedincima u različitim kulturama. Većina se nije puno razlikovala od današnjih ljudi po štetnosti načina mišljenja, svakako je sadržaj razmišljanja bio usklađen sa erom u kojoj su ljudi živeli, ali osnovne štetne crte su drevna pojava: ljubomora, pakost, mržnja, zavist, nezadovoljstva, strahovi, pohota i problemi koji proizilaze iz nje - dakle, suština toga je ista samo se kontekst razlikuje.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 23:32   #42
Jesu li ljudi koji se bave različitim energijama pametne osobe ali s puno izazova ili im nažalost bavljenje energijama više komplicira život nego što bi im moglo koristiti?


Svjedočanstvo (meni poznato) broj 1. Radi se o jednom duhovnom učitelju jedne meni poznate sekte.

Quote:
Vi se morate naučiti duhovno zatvarati te znati pročitati energetske vampire na vrijeme dobro ih posmatrajući kako im ne biste nešto suvišno rekli ili povjerili, pa da onda oni ne odreagiraju tako da vas posišu svojim sablaznim odgovorom.
Pitanje broj 1. Je li ovaj učitelj mudar ili se radi o preosjetljivoj osobi?



Svjedočanstvo (meni poznato) broj 2. Svjedoči jedan kolega u toj istoj sekti od navedenog učitelja.

Quote:
Ja sam puni tjedan proveo u duhovnoj sekti i u prirodi s božanskom energijom. Sav sam se napunio Božje energije. A onda… A onda sam došao u društvo svojih kolega, koji su slušali heavy metal glazbu. I slušajući heavy metal glazbu u samo par minuta sav sam se osušio i presušio. Osjećao sam slušajući tu glazbu kako me energija naglo napušta, kako energija curi van iz mene i kako sve više slabim uz takvu glazbu. Te sam u samo nekoliko minuta izgubio sve ono što sam u dulje od tjedan dana energetski skupio. A nitko me nije nikako izravno uvrijedio, samo je jedan prijatelj pustio takvu glazbu.
Pitanje broj 2. Je li ovaj svjedok duhovna osoba koja je samo imala nesretni slučaj u društvu od kojeg se nije znala zatvoriti, ili se radi o preteško osjetljivoj osobi? Je li onaj njegov prijatelj koji je pustio „krivu“ glazbu (kripto) energetski vampir (tj. energetski vampir ali s nesvjesne strane gledišta)?



Svjedočanstvo broj 3. Radi se opet o jednom drugom kolegi u istoj sekti koji svjedoči o jednoj svojoj prijateljici.

Quote:
Ja poznajem jednu kolegicu koja se jako brine o redu u stanu, o kristalima i o čistoći, ali joj silno smeta buka izvana, jer kaže da joj remeti energiju. Naročito trubljenje auta i lajanje susjedinog psa u predvečer, zbog čega nakon toga dugo samu sebe umiruje kako bi se oporavila od toga.
Pitanje broj 3: Je li se toj kolegici uopće onda isplati „poznavati energiju“, budući da toliko puno ulaže vremena u to, a sve joj kao kulu od karata može srušiti obična buka izvana? A sada zamisli da joj netko izrekne nešto nelijepo u lice ili preko interneta? Ili onaj pas koji laje od susjede da li on to namjerno radi da joj ukrade energiju? Je li taj pas (kripto) energetski vampir?



Svjedočanstvo meni poznato broj 4. Ovdje jedna kolegica u jednoj sekti priča da je rekla nešto jednom vozaču, slušajte što je rekla, citiram:

Quote:
Ti ne bi smio slušati u svojem autu nikakvu duhovnu glazbu za vrijeme dok voziš jer tako obezvrjeđuješ svetost te glazbe nego se ta glazba smije slušati samo za vrijeme trajanja sastanaka u tvojoj i mojoj duhovnoj sekti. Slušanje takve glazbe sada bi izvršilo „inflaciju vrednote“ te glazbe, pa onda takva glazba tebi ne bi dala energiju za vrijeme naše duhovne sekte.
Dodatna informacija: Vozač kojem je odbijeno da iz navedenog razloga sluša glazbu u svojem autu je uvrijeđeno primio ove (za njega) teške riječi.

Pitanje 4: Je li ova prijateljica izvršila energetski vampirizam nad vozačem za vrijeme vožnje i ako nije, je li ona se ispravno ponijela ili je ona preosjetljiva mimozica koja inzistira na bedastim stvarima? Dodatno pitanje, ako je prijateljica ispravno postupila u vozilu, po vašem mišljenju, koja je uopće definicija „inflacije vrednote“ navedene u ovom primjeru?

Za kraj, što ja mislim o ovome? Svako znanje i svako duhovno stanje ima svoje lice ali i svoje naličje. Ako je pozitivan doprinos lica veći od negativnog doprinosa naličja onda se takvo duhovno znanje isplati, ali ako negativan doprinos naličja veći (što je bojim se slučaj u većini ovih primjera, čini mi se), onda ta osoba nešto jako krivo radi u svojem duhovnom umijeću.
Edward Dyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 23:53   #43
Ne znam za druge ali mene slušanje metala itekako napuni, smiri, počisti i poravna. Definitivno terapija.
__________________
Like a storm that brings no calm I'm most complete yet so undone
Rušitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2022., 01:12   #44
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
Da se odmah ogradim - nemam običaj čitati self help literaturu, no na preporuku dvije frendice pročitala sam knjigu pretencioznog naslova Geometrija božanske iskre, autorice Serene Alba u kojoj ona na tristo lakoperno čitljivih stranica razlaže svoju "heureku", kako je (ne baš u šali) naziva - energetski vampirizam. U knjizi se ponavlja da neprestano trebamo vrtiti čakre u smjeru kazaljke na satu kako bismo potakli vlastitu pozitivnu energiju. Te predlaže i tehniku crnog plašta (kako ju naziva) koja nalikuje na magiju, u kojoj mi potencijalnog vampira koji nam krade energiju vizualiziramo prekrivanog crnim plaštom koji evt. onda pada prazan na pod uz riječi koje (tako elegantno ljudski ) upućujemo našem vampiru: "Odjebi u skokovima!". Autorica u svojoj knjizi, kopipejstanoj iz raznih uspješnica popularne psihologije i fizike, sugerira društvo u kojem mi ne bi trebali pomagati jedni drugima jer je svako davanje i primanje, kako kaže, oblik vampirizma, već predlaže elitističko društvo u kojem se družimo samo s uspješnima u zajedničkoj suradnji i kreativnosti. Žena navodi za sebe da je jedina shvatila princip pozitivne vrtnje čakri i energetskog vampirizma koji će jednostavnim okretanjem čakri u smjeru kazaljke na satu promijeniti cijeli Svemir (a do čega nisu još došli, kako kaže, ni kvantni fizičari, ni sve tisućljetne religije) i navodi da ima najvišu frekvenciju pozitivne energije na cijeloj Planeti. Stekla sam dojam da je autorica ateista i mišljenja sam da su joj ideje antikršćanske, odnosno udaljene od svih tradicionalnih učenja baziranih na empatiji i osjećaju za bližnje. Ona je ispričala priču u kojoj je njena prijateljica sa svojim vampirizmom uzrok njenih nevolja i kako roditelji crpe vlastitu djecu i sl. što je onda temelj da uzrok svih naših problema tražimo u drugima...

E sada, da autorica nije toliko veličala sebe, možda bih knjigu i blaže ocjenila jer sam se i sama nebrojeno puta našla u situacijama da sam imala osjećaj da sam od drugih ljudi totalno iscrpljena i da oni "hrane svoj ego" na meni i sišu me, a da se ja ne uspijevam od toga obraniti. S druge strane, čini mi se normalno da energija kola i prelijeva se. Kaj se tiče pozitivne i negativne vrtnje čakri - pala mi je na pamet indijska svastika u kojoj njeni kraci idu u smjeru kretanja Sunca, odnosno kazaljke na satu, dok je veliki crni mag Hitler na nacističkoj svastici, odnosno kukastom križu, okrenuo smjer njene vrtnje u suprotnom, odnosno negativnom smjeru. U jednom kopipejstanom djelu u knjizi u jednoj rečenici se navodi kako je moguće nekoga i ureknuti tako da zavrtimo njegove čakre u suprotnom smjeru...

Kakva su vaša razmišljanja na temu krađe energije i evt. o ovoj (pretencioznoj) knjizi?
Sjećam se kad sam prvi put pročitala njenu knjigu i doživjela "revoluciju" u promatranju svijeta oko sebe. Prvo sam pomislila, "ajme, pa moj muž je vampir i pije mi krv", no, proces odvajanja je još dugo trajao. Knjiga je, po mom mišljenju, korisna u smislu da ti otvori nove poglede na energiju i energetske procese među ljudima.

Taj fenomen "pijenja energije" je, za mene, stvaran. Ne koristim njene metode više, nisu za mene "palile", no knjiga je u meni ostavila trag jer me otvorila, kako sam gore rekla, za shvaćanje energije u odnosima.

Bila sam na jednom seminaru, gdje je rečeno, da energiju nam ne može uzimati nitko ako mi ne dozvolimo. Utoliko mi onaj plašt ima smisla, jer asocira na blokiranje davanja ako ne želiš. No, moguće je da time blokiraš i svoj protok energije, pa sam to napustila i naučila, koliko kao čovjek mogu, aktivnim koracima poduzeti konkretnu akciju i reći čarobno "ne".

Mnoge simbole su okretali naopako i to, naravno, ima suprotan efekt i namjeru. Čak i onaj znak za peace je obrnuto okrenuto raspelo i nešto mi tu nije ok i ne znam tko je izmislio da je to znak za mir. Tu mi je nešto čudno.

Okretanje tuđih čakri i ta magija, to se radi od kad je čovjeka. Ljudi svašta rade, bitna je namjera, ako je loša, jbga, nije dobra. Magija se uvijek radila ljudima, radi se i danas i radit će se, samo se o tome ne govori. Čak i ovo negativno komentiranje ovdje, je neka vrsta negativne namjere i može negativno utjecati na osobu, negativnost kao i pozitiva su sveprisutni.

Ljudi koji nam "piju energiju", nam ustvari pomažu da nešto naučimo. Ponekad je to da ih napustimo.. ponekad da im naučimo odbrusiti.. nekad je to nešto drugo. Oni nam pokazuju mjesto u nama, gdje nešto treba "popraviti". Kad se to popravi, oni - odlaze. Sa nekima imamo karmu koju trebamo otplatiti, jer smo mi njima isto pili energiju u prošlim životima.

Rekla bih, pijenje odnosno neuravnotežena razmjena energije između ljudi je danas "normalna". Treba naučiti postaviti granice, to je već pola posla. Ako se ne može odmah, treba shvatiti gdje je "rupa" iz koje energija "curi". Živjeti prirodno, jesti prirodno, gibati se, birati ljude koji te "dižu", baviti se stvarima koje voliš. Ljubav, ljubav, zahvalnost i sve druge pozitivne vrijednosti, najbolja su, prema mom iskustvu - zaštita. Za ostale info, čovjek treba tražiti dalje. No, knjiga definitivno otvara nove vidike za ljude koji su otvoreni proširiti svoje spoznaje svijeta i odnosa između ljudi.
I nemojmo zaboraviti potražiti info o tome kako da sebi ne budemo najveći vampiri, u startu.
Neroli Smilje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2022., 09:52   #45
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ma mislim da je tumacenje energetskih vampira totalno suprotno, oni su prije duboko frustrirane osobe, pune negativnosti koji zapravo nama ne kradu ništa vec na nas samo prenose tu svoju negativnost, naravno ako im to dopustimo...a, da ne oboljevaju i da im je dobro, prije bi bilo da je to samo maska koju stavljaju na lice kako bi sebe pokazali jakim i nedodirljivim...
metoda za zaštitu od njih je vrlo jednostavna, nikad im ne smiješ pokazati da si slab, da ti je jednostavno danas loš dan... ak to vide zgazit ce te...ako ostaneš imun na sve njihove ispade, poštovat ce te i s tobom surađivati cist o.k., više ce ti smetati ta okolina i ozracje drugih, njegovih žrtvi, nego njega samoga.
neutrons is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2022., 09:34   #46
samodostatnost. i ne može ti niko ništa
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2022., 21:34   #47
Quote:
Neroli Smilje kaže: Pogledaj post

Rekla bih, pijenje odnosno neuravnotežena razmjena energije između ljudi je danas "normalna". Treba naučiti postaviti granice, to je već pola posla. Ako se ne može odmah, treba shvatiti gdje je "rupa" iz koje energija "curi". Živjeti prirodno, jesti prirodno, gibati se, birati ljude koji te "dižu", baviti se stvarima koje voliš. Ljubav, ljubav, zahvalnost i sve druge pozitivne vrijednosti, najbolja su, prema mom iskustvu - zaštita. Za ostale info, čovjek treba tražiti dalje. No, knjiga definitivno otvara nove vidike za ljude koji su otvoreni proširiti svoje spoznaje svijeta i odnosa između ljudi.
I nemojmo zaboraviti potražiti info o tome kako da sebi ne budemo najveći vampiri, u startu.
Jako lijep komentar!

Složila bih se napisom koji je rekao da ti nitko ne može krasti energiju ako mu ti to ne dopustiš. Pozitiva, ljubav, zahvalnost - i nitko ti ništa ne može. Ustvari, s takvim pristupom samo nanerviraš još te neke freakove.

Čovjek samo treba biti svoj i furati svoj film. Vjera u dobro čini dobro.
Carly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2022., 11:02   #48
Neki neodlucni ljudi vole da su uz odlucne, jer ih ovi rasterete odgovornosti. Ali postoje i castohlepni neodlucni ljudi koji se plase da ce im netko oduzeti od vaznosti, pa se uz odlucne osjecaju lose i zovu ih vampirima.
__________________
https://www.morlach.de
Difuzno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2022., 11:12   #49
mislim da čovjek ne može drugome "krasti" energiju, nego može samo kod drugoga uzrokovati trošenje energije. iako može izgledati da koristi tuđu "ukradenu" energiju, u biti troši vlastitu.
pozitiva, ljubav i zahvalnost također mogu nepotrebno trošiti energiju, korisnije je neutralno odsustvo negative nego prisustvo pozitive.
disciplina i kontrola nad umom je ono što spriječava nepotrebno trošenje.
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2022., 17:42   #50
Quote:
Difuzno kaže: Pogledaj post
Neki neodlucni ljudi vole da su uz odlucne, jer ih ovi rasterete odgovornosti.
Ovo je istina, iz vlastitog iskustva primjećujem da se na mene kače neodlučne osobe, baš iz tog razloga.S vremenom mi je to počelo smetati, smarati me i "trošiti energiju".
I morali smo se pozdraviti što je izazvalo ljutnju s druge strane, jer im netko više neće glumiti mamu

Ja se ne slažem da ljubav, pozitivno razmišljanje i zahvalnost mogu trošiti energiju. Zahvalnost puni energijom, barem mene. I često puta me šteti od negativaca iz okruženja
Carly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2022., 20:40   #51
Energije su nekakva nespretna metafora. Zapravo se radi o stanjima svijesti koja se ne mogu krasti, trošiti, pa ni piti na slamčicu.
Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2022., 21:08   #52
Svi “kradu” silu druge realnosti. To je kao da planete jedna drugoj kradu važnost sebi od druge. Ali plutamo u moru Jednog, prerušenog u beskrajno varijacija. To je bitno. Spoznati more i vidjeti da smo, kao i valovi - opet more.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2022., 23:06   #53
Ma je, i svi smo jedna velika sretna obitelj

Jesmo K...c
Carly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2022., 07:57   #54
Quote:
Carly74 kaže: Pogledaj post
Ma je, i svi smo jedna velika sretna obitelj

Jesmo K...c
ako se vidiš samo kao val onda je to istina preubličena u more. To je zasta u kukiju za val.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2022., 12:50   #55
Nije istina da se mozes potpuno zastiti od određenih osoba u zivotu koje su eto tu u blizini. Mislim recimo na roditelje ili zenu/muza (ako se ne zelimo rastati). Osobe koje su negativne i/ili emotivno nestabilne uvijek ce dobiti dozu energije kakvu prizivaju...

Na primjer ako ti je zena neuroticna i emotivno nastabilna mozes dozivjeti 2 situacije:

1. Ti kazes dobar dan kad ona dodje s posla, spustas gard, a ona je vesela i kaze "dobar dan" nazad

2. Ti kazes dobar dan kad ona dodje s posla, spustas gard, a ona to iskoristi i pocne na tebe izljevati svoju frustraciju

Htio ili ne moras spustati gard oko bilo kojeg dogovora ili komunikacije sto daje prostor drugoj osobi da izazove negativne reakcije

I to vrijedi za puno drugih primjera za osobe koje su prisutne oko nas a ne mozemo ih izbjeci... mozemo ih izbjegavati koliko uspijemo al opet takve osobe su spremne na silent treatmant daanima ii daaaaniimaa... pa sta ti treba sjediti zajedno na rucak/veceru i svi da sute i da se osjeti tenzija namjerne sutnje

Znaci recept je izbjegavati takve osobe i dobro paziti pri odabiru sudruznika, ako su to kolege s posla onda presjeci situaciju u korjenu i naci drugi posao jer nema tih para da nadoknade stetu
elektrokon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2022., 13:33   #56
Quote:
elektrokon kaže: Pogledaj post
Htio ili ne moras spustati gard oko bilo kojeg dogovora ili komunikacije sto daje prostor drugoj osobi da izazove negativne reakcije

I to vrijedi za puno drugih primjera za osobe koje su prisutne oko nas a ne mozemo ih izbjeci... mozemo ih izbjegavati koliko uspijemo al opet takve osobe su spremne na silent treatmant daanima ii daaaaniimaa... pa sta ti treba sjediti zajedno na rucak/veceru i svi da sute i da se osjeti tenzija namjerne sutnje
Slažem se, to vrijedi za jako puno primjera.

Naročito sam podebljao ovo "osjeti tenzija namjerne sutnje". Ta tenzija šutnje mi je jako dobro poznata... A u Celestinskom proročanstvu je opisana kao aloof stanje.

Quote:
Znaci recept je izbjegavati takve osobe i dobro paziti pri odabiru sudruznika, ako su to kolege s posla onda presjeci situaciju u korjenu i naci drugi posao jer nema tih para da nadoknade stetu
Što ako takvih osoba... ima općenito puno previše oko nas? U svijetu? Na gotovo svim stranama? (na ovom (pod)forumu možda toliko ne, ali u vanjskom svijetu, da)

Onda, se praktički, de facto, lako nađeš... u društvenoj izolaciji?


...


A onda nakon nekoliko mjeseci vidiš da ta društvena izolacija ni nije ništa tako loša? Jednostavno, društvo je zaslužilo da bude razbijeno na puno individua gdje svaki zna samo za sebe. I nije mu toliko loše. Takvo društvo demografski nestaje, a šta mu možeš? A šira slika je da ne samo da nestaje, nego i biva političko/pravno bojano na naročiti način i u skokovima.

Konačno te individue naučile su duhovne knjige, u kojima piše kako osoba koja drugu napada krade dio aure drugoj osobi i tako osvaja tuđi energetski teritorij(*). Taj mehanizam krađe energija, je mudrost koja stoja iza odluka individualaca da ostanu sami. I ti individualci bivaju na kraju pronađeni od strane policije zaključani mrtvima nekoliko mjeseci u vlastitim stanovima u Beču.

* Referenca: Celestinsko proročanstvo.
Edward Dyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2022., 17:36   #57
Bijeg nije rješenje. Znači, naletjet ćete opet na neke druge, iste takve. Probala sam :-) znam o čemu govorim!

Sad u ovoj fazi mislim da treba "furati svoj film" i samo pozitiva. To ih odbija kao repelent To je teško, ali ako se ufuraš, ide.

Ja sam dugo imala na kupaonskom ogledalu natpis - Samo pozitiva - i to me držalo kroz dan. Funkcioniralo je!
Carly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2022., 23:00   #58
Quote:
motörizer kaže: Pogledaj post
mislim da čovjek ne može drugome "krasti" energiju, nego može samo kod drugoga uzrokovati trošenje energije. iako može izgledati da koristi tuđu "ukradenu" energiju, u biti troši vlastitu.
pozitiva, ljubav i zahvalnost također mogu nepotrebno trošiti energiju, korisnije je neutralno odsustvo negative nego prisustvo pozitive.
disciplina i kontrola nad umom je ono što spriječava nepotrebno trošenje.
Ja sam se, kao što vidite, opet vratila na ovu temu ali samo da kažem da sam promijenila mišljenje i da se slažem s ovim gore napisanim. Zajebi pozitivu i zahvalnost, samo ignore ili "neutralno odsustvo" kako to nazva kolega

Danas sam bila u društvu jedne žene koja je doslovno "pričala preko mene". Ja hoću nešto reći, ona priča kao da ja uopće ne otvaram usta. Stvarno sam se suočila s ovom temom u praksi I uspjela da me ne orobi do kraja. Očvrsnut ću :-)
Carly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2022., 19:48   #59
Šutnja je zlato ... http://bakinisavjeti.com/sutnja-je-zlato/

Štedite tako svoju i tuđu energiju.


Imamo dva oka, dva uha a samo jedna usta - Konfucije
srima is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2022., 22:07   #60
Ja trenutno na poslu trpim tezi oblik mobbinga i bullinga od strane neke tetovirane feministicke lezbe, koja izgleda i hoda kao da je sisla sa nekog prljavog motora i da ide po pivu. Nadredena mi je kokos, sjebat cu ju, ne zna ona s kim ima posla, ali da, vezano uz temu, energetski vampirizam je zapravo mobbing duse i centralnog zivcanog sustava. Tako se i ovo smece nakeljilo na mene bez razloga, jer ja sam olicenje onoga sto ona ne moze podnjet. Super je kad te vampire energetske mozes izbjec, ja ovu ne mogu jer mi je na poslu nadredena i ceka me na noz. Zeznuta situacija, plus sto je posao sam po sebi stresan i jako zahtjevan i smjene su ocajno duge sad jos imam i nakeljenu feministicko talibansku tetoviranu lezbu kokos koju moram rijesiti nekako.
Velen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.