Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 09:04   #141
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
ali ne opravdavam ove igraonice svako malo.
pa nitko te ne tjera da dijete vodiš na te rođendane. dozvoli roditeljima da si organiziraju kak im najbolje paše. zaboli te. moj je ovaj rođendan prvi put slavio u igraonici, do tada doma uz drage nam ljude i njihovu djecu (i tada nas je bila hrpetina). nema šanse da svu tu dječurliju zovem doma pogotovo jer znam za neke primjerke kak je to kad ti dođu doma iz tuđih iskustava.
mene ne živcira kaj se slavi po igraonicama nego kaj se zove cijela grupa/razred.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:06   #142
ja sam se preporodila od kad smo u igraonici, em je jeftinije em je jednostavnije.
a za sve zvati, meni je to isto sasavo ali eto, ako nekoga veseli ...
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:33   #143
Ja bih rado da moja mala slabi rođendan kod kuće umjesto u igraonici, no živimo u stanu (poprilično zatrpanom) i nije baš izvedivo. Čak sam razmišljala o nekoj organizaciji u kojoj bi dio ročkasa proslavila vani (u parku pred zgradom, neke igre i sl.) , ali me muž uvjerava da je to neizvedivo (čitaj:ne da mu se ).

Meni je sasvim logično da ako se zove čitav razred/grupa neće svi doći na rođendan. Nekako gledam po svojoj maloj, nema baš interesa ići na ročkas nekom klincu iz razreda s kojim ni riječ ne progovori. Niti je ne silim. Uglavnom javim da neće doći na rođendan (ona me podsjeća na to), ako nismo sigurni hoće li ići ili ne, onda čekamo do zadnjeg časa pa onda javimo.

Dopuštam joj da se predomisli u zadnji čas, ne radim frku oko toga.

Nikad u igraonici nismo trebali unaprijed platiti i reći koliko će djece doći, pobrojili su djecu koja su došla i po tome naplatili (bar ove igraonice koje smo mi koristili).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:43   #144
kod proslave kuci mi je zapravo najkompliciranije bilo raditi dve ticino torte u razmaku od dva tri dana max
jednu za blizu familiju tocno na rockas i jednu za vikend prije/poslje

za igraonice, evo da znate da ima igraonica u kojima se broj definira do najkasnije 3-4 dana prije rockasa i placa fiksno, doslo manje djece ili ne dok se svaki pride (nepozvani mladji braca i sestre ) placa dodatno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:44   #145
btw, netko je rekoa da treba pitati da li smije mladji brat ili sestra. ne, ne treba pitati, pa nece vam ljudi reci ne moze tj mali broj ljudi ce to reci, reci ce vam moze i pizditi u sebi
da ih je slavljenik htio, slavljenik bi ih pozvao.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:46   #146
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
btw, netko je rekoa da treba pitati da li smije mladji brat ili sestra. ne, ne treba pitati, pa nece vam ljudi reci ne moze tj mali broj ljudi ce to reci, reci ce vam moze i pizditi u sebi
da ih je slavljenik htio, slavljenik bi ih pozvao.
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:02   #147
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
za igraonice, evo da znate da ima igraonica u kojima se broj definira do najkasnije 3-4 dana prije rockasa i placa fiksno, doslo manje djece ili ne dok se svaki pride (nepozvani mladji braca i sestre ) placa dodatno
slavili smo u 4 razlicite igraonice do sada i u sve 4 sam morala platiti fiksno, bez obzira kaj sam te jedne godine mogla proci dosta jeftinije zbog ovih kaj se nisu pojavili.
ma ta lova mi je u cijeloj prici najmanji problem, iako je i zbog toga glupo ne javiti se i otkazati. ali ljudi jednostavno ne razmisljaju.
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
btw, netko je rekoa da treba pitati da li smije mladji brat ili sestra. ne, ne treba pitati, pa nece vam ljudi reci ne moze tj mali broj ljudi ce to reci, reci ce vam moze i pizditi u sebi
da ih je slavljenik htio, slavljenik bi ih pozvao.

slazem se, ali ne pizdim zbog tih privjesaka, moj uvijek slavi pod geslom "the more, the merrier" pa ajde...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:03   #148
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
btw, netko je rekoa da treba pitati da li smije mladji brat ili sestra. ne, ne treba pitati, pa nece vam ljudi reci ne moze tj mali broj ljudi ce to reci, reci ce vam moze i pizditi u sebi
da ih je slavljenik htio, slavljenik bi ih pozvao.
Mi smo bili na ročkasu (u igraonici) gdje je jedna mama dovela svoje dijete (pozvano), sestru i sestričnu (nepozvane). I pitala može li ih sve ostaviti. Meni je to bilo . Ispalo je da u toj igraonici i nije neki problem jer se može uzeti neki paket u kojem nema veze koliko je djece (ali opet, ne vjerujem da isto plaćaš bilo 20 ili 30 djece)...
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:11   #149
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pa nitko te ne tjera da dijete vodiš na te rođendane.
zato što mi se čini da je i to postalo natjecanje. koja igraonica, koji paket, koliko uzvanika...
istina, nitko me ne tjera, dijete će odlučiti. mi smo dosad bili samo jednom pozvani - situacija je bila da se zvala cijela grupa. mala je malena, nema još 2,5 pa je rano za to. bilo. sad već priča koga će zvati u "svoju" igraonicu.
da bih to igraoničenje izbjegla, bih. da ću moći, neću. jbg.

Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
mene ne živcira kaj se slavi po igraonicama nego kaj se zove cijela grupa/razred.
zašto te to živcira? dozvoli roditeljima da organiziraju kako im najbolje paše.
a i slavljeniku.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:12   #150
pa u koju to igraonicu uopc emogu tako mali? inace se do 4 me moze ni u jednu koju ja znam
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:14   #151
pa dozvoljavam im i čak im opravdavam, ali ima me valjda pravo živcirati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:17   #152
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa u koju to igraonicu uopc emogu tako mali? inace se do 4 me moze ni u jednu koju ja znam
bili smo u onoj nekoj na samoborskoj. prije mjesec-dva, ne sjećam se točno. ja sam se pripremila da ću ostati s njom, ali nije bilo potrebe. razgovarala sam s animatoricom, skužila je da je to uglavnom njezina vrtićka grupa i poslala me na kavu.
ali to je onaj sistem zabavljaonica s animatorom, pozornica, light show, hranjenjem i pijenjem šampanjca , nije igraonica sa spravama i čudima.

a u pointu se može, mislim, ostaviti dijete od 3 godine nadalje. ispravite me ako griješim.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:17   #153
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa u koju to igraonicu uopc emogu tako mali? inace se do 4 me moze ni u jednu koju ja znam
ima ih dosta od 3 nadalje.
za ove ispod 3 nisam cula.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:17   #154
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pa dozvoljavam im i čak im opravdavam, ali ima me valjda pravo živcirati.
naravno. tako i mene živciraju igraonice .
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:31   #155
Kod nas u Ma se moze i mladju ostavit. A jesmo napredni
Bile smo na jednoj proslavi 2.rodjendana (moja je tad imala 16 mj) i jos me teta pitala hocu li ostat ili idem na kavu
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:33   #156
ma da, zavisi i kakve igraonice. mi smo po ovima koje moja mala zove divljaonice, tamo je po meni i 4g premalo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:34   #157
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Kod nas u Ma se moze i mladju ostavit. A jesmo napredni
Bile smo na jednoj proslavi 2.rodjendana (moja je tad imala 16 mj) i jos me teta pitala hocu li ostat ili idem na kavu
pa super.
i jesi otisla na kavu...?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:38   #158
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma da, zavisi i kakve igraonice. mi smo po ovima koje moja mala zove divljaonice, tamo je po meni i 4g premalo
da... ovo je baš bilo bezazleno. em sam bila u susjednoj birtiji em su poznata djeca u prostoru koji stvarno nije opasan.
e, sad, što MENI to nije baš najpametniji način zabave... jbg, to je drugi problem.
jasno mi je da se tako slavi 90% roćkasa i da će vjerojatno i moje dijete to željeti pa joj ne namjeravam uskratiti ni da ide kad hoće ni da to organiziramo kad bude vrijeme.
da ću napomenuti da postoji bolji način tuluma, hoću.
pasivno-agresivno ko prava mater.

djidje, želim vjerovati da si otišla, ali...
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:43   #159
a sto je bolje?
meni je ovo genijalno, ne znam sto bi doma drugo radili nego isto to sto rade u igraonicama. mislim na ove staticnije igraone, gdje imaju neki program, to samo u puno manje mjesta i losije organizirano rade i na kucnim tulumima.
ove divljaone su klincima fakat vrh, a bome sam i ja bila odusevljena kad sam isprobala onu u wg dok su straci smjeli nutra, bas genijalno ja bi svaki dan tamo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:45   #160
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
naravno. tako i mene živciraju igraonice .
a napisala si kak ne opravdavaš, a meni to nije isto kao i "živcira me".
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.