Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Koje drzave su nas najpovoljniji geostrateski partner
SAD 133 37.25%
Velika Britanija 21 5.88%
Njemacka 105 29.41%
Rusija 76 21.29%
Zemlje Visegradske skupina 130 36.41%
Zemlje Zapadnog Balkana 39 10.92%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 357. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 03.09.2017., 09:38   #10
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
..

Za nijemca se slažem - nek odhebe i on i njegove kobasice (dobro ajde kobasice im nisu loše), a i rus - sada nam bilo što osim ekonomske suradnje može donjeti teške probleme, a nije nam dozvoljena ni ekonomska suradnja, a i neka rusa u rusiji, tamo su mi najdraži.


Poanta? Višegrad i tu je točka, od svega ostalog treba pomalo bježat koliko i kad je to moguće.
Moje viđenje stvari (bazirano na iskustvu, kontaktima i info). Kinez nije dovoljno kreativan i zato je osuđen da kopira druge, što znači da nikad nije vodeći. I pored ogromne ekonomske snage i jeftine proizvodnje Kina nije uspjela svijetu nametnuti nijedan autohtono napravljeni proizvod.

Dalje, Kineski mentalitet nije toliko agresivan (da ne kažem bezobrazan) kao anglosaksonski. To je veliki nedostatak u sukobima. Treće Kina nikada nije imala niti tražila saveznike zato je svaki pokušaj u tom pravcu jalov.

Rusija uslijed razvoja alternativne energije ekonomski pada. Indija nije dovoljno organizirana niti ima takav mentalitet. Njemačka pada jer nije dovoljno kreativna u novom dobu.

Što se tiče Višegrada mislim da je to družina koja je prerazličita i ekonomski preslaba da bi držala skupa, za mene je to promašaj.

Ostaju anglosaksonci, prvenstveno Amerika. Oni su loši saveznici jer gledaju samo svoj interes. Ali treba se postaviti mudro, biti blizu ali raditi na vlastitom razvoju.
rolandus is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.