Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 14:43   #1
HOSovci u Domovinskom ratu

Danas je prof. Žarko Puhovski gostujući u studiju N1 televizije rekao da "HOSovci u Domovinskom ratu nisu bili branitelji nego agresori jer su u svom programu imali Hrvatsku do Zemuna".

Meni je ta izjava skandalozna i zaprepastilo me da sveučilišni profesor koji među ostalim predaje "Filozofiju politike" može ovako nešto reći.

Zna li netko o kakvom on to programu HOSa govori? Ili se referencirao na program HSPa, premda ne vjerujem ni da se u njemu spominje Hrvatska do Zemuna?

Meni nije poznato da je ijedan HOSovac ratovao na području Srbije.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:35   #2
Izjava je skandalozna i realno bi takve ljude trebalo pravosuđe kažnjavati.
Novčano prvenstveno.
Iznošenje laži i kleveta u javnom prostoru?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:47   #3
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Izjava je skandalozna i realno bi takve ljude trebalo pravosuđe kažnjavati.
Novčano prvenstveno.
Iznošenje laži i kleveta u javnom prostoru?
Da, slažem se da bi trebalo biti i podložno kažnjavanju. Vidjet ćemo hoće li biti kakvih reakcija od samih HOSovaca. Nadam se da će mu netko od njih (Ivana Šojat Kuči, Ante Prkačin ili netko treći) primjereno replicirati, a možda i podnijeti prijavu zbog klevete.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:07   #4
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Danas je prof. Žarko Puhovski gostujući u studiju N1 televizije rekao da "HOSovci u Domovinskom ratu nisu bili branitelji nego agresori jer su u svom programu imali Hrvatsku do Zemuna".

Meni je ta izjava skandalozna i zaprepastilo me da sveučilišni profesor koji među ostalim predaje "Filozofiju politike" može ovako nešto reći.
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Izjava je skandalozna i realno bi takve ljude trebalo pravosuđe kažnjavati.
Novčano prvenstveno.
Iznošenje laži i kleveta u javnom prostoru?

To što je netko sveučilišni profesor ne znači da je relevantan sudionik za pojedinu temu. Vještina novinara je da ima relevantnog sugovornika. Prema tome, nije problem gospodin Puhovski koji dobiva medijski prostor da govori o nečemu za što se pokazao nekompetentan, nego su problem oni koji mu medijski prostor daju. Moje je mišljenje da treba imenovati novinara i urednika koji su mu dali taj prostor, što govori o njima.

Općenito je poznato kako ne određuje vojska gdje će ratovati, nego politika. Pa se tako ne ratuje prema "programu HOS-a". Velika pogreška gosp. Puhovskog!

Naime, promašena je i netočna teza koji je imao dio generala iz JNA (npr. Antun Tus), da "u miru vojska sluša politiku, a u ratu politika mora slušati vojsku", str. 238 D.D. Lošo "Admiralovi zapisi - o pobjedi i ljubavi", Zagreb, 2015. Naime, ne ratuje se prema programu HOS-a, gosp. Puhovski bi to trebao znati. Ali, ljudski je griješiti.

O kompetencijama gosp. Puhovskom govore njegova djela, a to su i njegove riječi:
1. Gosp. Žarko Puhovski je proglašen u Haagu nevjerodostojnim svjedokom, https://narod.hr/hrvatska/puhovski-p...movinskom-ratu.
2. U kontekstu kandidature dr. Zlatka Hasanbegovića na čelo HDZ-a izjavio,“ali doista je čudno kako bi netko tko je musliman mogao biti predsjednikom demokršćanske stranke, to zaista ne razumijem”, https://narod.hr/hrvatska/tko-zarko-...icku-aktivnost. Što je ta izjava nego poziv na diskriminaciju muslimana?

Da se razumijemo, cijenim visoko obrazovanje gosp. Puhovskog i njegovu hrabrost da javno istupa , ali bi bilo bolje za društvo da istupa iz područja svojih komepetencija, a u njih ne ulazi Domovinski rat gdje se nije iskazao.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 01:26   #5
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Danas je prof. Žarko Puhovski gostujući u studiju N1 televizije rekao da "HOSovci u Domovinskom ratu nisu bili branitelji nego agresori jer su u svom programu imali Hrvatsku do Zemuna".

Meni je ta izjava skandalozna i zaprepastilo me da sveučilišni profesor koji među ostalim predaje "Filozofiju politike" može ovako nešto reći.

Zna li netko o kakvom on to programu HOSa govori? Ili se referencirao na program HSPa, premda ne vjerujem ni da se u njemu spominje Hrvatska do Zemuna?

Meni nije poznato da je ijedan HOSovac ratovao na području Srbije.
Ocito profesor ima potporu za iznosenje takvih izjava!!

HOS je osnovan u svrhu obrane RH i bio je multinacionalan,a vecina stranaca koji su dosli nisu znali puno o NDH.DOSLI su pomoci u obrani.

A hrvatska se branila u BIH,OCITO profesor nezna ucinak dalekometnog topnistva.otac mi je kao pripadnik hosa bio u bos.posavini,pjevali su o Hrvatskoj do Zemuna ali su bili svjesni da se to nece dogoditi.

Nijedan hosovac nije ratovao u srbiji ,ali su bili u logoru.

program Hsp-a govori o zastiti suvereniteta RH.
Perilica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 23:24   #6
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Zna li netko o kakvom on to programu HOSa govori?
program može biti jedan za javnost a drugi za internu upotrebu, on se vjerovatno referira na djela, manje na parole

https://www.youtube.com/watch?v=BADxar_nkPU
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 23:37   #7
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
program može biti jedan za javnost a drugi za internu upotrebu, on se vjerovatno referira na djela, manje na parole

https://www.youtube.com/watch?v=BADxar_nkPU
Kakva djela?

Jugoslavenski mentalni sklop u ratu koji bastine generali Antun Tus i Petar Stipetic je da politika slusa vojsku.

U ratu vojska slusa vrhovnog zapovjednika, a to je bio dr. Franjo Tudjman. Odnosno vojska je krajnje sredstvo politike za postizanje ciljeva.

Pa nece se valjda hrvatska politika voditi po "programu HOS-a", kakav god on bio.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:29   #8
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Kakva djela?

Jugoslavenski mentalni sklop u ratu koji bastine generali Antun Tus i Petar Stipetic je da politika slusa vojsku.

U ratu vojska slusa vrhovnog zapovjednika, a to je bio dr. Franjo Tudjman. Odnosno vojska je krajnje sredstvo politike za postizanje ciljeva.

Pa nece se valjda hrvatska politika voditi po "programu HOS-a", kakav god on bio.
Daleko bi dogurali da su Francek i Gojko bili glavni umovi vojnih operacija. Najbolji dokaz je Una
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:55   #9
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Daleko bi dogurali da su Francek i Gojko bili glavni umovi vojnih operacija. Najbolji dokaz je Una
Unu nije projektirao Francek.
No da, predsjednik obično nije najbolji izbor za vojnog planera.
To je ona priča o ponašanju Staljina i Hitlera u ww2, nakon Moskve.
Staljin je dao svojim generalima da vode igru, a Hitler je "uzeo" konce u svoje ruke.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:25   #10
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Unu nije projektirao Francek.
No da, predsjednik obično nije najbolji izbor za vojnog planera.
To je ona priča o ponašanju Staljina i Hitlera u ww2, nakon Moskve.
Staljin je dao svojim generalima da vode igru, a Hitler je "uzeo" konce u svoje ruke.
Pa vrhovni zapovjednik (npr. Predsjednik) nije planer operacije, on je visa hijerarhijska razina.

Ako se poslusa Brijunski transkript, vidljivo je da dr. Tudman nije planirao operacije pogotovo takve takticke razine.

Iako, operacije strateske razine prezentiraju se vrhovnom zapovjedniku i u okviru toga moze doci do izmjena.

Dakle, on prati, razumijeva, usmjerava ako je potrebno, i odlucuje na strateskoj razinu.

Naravno operacije takticke razine mogu se planirati bez vrhovnog zapovjednika.

U protivnom je kaos.

Jer ako se sve prepusti vojsci, onda se krsi nacelo da je vojna opcija samo posljednje politicko sredstvo, a ako se sve prepusti politici onda kako ce politika biti dovoljno kompetentna za planiranje bez vojske. Dr. Tudjman je vojsku uvazavao i na kraju donosio odluku.

Ukratko, dr. Tudjman je to dobro ustrojio i bio je prema tome majstor strategije.

A Hitler je bio preglup da bi to bilo slucajno. Vjerojatno je i postavljen da zavede i unazadi Njemce.

A Staljin je u pocetku "sve vodio", a kasnije je vise koristio doktrinu kao i dr. Tudman pa ispao polupobjednik. Naime, broj ruskih zrtava i rezultati konacnog mjesanja karata o tome svjedoce.

Svemu tome svjedoci to sto je NATO u Domovinskom ratu iz "vanjskog kruga", bombardirao nepozeljnosti "unutarnjeg kruga".

Da je HOS vodio rat na strateskoj razini, kao sto to implicira dr. Puhovski, to bi bila katastrofa. Nije to islo tako niti je to trebalo ici tako. Nisam siguran u dobre namjere dr. Puhovskog.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:00   #11
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Daleko bi dogurali da su Francek i Gojko bili glavni umovi vojnih operacija. Najbolji dokaz je Una
Iz koje ste Vi knjige ucili? Ili ste svjedok planiranja operacije 'Una'?

Admiral Davor Domazet Loso je objasnio.

"Glavni stozer Hrvatske vojske iznenada, i bez dostatne pripreme, pokrece operaciju pod nazivom 'Una'", str. 389, D.D. Loso, "Domovinski rat - strateski pogled", 2010.

Ti je treci puta da se dogodilo isto kao i u operacijama 'Vihor' i 'Otkos' da se provodi operacija prelaska rijeke kao najslozenija operacija bez odgovarajuce pripreme i nuznih uvjeta. Za operaciju 'Vihor' ima posebna tema, a ovdje ima vise detalja, https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...7&postcount=57

Mislim da je Glavni stozer vodio Antun Tus, a zbog cega nakon toliko godina Tusu novinari ne postavljaju to pitanje to oko tih operacija to ide na stetu novinarske profesionalnosti u Hrvatskoj.

General Antun Tus je bio zagovaratelj teze da " miru vojska slusa politiku, a u ratu da politika slusa vojsku", D.D. Loso "Admiralovi zapisi - O pobjedi i ljubavi", 2015.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:53   #12
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Iz koje ste Vi knjige ucili? Ili ste svjedok planiranja operacije 'Una'?

Admiral Davor Domazet Loso je objasnio.

"Glavni stozer Hrvatske vojske iznenada, i bez dostatne pripreme, pokrece operaciju pod nazivom 'Una'", str. 389, D.D. Loso, "Domovinski rat - strateski pogled", 2010.

Ti je treci puta da se dogodilo isto kao i u operacijama 'Vihor' i 'Otkos' da se provodi operacija prelaska rijeke kao najslozenija operacija bez odgovarajuce pripreme i nuznih uvjeta. Za operaciju 'Vihor' ima posebna tema, a ovdje ima vise detalja, https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...7&postcount=57

Mislim da je Glavni stozer vodio Antun Tus, a zbog cega nakon toliko godina Tusu novinari ne postavljaju to pitanje to oko tih operacija to ide na stetu novinarske profesionalnosti u Hrvatskoj.

General Antun Tus je bio zagovaratelj teze da " miru vojska slusa politiku, a u ratu da politika slusa vojsku", D.D. Loso "Admiralovi zapisi - O pobjedi i ljubavi", 2015.
Učesnik sam te operacije .Da imaš imalo soli u glavi shvatio bi da ta operacija nije niti planirana , da je planirana nebi najebali tako gadno .Tusu nemaju što postavljati pitanja . Šušak je glavni seronja , a optužen je Vrbanac koji ima veze sa tom operacijom isto kao sa iskrcavanjem na Normandiju. Pročitaj i nešto drugo osim Loše , ako već nemaš drugi izvor informacija .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:11   #13
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Danas je prof. Žarko Puhovski gostujući u studiju N1 televizije rekao da "HOSovci u Domovinskom ratu nisu bili branitelji nego agresori jer su u svom programu imali Hrvatsku do Zemuna".

Meni je ta izjava skandalozna i zaprepastilo me da sveučilišni profesor koji među ostalim predaje "Filozofiju politike" može ovako nešto reći.

Zna li netko o kakvom on to programu HOSa govori? Ili se referencirao na program HSPa, premda ne vjerujem ni da se u njemu spominje Hrvatska do Zemuna?

Meni nije poznato da je ijedan HOSovac ratovao na području Srbije.
Ako su HOS-ovci imali u svom programu ili naumu Hrvatsku uključujući i dio neke druge zemlje onda se može reći da su u isto vrijeme bili branitelji svoje zemlje, ali i agresori zbog pretenzija na teritorij van granica Hrvatske. Ali, i da su imali takve pretenzije glupo je od njega išta govoriti jer se nije ratovalo unutar granica Srbije.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:22   #14
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Da imaš imalo soli u glavi shvatio bi da ta operacija nije niti planirana , da je planirana nebi najebali tako gadno .
Pa to je u skladu s ovime sto je napisao admiral Loso, "Glavni stozer Hrvatske vojske iznenada", i u skladu s Vasim navodi "bez dostatne pripreme".

I to je treca za redom takva operacija koja je bila neuspjesna na isti nacin.

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Tusu nemaju što postavljati pitanja .
Pa sto Loso kaze "istine radi i povijesti radi", naravno da se svakome ima pravo postavljat pitanja. Pogotovo generalu Tusu koji je javno govorio o Domovinskom ratu, a ne o propalim operacijama iz njegove nadleznosti, za ovu nisam siguran da je iz njegove nadleznosti.

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Šušak je glavni seronja , a optužen je Vrbanac koji ima veze sa tom operacijom isto kao sa iskrcavanjem na Normandiju.
Pa ne mozemo tako razgovarati - "seronja".

U vojsci se zna hijerarhija u zapovijedanju.

A "povijesti radi", treba gledati i sto je logicno.

Meni nije logicno da tako slozenu operaciju "forsiranja rijeke" bez ikakve pripreme zapovijedi Susak bez Glavnog stozera.

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Pročitaj i nešto drugo osim Loše , ako već nemaš drugi izvor informacija .
Vi ste samo potvrdili Losinu vjerodostojnost.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:16   #15
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Pa to je u skladu s ovime sto je napisao admiral Loso, "Glavni stozer Hrvatske vojske iznenada", i u skladu s Vasim navodi "bez dostatne pripreme".

I to je treca za redom takva operacija koja je bila neuspjesna na isti nacin.



Pa sto Loso kaze "istine radi i povijesti radi", naravno da se svakome ima pravo postavljat pitanja. Pogotovo generalu Tusu koji je javno govorio o Domovinskom ratu, a ne o propalim operacijama iz njegove nadleznosti, za ovu nisam siguran da je iz njegove nadleznosti.



Pa ne mozemo tako razgovarati - "seronja".

U vojsci se zna hijerarhija u zapovijedanju.

A "povijesti radi", treba gledati i sto je logicno.

Meni nije logicno da tako slozenu operaciju "forsiranja rijeke" bez ikakve pripreme zapovijedi Susak bez Glavnog stozera.



Vi ste samo potvrdili Losinu vjerodostojnost.
Gotovo svi generali imaju nekakvu svoju knjigu i viđenje rata...Netko ne upućen , da ih sve pročita pomislio bi da nije riječ o istom ratu . Tako da je besmisleno o tome raspravljati . Domazet je isito tako bivši JNA kadar kao i Stipetić , Tus i mnogi drugi

Što se tiče opaske da je " slozenu operaciju "forsiranja rijeke" bez ikakve pripreme zapovijedi Susak bez Glavnog stozera." Tu si u pravu , a sam ishod potvrđuje upletenost ne stručnih ljudi , ali ipak politički jakih da provedu to u djelo. Sad..tko bi to mogao biti? A Šušak je bio seronja ... On je ekzekutor Barešića ,Kraljevića i ostalih . Što misliš čemu je u HV vojsci služila IPD služba ? Što misliš tko je imao nadzor nad njima ?? Imaš negdje temu dvojna linija zapovjedanja
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:27   #16
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Gotovo svi generali imaju nekakvu svoju knjigu i viđenje rata...Netko ne upućen , da ih sve pročita pomislio bi da nije riječ o istom ratu . Tako da je besmisleno o tome raspravljati . Domazet je isito tako bivši JNA kadar kao i Stipetić , Tus i mnogi drugi

Što se tiče opaske da je " slozenu operaciju "forsiranja rijeke" bez ikakve pripreme zapovijedi Susak bez Glavnog stozera." Tu si u pravu , a sam ishod potvrđuje upletenost ne stručnih ljudi , ali ipak politički jakih da provedu to u djelo. Sad..tko bi to mogao biti? A Šušak je bio seronja ... On je ekzekutor Barešića ,Kraljevića i ostalih . Što misliš čemu je u HV vojsci služila IPD služba ? Što misliš tko je imao nadzor nad njima ?? Imaš negdje temu dvojna linija zapovjedanja
Ne mislim da je Susak ili itko od ekipe (Tudman, Susak...) imao ikakve veze sa smrcu Baresica. Da li je Susak imao ikakve veze sa atentatima HOS-ovih zapovjednika...to je vrlo moguce. A sto se tice Kraljevića njega bi kada tada ubili zapovjednici HVO-a i Republike Herceg Bosne bez ikakve zapovijedi Suska jer je radio protiv interesa HVO-a i Republike Herceg Bosne. A to i jest najprihvacenija verzija, ubijen od strane HVO i zapovjednika Herceg Bosne jer je radio proti njihovih interesa.

Zadnje uređivanje Tigarx : 03.10.2017. at 23:38.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:34   #17
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Gotovo svi generali imaju nekakvu svoju knjigu i viđenje rata...Netko ne upućen , da ih sve pročita pomislio bi da nije riječ o istom ratu . Tako da je besmisleno o tome raspravljati . Domazet je isito tako bivši JNA kadar kao i Stipetić , Tus i mnogi drugi
To je defetizam. Sto bi bila alternativa?

Meni je dovoljno da shvatim 90%.

Lako se otkrije tko ne govori Istinu, ako se javno diskutira i ako se kriticki razmislja.

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Što se tiče opaske da je " slozenu operaciju "forsiranja rijeke" bez ikakve pripreme zapovijedi Susak bez Glavnog stozera." Tu si u pravu , a sam ishod potvrđuje upletenost ne stručnih ljudi , ali ipak politički jakih da provedu to u djelo.
Pa napisao sam "Meni nije logicno da tako slozenu operaciju "forsiranja rijeke" bez ikakve pripreme zapovijedi Susak bez Glavnog stozera".

Koji bi bio motiv da Susak zapovijedi tako slozenu operaciju izvan hijerarhije zapovijedanja i bez izradjenog plana?

Ja nigdje ne tvrdim to sto Vi navodite da tvrdim.


Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Sad..tko bi to mogao biti? A Šušak je bio seronja ... On je ekzekutor Barešića ,Kraljevića i ostalih . Što misliš čemu je u HV vojsci služila IPD služba ? Što misliš tko je imao nadzor nad njima ?? Imaš negdje temu dvojna linija zapovjedanja
Vezano za "dvojnu liniju zapovijedanja" pronaci cu, pa cu diskutirati na prikladnom mjestu.

Evo sto o tome kaze Loso, https://m.youtube.com/watch?v=2LNAlBr6DsU
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:03   #18
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
To je defetizam. Sto bi bila alternativa?

Meni je dovoljno da shvatim 90%.

Lako se otkrije tko ne govori Istinu, ako se javno diskutira i ako se kriticki razmislja.



Pa napisao sam "Meni nije logicno da tako slozenu operaciju "forsiranja rijeke" bez ikakve pripreme zapovijedi Susak bez Glavnog stozera".

Koji bi bio motiv da Susak zapovijedi tako slozenu operaciju izvan hijerarhije zapovijedanja i bez izradjenog plana?

Ja nigdje ne tvrdim to sto Vi navodite da tvrdim.




Vezano za "dvojnu liniju zapovijedanja" pronaci cu, pa cu diskutirati na prikladnom mjestu.

Evo sto o tome kaze Loso, https://m.youtube.com/watch?v=2LNAlBr6DsU




pa tko nas je slao u Bosnu ? GS nije , nego MORH ...ali to nije tema . i zašto je to defetizam ??
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:14   #19
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
[/B]
. i zašto je to defetizam ??
Pa ako je cilj diskutirati o onome sto se dogadjalo, i onda gurati tezu da je "besmisleno raspravljati" o knjigama koje su pisali generali jer "da ih sve pročita pomislio bi da nije riječ o istom ratu", kako bi Vi to nazvali?

A Vi ste toliko "upuceni" da Vam nije poznat ratni put admirala Losr koji je bio skoro od pocetka u Domovinskom ratu. Za vas je on obicno "piskaralo" i "general poslije bitke".

Koje su Vase namjere ovdje!
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:20   #20
Razgovarate s likom koji stražari na ovom forumu, vjerovatno čeka ko zapeta puška da bi opet papagajio u Šušku. Zar nije tema o HOS. Sad će opet zadavit s pričom o svojihsedamdanauBosni
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.