Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 02:15   #61
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Oni ne pričaju o ratovima, oni sudjeluju u njima. Uglavnom osvajačkim, zajedno sa svojim alter egom Amerikom.
eto vidiš
i to veći dio kanađana ne dira tokom 360 dana u godini, jedino oko dana sjećanja ih se sve slavi
to je upravo ta suprotnost o kojoj se priča

jedini rat o kojem se priča je onaj s cugom gdje oni i mislim norvežani ratuju tako da svaki mjesec vojska dođe na otok, digne svoju zastavu i ostavi par sanduka cuge za neprijatelje

vidiš da postoji takva zemlja, koja je poprilično dobra za život

naravno da ima Kanađana, eto i ja sam upoznao neke svježe kanađanine
i biti će još koji milijun u narednih par godina
KILLERDOG is offline  
Old 18.11.2017., 05:04   #62
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
A u kojoj si to državi koja nije korumpirana, ili uvučena u ratne igre, ili nema svoje 'ustaše i partizane' i usput tolerira strance.

Baš me zanima
Ako cemo tako, pa i Hr je direktno uvucena u aktualne ratove. Nije li? nemamo li nase snage po istocnim bojistima jerbo NATO to zahtjeva?
Osim cinjenice da moja drzava ima trupe po vani (koje su trebale bit povucene al nisu, jedna od stvari koje aktualnom premijeru zamjeram), ne, moja nova drzava (od iduce godine sticemo uvijete za drzavljanstvo pa ce bit i sluzbeno) ratova na svom teritoriju imala nije. ako ne racunamo ono sto je killer spomenuo, lol.
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Zemlja u koju je pobjegla od "ustasa" i "partizana" je ona ista koja je primila i zbrinula prave ustase.

Al susjedova trava je uvijek zelenija
ovaj kvot je isto jedan od pokazatelja zasto sam pobjegla: ljudi koji jos misle da je '45ta i ratuju u drugom svjetskom. zbilja me zaboli tko su bili ustase, tko cetnici a tko patrizani tada. al ono,skroz. imam saroliku obitelj i u njoj samo imali sve kategorije. i pradjeda koji je bio u gulagu. i zidova samo imali. i njemaca. jedino mislim da talijana nismo u rodnom stablu. i sta bih ja sad?! trebala okovat svoje dijete za mandusevac jerbo joj je sukuntetak bio/nije bio na pravoj strani '45te? rili? ne pada mi na um. moje je dijete rodjeno u 21. stoljecu i zeli zivjeti ravnopravno bez obzira na krvnu, vjersku i imovinsku karticu svojih predaka. moze li to u Hr? cak i po tvojim upisima je jasno da ne moze. ergo, emigracija. moje dijete nikad nece znati tko su i sto ustase i partizani (osim ako iz neke perverzne znatizelje sama nece guglati za desetak godina). negdje tamo postoji mali neindoktrinirani hrvat.... ouch. to mora da boli
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 18.11.2017. at 06:21.
La_LuNa is offline  
Old 18.11.2017., 06:29   #63
apropo stranaca - moj grad (realno, moja nova drzava) je nedavno obiljezila 150 godina. u povodu toga odrzavaju se razni eventi, od kojih je jedan bio oslikavanje mozaika.
medju xy born and raised kanadjana moje rvacko derle je bilo ciljano odabrano da oslika dio mozaika - jer je, kaze ucitejica, artistic. boli njih uvo sto je imigrirala pred 2 godine. tu je. dio je njihove povijesti na ovaj ili onaj nacin. za slikat. sto joj ne dat priliku.
u Hr bi je za to birali po principu "jel imas hdz iskaznicu? imas papire iz crkve? okej, aj, mozes onda"
u Hr nikad ni milimetra oslikala ne bi, jer... prioriteti, jel
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Old 18.11.2017., 07:06   #64
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
medju xy born and raised kanadjana moje rvacko derle je bilo ciljano odabrano da oslika dio mozaika - jer je, kaze ucitejica, artistic. boli njih uvo sto je imigrirala pred 2 godine. tu je. dio je njihove povijesti na ovaj ili onaj nacin. za slikat. sto joj ne dat priliku.
u Hr bi je za to birali po principu "jel imas hdz iskaznicu? imas papire iz crkve? okej, aj, mozes onda"
u Hr nikad ni milimetra oslikala ne bi, jer... prioriteti, jel
Prije jedno cca 6 godina moja mala je imala u školi za predstaviti zemlju svojeg tate - Hrvatsku! To je bio neki školski zadatak za sve učenike, predstaviti zemlje roditelja... Škola je i inače vrlo "šarena", tipična za Floridu, s puno Latinosa, djece s Kariba ali i iz drugih dijelova svijeta (Tajvana, Pakistana, Poljske, Njemačke, UK...). Ako se dobro sjećam top 3 predstavljanja su išla dalje na jedno lokalno predstavljanje škola... (i moja mala je bila u top 3 ali je tata, naravno, pomogao...).

Moja klinka je Hrvatsku predstavila - predivno. Vrlo pozitivno, prelijepim slikama i kratkim video uradcima, predstavljanjem hrvatskih znanstvenika, umjetnika, sportaša... (Bošković, Tesla, Penkala, Vrančić, Klović, Getaldić, Meštrović, Dražen Petrović, Toni Kukoč, Luka Modrić itd...) uz predstavljanje prirodnih ljepota i gradova (Dubrovnik, Split, Plitvice, Zagreb...). Mislim, Hrvatsku se može predstaviti u lijepom svjetlu, bez glupavih i nepotrebnih podjela iz 45., bez JBT i AP, bez političara, naravno i ovih današnjih. Ima toga puno pozitivnog tamo u HR.

Meni osobno to dijeljenje "di je tko bio 45. ili 91." nije bio neki veliki ili primarni razlog za napuštanje Hrvatske (OK, možda i jest ali malo), i ponekad se i sam upletem u tu mrežu pa i na ovom forumu... Ali, kad bi i ljudi u Hrvatskoj počeli davati više pažnje onom pozitivnom iz povijesti te zemlje, i kad bi netko kao Bošković, Vrančić, Tesla, Getaldić... bio uzor mnogima a posebno mladima, i kad bi se o njima govorilo više no o ovim polupismenim političarima i cajka-like Rozgama, vjerovatno bi toj maloj zemlji krenulo ipak na bolje...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 18.11.2017., 08:02   #65
e pa to!! sad bi ti tu xy "dusebriznika" doslo reci kak je/nije Tesla Hrvat i zasto.
mi smo prosli vikend pokazivali susjedima slike Raba, Dubrovnika, Korcule, Splita, Pule... ali i Nadana, Ivice, Ive, (ne znam ime Horvatincica ali i njega smo pokazali)..
pa ti sad vagni....
Hr, diiivna za doc i vidit pogotovo sjevernoamerikancima.
za zivit? brateeee mili, nikad vise. bar dok se komplet mindstream ne resetira. ono sto je bilo pred 20 i 50 god me UOPCE ne zanima.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Old 18.11.2017., 08:05   #66
Ja svima kažem. Hrvatska, zemlja za godišnji odmor!
osibk is offline  
Old 18.11.2017., 08:14   #67
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Ja svima kažem. Hrvatska, zemlja za godišnji odmor!
ma i to, kad usporedim all inclusive koji imam na Kubi/Dominikani/pa sve i da Bora boru pikiram, opet je deebelo manje nego ic "doma". al budem. jer imamo roditelje. jer imamo ljude. ici cemo njima. van sezone. na Jadran ne idemo (mada nam Rab fali...). ako cemo sletit u vrijeme sezone, idemo all inclusive van (grcka il nes). all inclusive u Hr je rip off i to svi znamo. idem se doma odjavit sa svega ikad i to je to.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Old 18.11.2017., 10:25   #68
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Prije jedno cca 6 godina moja mala je imala u školi za predstaviti zemlju svojeg tate - Hrvatsku! To je bio neki školski zadatak za sve učenike, predstaviti zemlje roditelja... Škola je i inače vrlo "šarena", tipična za Floridu, s puno Latinosa, djece s Kariba ali i iz drugih dijelova svijeta (Tajvana, Pakistana, Poljske, Njemačke, UK...). Ako se dobro sjećam top 3 predstavljanja su išla dalje na jedno lokalno predstavljanje škola... (i moja mala je bila u top 3 ali je tata, naravno, pomogao...).

Moja klinka je Hrvatsku predstavila - predivno. Vrlo pozitivno, prelijepim slikama i kratkim video uradcima, predstavljanjem hrvatskih znanstvenika, umjetnika, sportaša... (Bošković, Tesla, Penkala, Vrančić, Klović, Getaldić, Meštrović, Dražen Petrović, Toni Kukoč, Luka Modrić itd...) uz predstavljanje prirodnih ljepota i gradova (Dubrovnik, Split, Plitvice, Zagreb...). Mislim, Hrvatsku se može predstaviti u lijepom svjetlu, bez glupavih i nepotrebnih podjela iz 45., bez JBT i AP, bez političara, naravno i ovih današnjih. Ima toga puno pozitivnog tamo u HR.

Meni osobno to dijeljenje "di je tko bio 45. ili 91." nije bio neki veliki ili primarni razlog za napuštanje Hrvatske (OK, možda i jest ali malo), i ponekad se i sam upletem u tu mrežu pa i na ovom forumu... Ali, kad bi i ljudi u Hrvatskoj počeli davati više pažnje onom pozitivnom iz povijesti te zemlje, i kad bi netko kao Bošković, Vrančić, Tesla, Getaldić... bio uzor mnogima a posebno mladima, i kad bi se o njima govorilo više no o ovim polupismenim političarima i cajka-like Rozgama, vjerovatno bi toj maloj zemlji krenulo ipak na bolje...
Intermezzo, svaka ti čast! Da, treba ti i optimizma, dokazano je da sto vise pesimistički pricas, stvari stvarno tako i krenu.



Za ostale: U Hr 95% ljudi nikad ne prica o ratu, niti o ustasama i partizanima. Samo mediji namjerno ti forsiraju kao i politicari. Obicni ljudi ne pricaju.

(forum nije mjerilo Hrvatske)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 18.11.2017., 12:07   #69
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Ja svima kažem. Hrvatska, zemlja za godišnji odmor!
da su mi neka druga mora jednako (ili barem priblizno blizu) kao nasa...pa da mogu autom ..vjerojatno nebi ni na godisnji isao kod nas na more (iako imamo kucu na jednom otoku)
nekako nisam fan odlaska avionom(ako je u pitanju duzi godisnji,a ne odlazak na par dana),pa da sam onda tamo bez auta (osjecam se ogranicen)...znam da postoji rent a car,taxi,javni prijevoz itd itd..al opet...
Mortiis is offline  
Old 18.11.2017., 13:11   #70
Ne znam, bio sam svuda. Naša obala i more mi je najbolje.
osibk is offline  
Old 18.11.2017., 13:23   #71
to stoji..ali nema vise gdje nisam bio kod nas na moru pa mi nekako dosadi nakon 2-3 dana...(sakarun na dugom otoku za mene najbolje mjesto na nasem jadranu)
Mortiis is offline  
Old 18.11.2017., 13:48   #72
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Proizvodna cijena kile jabuka je ista kao i 1000 kila.
NIJE.

Jesi ti ikada cuo za izraz "hladni pogon"??

Ocito NISI.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 18.11.2017., 16:13   #73
Novinari su kuga hrvatskog drustva, a mozda i ovoga.

Ne sjecam se da je ikada itko vrtio teme o ustasama i partizanima ili od 90tima, osim politicara i njihovih vjernih pasa novinara(zavadi pa vladaj). A znao sam razne ljude i radio svugdje. I moj stari i hrpa drugih rodjaka je bila u ratu 90te, pa nikada nitko od mojih, a niti moje rodbine nikada nije potezao temu rata 90tih ili onoga 45te.
Pitajte se da li je ikada itko od vasih poznanika, familije ili rodjaka iz vedra neba i nicega pokrenuo temu tko je ustasa ili partizan? I ako je, sto je ili tko bio uzrok.

Isto kao sto ovdje komentiraju vrijeme, hokej ili neku trecu glupost koja je bila na naslovnicama.
amstel is offline  
Old 18.11.2017., 17:38   #74
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post

Za ostale: U Hr 95% ljudi nikad ne prica o ratu, niti o ustasama i partizanima. Samo mediji namjerno ti forsiraju kao i politicari. Obicni ljudi ne pricaju.

(forum nije mjerilo Hrvatske)
Iznenadio bi se.

Ovisi najviše po kojim se društvima skičeš, da li društvo pije i tako. Uglavnom po svakoj zagrebačkoj birtiji priče o ustašama i partizanima su normalna stvar.
Ne usred bijela dana nek uglavnom pred zatvaranje ili kad se gosti napiju.
I rasprava uglavnom ide u smjeru da netko kaže "dosta mi je više ove zemlje i ustaša i partitana" , "više me živciraju Hrvati nego Srbi" i to jako brzo krene.

Dva puta sam ostao do kasna u dvije normalne(ne sad neke potpuno klošarske, nek baš normalne) birtiji ostao pisat diplomski i oba puta u dvije različite birtije krenulo ovo što sam napisao.

I to govorim o Zagrebu, a sad zamisli stanje u Vukovaru ili tako nekom sličnom gradu gdje branitelji doslovce ne rade ništa po cijele dane nek kockaju i piju.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 18.11.2017., 17:45   #75
Kad citam vas neke pitam se jesmo mi zivjeli u istoj Hrvatskoj.
Moje iskustvo je kao kod nasmijanonebo.
Ni u familiji, rodbini, medju prijateljima, ni po birtijama, ni po zagrebackim birtijama nisam nabasala na te 45-91 price.
Od samih branitelja iz familije i rodbine nisam nikad cula da spominju rat u ikakvom kontekstu iako medju njima ima ratnih invalida koji vise nisu radno sposobni.

Neke postove je tuzno citati kojom su gorcinom obojani.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 18.11.2017., 17:50   #76
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Ne znam, bio sam svuda. Naša obala i more mi je najbolje.
Samo uzivaj
Meni se ne moze mjeriti s plazama i morem u chicirivicheu
Kao ni nekima u kolumbijo ( tyrona park recimo)

A i ponuda nije neka, sto ju druge zemlje imaju
KILLERDOG is offline  
Old 18.11.2017., 18:18   #77
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Kad citam vas neke pitam se jesmo mi zivjeli u istoj Hrvatskoj.
Moje iskustvo je kao kod nasmijanonebo.
Ni u familiji, rodbini, medju prijateljima, ni po birtijama, ni po zagrebackim birtijama nisam nabasala na te 45-91 price.
Od samih branitelja iz familije i rodbine nisam nikad cula da spominju rat u ikakvom kontekstu iako medju njima ima ratnih invalida koji vise nisu radno sposobni.

Neke postove je tuzno citati kojom su gorcinom obojani.
Tu se opet radi o tome kroz koje društvo se krećeš. Ne znam kako ljudima to nije jasno.
Ja recimo još nisam upoznao zagrebačku prostitutku, a realno ih ima koliko želiš.

Tvoj branitelji iz familije su normalni ljudi. Moj otac je isto takav, uopće ga te priče ne smaraju, a Srbi su mu ko i svi drugi. Ja ne govorim o takvim braniteljima, ja govorim o penzionerima od svoje 20-e ili eventualno 30-e koji doslovce ovome društvu nimalo ne služe i onda i ulaze u takve priče. Pa koji bolesnici misliš da se toliko i bave vukovarskim pločama i slično ? I budi uvjerena da većina te ekipe su branitelji popularne minhen bojne, ali to je debeli off-topic.
Da se krećeš u takvom društvu vjeruj mi da ne bi imala dojam da nitko ne priča o ratu.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 19.11.2017., 03:57   #78
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
... ovaj kvot je isto jedan od pokazatelja zasto sam pobjegla: ljudi koji jos misle da je '45ta i ratuju u drugom svjetskom. zbilja me zaboli tko su bili ustase, tko cetnici a tko patrizani tada. al ono,skroz. imam saroliku obitelj i u njoj samo imali sve kategorije. i pradjeda koji je bio u gulagu. i zidova samo imali. i njemaca. jedino mislim da talijana nismo u rodnom stablu. i sta bih ja sad?! trebala okovat svoje dijete za mandusevac jerbo joj je sukuntetak bio/nije bio na pravoj strani '45te? rili? ne pada mi na um. moje je dijete rodjeno u 21. stoljecu i zeli zivjeti ravnopravno bez obzira na krvnu, vjersku i imovinsku karticu svojih predaka. moze li to u Hr? cak i po tvojim upisima je jasno da ne moze. ergo, emigracija. moje dijete nikad nece znati tko su i sto ustase i partizani (osim ako iz neke perverzne znatizelje sama nece guglati za desetak godina). negdje tamo postoji mali neindoktrinirani hrvat.... ouch. to mora da boli
Tužno mi je čitati takvu gorčinu prema Hrvatskoj. Vjerojatno imaš neke svoje razloge.

Ako ćeš na dijete prenijeti svoju gorčinu, možeš li sa sigurnošću tvrditi da neće biti indoktrinirano?

Osobno zaista ne mislim da je tema o kojoj pišeš u ikakvom dnevnom diskursu običnih ljudi u HR, barem se ja s time nisam susrela. Razgovor o aktualnim problemima iz političkog i gospodarskog svijeta je već druga stvar, ali teško ću povjerovati da u Kanadi toga nema.

Zadnje uređivanje NemremSeSjetit : 19.11.2017. at 04:08.
NemremSeSjetit is offline  
Old 19.11.2017., 04:17   #79
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
e pa to!! sad bi ti tu xy "dusebriznika" doslo reci kak je/nije Tesla Hrvat i zasto.
mi smo prosli vikend pokazivali susjedima slike Raba, Dubrovnika, Korcule, Splita, Pule... ali i Nadana, Ivice, Ive, (ne znam ime Horvatincica ali i njega smo pokazali)..
pa ti sad vagni....
Hr, diiivna za doc i vidit pogotovo sjevernoamerikancima.
za zivit? brateeee mili, nikad vise. bar dok se komplet mindstream ne resetira. ono sto je bilo pred 20 i 50 god me UOPCE ne zanima.
Oprosti ali čemu potegnuti ove koje sam boldao? Pogotovo ljudima koji u Hrvatskoj nikad neće živjeti.

Meni je to nepotrebno, čak bih rekao i nepoželjno. Osim ako me direktno ne pitaju (tada objasnim...), inače ove lokalne Hrvatske političare i slične ne spominjem.

Neki koje znam su i bili u posjeti Hrvatskoj i kad me pitaju zašto sam otišao i zašto ne želim živjeti tamo, lijepo im objasnim situaciju, političare, korupciju i sve 5. No većini predstavim Hrvatsku u lijepom svjetlu, kao zemlju koju vrijedi posjetiti jer ima puno toga za vidjeti tamo i doživjeti.

Radim u Turizmu skoro sve vrijeme mog života vani (u početku kraće vrijeme u IT-u no kasnije se prebacio u general management, velika svjetska korporacija...) i vidio sam zaista mnogo zemalja, vjeruj mi. Ne zato što sam iz Hrvatske, nego i po statističkim podacima koje imamo, Hrvatska je uvijek u top 5% zemalja po onome što ima za ponuditi.

Predstavljajmo svijetu ono lijepo i vrijedno (povijest, kulturu, prirodne ljepote...), a ostavimo po strani Horvatinčiće i slične kretene jer to malo kojem posjetitelju može išta bitno značiti. I ne zaboravimo da i mnoge druge zemlje imaju svoje ne samo Horvatinčiće, nego i svoje ustaše i partizane! Nije HR u tome baš toliko unikatna koliko se to misli.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 19.11.2017., 04:31   #80
Ono, odem van na put, poslovno, turistički, emigriram ... u zemlju XY i pokazujem onima koje sretnem ili znam sliku nekog našeg lokalnog političara ili pričam o nekom lokalnom skandalu

Ili oni meni o svojim sličnima Pobjegla bih što prije.
NemremSeSjetit is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.