Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 23:11   #101
Baš mi je tužno ovo čitati, ali više jer mi je žao ljudi koji nose takvu gorčinu u sebi. Ja to ne mogu baš razumjeti, ali to sam ja.

Meni je srce puno kada sam negdje u nedođiji i kada mi ljudi ushićeno reagiraju na "Croatia" jer su ili bili tamo i oduševili se ili znaju nekoga tko jest i jedva čekaju kada će i oni.

Potrošim hrpu vremena da im objasnim gdje što i i kako i nije mi žao tog vremena, meni je srce puno.



Jednako kao što mi je puno srce svaki puta kada se vratim doma, od kuda god i kako god mi lijepo negdje bilo. Zapravo, što više toga vidim,to više cijenim ljepote i kvalitetu života koju mi tu imamo. Nije trava drugdje bitno zelenija.
NemremSeSjetit is offline  
Old 20.11.2017., 23:31   #102
a eto, meni je drago da ima ljudi koje država i ljudi nisu toliko razočarali
mene jesu i eto, i dalje iako čak više to nije ni gorčina, nego eto, čisto reda radi, pošto svi pričaju lijepo, ja ću onaj ružni dio
iskren da budem, to se rijetko i spominje, jer ja sad više pričam o zemljama južne amerike
KILLERDOG is offline  
Old 20.11.2017., 23:54   #103
a te su politički baš primjer ultra kvalitetnog političkog sustava, sve redom ...

Ja ne živim od politike niti od države i zaboli turiste za lokalnu politiku (zanemarimo da je naš sustav u HR ipak svjetlosne godine ispred manje-više cijele Južne Amerike), jer inače ne bi niti jednog turista bilo na Karibima, u pola Azije i dalje diljem svijeta, ma ne bi niti turizma bilo

Izmišljati stvari kao da će turiste netko opljačkati u HR jer je to takva nesigurna zemlja, a samo da bi se nekoga odgovorilo da dođe amo ... prelazi moju sposobnost shvaćanja.

Ali ako ti uživaš u tome, tko sam ja da sudim?
NemremSeSjetit is offline  
Old 21.11.2017., 02:19   #104
samo mogu poginuti i ako ih ubije bogata osoba još če njihova obitelj morati platiti
a dio meksikanaca ima već ionako loše mišljenje zbog one curke u splitu
tako da ništa ne izmišljam, a ti se okani prosuđivanja, jer je veći dio južne ispred hr nažalost
pa meni se čileanci i argentinci sprdaju kakav sam ja to europljanin kad nemrem u us otići samo tako nego vizu trebam
toliko o hr i zemljama južne
zato i preporučam svima da odu i provedu vrijeme tamo, da vide čile, peru, argentinu, kolumbiju


a čuj, ti ne živiš, i super ako to ne utječe na tebe ni malo
KILLERDOG is offline  
Old 21.11.2017., 07:50   #105
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
iskren da budem, to se rijetko i spominje, jer ja sad više pričam o zemljama južne amerike
A jesi nasao crkvu gdje ces Boga molit
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 21.11.2017., 16:02   #106
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Baš mi je tužno ovo čitati, ali više jer mi je žao ljudi koji nose takvu gorčinu u sebi. Ja to ne mogu baš razumjeti, ali to sam ja.
Meni je srce puno ...
Rekli bi, "ignorance is a bliss".
Ono što zaista jest tužno, je da ti ne možeš razumjeti zašto su ljudi, od kojih je ogromna većina primorana otići iz vlastitih domova i iz vlastite domovine, napustiti vlastite obitelji i prijatelje, ogorčeni. Ali bitno da je tebi tako specijalnoj i punoj ljubavi za domovinom "srce puno", za razliku valjda od ovih "ogorčenih" kojima je, groznima kakvi jesu, srce prazno.
Ti očito imaš jako visoko mišljenje o sebi...
Snack is offline  
Old 21.11.2017., 17:16   #107
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
A jesi nasao crkvu gdje ces Boga molit
A eto,sto ces kad su zemlje bolje nego neka tamo hr

I ljudi su bolji,sto je najbitnije

Dodatno me veseli sto izvlacim lovu od renta iz Hr i stavljam u druge ekonomije
KILLERDOG is offline  
Old 22.11.2017., 09:13   #108
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Rekli bi, "ignorance is a bliss".
Ono što zaista jest tužno, je da ti ne možeš razumjeti zašto su ljudi, od kojih je ogromna većina primorana otići iz vlastitih domova i iz vlastite domovine, napustiti vlastite obitelji i prijatelje, ogorčeni. Ali bitno da je tebi tako specijalnoj i punoj ljubavi za domovinom "srce puno", za razliku valjda od ovih "ogorčenih" kojima je, groznima kakvi jesu, srce prazno.
Ti očito imaš jako visoko mišljenje o sebi...
Ruzno "dociras/spustas" forumasici.
Meni je intrigantno kako to da "ogorčeni" imaju silnu potrebu pisati na hrv forumu, ako im se Hr gadi? Da se meni Hr gadi, niti bih pisala ovdje, niti bih ikada pricala o HR ikome, jednostavno bih presutjela i zivot ide dalje.
Ogorčenost samo jede iznutra.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 22.11.2017., 10:43   #109
tocno to. ako nekome nije dobro valjda ce se maknuti od izvora problema a ne cackati mazohisticki po istom.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 22.11.2017., 11:17   #110
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ruzno "dociras/spustas" forumasici.
Meni je intrigantno kako to da "ogorčeni" imaju silnu potrebu pisati na hrv forumu, ako im se Hr gadi? Da se meni Hr gadi, niti bih pisala ovdje, niti bih ikada pricala o HR ikome, jednostavno bih presutjela i zivot ide dalje.
Ogorčenost samo jede iznutra.
Okrećeš pilu naopačke, jer upravo ta forumašica docira/spušta onima koji nemaju isto mišljenje, te uz to još uspijeva nahvaliti samu sebe.
Pitanje je zašto ti imaš silnu potrebu govoriti što bi netko je "ogorčen" trebao raditi? Trebali bi samo pozitivne dojmove o Hrvatskoj pisati? U drugoj sličnoj temi već idu do takvih bizarnih apsurda, da su počeli kriviti medije, jer daju lošu sliku o Hrvatskoj. Vidim i ti si na tom tragu...
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
tocno to. ako nekome nije dobro valjda ce se maknuti od izvora problema a ne cackati mazohisticki po istom.
Opet ti iz ADZ PRa...dosadan si ko proljev jebote. Uostalom, to je već tvoja precedincooo i rekla. Ukratko, svako tko prijeti već trećem desetljeću šišanja glupih hrvatskih ovaca, treba otići i začepiti gubicu, da se šišanje može nesmetano nastaviti...

Edit: Ah da...sad sam se sjetio da je i forumašica nasmijanonebo redovita "braniteljica domovine", ADZa isl...stoga je razumljivo da je za vas partijaše Hrvatska raj na zemlji...

Zadnje uređivanje Snack : 22.11.2017. at 11:28.
Snack is offline  
Old 22.11.2017., 14:50   #111
Prica da je Svijet globalno selo je smijesna. To sto danas imate internet pa se nametani raznoraznim pricama iz Svijeta ne cini svijet tako reci distancom od 10 km u krug. Ja sam krajem 80ih i tokom 90ih obisao manje vise citav Svijet. Bio na sve i jednom kontinentu itd. Znatno jeftinije je bilo putovati tada nego danas. Vecina vas kriza Europu pa vam se brojne stvari cine danas "povoljnijim" nego prije samo zato sto je moguce nekom niskocijenom kompanijom letiti iz Dublina do Beca. No prije je zivot u brojnim drzavama uklj. i hotelski smjestaj bio parvi $1 trgovina sto bi rekli. Dok bi 3/4 troska isle na same preko okeanske letove ostatk je dovoljan bio da uzivas u vise drzava kao kralj. Samo primjer na moru u Grckoj 1990 je smjestaj u super ambientu kostao noc $10. U Egiptu 1990 je smjestaj u hotelu od tri zvjezdice bio cca. $15 noc. Samo kad se prisjetim cijena u Sidneju 1992 i kad sam isti grad nedavno posjetio pocne mi se vrtiti u glavi.

Moj zakljucak kada bi ponovio isto sto sam ponovio prije cca. 25 godina, u danasnji vakat bi me doslo znatno skuplje nego tada kad bi napravili koverziju uzmajuci u obzir inlaficju. Danas je znatno skuplje putovati nego sto je nekad bilo.

Zasto netko iz Hrvatske se seli van, je u jednu ruku dobro pitanju u drugi i nikakvo. Ubjedjen sam da vecina napusta iz jednog glavnog i zatim sporednog razloga tj. u potrazi za bolje placenim istim poslom a u nadi da ce i za starije dana nesto imati. Svi drugi zrazlozi su samo detalji ili kap u moru na sprem ovom odnono odva dva ako se tako moze reci.
Ambientt is offline  
Old 22.11.2017., 16:52   #112
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Meni je intrigantno kako to da "ogorčeni" imaju silnu potrebu pisati na hrv forumu, ako im se Hr gadi? Da se meni Hr gadi, niti bih pisala ovdje, niti bih ikada pricala o HR ikome, jednostavno bih presutjela i zivot ide dalje.
Ogorčenost samo jede iznutra.
Zašto te čudi?
Dobar dio onih koji su radi loših ekonomskih prilika morali napustiti HR jesu ogorčeni i treba barem pokušati razumjeti te ljude, pokušati se staviti u njihovu situaciju.
Ne znam kako drugi dijasporaši, ali nakon više od 10 godina na forum.hr i ovom pdf, mene iskreno boli ovaj novi veliki val iseljavanja. Kada iz HR ode obitelj s 3 djece u Irsku, nisu otišli jer im je do avanture ili promjene, kada napuste svoju kuću, grad i zemlju znači da im je voda do grla došla, jer inače ne bi djecu odvajali od škole i prijatelja i cijele obitelji. Zašto im uskraćivati pravo na ogorčenost? Mogu li ja koja nemam djece, nemam ekonomskih problema i pristojno živim, zamjerati nekome ogorčenost na Hrvatsku ili na hrvatsku politiku ili sve one koji su uspjeli ostvariti normalan život u nekom uredu koji živi od proračuna? Ili na one koji ne znaju što znači biti podstanar kojem u svakom trenutku mogu otkazati najam i iz nasljeđene nekretnine (vjerojatno iz "doba mraka") s visoka pametuju onima koji su uzeli kredit u švicarcima jer su bili blesavi i naivni?
Ogorčenost onih koji su otišli zadnjih godina nikako ne utječe na zadovoljstvo životom u HR onima koji u njoj objektivno dobro žive. Oni koji su ogorčeni ne osporavaju da postoje ljudi koji dobro žive, dok oni koji dobro žive doživljavaju kao uvredu kada čitaju o ogorčenosti onih koji su otišli. To što su oni ogorčeni ne čini ih manje Hrvatima ili hrvatskim građanima, ne znači da radi svoje ogorčenosti na ekonomske teškoće koje su ih otjerale u emigraciju, nemaju nikakvog kontakta s obitelji i prijateljima koji su još uvijek u HR. Oni jesu s gorčinom otišli i osobno, tu njihovu gorčinu u potpunosti razumijem, ali postaju na ovom forumu jer će potražiti recept za neko jelo, jer im se priča o muzici, o zdravlju ili jednostavno žele popričati s nekim od dijasporaša. Neki se možda žele i uvjeriti u ispravnost svoje odluke, neke hvata nostalgija za nečim u Hr (jer nitko nije imao samo ružna iskustva) ... razlozi zašto netko idalje piše na ovom forumu su mnogobrojni, a kako ovo još uvijek nije forum na kojem najprije moraš potpisati vjernost grbu i himni i njihovi postovi, sve sa njihovom ogorčenošću, imaju pravo objavljivanja.
Neke stvari u životu je moguće prešutjeti, pregristi i nastaviti dalje, neke te posebno bole i prate te ostatak života. Kako će tko reagirati ovisi i o stupnju doživljene nepravde, osobnim iskustvima i karakteru pojedinca. Ja skidam kapu svima koji su u stanju mirno nastaviti dalje, ali kako ne vjerujem u "think pink" filozofiju, ne vjerujem niti da samo tako rješavate ogorčenost prešućujući, jer je to sentiment koji jede iznutra, pa nastavljate sa životom.

Više od 10 godina na forumu mi je pokazalo da su ljudi u stanju glodati temu do zadnjeg slova, pjeniti se oko političkih tema koje čak i nemaju direktne veze s njima jer nije da su mogli birati Trumpa ili Merkelicu, pilati do besvjesti na bilo kojoj temi kako bi dokazali da imaju pravo, ali biti ogorčen na HR jednostavno nije zdravo?!
Donata is offline  
Old 22.11.2017., 19:32   #113
Iz vlastitog iskustva skoro svakodnevno dodjem u situacije koje izazivaju ogorčenje, ali sam davno shvatila da se ogorčenjem nista ne dobiva, samo se steti psihicki, to stvarno jede covjeka. To je linija manjeg otpora/defetizma. Uvijek postoji borba, u tom slučaju je ogorcenost dobar motiv, dapace! Razumijem ogorcenost na pokrivate,, ekonomiju, ovo, ono, ali biti ogorcen na cijelu Hrvatsku znaci biti ogorcen bas na svakog tko zivi u Hr, a to nije fer. Ima jedan lijep poucan dokumentarac: Italija, voli je ili ostavi.

U svom krugu prijatelja imam dosta onih otislih jos u drugoj polovici 90-tih, nakon rata (bili su branitelji), imaju razloga za ogorčenost, ali nikad im nije palo na pamet pljuvati po Hr kod stranaca.


Snack, selektivno citas moje postove, godinama pisem protiv sdphdz i ostalih politicara, kritiziram hr politiku itd, ali ne pada mi na pamet strancu popljuvati Hr, jer mu nista ne znaci naša politika i ekonomija.

Nisam nikad dozivjela da netko od stranaca pljuje po svojoj državi, a nije da nisam prosla kako brojna putovanja, tako i brojna ugoscivanja stranaca brojnih nacija (bilo besplatno, bilo u app, ovo ljeto konkretno 40 nacija, oko 500 ljudi).
Znaju reci neke minuse (i ja kazem neke minuse, npr losa prometna povezanost izmedju otoka, ako zele s otoka na otok), ali da mi preporucuju da ne odem u njihovu zemlju, to ne.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 22.11.2017. at 20:11.
nasmijanonebo is offline  
Old 22.11.2017., 20:21   #114
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Iz vlastitog iskustva skoro svakodnevno dodjem u situacije koje izazivaju ogorčenje, ali sam davno shvatila da se ogorčenjem nista ne dobiva, samo se steti psihicki, to stvarno jede covjeka.
upravo radi toga treba razumjeti one koji su došli do praga izdržljivosti tih situacija koje izazivaju ogorčenje i odlučili otići. Kada je ogorčenje toliko da si spreman iščupati korijene svoje obitelji i zasaditi ih u nekoj stranoj zemlji, to je sve samo ne defetizam, već vrlo proaktivno djelovanje da se popravi vlastita situacija.

Statistički gledano, po upisima ovdje na forumu jako je maleni broj onih koji će odgovarati strance da posjete Hrvatsku ili se upuštati u debatu o hrvatskoj promašenoj politici (ekonomskoj, vanjskoj i unutrašnjoj). Ne kažem da odobravam njihovu antireklamu zemlji kojoj jedinu zaradu predstavljaju 3 ljetna turistička mjeseca, ali mogu razumjeti njihovu ogorčenost ... nema tu mnogo logike i razuma, to ti je isti osjećaj s kojim žive odbačena ili nevoljena djeca, od kojih neka nakon 30 godina plačući padaju u zagrljaj majke/oca koji ih je napustio, dok drugi odbijaju bilo kakav dodir i eventualno žele samo znati zašto su ostavljeni.
Donata is offline  
Old 22.11.2017., 20:38   #115
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Za oslikati mozaik u vrticu sigurno ne treba...

Ja zivim vani nekoliko godina i prosao sam dosta svijeta, i vidim zapravo puno toga pozitivnog sa hrvatskim predznakom.

Naravno, izuzmemo li politiku, koja je i generator losijeg ekonomskog stanja.

Ali opet ponavljam - nismo ama bas nista razliciti od drugih post-socijalistickih zemalja, manje vise iste probleme (neki i daleko vece) imaju svi od Estonije do Bugarske.

Tak da ne smatram Hrvatsku "supkom Europe" niti nase drustvo toliko gorim da bi bilo losije od bugarskog, slovackog ili latvijskog...
Točno tako.
Mada točno i to da su neki bolji, neki gori.

Ali isto tako meni je najjače kad netko ode van i kaže tamo nema priča o politici i slično. Tu opet govorim o onome što sam 3 puta rekao- zavisi u kojem se društvu krećeš.
U Njemačkoj se sad naveliko komentira sastavljanje vlade čak i u dijaspori, pa vjerujem da mnogo drugačije nije ni tamo.
Ne mislim sad da im je to glavna okupacija života, al ljude to zanima.
Ja sam taman sad neki dan i pratio što se dešava oko toga NA NJEMAČKOJ TELEVIZIJI. Isto, ako ne i više se o tome i padu Merkelice priča nego kad se kod nas sastavljala vlada.

A vezano za korupciju i slično, ne bi ja rekao ni da su zemlje zapada nužno išta bolje. Italija je i mnogo, mnogo gora. Španjolska-treba li uopće komentirati ?

Čak i "uređena" Njemačka možda i nema toliko korupcije na svim razinama, ali za Njemačku postoje 2 velika mita:
1) Da nema birokracije-glupost, birokracija je ista ili gora od naše (tvrdim na temelju kolege na poslu koji je imao ozbiljnih problema sa priznavanjem vlastitog djeteta kojeg priznaje i sama majka koja je napola Mađarica-njegova sadašnja žena).
Birokracija je recimo 10x manji problem u Estoniji nego Njemačkoj. Na svim razinama.
2) Da je uređena zemlja- kako jedna uređena zemlja može imati toliki broj ljudi koji se javno hvale da rade na crno ?

Ali generalno je točno što kažeš i ljudi stvarno pretjeruju.
Mislim kolegica je doslovce napisala da joj dijete ne bi bilo pohvaljeno u dječjem vrtiću ako nije član HDZ-a.

Politikanstvo počinje nakon završetka srednje škole ili fakulteta kad se kreće tražiti posao. Tada zbilja ima svega i čovjek svašta može doživjeti kada traži posao.
U pravilu do fakulteta kad se prvi debili učlanjuju za uhljebe u strankama, nikakvih dodira prosječan Hrvat neće imati sa politikom. U pravilu neće ni glasati.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 22.11.2017., 20:49   #116
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Rekli bi, "ignorance is a bliss".
Ono što zaista jest tužno, je da ti ne možeš razumjeti zašto su ljudi, od kojih je ogromna većina primorana otići iz vlastitih domova i iz vlastite domovine, napustiti vlastite obitelji i prijatelje, ogorčeni. Ali bitno da je tebi tako specijalnoj i punoj ljubavi za domovinom "srce puno", za razliku valjda od ovih "ogorčenih" kojima je, groznima kakvi jesu, srce prazno.
Ti očito imaš jako visoko mišljenje o sebi...
Ja sam isto otišao pun gorčine.
Baš ljut ko ris, svašta sam i ovdje napisao.
I od tada do danas sam još neke stvari čuo koje mi zagađuju Hrvatsku iz dana u dan. Evo primjerice jučer sam bio na ambulanti i slučajno sam pričao sa curom koja je magistrirala povijest i 2 godine je bez posla. U tih 2 godine napisala je i SAMA proučila kompletnu povijest mog grada i o tom napisala knjigu ( dakle više je napravila nego većina sveučilišnih profesora što napravi). Istovremeno moj frend dobiva posao u školi kao profesor povijesti prek veze i već kuka kak je plaća mala. Točnije, među svim bliskim frendovima baš iz samog rodnog grada, nema tko nema posao preko žnore, a svi kukaju da su plaće male i da im plaće uzimaju političari lopovi
Čak im i sam kažem pa kako možeš tako pričati kad si i sam nekome ukrao mjesto tako što ti je mama sredila posao, pa ih to uopće ne "jebe".

Ali.....od sve te gorčine nema niš korisnog.
Niš dobrog neću dobit od tog da pljujem po Hrvatskoj.
Tak da sam odavno odlučio da ubuduće o Hrvatskoj vani sve najbolje, a doma mogu objektivno
Inžinjer ekonom is offline  
Old 22.11.2017., 21:24   #117
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
.....

Nisam nikad dozivjela da netko od stranaca pljuje po svojoj državi, a nije da nisam prosla kako brojna putovanja, tako i brojna ugoscivanja stranaca brojnih nacija (bilo besplatno, bilo u app, ovo ljeto konkretno 40 nacija, oko 500 ljudi).
Znaju reci neke minuse (i ja kazem neke minuse, npr losa prometna povezanost izmedju otoka, ako zele s otoka na otok), ali da mi preporucuju da ne odem u njihovu zemlju, to ne.
Čuj, ima priličan broj stvari zašto su ljudi ogorčeni sa Hrvtskom, pogotovo sa ljudima, često čudno neko ponašanje, skoro nikad da ti netko kaže hvala, pa da što god učiniš za njih.

Sada izgleda da se hvalim, molim oprost ako netko misli da je tako, ali kćer i ja, ona skoro sve sama u posljednjih par godina, već blizu 20 godina radimo promociju HR, naročito turizma na engleskom, preko portal https://www.visit-croatia.co.uk ., pored svega ostalog i odgovorili u to vrijeme na oko 45.000 pitanja stranaca o HR, što nitko ne radi iz Hrvatske, primili zahvale stranih novina, TV kuća itd, ali nikad ni jedno hvala iz Hrvatske. U VB i drugim stranim zemljama, to ljudi ne mogu shvatiti. Čak nam je rečeno da samo smetamo, kada smo tražili pomoć u informacijama, ne novac. A doveli na tisuće i tisuće turista. Pa čak i obični Hrvati ne žele o tome znati, obično muk.

Radili i neke druge akcije za Hrvatsku, ali rijetko kada neka zahvala. Jedino za Sveučilište u Varaždinu, već 20 godina pretplata na strane tehničke, kompjutor časopise i oni se svake godine zahvale.
Blues Dada is offline  
Old 22.11.2017., 21:35   #118
Inzinjer ekonom, istina. I ja cu o hr situaciji unutar Hr s Hrvatima kritizirati, ali van Hr ili sa strancima ne.
U stvari tako i vecina ljudi radi.
Svugdje ima korupcije, samo je pitanje razine. U Njemackoj je korupcija na visim razinama, na nizim ne, a kod nas je na svim i to je bitna razlika. Na nasu ogromnu nesreću

Blues dada, znam za tvoj slucaj, kao moderator (sad sam ex, na zalost) sam ti se vise puta javno zahvalila. Na zalost, nemam moc da ti se i netko iz HTZ i Min turizma zahvali, ali vjeruj da bi ti se puno malih ljudi zahvalilo da znaju za ovo.
Hr ima i pozitivne primjere, samo mainstream mediji nece puno pisati o tome, uglavnom pisu samo crnilo. A znanstveno je dokazano da pozitiva pokreće pozitivu.
Da smo tako losi, ne bi humanitarne akcije tipa Dajmo da cuju, Korak za zivot itd naisli na sjajan odaziv.
Mi moramo shvatiti da zajedno možemo pokrenuti neke stvari na bolje, da se ne smijemo bojati, a kod nas je strah jos previse ukorijenjen. A ono sto najvise nedostaje Hrvatskoj je ipak: odgovornost!!! To je temelj svega.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 22.11.2017. at 21:50.
nasmijanonebo is offline  
Old 22.11.2017., 21:58   #119
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
A eto,sto ces kad su zemlje bolje nego neka tamo hr

I ljudi su bolji,sto je najbitnije

Dodatno me veseli sto izvlacim lovu od renta iz Hr i stavljam u druge ekonomije
Ono što upada u oči da ljudi kao ti misle da su pozvani dijeliti blagostanje sa 2% najrazvijenije i najbogatije populacije svijeta.

Zanimljivo bi bilo čuti na čemu baziraš svoje uvjerenje, s obzirom na to da 98% svjetske populacije živi lošije nego Europljani pa ipak ne doseljavaju masovno u nju. Npr Kina, Indija, Brazil, dobar dio Latinske Amerike, cijela Afrika itd.

Te zemlje naprosto nisu dovoljno razvijene niti sposobne da naprave blagostanje kakvo ima EU, no ljudi tamo su svjesni toga i većinom žive u skladu sa svojim mogućnostima i položajem.

Zašto ti kao pripadnik naroda koji također po sposobnostima ne pripada u tu elitu, misliš da si pozvan dijeliti njihovo blagostanje.

To je kao da se nasilu useliš u kuću bogataša i zatražiš da sa tobom dijeli bogatstvo. Baš me zanima tvoj odgovor. ali i tvojih istomišljenika.
rolandus is offline  
Old 22.11.2017., 22:00   #120
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Meni je intrigantno kako to da "ogorčeni" imaju silnu potrebu pisati na hrv forumu, ako im se Hr gadi? Da se meni Hr gadi, niti bih pisala ovdje, niti bih ikada pricala o HR ikome, jednostavno bih presutjela i zivot ide dalje.
Ogorčenost samo jede iznutra.

Problem da bi se rijesio, prvo se treba osvijestiti, ukazati na njega. Onaj tko je malo promislio o svojoj buducnosti, malo istrazio u kakvim okolnostima zivi, malo pokusao uvidjeti kako stvari funkcioniraju samo takav moze biti i svjestan kako mu jest, a i kako mu moze biti. Nije ovdje rijec o tome da mozes biti i gladan, bez ruke ili noge, nego o odgovornosti. Kakav bi ja roditelj bio da si dozvolim zivot na konstantnoj granici sredstava na svom tekucem racunu. Sta ako jedan ostane bez posla (karikirano jer posla nemam i vrlo uskoro cu takodjer vrlo vjerojatno za njemacku), sta ako dijete zatreba neko lijecenje koje mi primanja ne mogu omoguciti. Sta ako tako nesto supruzi bude potrebno ili meni samom. Sta do kraja zivota na kredit i rizik. Sta kad dodje mirovina, kako zivit ako samo malo medicinske njege bude trebalo ekstra. Samo se prepustit, pa kako bude? Moze sta se mene tice, puzajuc se snac mislim ako treba. No imam dvije osobe u zivotu koje jesu zivot za mene, i kako bi ih mogao gledat u oci, biti svjestan svega ovoga i pritom iskreno reci da ih volim? Zar voljeti ne znaci brinuti, zar voljeti ne znaci dati sve od sebe, zar voljeti ne znaci biti ziv. I nije pretjerivanje u igri, radi se o elementarnim jebenim zivotnim uvjetima koji bi svakom trebali biti dostupni, a to su pravo na posao i pravo da se kolko tolko osjecas ko covjek. Da nisi rastrosan nego upravo stedljiv, da nisi ljencina i da sve sta zelis je par dana izleta godisnje, komadic vrta i svoja cetiri zida koja nisu palaca, a da pritom nemas otplatni plan kredita do dijetetove trece godine fakulteta, i da onda ne moras odma dic drugi kak bi zamijenio kroviste i auto star 26 godina, koje si inace i sam popravljas, mijenjas i snalazis se, a ne platis firmi kes i dobis racun. A sta, ponekad bi mozda i na drugi kontinent posjetio neku zemlju, no eto ne treba mi ni toga jer mogu da imam sve tamo gdje jesam. Ogorcen? Moze da se nazove to i tako ako to znaci da cu radje reci ono sta je bitno za neciju buducnost, a ne srati o sportu, lazno se smjeskati ili prepricavati radnje zadnjih filmova s tva. Stvarno hvala bogu sta sam ogorcen jer sam na pola puta da ne zivim zapravo nesvjesno kockajuci se i svatko tko mi se nadje na putu, a ima isto usrane zivotne uvjete upravo cu dati bas poticaj da si ucini ovaj jedan zivot sta ima malo vise vrijednim zivljenja.
samting is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.