Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 15:52   #161
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Nejavljanje i ignoriranje poziva je ipak krajnje pizdunski. Da te netko raspizdio ne znam kako, odgovorit ćeš mu kad se ohladiš. Pogotovo ako je to netko
s kim si dijelio jedan dobar dio svog života. Čak i ako ne želiš otvoreno reći što je na stvari, iz kakvog takvog poštovanja možeš napisati čujemo se, vidimo, sad mi je gužva...
Čak i ako je osobi jasno da ti je zabila nož u leđa i napravila tešku pizdariju?
Postoje situacije gdje je sve jasno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:52   #162
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Sudeći prema ovoj rečenici iz uvodnog:

Ovo što se sad događa s frendicom savršeno se uklapa u niz.
E, sad, zašto se to počelo događati baš nakon udaje/djeteta - to zna samo autorica.
Zato jer su se neke odselile i komunikacija se prorijedila, neki su otišli sa mjesta gdje su radili sa mnom itd itd....neke jednostavno su nastavile hodati po klubovima itd itd

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:53   #163
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ne zanima me, ne mislim da sam dužna.
pa i nisi dužna
meni ova situacija nije uspordiva s ovim o čemu ja pišem
ona je vas valjala, a ne vi nju
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:55   #164
pa ja sam odmah autorici rekla da joj je mama u pravu i mislim da kad ti je do nekoga stalo, probat ćeš opet. dići slušalicu, pokucati na vrata, što već treba.
nema tu 'ponosa' i ostalih gluparija.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:58   #165
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Čak i ako je osobi jasno da ti je zabila nož u leđa i napravila tešku pizdariju?
nisam dobila dojam da joj je autorica zabila nož u leđa
možda joj je samo dosadila

tvoj scenarij je za mene čist
izjebala te je, rekla si joj fala, 'đenja

i ja bih tako.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:00   #166
Evo da stavim kraj svemu.....

Odlučila sam se nejavljati joj se više.
Ne želim analizirati više jer mi samo stvara nemir....
Ako se i javi, ne vjerujem da će odnos biti isti.....sada skoro 2mj nejavljanja, pametnom dosta.

Da je pizdunski ta nagla šutnja je.
Da mi je odmah na početku rekla "Gle zajebala si, zapostavila si me.", nema problema prihvatila bi krivicu.
Sada mi je više nebitno....jer šutnja govori što misli o našem odnosu.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:01   #167
Nije mi jasno ovo "zanemarivanje preko ljeta". Je li ona tebe pozivala na izlazak, druženje, kavu? A ti bi odgovorila u stilu "znaš gdje sam, park, stan..."?

Jer vidim da je nakon toga njoj krenuo GO i prestala se javljati..
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:05   #168
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Nejavljanje i ignoriranje poziva je ipak krajnje pizdunski. Da te netko raspizdio ne znam kako, odgovorit ćeš mu kad se ohladiš. Pogotovo ako je to netko
s kim si dijelio jedan dobar dio svog života. Čak i ako ne želiš otvoreno reći što je na stvari, iz kakvog takvog poštovanja možeš napisati čujemo se, vidimo, sad mi je gužva...
SLazem se s boldanim. I to mi se desilo s jednom (pisala sam vec). Samo kaj ja nisam nakon mjesec dana digla frku, vec sam bila brizna, pa sam probala par puta lagano, nije bilo odgovora. Onda sam mislila zena mozda ima problema, tko zna sto se dogadja, pa sam pustila, i tako proslo par godina
Tijekom vremena pokusala sam inicirati susret par puta - bez normalne reakcije. Nesto kurtoazno je bilo, uz puno pokusaja da se odnos odrzi na standbyju, cak smo se grupno 2x uspjele vidjeti... ali nikad nije doslo do te teme, nikad ni ona nije nista rekla, niti ja, niti itko od drustva.

Ostatak cura iz ekipe - ista stvar, vec smo prestale i komentirati to. DOk nije rodila drugo dijete, i nitko ziv iod nas nije znao da je uopce trudna. (mozda se sjecate te price neki od vas)

A cijelo vrijeme smo kakti 'frendice'. Pa je probala prodati pricu da 'je imala psihicki tesku trudnocu i da nije zato htjela o tome'.

Iskreno, popusila bi mozda. I onda slucajno (ovo je bilo nedavno) saznam da je oko nje bilo ljudi koji su pratili njenu trudnocu od 1.dana, dakle znali su. Mi nismo.

I prije te informacije odlucila sam da se ne dam vise praviti budalom, ali sad je to zapecaceno.
NIsam joj ni rodjendan cestitala, niti namjeravam, kad je sretnem razmjenimo par kurtoaznih i bok.

Nisam ni previse ljuta, kajjaznam.
Vec mi se samo ne da glumiti nesto sto ne postoji, a to me bas kod nje smetalo, jer bi tijekom tih nasih rijetkih komunikacija imala stav da smo i dalje 'prijateljice'. Ne, jebote, nismo. Jesam joj kuma, jesmo provele 15 godina u druzenju, al jbg, ocito je dosao kraj.

Ostatak cura se unatoc svemu povremeno vidja s njom, ali sve su mame djece priblizno istih godina i druze se grupno na plazi, iz interesa jer svi ljetujemo na istom mjestu, tako da to shvacam. Ja pak nemam nikakvih interesa za henganje.

Njima se zali na mene, da ju ignoriram i da se ne javljam, jbg, mozda to netko percipira grubo, ali ja znam sto zelim od odnosa i ne pristajem na nista manje. Imala je priliku kroz nekoliko godina, jebiga, prosla baba (a prolazila je fakat sporo)

Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Evo da stavim kraj svemu.....

Odlučila sam se nejavljati joj se više.
Ne želim analizirati više jer mi samo stvara nemir....
Ako se i javi, ne vjerujem da će odnos biti isti.....sada skoro 2mj nejavljanja, pametnom dosta.

Da je pizdunski ta nagla šutnja je.
Da mi je odmah na početku rekla "Gle zajebala si, zapostavila si me.", nema problema prihvatila bi krivicu.
Sada mi je više nebitno....jer šutnja govori što misli o našem odnosu.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
A neki ljudi misle da je lakse samo utihnuti, dok drugi smatraju iskreno iznosenje boljim rjesenjem.. Njoj je bilo lakse odsutjeti ocito

Ajde drago mi je da si donijela odluku kakva god bila

Zadnje uređivanje TincH : 28.09.2017. at 16:16.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:10   #169
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nisam ni previse ljuta, kajjaznam.
Vec mi se samo ne da glumiti nesto sto ne postoji, a to me bas kod nje smetalo, jer bi tijekom tih nasih rijetkih komunikacija imala stav da smo i dalje 'prijateljice'. Ne, jebote, nismo.
Ovako nekako i kod mene. Kad se nađemo onda smo si kao ful super, pusa pusa, i joj jel se sjećaš ono kad smo bla bla... i joj baš sam gledala slike kad smo bla bla... baš je razmišljala kako nam je bilo na onom nekom putovanju...
Ja se s njom nalazim samo u čoporu jer inače nemam pojma šta bi pričala u 4 oka. Nemam nikakve potrebe više dijelit s njom neke stvari koje pričam samo odabranim osobama. Za nju sam ja super, ide, evo radim, za par tjedana ću na godišnji, posijala sam pomidore, tražim nove ormariće za kupaonu... ajde vidimo se opet za 8 mjeseci.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:19   #170
Quote:
sanjcho kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno ovo "zanemarivanje preko ljeta". Je li ona tebe pozivala na izlazak, druženje, kavu? A ti bi odgovorila u stilu "znaš gdje sam, park, stan..."?

Jer vidim da je nakon toga njoj krenuo GO i prestala se javljati..
Kako sam sve više analizirala cjelokupnu situaciju shvatila sam da zapravo i nije bilo toliko o zanemarivanju, jer cijeli 7mj nije imala vremena za ikoga....tu i tamo bi se pojavila na kojih sat vremena.
8mj cijeli je bila na GO.
A 6mj smo se viđale kada je ona mogla...
Jedina stvar je to što ju nisam zivkala....slale smo si poruke na viber.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:45   #171
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
pa pročitala sam kasnije i nisam promjenila mišljenje
ne navodi ona bezveze da prija ništa ne radi nego je suočena s vašim komentarima išla opisivati kako izgleda njezina svakodnevica, a kako svakodnevica njezine frendice
ok, možda tu ima naznaka žmk, ali kaj onda? jel se to ne smije biti ako želiš imati prijateljicu? ne smiješ reći da eto ti kuhaš ručak i nemreš na kavu popodne u 4?


ono, za frendicu je ok da bude pod stresom zbog posla, da ne odgovara na pozive, ali ova je samoživi egocentrik jer očekuje barem objašnjenje
ja zapravo cijelo vrijeme pišem da ne znam priču s druge strane, i jedino što mogu je probati argumentirati postupke druge strane, jer ona sama se ne može ovdje braniti.
sad, procijeniti jel netko nešto navodi bezveze ili ne, i kojim povodom navodi, vidim da se ti i ja ne slažemo, jer tebi sve to njeno ima smisla.
ti se slažeš s njom da ima objektivno manje slobodnog vremena od te nepoznate cure, i čini ti se ok opis njenog dana da ništa ne radi, osim posla.
meni je to ogromna siva zona.
no, na kraju, nije bitno. ne slažemo se.

Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Šutnja jest odgovor, ali tek nakon ne znam koliko vremena. Jer u početku ni ne kužiš da ona šuti jer ju ne zanimaš nego jednostavno nećeš dramit jer se nije javila tjedan/dva/tri/pet.
Obično se onda to razvuče po pola godine do godinu dana jer netko nema muda pošteno prekinuti odnos nego te zavlači s tim - čut ćemo se, ajde se javi, vidimo se u subotu itd.

za frajera koji bi vam to radio biste bez jebemti rekli da je seronja, zašto je onda tako teško to reći za nekoga kojem je to obrazac ponašanja kada su prekidi odnosa u pitanju?
razlika je u tome da prijatelja imaš više, nemaš sa svima jednako intenzivan odnos i ciklusi susreta nisu jednaki. s nekakvim muškarcem uglavnom imaš intenziviniji odnos od toga. zato nije uopće isto.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 17:23   #172
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Potaknuta svojom situacijom već si mjesec dana postavljam to pitanje koje mi stvara jaki nemir i sve više postajem uvjerena da pravog, istinskog prijateljstva među ženama nema, nešto tipa kao iz Sex i grad.
Quote:
Što god jedna drugoj rekle uvijek smo bile iskrene i ponosile smo se našim posebnim odnosom te smo živjele po krilatici: pravome prijatelju možeš pokazati pravoga sebe, a da ti ne okrene leđa, već da štoviše bude uz tebe.
Quote:
Ona je čak postala i krsna kuma mojem dijetetu.....čim je dijete začeto odmah sam znala koga želim u njegovom životu za tu povlaštenu ulogu.
Quote:
I tako prođe mjesec dana. Dođe rujan....ja popizdim na to ponašanje i pošaljem joj poruku u kojoj zahtjevam da mi se kaže što sam zgriješila, da li sam nešto krivo rekla, razočarala ju....što????
Quote:
Samo mi je napisala da sada vozi i ne može da tipka i da joj se plače zbog jebenih doktora (p.s. bolovala je od jedne bolesti od koje se sada javljaju neki simptomi)
I gledam onako jadna u tu poruku i razmišljam si: I sad bih trebala imati suosjećajnosti, a nisi mi se javljala mjesec dana?
Quote:
Samo sam joj odgovorila da me nazove na večer, ako uopće želi.
Quote:
Bijesna sam što mi ne kaže u lice ili pošalje poruku o čemu je riječ. Ako je razlog svemu tome što sam zapostavila naš odnos tijekom ljeta, jb ga imam obaveza, ona nema ni muža ni dijete.
Quote:
Očito sve što sam prije bila uz nju se ne računa....
Vidim po FBu da ima novu best frendicu koja ju taga na slikama i mislim si ok, dobro je da upoznaje druge ljude kao što je ona (slobodna, bez obaveza) a ne da se stalno druži sa nama mamama koje više ne izlaze......ali da me baš isključi iz svojega života zato što nisam titrala oko nje u zadnje vrijeme.....ne znam što da si više mislim.
Quote:
S jedne strane mi je dosta da stalno ja popuštam i saginjem kičmu....uskoro ću zakoračiti u 40-te i ne trebaju mi ta tinejdžerska sranja. Dovoljno sam stara da izdržim ono što mi se ima reći.


Quote:
Taj nagli prekid komunikacije me razara, pogotovo jer smo bile bliske ko sestre.
Quote:
Rekla sam glasno jedanput, da imam uviheta tj veći stan rekla bi joj da se useli k nama i živi sa nama.....toliko mi je bila važna.
Quote:
Ovako.....JA sam ta koja je duže vrijeme titrala oko nje.....2 godine sam slušala kako joj tadašnji dečko jebe u mozak, kak ju ne poštuje bla, bla, bla.....možda sam trebala zapustiti obitelj i 100% se posvetiti njoj?
I nisam niti riječi protiv napisala u svezi njezinih novih prijateljstva. Dapače, podržavam sa upoznaje sebi slične sa istim životnim stilom.
Quote:
A ne bi obrnula situaciju da ona ne suosjeća sa mnom što sam nemirna jer je prekinula samo tako komunikaciju sa mnom? To se tako ne radi, već se zbog dugogodišnjeg prijateljstva dadu razlozi svojega ponašanja pa makar nastao prekid tog odnosa
Namjerno sam izvukla ove pasuse iz konteksta.Kontekst je ionako zapravo kamuflaža i paravan koji samo dodatno ukazuje na tvoju umišljenu nepogrešivost i divnost, pa je bolje da ne kvotam i to.

Bold ukazuje na: ljubomorna si, posesivna, pasivno agresivna i ucjenjivački raspoložena, omalovažavaš ˝bliske ljude koji su ti poput sestre˝, hraniš se ˝sestrinim˝ ljubavnim nevoljama, rugaš drugačijem načinu života, podosta frustrirana vlastitim životnim stilom...

Misliš li da je tvoja prijateljica glupa pa da ne osjeća sve to, gadno se varaš.

Zato je zahladila odnose.Najvjerojatnije i ona prema tebi osjeća nešto slično, a vezano za ovo boldano..osjećaji u odnosima su jako često obostrani.

I neće ti to nikad izravno reći, najvjerojatnije, jer bi ju momentalno napala da izmišlja i da sve to nije istina, s dodatnim prozivanjem : ˝a bila sam ti dobra kad sam ja tebi....˝
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:07   #173
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ti se slažeš s njom da ima objektivno manje slobodnog vremena od te nepoznate cure, i čini ti se ok opis njenog dana da ništa ne radi, osim posla.



razlika je u tome da prijatelja imaš više, nemaš sa svima jednako intenzivan odnos i ciklusi susreta nisu jednaki..
Ukoliko nema bolesne roditelje, da, ima vise vremena ukoliko joj se kuha i pere.


A za ovo drugo - govorimo o najboljim frendicama, najblizim osobama, a ne boljim poznanicama.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:15   #174
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Ugl....odlučila sam ipak joj se više ne javljati, jer upravo to, pizdunski je samo tako naglo prekinuti komunikaciju tj nedati objašnjenje svojem pinašanju
Slažem se da je pizdunski samo nestati, ali razumijem je..To je gotovo uvijek posljedica toga da kroz duži period prijateljstvo ne funkcionira kako treba. U tvojoj situaciji dalo bi se napraviti poneki kompromis u svrhu očuvanja prijateljstva, samo ne znam je li ti to bitno. Npr. jedan dan napraviti gulaš pa da sutradan muž ima spreman ručak za podgrijat i skupit dite dok ti odeš na ležernu kavu s prijateljicom ili ti niti jedan dan ne možeš biti pošteđena kućanskih obaveza?

Nažalost, meni se nisu baš održala prijateljstva s prijateljicama koje nakon majčinstva više nisu mogle izorganizirat jedno druženje sa mnom u 365 dana, a da mi se kave ne svode da počnem nešto pričati i ne mogu dovršiti, jer ona trči za ditetom/viče da pazi itd. Znaš koliko je to iritantno, a imam beskrajnu toleranciju na njih? Pa taman da pričam kako sam u dilemi koji brijač uzeti-onaj s tri oštrice ili četiri, kad mi tako prekine tijek misli, kasnije gubim volju išta dovršiti, jer vidim da joj je nebitno što pričam ili bar nedovoljno da me sasluša.

S jednom sam se skroz udaljila kad sam skužila da joj je životna mantra: Obitelj uvijek i svugdje, za prijateljstvo AKO i KAD imam vrimena. Normalno da su ti muž i dijete prioritet, ali ako ne možeš povremeno napraviti mjesta za prijateljicu da ti bude prioritet, onda ti očito prijateljstvo nije toliko bitno. A čini mi se da ti i nije bilo bitno kad kažeš da ne možeš više pohvatati o kome priča; jel Ante, Mate il netko treći..Ili je ona promiskuitetna ili ti podcjenjuješ njen privatni život
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:33   #175
Kad je riječ o prijateljstvu između ubračene i singl cure problem je što su obje strane u pravu. Naravno da je ovoj što je u braku na prvom mjestu muž i dijete, i to je sasvim u redu. Kao što je sasvim u redu i da singl curi ne odgovara novonastala situacija. To je pogotovo izraženo kad je prijateljstvo započeto dok su obje bile slobodne (ili obje bile u braku, pa se jedna npr.razvela).
Prijateljica mi se razvela i nedavno smo baš pričale o tome. Dok je bila u braku više se družila sa udatim ženama, sad kad je singl trazi društvo slobodnih cura. Dovoljno je iskrena da prizna da dok je bila u braku priče njenih neudatih frendica su joj bile pa ono banalne, čak i djetinjaste. Sad su joj npr.razgovori sa udatim frendicama dosadni.
Zato sam mišljenja da ništa ne treba forsirati, ako nešto ide onda ide, ako ne - treba pustiti.
Ova ogorčenost i ljutnja, zamjeranje, podcijenjivanje koju autorica osjeća i iskazuje prema ex frendici je potpuno nepotrebna. Lijepo su se družile dok je trajalo, život ih je odveo u različitim smjerovima i let it go. Jedna ima svoju obitelj, druga je našla novu frendicu za druženje i sve ok. Nema mjesta za ogorčenost i sujetu.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:03   #176
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pa ja sam odmah autorici rekla da joj je mama u pravu i mislim da kad ti je do nekoga stalo, probat ćeš opet. dići slušalicu, pokucati na vrata, što već treba.
nema tu 'ponosa' i ostalih gluparija.
Obično na vrata kucaju oni koji su nešto sjebali, te love određenu osobu kako bi se iskupili.
Zašto bi autorica nakon 5 poziva i ne dobivanja odgovara dodatno se ponižavala?
To nema veze sa "stalo mi je". Odnos je između dvoje ljudi, a ona je već pokazala da joj je stalo. Već je učinila ne jedan prvi korak, nego više njih - BEZ ODGOVORA. Sasvim je jasno da je posrana i da treba stati, osim ako se ne želi u potpunosti poniziti. Sad je red na drugoj osobi da pokažeš da je i njoj stalo.
Kažem, osim u slučaju da si ti nešto sjebao i loviš oprost, loviti drugu osobu, bilo mušku ili žensku je samouništenje i ponižavanje. Tu osim problema s frendicom/dečkom onda ima problema i sa samopoštovanjem.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:30   #177
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Obično na vrata kucaju oni koji su nešto sjebali, te love određenu osobu kako bi se iskupili.
Zašto bi autorica nakon 5 poziva i ne dobivanja odgovara dodatno se ponižavala?
To nema veze sa "stalo mi je". Odnos je između dvoje ljudi, a ona je već pokazala da joj je stalo. Već je učinila ne jedan prvi korak, nego više njih - BEZ ODGOVORA. Sasvim je jasno da je posrana i da treba stati, osim ako se ne želi u potpunosti poniziti. Sad je red na drugoj osobi da pokažeš da je i njoj stalo.
Kažem, osim u slučaju da si ti nešto sjebao i loviš oprost, loviti drugu osobu, bilo mušku ili žensku je samouništenje i ponižavanje. Tu osim problema s frendicom/dečkom onda ima problema i sa samopoštovanjem.
Ma čak nije stvar ni u ponižavanju.
Jednostavno, međuljudski odnosi ne funkcioniraju na način da ih je moguće isforsirati.
Obje strane trebaju pokazivati interes.
S obzirom da autoričina prijateljica očito ne pokazuje, nema smisla, sve i da je autorica svaki dan zove, ništa neće dobiti s tim.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:46   #178
Kad ti se netko ne javi nakon 5 poziva i/ili poruka, 6.poziv nije ponižavanje, nego jebeno maltretiranje druge osobe. Ne raditi to. Nikad nikomu. Ni frendici, ni momku, ni poslodavcu. Never!

Možda jedino organu državne uprave :-).
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:00   #179
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Dok je bila u braku više se družila sa udatim ženama, sad kad je singl trazi društvo slobodnih cura. Dovoljno je iskrena da prizna da dok je bila u braku priče njenih neudatih frendica su joj bile pa ono banalne, čak i djetinjaste. Sad su joj npr.razgovori sa udatim frendicama dosadni.
Oprosti, meni je njeno razmišljanje ograničeno. I imam osjećaj da je "kako vitar puše". Ja sam i kao single imala teme sa prijateljicama koje su bile single i u vezama ili potpuno aseksualne, jednako kao što sad kad sam u vezi imam tema i sa udatima i sa onima koje su single pa i sa razvedenima.

To mi je jednako kao da dok sam na birou neću se družiti sa zaposlenima, a kad dobijem posao ću škartat dotadašnje prijateljice i početi se družiti isključivo s kolegicama..

Mislim, normalno da nam se s nekim prijateljicama putevi razilaze i nemamo više zajedničkih tema, ali to sigurno nije radi trivijalnih stvari. Pa to što sam uselila s momkom ne znači da sam lobotimizirana pa da više ne znam što pričati s prijateljicom koja je single. Isto ću, nadam se, razmišljati i kad budem imala dicu. Jedino se bojim tog mamma brain i hormona. Možda tad mi mozak bude kaša pa ipak ne budem suvisla vodit razgovor o bilo čemu drugom osim o pelenama
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:31   #180
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Obično na vrata kucaju oni koji su nešto sjebali, te love određenu osobu kako bi se iskupili.
Zašto bi autorica nakon 5 poziva i ne dobivanja odgovara dodatno se ponižavala?
To nema veze sa "stalo mi je". Odnos je između dvoje ljudi, a ona je već pokazala da joj je stalo. Već je učinila ne jedan prvi korak, nego više njih - BEZ ODGOVORA. Sasvim je jasno da je posrana i da treba stati, osim ako se ne želi u potpunosti poniziti. Sad je red na drugoj osobi da pokažeš da je i njoj stalo.
Kažem, osim u slučaju da si ti nešto sjebao i loviš oprost, loviti drugu osobu, bilo mušku ili žensku je samouništenje i ponižavanje. Tu osim problema s frendicom/dečkom onda ima problema i sa samopoštovanjem.
ja ti na to jednostavno ne gledam kao ponižavanje. napraviti prvi korak ako mi je stalo, nema mi tu ponižavanja u rječniku. kad slušam što sve ljudi u međuljudskim odnosima trpaju pod 'neću ja, to je ponižavanje', za cca 99% mislim da je glupost, običan inat i nesigurnost u strahu od odjeba.
i ovoj za koju sam pisala da je više ne smatram frendicom i realno je ispala stvarno šupak prema meni, kad sam čula da je u kurcu (iako sam znala da su to njene neke brije), pokupila sam drugu frendicu, njoj poslala poruku da dolazimo i pokucala joj na vrata.
ne osjećam se poniženo zbog toga, iako je kasnije opet ispala šupak

doduše, nekad jednostavno osjećaš kako stvari stoje i nema potrebe natezati i rastezati. ali ako te to muči toliko, onda ne vidim u čemu je problem podići slušalicu.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.