Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2011., 20:21   #141
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva u posljednje vrijeme s prijavom djeteta roditelja koji nisu u braku?
Naime, čula sam danas nekakvu informaciju da je potrebno izjavu o vanbračnoj zajednici ovjeriti kod javnog bilježnika a ovjera košta tisuću kuna. Navodno je to nekakva novotarija i nigdje na netu ne mogu naći sličnu informaciju
dodjes u maticni ured i potpises jedan papir vise (kojim otac priznaje diejte)
ne treba ti nikakva ovjera o vanbracnoj zajednici

ako ti treba ovjera o vanbracnoj zajednici, za npr.umjetnu oplodnju, onda odete kod javnog biljeznika (ako imate uvjet da zivite 3g na istoj adresi) i to potpisete. moguce da to kosta 1000kn ( u tom slucaju je cini mi se jeftinije otici kod maticara i platiti biljege 400kn )
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 00:53   #142
hipotetski...

ispričavam se ako je fulana tema, slobodno prebacite...

već 5g. suprug i ja imamo prijavljeno boravište u zg, prebivalište nismo mijenjali; (podstanari smo, dakle, nemamo u vlasništvu nekretnine u zg pa ni ne možemo prebacit prebivalište) ono je u drugoj županiji, udaljeno 3oo-tinjak km.

recimo da kroz godinu, godinu i pol dobijemo dijete, znači li to da ćemo sa bebom starom 2tjedna morati putovati 2x300 km da bi ga mogli prijaviti?
lezem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 14:01   #143
Koji je rok za podnošenje zahtjeva za naknadu HZZO-a?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 14:28   #144
mislis na porodiljnu naknadu od 1663kn za nezaposlene, studente i sl?
za to je mjesec dana.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 18:37   #145
Quote:
lezem kaže: Pogledaj post
ispričavam se ako je fulana tema, slobodno prebacite...

već 5g. suprug i ja imamo prijavljeno boravište u zg, prebivalište nismo mijenjali; (podstanari smo, dakle, nemamo u vlasništvu nekretnine u zg pa ni ne možemo prebacit prebivalište) ono je u drugoj županiji, udaljeno 3oo-tinjak km.

recimo da kroz godinu, godinu i pol dobijemo dijete, znači li to da ćemo sa bebom starom 2tjedna morati putovati 2x300 km da bi ga mogli prijaviti?
nećete morati oboje. može i samo muž otići tamo gdje imate prebivalište i prijaviti bebu. zajedno idete u matični kojem pripada bolnica.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 12:28   #146
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
mislis na porodiljnu naknadu od 1663kn za nezaposlene, studente i sl?
za to je mjesec dana.
Ne, ne...mislim na onu naknadu za opremu novorođenčeta...2300,00 ako se ne varam
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 17:57   #147
Termin je početkom 5og mj.,velika je vjerovatnost da će muž prije nego se sin rodi otići raditi u Kanadu na 3mj a onda se to vjerovatno produžuje na 6mj ili godinu dana.Inače znam kako ide sa prijavom djeteta (ovo nam je drugo).Znam da trebaju biti oba roditelja prisutna,ali postoji mogućnost da tata neće biti ovdje.Kako onda ide?Da li je netko imao takvu situaciju?Otići ću ja do matičnog ureda i pitati ali me zanima da li je tko imao takav slučaj.
Još jedno pitanje,ja sam nezaposlena,na burzi sam,ako tata ne bude ovdje da li onda ja prijavljujem dijete preko sebe na hzzo?A šta je sa poreznom karticom?
Unaprijed hvala na odgovorima.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 21:02   #148
večer... imam jedno pitanje, mm i ja nismo prijavljeni na istoj adresi. i planirali smo bebu prijaviti na njegovu adresu, pa zanima me kakva je tada procedura, uvijek ista ili?
__________________
...
alba chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 21:43   #149
kada smo marka prijavljivali onda je tata potpisao izjavu da se slaže da se dijete prijavi na majčinu adresu,odnosno kod vas bi bila obrnuta situacija.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 10:44   #150
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
kada smo marka prijavljivali onda je tata potpisao izjavu da se slaže da se dijete prijavi na majčinu adresu,odnosno kod vas bi bila obrnuta situacija.
kuzim... mislila sam da ce biti kompliciranije...
Hvala
__________________
...
alba chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 10:49   #151
Quote:
alba chiara kaže: Pogledaj post
kuzim... mislila sam da ce biti kompliciranije...
Hvala
vidjela sam da si na zboru pitala za prezime.nema ni tu nikakvih problema. kod prijave djeteta u matičnom uredu će vas pitati za ime djeteta i za prezime i to je to.kad smo marka prijavljivali nismo bili vjenčani pa je tata trebao jedan papir više potpisati (da priznaje dijete).
ništa ne brini,nema tu nikakvih komplikacija.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 12:04   #152
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
vidjela sam da si na zboru pitala za prezime.nema ni tu nikakvih problema. kod prijave djeteta u matičnom uredu će vas pitati za ime djeteta i za prezime i to je to.kad smo marka prijavljivali nismo bili vjenčani pa je tata trebao jedan papir više potpisati (da priznaje dijete).
ništa ne brini,nema tu nikakvih komplikacija.
joj ma isplašili su me kako dijete neće moći dobiti tatino prezime jer nismo vjenčani! A sad kad vidim da to nije istina, odmah mi je lakše... Hvala!
__________________
...
alba chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 08:58   #153
jel neko zna da li treba dijete voditi sa sobom na prijavu u matični ured?
netko mi je to rekao a zvuči mi glupo pa....
__________________
Dora, 20.06.2012.
Ana St-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 09:50   #154
Quote:
Ana St-Zg kaže: Pogledaj post
jel neko zna da li treba dijete voditi sa sobom na prijavu u matični ured?
netko mi je to rekao a zvuči mi glupo pa....
Ne treba
Samo ti i muz
Tamo dobijes papir sa svim ostalim sto jos treba obaviti, a to sve moze muz sam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 10:55   #155
Quote:
Ana St-Zg kaže: Pogledaj post
jel neko zna da li treba dijete voditi sa sobom na prijavu u matični ured?
netko mi je to rekao a zvuči mi glupo pa....
ne trebas dijete, al kak morate oboje doci, i ak ti nema tko cuvat dijete, i ak dojis (ovisno kolko daleko zivis od opcine), onda to nekak dodje samo po sebi neizbjezno
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:46   #156
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ne treba
Samo ti i muz
Tamo dobijes papir sa svim ostalim sto jos treba obaviti, a to sve moze muz sam
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ne trebas dijete, al kak morate oboje doci, i ak ti nema tko cuvat dijete, i ak dojis (ovisno kolko daleko zivis od opcine), onda to nekak dodje samo po sebi neizbjezno
thnx cure, obavili smo taj prvi korak....

sad još da mi neka dobra duša kaže šta treba za izvadit putovnicu za dijete i kako ide sa slikama? trebam je nositi u fotografa na slikanje ili kako ste vi to radile?

thnx
__________________
Dora, 20.06.2012.
Ana St-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 12:11   #157
Otac - nepoznat

Dragi forumaši,

članica obitelji trebala bi roditi kroz koji tjedan, međutim, iz određenih razloga odlučeno je da rubrika oca djeteta ostane nepopunjena, pa me interesira, može li ona imati kakvih problema zbog toga sa socijalnom službom?

Tokom godina sam se susrela sa djecom koja nisu nikad saznala tko im je otac, no ne znam koji je postupak u našim bolnicama i da li izostavljanje ime oca vuče za sobom neke posljedice poput navlačenja socijalne službe na vrat ?
Inače, riječ je o vrlo situiranoj obitelji s prihodima svih članova osim buduće majke.

molim vas da me poštedite moralističkog dociranja, interesira me samo postupak upisa djeteta u bolnici nakon poroda.

hvala vam puno

Zadnje uređivanje Come undone : 14.07.2012. at 12:17.
Come undone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 18:39   #158
dijete se upisuje u maticnom uredu nakon poroda
prije i za vrijeme poroda u bolnici nitko majku ne pita za ime oca
od majke se uzimaju podaci dan prije izlaska iz bolnice, u sobu dodje sluzbenica i to sto dijete nema oca nema za majku nikakvih posljedica
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 20:34   #159
ovdje ti je obiteljski zakon

Članak 65.
(1) Ako prilikom upisa djeteta u maticu rođenih nema podataka o djetetovom ocu, matičar će upoznati majku s pravom djeteta da zna tko mu je otac i s postupcima koji se mogu poduzeti radi ostvarivanja toga prava.

Članak 66.
Ako je matičar upisao dijete u maticu rođenih bez podataka o djetetovom ocu, o tome će odmah obavijestiti centar za socijalnu skrb prebivališta, odnosno boravišta majke i dostaviti primjerak zapisnika o majčinoj izjavi iz članka 65. stavak 2. ovoga Zakona.


Članak 67.
(1) Centar za socijalnu skrb će u roku od petnaest dana od primitka obavijesti iz članka 66. ovoga Zakona, pozvati majku da izjavi koga smatra djetetovim ocem, osim ako je to učinila pred matičarom.
(2) Majku će se upozoriti da bi radi dobrobiti djeteta trebala imenovati osobu koju smatra ocem.
(3) Majčina izjava pred centrom za socijalnu skrb o tome koga smatra djetetovim ocem ima značenje njezina pristanka na priznanje očinstva.

Članak 68.
(1) Kad primi majčinu izjavu iz članka 67. ovoga Zakona, centar za socijalnu skrb će u roku od petnaest dana, po propisima o obveznoj osobnoj dostavi, pozvati imenovanu osobu.
(2) Ako se pozvani odazove, centar za socijalnu skrb predočit će mu izjavu majke da njega smatra djetetovim ocem i upoznati ga sa zakonskim odredbama o utvrđivanju očinstva.






da ne kopipejstam dalje, citajte.
mozgu te forumasi postediti moraliziranja, al bojim se da majku nece niti maticar niti nadlezni CZSS.
pa bolje da se pripremi (moze sutjeti i ne reci,al nek se priremi...i ne samo za njih, nego i za dijete koje ce jednog dana pitati)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 22:52   #160
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
dijete se upisuje u maticnom uredu nakon poroda
prije i za vrijeme poroda u bolnici nitko majku ne pita za ime oca
od majke se uzimaju podaci dan prije izlaska iz bolnice, u sobu dodje sluzbenica i to sto dijete nema oca nema za majku nikakvih posljedica
bitno mi je samo da dijete ne mogu oduzeti majci jer ona ne namjerava reći ime oca. ne zato jer je objesna kučka, već jer ima za to više nego debeli razlog.
Come undone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.