Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2016., 19:27   #321
Dižem ovu temu.
Nikad nisam obraćala pažnju na Lilith u horoskopima i doista ne znam koliko je važna.

No slučajno sam prije nekoliko dana išla pogledati Lilith u natalnim kartama dvoje ljudi s, ajde da to tako kažem, prilično mračnim životnim pričama punima (samo)destrukcije... ono kad ne možeš reći i razlučiti koliko su neke stvari stvar "teške sudbine", a koliko njihovog (destruktivnog i/li samodestruktivnog) djelovanja.
I skužim da oboje imaju Lilith na Ascendentu.
Konjukcija na Asc iz 12. kuće.

Malo reći da me skoro šlag strefio
To mi je baš nekako bilo... sjelo je kao trešnja navrh torte, tj. dalo je jedan tako logični završni štih njihovoj natalnoj karti koji potencira sve ono što o njima znam, a na neki način u simbolici govori i više nego što govori cijela njihova natalna karta.

Molim vas, kakva su vaša iskustva s Lilith?

Ima li po vašem iskustvu nešto u njoj? I to ne samo "nešto" nego i ovako "nešto više", kao što sam ja otkrila.

Pretpostavljam da je, kao što je i s planetama slučaj, značaj i utjecaj Lilith možda jači ako je na kutnim pozicijama, tj. na točkama poput Asc, Dsc?
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 01:03   #322
Lilith je naša tamna anima. Kod žena opisuje kako se nose sa divljim, nesputanim dijelom sebe, a kod muškaraca kako se nose sa ženama na instinktivnoj razini. Na primjer, ako muškarac ima afliciranu Lilith, taj neće dobro prihvatiti jaku ženu. Htjet će ju podložiti; štednjak, djeca, zatvoriti u kuću…a takvi muškarci upravo i privuku žene s jakom Lilith. Mrze ju i žele ju. I mrze ju opet. Naravno da se dogodi borba ega, a Lilith mora pobijediti pod svaku cijenu. Često puta taj muškarac pobjegne, ako njegovi planeti ili točke nemaju neki “lijepi” aspekt sa ženskom Lilith koji bi ju onda učinio njegovom fantazijom i zadržao, “dao mu hrabrosti da nastavi”. Čak i tada, Lilith teško da će biti zadovoljna i mirna na duge staze.

Teme Lilith su osobna moć, seksualnost, beskompromisnost, uzimanje onoga što želiš bez obzira na sve; uglavnom škorpionske i plutonske teme.

Lilith u konjunkciji s Asc bi ove osobine donijela na područje kako se prikazujemo svijetu, kako nas drugi vide i doživljavaju, kako mi sami sebe doživljavamo. No, s obzirom da dolazi iz 12. polja, priča je malo drugačija. I dalje će biti prisutne ove “kvalitete” u pojedinca, ali on ih neće biti svjestan.

12. polje je ono što je skriveno od nas samih i Lilithinom pozicijom ovdje vidimo da je njihova divlja, neobuzdana priroda spremljena daleko daleko u mračnim prostranstvima podsvjesti. Ovisi sve o znaku i ostalim aspektima koje njihove Lilith rade, ali ja bih rekla da su oni “fatalni” sami sebi psihički u tom smislu da na okolinu djeluju projicirajući Lilith skrivenu (12. polje) od sebe samih (Asc). Okolina (Dsc) ovo primjećuje i nastaju sukobi (opozicija) jer hej, tko može izdržati s Lilit? Ona je dovoljna sama sebi. Tako i ovih dvoje ljudi moraju naučiti biti sebi dovoljni, ne tražiti ispunjenje u drugima jer će ga teško pronaći.

12. polje je i polje skrivenih neprijatelja i fantazija pa trebaju pripaziti da ih Lilithine vrlo jake strasti ne oštete na neki način, bilo tajnim ljubavničkim odnosima s ljudima koji ne obećavaju mnogo ili nekim drugim oblikom destrukcije samozavaravanja, ali dobro, bitno je prvo gledati aspekte planeta iz 12. polja ako ih ima, stanje vladara itd, pa tek onda Lilith priču.

Ja sam kod par “dominantnih” muškaraca pronašla Sunce 90 Lilith (bila je skroz aflicirana; vjerojatno bi postojanje dobrih aspekata ublažilo ovo). To su oni što su mi voljeli određivati što da mislim ne shvaćajući me ozbiljno. Što je naravno rezultiralo sukobom. Sunce je ego. Naravno da će onaj čiji je ego sukobljen sa osobnom Lilith svoju neravnotežu projicirati na žene koje zaprijete tom egu.

Ili Saturn 90 Lilith. To mi otac ima (samo Saturn mu aspektira Lilith). Htio je “po starinski” da majka bude kući i brine se za djecu, a on da zarađuje. Drži da neke stvari nisu za žene tipa alkohol, pušenje, birtija… Sav se šokira ako vidi da potegnem rakiju ili onako iz srca opsujem nešto maštovito. Odmah njegova aflikacija reagira pa stane vikati: “Tako se jedno žensko ne ponašaaa!” Yep, ja imam BML Lilith u konjunkciji sa Suncem, osc. Lilith u konjunkciji sa Suncem i MC, asteroid Lilith egzaktno na dispozitoru Sunca i mogu se ponašati kako god poželim (iako sam kao djevica s Lilith u djevici oličenje pristojnosti; onak’, najviše volim biti Lilith nasamo).
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 23:24   #323
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
12. polje je i polje skrivenih neprijatelja i fantazija pa trebaju pripaziti da ih Lilithine vrlo jake strasti ne oštete na neki način, bilo tajnim ljubavničkim odnosima s ljudima koji ne obećavaju mnogo ili nekim drugim oblikom destrukcije samozavaravanja, ali dobro, bitno je prvo gledati aspekte planeta iz 12. polja ako ih ima, stanje vladara itd, pa tek onda Lilith priču.
Da, tako nešto je bilo u igri u ta dva horoskopa. Loši ljudi su ih uvijek bili u stanju odvući na stramputicu, jednostavno kao neka sklonost mračnoj strani. Puno (samo)destrukcije i samozavaravanja.
Upropaštavanje i sebe i drugih.

U muškom horoskopu Lilith u konjukciji (iz 12. kuće) s Asc i također u konjukciji s Marsom koji je također u 12. kući blizu Asc (i u daljoj konjukciji sa Suncem u 12. kući), te to sve u kvadratu na Mjesec u 10. kući.

A u ženskom horoskopu samo Lilith u konjukciji (iz 12. k.) s Asc, čini mi se bez nekih drugih aspekata.

Zanimljivo. Hvala ti puno.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 01:36   #324


Muškarac je definitivno izvukao deblji kraj. Njega očito na podsvjesnoj razini Lilith žene pale i usto mu dižu tenzije (mars 0 BML). Dakle, on ih sam traži, a kako je ova konjunkcija u kvadratu s njegovim mjesecom, ne prođu ti susreti baš dobro. Mora da si je majku doživio s nekim “opasnim” karakteristikama.

Kod žene je drugačija priča. Nju ne privlači Lilith, ona sama je Lilith. Kod nje je osjetniji sukob s okolinom jer se osjeća drugačije, teško joj se ukopiti u bilo kakve okvire. Jednostavno zrači nekim “prkosom”.

Lilith je uvijek skrivena od nas, a u 12. polju je skrivena na kvadrat.

Naravno, potrebno je vidjeti orbise u aspektima s BML. Moraju biti što egzaktniji.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 13:58   #325
E ovo si pogodila da nisi mogla bolje!

Inače te dvije osobe za koje sam pitala nisu partneri i ne radi se o njihovom međusobnom odnosu, samo da to napomenem.

Radi se tek o dvije osobe za koje sam nekako intuitivno posumnjala da bi Lilith mogla igrati neku veću ulogu u nihovim natalnim kartama (rekla sam već da prije nikad nisam obraćala pažnju na Lilith u natalnim kartama) i kad sam to išla provjeriti ispalo je da je baš tako.

Kod muškarca je upravo tako kako si rekla što se odnosa sa ženama tiče: on kao da traži (i nađe) neku moćnu Lilith pod čijim je uplivom, a ujedno ga taj upliv čini nesretnim, što je učito, i zapitaš se zašto se onda tom uplivu ne odupre kad ima za to sve mogućnosti i kapacitete, intelektualne, financijske, materijalne i sve ostale, jer se radi o iznimno inteligentnom i obrazovanom čovjeku, ali ne ide - on kao da se ne može oduprijeti ženskom uplivu koji ga zapravo "ruši" i unesrećuje.

Ali, jako važno - i on unesrećuje njih, jako. Zapravo kao da je njegova krivnja i odgovornost i veća, jedna mješavina 'nedostatka karaktera' kolokvijalnim riječnikom rečeno, neodgovornosti, sebičnosti, neosjetljivosti na patnju koju prouzročuje drugima.

Spominješ i odnos s majkom: također je jako težak i problematičan: S jedne strane ispada da je jako vezan za majku i da joj uvijek pokušava udovoljiti, no zapravo kada su u kontaktu non-stop se svađaju, upućuju si otrovne primjedbe i sl. Opet to neko potmulo nezadovoljstvo i jadan dosta težak, mračan odnos.

U stvari, što je možda i najbitnije, njegov odnos sa svim ženama u njegovom životu je jako težak, kompliciran i mračan: i sa ženama i sa ljubavnicama i sa majkom i sa sestrom i s kćerima. Zato sam posumnjala šta je to, kakav je to teški "issue" sa ženskim rodom!

Ženu za koju sam pitala si opisala od riječi do riječi točno, pa da ne ponavljam. Ne bih je ni ja koja je poznam mogla bolje opisati. Upravo to što si rekla je opis nje, njenog života i njenog modusa ponašanja. Svaka čast!
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.

Zadnje uređivanje Lily_ : 08.04.2016. at 14:20.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:32   #326
Jel bi netko mogao napisati nesto o konjukciji mjeseca sa lilith? Kod mene je ta konjukcija u Blizancu
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 19:18   #327
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
tebi jos nisam po stoput ponovila jednu te istu stvar, pa eto....



adam kadmon nisam ti ja na tom nivou. sto se adam pretvorio u drvo? uopce me ne bi zacudilo, sto sve muski nece izmisliti samo da pobjegnu od odgovornosti....



e nije nego adam. adam je htio superiornost a ne davanje i prozimanje, ne mozes se dati nekome ko te zeli staviti u inferioran polozaj, osim ako nisi mazohist (u tom slucaju vjerojatno imas naglasenu 6. i 12. kucu )




manipulira zena-mjesec ili zena-majka koju S.C. idealizira a koja isto moze biti izopacena, ako zeli zadrzati svog covjeka ili se jednostavno zeli udati, napravi mu dijete i poslje ga na taj nacin manipulira. stara i provjerena vlaska tehnika.

lilith nije manje vrijedna od tradicionalne zene! odbojnost imate vi prema lilith jer ste opsjednuti religijski natovarenom tradicionalnom ulogom zene, ne radi se o tome da cu ja doci pameti i postati tradicionalna nego da ce te vi lilith morati prihvatiti, dok god se ja gadim vama, gadite se i vi meni s vasim smjesnim idealiziranjem ociscene zene kroz majcinstvo. ja sam cista i bez toga, majcinstvo shvacam kao radost i duznost a ne nekakvu sublimaciju i transcedenciju svoje demonske strane.

danas je zenin polozaj i dalje jako tezak. stalno joj se utovaruju nove duznosti i novi idealni prototipi kojima bi trebala teziti, uz ove tradicionalne, to je kao da se zalis poslodavcu da zelis vecu placu i prava a on ti da neko ukrasno pravo, mrvicu poveca placu i natovari ti jos vise duznosti kad si tako naivan i nadobudan.

i zadnje, odrasla sam u obitelji u kojoj vlada mizoginija i sve se vrti oko muskih dok su zene manje znacajne i omalovazavane. to objasnjava lilith u 1. kuci, zato i govorim da se nista u natalu ne moze zanemariti ni transcedentirati bez da postane sastavni dio tvoje osobnosti, jednostavno ti se neke price dogadjaju. i stalno se i izvan obitelji srecem sa superiornim adamima kojima ne pada na pamet da se odreknu i grama svog ega a kamoli cijelog. i obicno nisu za nis. to uopce nije agresivnost prema muskom rodu, ja muski rod obozavam, ne gledam u njima samo tatice svojoj djeci nego nesto puno dimenzionalnije.

@zvonkaaa
to sto ja ne vjerujem u nekakav mit a 99% ljudi vjeruje, ne znaci da nemam problem s tim jer ja sa tih 99% ljudi i njihovim uvjerenjima i slici svijeta moram zivjeti i sudjena sam prema tome

me ne vado, vi lascio con i vostri incubi e succubi
ima li mesta za jednu lilit?
hvala.
ponosna sam vlasnica konjukcije vladara horoskopa(venera),merkura u blizancima i lilita kvadrat mars. btw imam i mesec u raku.
znaci u meni zive i lilit i eva
staromodna sam i volim sex. lilit i eva treba da se udruze ne da ratuju. Zene shvatite.
* Eva ne treba da bude mutava i placljiva i da uvek govori da dragi i ako to ne misli, ali treba da bude brizna, nezna uvek tu za zvog muza da ga prati na kraj sveta ako treba, a ne da se vodi lilit fantazijama o nekom biznisu, to nije u biti zene.
* Lilit ne treba da se jebe s kim stigne nego da pita komsinicu evu s kim bi se ona istinski osecala seksi, pozeljno, koga bi volela sa svojom Evom. Isto tako ne treba da koristi svoju moc na teret muskarca i tako ga istrebljava. muskarac ce na kraju samo produzavati vrstu i drndati daljinski i izdrkavati se na zenu, koja btw mora se vucarati po poslovnim sa stancima, roditi decu, dojiti ih, vaspitati ih jer koliko god se feministkinje zalagale muskarci ne mogu postici, jer nemaju onu neznu stranu zene.
*muskarac u zena su dva razl. pola i samo tako kao razlicita se mogu dopunjavati. Ne treba nikome oduzimati ulogu bogom danu. to je sebicno i to je tamna strana lilit. uzmite samo pozitivnu. pisala bih jos, al ako neko nije shvatio nek se nadoveze
Firewarky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 21:22   #328
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
Ili Saturn 90 Lilith. To mi otac ima (samo Saturn mu aspektira Lilith). Htio je “po starinski” da majka bude kući i brine se za djecu, a on da zarađuje. Drži da neke stvari nisu za žene tipa alkohol, pušenje, birtija… Sav se šokira ako vidi da potegnem rakiju ili onako iz srca opsujem nešto maštovito. Odmah njegova aflikacija reagira pa stane vikati: “Tako se jedno žensko ne ponašaaa!” Yep, ja imam BML Lilith u konjunkciji sa Suncem, osc. Lilith u konjunkciji sa Suncem i MC, asteroid Lilith egzaktno na dispozitoru Sunca i mogu se ponašati kako god poželim (iako sam kao djevica s Lilith u djevici oličenje pristojnosti; onak’, najviše volim biti Lilith nasamo).
Hm...osoba koja mi zagorčava život trenutno ima Saturn 90 Lilith, ali i Veneru 90 Lilith...užasno teška osoba sa velikim problemima sa ženama. Uglavnom trenutno se treći put rastaje i naravno ima novu ženu.
Sa ženama je stalno u nekom sukobu, makar mu firmu uglavnom vode žene...ali imam osjećaj da ih na jedan način ne voli...odnosno koliko god da je imao žena i ljubavnica, stalno je u nekom sukobu sa njima. Ne znam kakav je utjecaj kvadrata LIlith i Venera u muškom horoskopu, ali čini mi se da baš i nije neka dobitna kombinacija.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 11:40   #329
Lilith mi je interesantna jer se veze za seks, a moja je u Skorpiji, 10k

Likith ne dozivljavam negativno, ona je protiv tabua, on zeli da izadjemo iz osobne komfort zone, a njen dodir sa planetama u natalu nam daje direkcije gdje i kako rijesiti osobne frustracije

Moja Lilith sa bq Venerom definitivno aludira na ucenje o nasem ponasanju vezama.

Moja Lilith ima aspket i sa Plutonom ( octile)

Moja Venerai Pluton imaju kvadrat.

Meni ovo ima smisla, jer su mi veze uvijek dozivljene fatalno, ima puno transofrmacije, ali i drame.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 13:00   #330
Lilith aspekti su ti previše minorni da bi imali bilo kakav utjecaj
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 14:31   #331
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Lilith aspekti su ti previše minorni da bi imali bilo kakav utjecaj
Sto je tad svrha minornih aspekata u NK?
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 14:35   #332
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Sto je tad svrha minornih aspekata u NK?
Uglavnom nikakva.

Eventualno bi se mogli pogledati ako se radi o osobnim planetama koje su na jakim pozicijama i orbis mora biti manji od 1°
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 16:00   #333
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uglavnom nikakva.

Eventualno bi se mogli pogledati ako se radi o osobnim planetama koje su na jakim pozicijama i orbis mora biti manji od 1°
Hvala, a stranice o astrologije su pune obrazlozenja sa minornim aspketima, znaci, suplja prica, kuzim
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.