Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2006., 18:13   #61
a i cinjenica da postoji hrpa ljudi koji procitaju njegova djela i dotrce ovdje odusevljeni otvorit temu, bez da im padne na pamet da je od 2-3 milijarde ljudi koji su neko od njegovih smeca vec procitali mozda netko vec prije o tome raspravljao, govori o inteligenciji onih kojima se ta literatura svidja
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 18:24   #62
Quote:
noka kaže:
Jeste li pročitali da Vinchijev kod?Ili veliku obmanu?Ili Anđele i demone?Koji su vaši dojmovi o navedenim knjigama?
procitala sve 4, od kojih mi je Da Vincijev kod cak i najbolja... u Digital fortress mi se zgadilo klasicno americko samohvaljenje kako su najbolji i najpametniji na svijetu (dobro, nije ni prvi ni zadnji koji to koristi, ali meni to naveliko ide na k...), ostale imaju zanimljive ideje razradjene u pitko stivo... da su nesto vjerodostojne, a bozemoj, ipak ja to spremam pod fikciju... dakle nije da sam pala u afan, ali nisu ni toliko lose za laganu razbibrigu...

ali ima jedna stvar kod tih knjiga sto se meni osobno svidja - ima dosta zanimljivih informacija o svemu i svacemu koje on iskopa i uklopi u price... covjek moze nesto i nauciti
vjerojatno mi je zato Kod najbolji, prepun je tih zanimljivih cinjenica koje nisam znala, npr. o poganima, njihovoj vjeri i kako su se razni simboli 'transformirali' kroz povijest...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 18:42   #63
Bravo mačka slažem se s tobom...ima puno zanimljivosti ali ima nekih stvari koje mi se ne sviđaju....jako je zanimljiva radnja ali imate pravo nemaju baš neku literarnu vrijednost....samo je radnja donekle zanimljiva
noka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 19:54   #64
I loš je seks opet - seks.
Ali to ne mijenja činjenicu da je loš, premda sam možda na djelić uživala.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 20:05   #65
hm... necu hvaliti njegova djela,narocito kod ne.. jednom sam to uradila i bila sam bas fino "izresetana" ovdje na forumu
ali mogu reci da mi je "andjeli i demoni" fina akcijska knjigica
IRON_aida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 20:05   #66
Quote:
Abyssus kaže:
Ne diraj Ivanu, Ivana je kraljica.
I stilom, i jezikom, i maštovitošću. Svi ovi nazovipisci hrvatski koje danas imamo nisu ni do koljena staroj, dobroj Ivani.

No, što se Dana Browna tiče i pisaca sličnog kalibra, neka ih čita bjesomučna gomila. Premda, ta djela ne bih nazvala knjigama nego budućim filmovima. Jer samo tome služe - reklami, razvikanosti, urotama i scenama. Nikakva literarna vrijednost.
oh ne krivo si me shvatila..ja ivanu cijenim postujem i obozavam

moj point je bio da se te knjižice mogu svidjeti samo apsolutnim knjiskim neznalicama i opcenito ljudima koji ne citaju. taj zanr je po meni vec toliko izlizan pa se pitam jel ekipica iz spilje izasla pa da je tak odusevljena ovim knjizicama
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 20:06   #67
Quote:
taj zanr je po meni vec toliko izlizan pa se pitam jel ekipica iz spilje izasla pa da je tak odusevljena ovim knjizicama
Neki nikad ne izađu iz te pećine. Možda je tako i bolje, veli Platon u svojoj poznatoj alegoriji. Novi bi ih svjetovi zaslijepili.

Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 20:07   #68
i da apsolutno necu vjerovati danu brownu u vezi nekih povijesnih cinjenica. zato imam krasne povijesne knjige koji su vrhunski znalci napisali..hell tu je i umberto eco
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 20:10   #69
Treba razlikovati povijest od historije. Bar tako veli jedan od najrazvikanijih filozofa - Kant. Dosada božja.

No, povijesne činjenice Dana Browna, nije li to samo po sebi oksimoron?
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 17:05   #70
Quote:
noka kaže:
Jeste li pročitali da Vinchijev kod?Ili veliku obmanu?Ili Anđele i demone?Koji su vaši dojmovi o navedenim knjigama?
sve 3.
iako mi je za svaku trebao dan-dan ipo-nisu mi nesto posebno ostale u sjecanju kao 'lijepe knjige'. vise kao zabavne, sto bi rekla-ljetne. da ne zamaras mozak, a da se opet ne sramotis citajuci Gloriju na plazi
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 20:44   #71
Pročitala dvije, Da Vinci i Anđele. Može se reći da je čovjek korak ispred vremena.
__________________
*LIBER LIBERTAS*
www.drugachijisvijet.blogger.ba
Bednaya Nastya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 21:01   #72
Procitao sam ´Da vincijev kod´, dosta dobro napisano, Super su mi i ´Andjeli i demoni´.
NVP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 02:27   #73
Ugllavnom postji puno vrlo jednostavnih stvari koje je ta osoba, Dan Brown, složila u jednu vrlo i nadasve simpšatičnu dogodovštinu koja se sastoji od puno stvari koje možete nać na puno različitih mjesta... (više se radi o apokrifima)... i tako...
xperex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:10   #74
da Vicijev kod je ujedno opuštajuće štivo koje svako može pročitati , ali obiluje podacima za koje nitko ne može reći da su bezveze, nego možeš dalje istraživati...
hammond is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 21:49   #75
Meni je to ok, najgluplji su mi komentari u stilu "to je tako komercijalno", pa ako si kupujes Browna, ne ocekujes valjda da ces dobiti Dostojevskog , nego ono sto on i radi - pise kvalitetne, zanimljive i napete (toliko napete da sam Da Vincijev kod procitala u dva dana) krimice. I jos ti servira pregrst zanimljivih informacija radi kojih pozelis obici sva ta mjesta koja spominje u knjigama...
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 22:37   #76
Čitala sam DVC ali sam dobila preporuku da pročitam Ime ruže da je super knjiga i ta je tema slična DVC-u.Uzela ja knjigu u ruke ,na koricma sve pohvale itd.
Sreća da sam ležala jer bi inače pala u nesviijest od dosadenakon prvih dvadest stranica.Koda je Šenoina. Drugo jutro opet je skupljala prašinu na polici u knjižnici..Samo se ne mogu sijetiti pisca ako tko zna neka napiše.
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 13:57   #77
neznam sta to ima u njemu da je sad medju najpopularnijim piscima. nepise nista posebno. knjige su jednostavne, ne donosi nista novo. nije najbolji u svom podrucju. on je kao Coelho krimića. procitao sa Da Vinci Code i velika obmana. obje sam procitao u par dana i odma zaboravio pola knjige. nije lose za ubit vrijeme ali ima puno daleko boljih pisaca na koje cu u buduce radije gubit vrijeme.

toliko puno knjiga, a tako malo vremena
__________________
''Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!''
kaufman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 11:46   #78
Exclamation da vincijev kod

nisam nasao ovakvu temu sto me cudi... neznam. hmm... ak je ima nek se premjesti.

koji su vasi dojmovi na knjigu?
meni osobno je knjga super jer pljuje po crkvi!
najdrazi dijelovi... itd.

P.S. zanima me di ima za kupit da vincijev kod na hrvatskom? joj mozada ima u onoj knjizari na trgu... u algoritmu je nema...
__________________
nema potpisa!
riđi93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 12:21   #79
Quote:
riđi93 kaže: Pogledaj post
meni osobno je knjga super jer pljuje po crkvi!
Jebote razlog

Svatko može napisat knjigu koja pljuje po crkvi. Treba bit faca pa napisat DOBRU knjigu koja pljuje po crkvi.

Inače, Da Vincija nisam čitao, jer sam prethodno čitao "Sveta krv, sveti gral" pa mi se nije dalo dvaput čitat istu knjigu.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 12:27   #80
Quote:
riđi93 kaže: Pogledaj post
nisam nasao ovakvu temu sto me cudi... neznam. hmm... ak je ima nek se premjesti.
ako ovdje nema teme o Danu Brownu ja cu pojesti svoju prljavu carapu

Quote:
riđi93 kaže: Pogledaj post
koji su vasi dojmovi na knjigu?
Schrot najgore vrste.

Quote:
riđi93 kaže: Pogledaj post
meni osobno je knjga super jer pljuje po crkvi!
Bravo za tebe. BTW knjiga uopce ne pljuje po crkvi pa je i sa te strane epic fail. Ako ti je do toga radije slusaj death metal

Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Inače, Da Vincija nisam čitao, jer sam prethodno čitao "Sveta krv, sveti gral" pa mi se nije dalo dvaput čitat istu knjigu.
Dobra odluka. SKSG ima i puno vise stila i suvisliju radnju iako nije roman

Zadnje uređivanje Nex : 21.08.2008. at 12:59.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.