Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2011., 00:37   #1021
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
babe u parku koje pitaju "a kad će seka"...al sam uputila "divan"pogled i više a nisu rekle.
mene to nitko ne pita.. Možda im ne djelujem podobna ni za jedno
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 03:55   #1022
Quote:
blan kaže: Pogledaj post
zasto te to muci ? ne razumijem. Pa da ja svog cekam da bude raspolozen za presvlacenje vec bi sest mjeseci bio u istoj peleni
nije to nista, minutica posla i vozi dalje
Zapravo je Jesper Juul u svom predavanju u ED rekao da s malim klincima treba tako, ne lomiti njihovu volju silom, kad je pocnu pokazivati, nego stvari odgoditi za pola sata. Doduse, to se vise odnosilo na onu terrible two fazu, nego na ovu pelensku, ali se pripremam unaprijed.

Zadnje uređivanje ela : 27.07.2011. at 04:09.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 07:23   #1023
Trenutno me nervira dojenje....već mi dosta,cijelih 8mj su na "izvolte",stvarno sam preumorna od tog nacicavanja...
-nervira me što nemam nikome ostaviti maloga na sat vremena...ljepljiv pod,od prstića i sline pranje podaa svaki dan...
29v is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 15:05   #1024
mene nerviraju vozači koji ne znaju stati mami s kolicima, nego uredno svaki dan čekam da mi netko stane! ! ! ! ! ! kao da će izgubiti cijeli dan ako stanu!!!! toliko sam ljuta!!!! a naravno naše drage policije nigdje!
gabi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 23:39   #1025
Quote:
29v kaže: Pogledaj post
Trenutno me nervira dojenje....već mi dosta,cijelih 8mj su na "izvolte",stvarno sam preumorna od tog nacicavanja...
-nervira me što nemam nikome ostaviti maloga na sat vremena...ljepljiv pod,od prstića i sline pranje podaa svaki dan...
Pa pocni polako da odvikavas 9 mjeseci je, po meni, sasvim dovoljno.
__________________
14.04.2010 :)
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 09:47   #1026
živciraju me pedijatri kojima je najlakše uvaliti antibiotik i time riješiti stvar!!!!a to što se nakon mojeg inzistiranja na vađenju krvi pokazalo da je viroza i da antibiotik ne pomaže...ne znam što reći
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 09:49   #1027
Quote:
gabi_zg kaže: Pogledaj post
mene nerviraju vozači koji ne znaju stati mami s kolicima, nego uredno svaki dan čekam da mi netko stane! ! ! ! ! ! kao da će izgubiti cijeli dan ako stanu!!!! toliko sam ljuta!!!! a naravno naše drage policije nigdje!
ja sam jednom s kolicima bila na pol pjesackog i tako stajala neko vrijeme i oni meni jos trube
Ma zamisli!"!!!
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 21:49   #1028
živciraju me idioti koji me svim silama pokušavaju uvjeriti da bi više volila da imam bar jednog sina, umjesto 2 kćeri.
u stilu, naravno da sad nećeš priznati da ih ne voliš, ali da ne bi bila sretnija da je bar jedno muško, e to ti ne vjerujem.
i naravno, savjeti mm-u da mora, ali MORA, pokušavati dok se ne rodi sveto muško.
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 15:32   #1029
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
živciraju me idioti koji me svim silama pokušavaju uvjeriti da bi više volila da imam bar jednog sina, umjesto 2 kćeri.
u stilu, naravno da sad nećeš priznati da ih ne voliš, ali da ne bi bila sretnija da je bar jedno muško, e to ti ne vjerujem.
i naravno, savjeti mm-u da mora, ali MORA, pokušavati dok se ne rodi sveto muško.
Mislim da sam već negdje ovdje pisala vezano uz tu temu ALI čuj ovo: imamo sina i 2 male curice i neki dan dedek u Konzumu komentira kao: dvije seke, još da mama rodi i bracu... A ja velim da je nama veliki braco doma. Eh tu on odvali: ne vjerujem vam, da imate bracu doma nebi išli roditi još dvoje djece!
I to je rekao nimalo u šali!!!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 22:35   #1030
Meni je moj stric mrtav hladan rekao da nemoram vise rađat jer imam srecu da sam prvo rodila musko,koja seljacina,hvala bogu imam sada jos i jednu savrsenu curku!
Ninjago is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 08:39   #1031
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
ja sam jednom s kolicima bila na pol pjesackog i tako stajala neko vrijeme i oni meni jos trube
Ma zamisli!"!!!
ooooo da!!! svaki dan dva se nađem u ovakvoj ili sličnoj situaciji, gdje se meni s kolicima trubi na označenom pješačkom prijelazu u stilu :"ma tko si ti da mene zaustavljaš".... wtf?!!!
a o pakrikranim autima na nogostupima gdje jednostavno pješak ne može proći a ne još i kolica da i ne govorim
moje riješenje: zovem policiju tražim da me spoje s paukom i prijavim takve debile!!! pa kad mu dignu auto i kad ga ta nepromišljenost opali po džepu možda i razmisli drugi put....
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 09:57   #1032
Otvorila sam zbog ovoga zasebnu temu ali je ocito bila prenevazna kao takva pa me poslali ovdje. E pa evo onda tu, ponavljam:

Dakle ovo jos nisam dozivila nigdje nikada!! Znam da je u pojedine ducane zabranjen ulazak sa hranom koja moze umrljati odjecu, tipa sladoled, cokolada, pomfrit s kecapom i sl ali ovo mi je bilo za ne povjerivati!
Ona nova Zara u Zagrebu u Ilici ima na ulazu zaposlenicu koja ocito predoslovno i prerevno shvaca svoj posao a koji se sastoji u tome da na ulazu u ducan zaskace sve kupce koji se usude cak i sa komadicem hrane uci u njihovu velebnu trgovinu! Tako ja danas idem sa klincem od 2 god koji je btw u kolicima, do Zare, i on u ruci drzi onaj suhi hipp muesli prutic, potpuno nemasni, dakle najobicniji suhi keksic kojeg je vec skoro citavog pojeo i ostao mu je u rukici komadic velicine 2cm! Zaposlenica na ulazu dojuri ko furija kao da mali maltene lize sladoled od kile i vrlo uzrujanim tonom mi kaze da ne mozemo uci sa hranom u ducan?! Pobogu, pa jel ta normalna, di joj je mozak da SAMA razluci koja je to hrana koja potencijalno moze zamrljati odjecu a koja ne!? Sta sam ja sad malom morala iscupati iz ruke taj mali keksic! E poludila sam i ljutito joj rekla da i sama znam procijeniti hranu koja je potencijalno opasna za zaflekati odjecu a koja ne. I da malo pretjeruju i ona i ta njena menadjerica na koju se ova stalno pozivala i da jos ni u jednom ducanu nisam dozivjela da mi ne daju uci sa bebom koja u ruci drzi keks!! Keks obicni, suhi, pobogu, a ne somun sa cevapima! SRAM ih bilo na njihovom potpuno "ne-child friendly" pristupu mamama sa bebama! A k tome jos i prodaju odjecu za te iste bebe! Eto morala sam se tu izjadati, jer sam bas bila ljuta!
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.08.2011., 11:09   #1033
malo preburno reagiraš.. Hrana nije dozvoljena u dućanu i bok.
Kao da je bitno jel keks ili sladoled, isti vrag.
Osim toga ako je ona zadužena da stoji na vratima, njen posao je da pazi na kupce.
A ona je riskirala svoj posao pustivši te s djetetom koje drži keks u ruci.

Zar nije bilo lakše ući u dućan kad dijete pojede keks?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 11:23   #1034
Moj mali kad jede suhi keks, navlaži ga i maže s njim svuda okolo tako da šporka s njim sve tako da ne postoji suhi keks, i još budu musava usta i ljepljive ruke tako da po meni prodavačica ne treba zagledati tko šta jede jer manje više sve može šporkati stvari. Dakle ako su ostala ta 2 cm,to je jedan zalogaj,mogla si sačekati da pojede i to je to.
Meni se dogodilo da mi nisu dali da probam majicu jer sam imala ruž na usnama,i kad sam rekla da ako zamažem kupujem,pustili su me. Priznajem da je i meni gadno kad vidim mrlje od pudera na majicama koje isprobavam.
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 14:17   #1035
Moj ne razmulja keks jer je vec dosta veliki da zna lijepo jesti a osim toga keks mi je jedini nacin da on bude miran dok je samnom u ducanu! I upravo zato uvjek sa sobom imam te suhe kekse ako moram sa malim u kupnju, sto najradje izbjegavam ako mogu naravno! Osim toga dijete je mirno u kolicima i ne jurca po ducanu sa tim keksom.
Mislim i dalje da imaju totalno ne child friendly pristup i totalno su nefleksibilni! Jasno mi je da ne bi pustili u ducan dijete koje mulja sladoled ali ja prva kao mama ne bi vodila malog po ducanima dok jede sladoled!
Osim toga kak ona moze znati da ja npr malom, NAKON, sto udjemo u ducan necu uvaliti neki cokoladni keks jer upravo vristi da ga hoce, sta ce me pratiti po ducanu kao da sam lopov ili ce mozda poceti pregledavati pri ulazu torbe da vide da slucajno mame unutra ne svercaju kekse!?
Ne znam, nista slicno nikada nisam dozivila ni u kojem ducanu kada sam u njemj bila sa djetetom, vi mozda jeste?
U Zari u Grazu ssm vidla klince u kolicima koji najnormalnije grickaju sve i svasta i nikom nista! Kaj ova Zara u Ilici je nesto posebno fensi smensi, nevkuzim!? Il je to opet lokalna politika neke nadobudne menadjerice karijeristice bez djece i filinga za njihove potrebe!?
Ajde mozda sam ja samo luda nabrijana mama koja pretjeruje?!
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 14:56   #1036
Zivcira me sto ne mogu naci forumsku burzu, pa gdje je nestala tema Prodajem....???
Suse is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 15:06   #1037
Quote:
renny kaže: Pogledaj post
...Il je to opet lokalna politika neke nadobudne menadjerice karijeristice bez djece i filinga za njihove potrebe!?

Ajde mozda sam ja samo luda nabrijana mama koja pretjeruje?!
...bojim se da jesi
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 15:20   #1038
Quote:
Suse kaže: Pogledaj post
Zivcira me sto ne mogu naci forumsku burzu, pa gdje je nestala tema Prodajem....???
Na Male oglase, nije više na RiD-u
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 17:07   #1039
Quote:
renny kaže: Pogledaj post
Il je to opet lokalna politika neke nadobudne menadjerice karijeristice bez djece i filinga za njihove potrebe!?
Ajde mozda sam ja samo luda nabrijana mama koja pretjeruje?!
opala, već si stvorila sliku u glavu kako su hladne i ne vole djecu. Pa što i da ne vole?
I uostalom di je tebi filing za tvoje dijete? Bez uvrede, ajde da si morala otići obaviti papirologiju ili nešto bitno, dijete nisi imala kome ostaviti.
Ali vucaranje djeteta po buticima nije potrebno i onda mu uvališ keks samo da šuti da si možeš izabrati oblekicu.

Pa su prodavačice umišljene krive, a ne ti. Uf
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 02:36   #1040
Quote:
renny kaže: Pogledaj post
Moj ne razmulja keks jer je vec dosta veliki da zna lijepo jesti a osim toga keks mi je jedini nacin da on bude miran dok je samnom u ducanu! I upravo zato uvjek sa sobom imam te suhe kekse ako moram sa malim u kupnju, sto najradje izbjegavam ako mogu naravno! Osim toga dijete je mirno u kolicima i ne jurca po ducanu sa tim keksom.
Mislim i dalje da imaju totalno ne child friendly pristup i totalno su nefleksibilni! Jasno mi je da ne bi pustili u ducan dijete koje mulja sladoled ali ja prva kao mama ne bi vodila malog po ducanima dok jede sladoled!
Osim toga kak ona moze znati da ja npr malom, NAKON, sto udjemo u ducan necu uvaliti neki cokoladni keks jer upravo vristi da ga hoce, sta ce me pratiti po ducanu kao da sam lopov ili ce mozda poceti pregledavati pri ulazu torbe da vide da slucajno mame unutra ne svercaju kekse!?
Ne znam, nista slicno nikada nisam dozivila ni u kojem ducanu kada sam u njemj bila sa djetetom, vi mozda jeste?
U Zari u Grazu ssm vidla klince u kolicima koji najnormalnije grickaju sve i svasta i nikom nista! Kaj ova Zara u Ilici je nesto posebno fensi smensi, nevkuzim!? Il je to opet lokalna politika neke nadobudne menadjerice karijeristice bez djece i filinga za njihove potrebe!?
Ajde mozda sam ja samo luda nabrijana mama koja pretjeruje?!
Jesi, zabrijala si.

U ducanu postoje pravila upravo zato da bi se olaksalo funkcioniranje--inace bi svaki put kad netko s nekakvom hranom dodje prodavacica trebala razmatrati kakva je to hrana, kolika je sansa da se to razmulja, pa onda dozvoli jednom, a drugom ne i drugi to vidi... najpravednije je onda jednostavno reci ne. Naravno da se pozivala na voditeljicu ducana jer ona i nema pravo donositi odluke protiv pravila.

Da si dala cokoladni keks nakon sto ste usli u ducan, imala bi te pravo zatraziti da ga uzmes natrag ili da izadjes iz ducana

Ono sto mene vise cudi ili iznenadjuje je zasto je to tebe u toj mjeri izivciralo da si isla otvoriti i posebnu temu, i jos ovdje pisati
Prije ce biti da ti je dan iz nekog razloga krenuo krivo i prije Zare...
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.