Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2016., 10:07   #41
Jasno da postoje bolje knjige od Lujze. Al nekome njene knjige mogu biti odskočna daska za daljnje istraživanje ako se odlučilo poraditi malo na sebi. Nekome ona možda bude sasvim dovoljna. Sto ljudi sto ćudi. Meni je recimo bila sasvim dovoljna u ono vrijeme kada mi je bilo potrebno malo promijeniti razmišljanje. Sad mi je to samo shortcut onoga što se sve nudi na tržištu za samorazvoj. Čovjek se vremenom apgrejda :-D
creativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 10:29   #42
Quote:
Sardonica kaže: Pogledaj post
Nisam baš sigurna gdje sam trebala ugurat ovu temu o ovoj autorici i njenim knjigama,psihologiju ili duhovnost,pa sam eto,izabrala duhovnost.

Dakle,je li itko čitao njene knjige?
Kakvu su dojmovi?
Prakticirate li išta od toga,ako da,kako?

Meni vuče na New Age,ali mi se sviđaju ideje o afirmacijama i to što ne osuđuje religije.
Također,svidio mi se i njen popis bolesti i pored svake uzrok (duhovni,psihički etc.)
I slažete li se da je uzrok svake bolesti grijeh?
Učenje Louise Hay je tipičan new age. Preporučujem izbjegavati njene knjige i učenja.
Afirmacije su i mene zainteresirale,čak sam i mantrala i ja neko vrijeme,dok nisam skužila da prodaje new age gluposti.

Ljudi nemojte padati na to,može biti jako opasno na duge staze.
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 10:38   #43
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Učenje Louise Hay je tipičan new age. Preporučujem izbjegavati njene knjige i učenja.
Afirmacije su i mene zainteresirale,čak sam i mantrala i ja neko vrijeme,dok nisam skužila da prodaje new age gluposti.

Ljudi nemojte padati na to,može biti jako opasno na duge staze.
A daaaaa? Opasno? Kako to?
A što po tebi nije opasno. Mozda kršćanstvo? Aha.. mhm.. da da, razumijem
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 14:18   #44
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
A daaaaa? Opasno? Kako to?
A što po tebi nije opasno. Mozda kršćanstvo? Aha.. mhm.. da da, razumijem
Opasno je,da. New age je tvorevina u rangu joge, gatanja i ostalih mađijanja. Štetno za dušu u svakom slučaju.
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 15:01   #45
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Opasno je,da. New age je tvorevina u rangu joge, gatanja i ostalih mađijanja. Štetno za dušu u svakom slučaju.
Bitno da kršćanstvo nije štetno ako zanemarimo da se u ime istog pobilo kroz povijest oko 100 milijuna ljudi
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 17:35   #46
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Opasno je,da. New age je tvorevina u rangu joge, gatanja i ostalih mađijanja. Štetno za dušu u svakom slučaju.
Kakve ti gluposti pričaš i uz to miješaš kruške i jabuke...
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:19   #47
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Bitno da kršćanstvo nije štetno ako zanemarimo da se u ime istog pobilo kroz povijest oko 100 milijuna ljudi
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Kakve ti gluposti pričaš i uz to miješaš kruške i jabuke...
Kvalitetna rasprava o kršćanstvu i new age-u se može voditi ukoliko čovjek iskusi jedno i drugo. Imam iskustva u oba pravca. Ovo nabacivanje površnih fraza i potpikavanja su mi dosadna.
Dođite na podforum religija,pa možemo tamo raspravljati o ovome ako vas zanima
Prošla sam iz vlastitog iskustva gotovo sve new age tvorevine od Louise Hay,Abrahama,Bashara,zakona privlačnosti,kvantne fizike.... i sve što vam mogu reći je : ljudi ne nasjedajte na te laži. Pozdrav
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:22   #48
Ajde objasni zbog čega ti to smatraš lažima?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:27   #49
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Kvalitetna rasprava o kršćanstvu i new age-u se može voditi ukoliko čovjek iskusi jedno i drugo. Imam iskustva u oba pravca. Ovo nabacivanje površnih fraza i potpikavanja su mi dosadna.
Dođite na podforum religija,pa možemo tamo raspravljati o ovome ako vas zanima
Prošla sam iz vlastitog iskustva gotovo sve new age tvorevine od Louise Hay,Abrahama,Bashara,zakona privlačnosti,kvantne fizike.... i sve što vam mogu reći je : ljudi ne nasjedajte na te laži. Pozdrav
Znači da nasjednemo na religiju koja je pobila stotine milijuna ljudi? Bravo!
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:48   #50
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Kvalitetna rasprava o kršćanstvu i new age-u se može voditi ukoliko čovjek iskusi jedno i drugo. Imam iskustva u oba pravca. Ovo nabacivanje površnih fraza i potpikavanja su mi dosadna.
Dođite na podforum religija,pa možemo tamo raspravljati o ovome ako vas zanima
Prošla sam iz vlastitog iskustva gotovo sve new age tvorevine od Louise Hay,Abrahama,Bashara,zakona privlačnosti,kvantne fizike.... i sve što vam mogu reći je : ljudi ne nasjedajte na te laži. Pozdrav
Evo ja iz iskustva u oba tvrdim: radi se o istim psiholoskim igricama sugestijama, emocijama i impresijama nad labilnim umovima. Pa se iz perspektive jednog mitologizirano-iracionalnog programa onda nerjetko pljuje po drugome - ali ne kao po umisljaju vec kao po zlu jer da se vidi kao ono sto jest narusil bi i te trenutne religijske mentalne projekcije iz kojih ih promatramo. Pa da bi na sadasnjim svojim umisljajima dali na vaznosti moramo prihvacati i te druge, ali demonizirajuci ih da bi sadasnji bili vrjedniji. Tim vise ako taj novi mentalni koncept voli preobracenja i cendranje nad vremenima izgubljenosti van stada.

Onog trenutka kada je zdrav razum napokon nadvladao iracionalno-mitoloski modus obe price su mi postale jednako besmislene, barem u njihovim tumacenjima samih sebe - i onih preko puta

Btv kvantna fizika je laz?

Zadnje uređivanje Beljki : 10.03.2016. at 23:55.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 08:46   #51
Meni je cilj pobjeći od lobotomozirajuće religije u "zlo" kakvo je new age ili bilo šta drugo od ovih silnih "spasitelja" koji kruže naokolo ko morski psi. Iako nemaju pojma o čemu pričaju, svejedno ko papagaji ponavljaju poštapalicu koju slušam otkad znam za sebe i to je uvijek: "to je ooopasno jer je... oooopasno".
Jeftinom psihologijom koju bi mogli prakticirati jedino nad psima dresurom "nagrade" i "kazne" kane pridobiti ili zadržati člana sekte, a pritom ne uzimaju u obzir da je netko upravo pobjegao od te iste sekte koju reklamiraju. Meni kao nekome tko je rođen u katoličkoj obitelji i tko je upoznao svu nasilnu malicioznost onih koji prakticiraju nešto što u pravilu niti ne razumiju i koji su od učenja da nam bude život bolji stvorili idolopoklonstvo koje moraju obožavati pod prijetnjama je tek posebno iritantno. Čitati ovakve nebuloze koje kao da još pričaju ljudi koji nisu mentalno izašli iz pete godine života, pa me misle uvjeriti da su horoskop i new age opasni je svaki put gotovo nadrealno iskustvo. Koliko je tek opasan Solitaire i Skandi križaljka ne bi vjerovali. Neki ljudi su toliko ograničeni i zatupljeni kao da su izašli iz neke druge dimenzije, a ne iz crkve. I ne kuže da ljudi sve više bježe od religije upravo zbog njihovih interpretacija iste. Jednostavno se pitam kada će više ovo učmalo društvo evoluirati da nam svima bude bolje, a ne uvijek gore i da svaka ideologija postoji zato da bi mogli samo reći "ja i moji smo bolji od tebe i tvojih". Jebeni čoporativni mentalitet.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 11:22   #52
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
"ja i moji smo bolji od tebe i tvojih". Jebeni čoporativni mentalitet.
Shvatio sam što si npisao o 'klatnima' i slažem se skorz, traže si broj da bi (u)vjera pojedinca bila opravdana (strah od pakla i štajaznam), u masi je toplo itd..
Isto tako pozvanje na 'boga razum' je suvšno objašnjavati, znam da neznam.

a što je s pojedincima koji sve to znaju o društvu prije svega, jesu skeptici pesimisti, možda samo sebični egoisti, te također samo izgubljeni ili, možda je to put ka saznanju svih znanja ili istine istina ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 23:27   #53
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Ajde objasni zbog čega ti to smatraš lažima?
Prije nisam smatrala. Gorljivo sam branila sve ove duhovnjake kao i vi sada. To je narodski rečeno velika navlakuša koja super zvuči današnjem čovjeku koji izgubljen u materijalnom svijetu vapi za duhovnim. Zvuči kao melem za dušu,a vodi u propast.
Evo samo kao hint za razmišljanje: zašto svi ti samonikli duhovnjaci su ekstra bogati? Zašto ne žive nekim prosječnim životom (da imaju sve što im treba)?
Nego svi imaju knjige,seminare,predavanja,youtube kanale...

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Znači da nasjednemo na religiju koja je pobila stotine milijuna ljudi? Bravo!
Duhovnjaci su otvoreni prema svemu,pa očekujem toleranciju i prema religioznima.
Pozvala sam vas na religiju ne zato da postanete religiozni nego da otkrijete da postoji i druga strana o kojoj se šuti. Ne bi htjela sad o opširno new ageu na ovoj temi.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

Btv kvantna fizika je laz?
Ajmo ovako: zrnca istine pomješane sa lažima. Uhu super zvuče. Neke logike ima,nešto je čak i potvrđeno ali u one svrhe koji ju tkzv samoniknuli duhovnjaci koriste definitivno nije iz ljubavi prema svijetu nego prema novcu.
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 23:51   #54
p.s. Koga zanima proučite što je new age zapravo, ne samo "pozitivne" strane i nego one negativne.
Da li je duhovnost mantrati da smo mi bogovi iako svi intuitivno znamo da postoji nešto više od nas?
Ne želim više skretati sa teme, samo molim vas budite oprezni. pozdrav
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 00:39   #55
Da li si ti jedna od onih koja smatra da je novac loš,prljav i da ga imaju samo pokvareni ljudi?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 10:33   #56
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Da li je duhovnost mantrati da smo mi bogovi iako svi intuitivno znamo da postoji nešto više od nas?
Inutitivno znamo (ili slutimo) tri opcije, a može biti i više.
- da je smrt kraj,
-da postoji bog,
-da je sve zapravo san... bez sanjača.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 12:23   #57
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Da li si ti jedna od onih koja smatra da je novac loš,prljav i da ga imaju samo pokvareni ljudi?
Na novac gledam samo kao sredstvo razmjene. Ne pridajem mu značaj u smislu da zaslužujem imati vilu ili Mercedes. Realno ih mogu imati, kao i svatko drugi tko svoj podredi život ganjajući samo materijalno.
Bila sam u razdoblju kad sam bila zagrizla za zakon privlačnosti, to je bilo razdoblje kad sam bila kao u ružičastom balončiću. Imala sam sve, a mira nigdje. Teško je to ovako objasniti jer svatko u sebi misli da se to njemu nikad ne bi dogodilo.

Poanta je kad puno materijalnog imaš (puno puno više no što ti treba), naučen si na jedan viši standard (em materijalni em psihološki) i automatski više trebaš i više tražiš. I ako to nešto ne dobiješ,postaješ ko druga osoba. Isfrustrirana,depresivna,jalna,zavidna.
I nikad nije ništa dovoljno dosta,to je začarani krug. Bog za tebe ne postoji. On postaje izmišljena tvorevina koja služi samo za plašenje. Polako Bog nestaje iz tvog života i to je prokletstvo, jer ti Bog zapravo postaje novac ili postoji ona druga varijanta da postaješ sam sebi Bog.
Sve zasluge pripisuješ svojoj veličini,pameti, "osvještenosti". I samo si opterećen sam sobom i koliko nešto imaš i što još trebaš imati.
I ljudi koji srećeš na tom nivou su isto u tom điru. Postaješ neosjetljiv na dosta stvari....baš se čovjek korak po korak kvari. Materijalno preuzima duhovno.

Zdravo razmišljanje je baš ono starinsko " ora et labora" (moli i radi) U životu moraš raditi da bi nešto stekao a na mantrati da će ti nešto pasti sa neba. I u tom mantranju i čekanju prođu godine.

Da li mislim da velika količina novca kvari ljude-definitivno da.

Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Inutitivno znamo (ili slutimo) tri opcije, a može biti i više.
- da je smrt kraj,
-da postoji bog,
-da je sve zapravo san... bez sanjača.
Kad sam se upustila u new age,bila sam uvjerena u ovu treću opciju. Da je sve ovo san,da ne postoji ni dobro ni zlo,da je sve relativno. I da se samo trebam osvijestiti ili probuditi u ovom životu.
Sada nakon svega što sam prošla, definitivno vjerujem da Bog postoji. I da itekako postoji dobro i zlo.


Dragi moji, svatko ima svoj put u životu. Tako sam imala i ja. Samo ću vam reći oprezno sa tim. I ja sam prije po forumu gorljivo zagovarala protivnike tih zakona privlačnosti misleći kako su ispod mene jer nisu osvjestili sami sebe i da će trebati puno vremena da dođu na moj "nivo". Na kraju je ispalo obrnuto. Ja sam došla na njihov. Jer sve ovo što nam je ugodno uhu slušati ne prihvaćamo kao nešto što bi se trebalo ipak provjeriti i uzimamo sve zdravo za gotovo jer nam eto super zvuči.

Čačkajte malo po internetu,na stranim stranicama imate sve o tome kako je new age zapravo okultna praksa i čitajte iskustva bivših astrologa,učitelja joge...i sl.

Neću više zaprehavati temu,pozdrav.
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 13:26   #58
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Kad sam se upustila u new age,bila sam uvjerena u ovu treću opciju.

Čačkajte malo po internetu,na stranim stranicama imate sve o tome kako je new age zapravo okultna praksa i čitajte iskustva bivših astrologa,učitelja joge...i sl.

Neću više zaprehavati temu,pozdrav.
Dobro pa ti si vjernik to se iščitava iz postova. Recimo mene moral uopće ne brine, 'dobro i zlo' što je nekima glavna preokupacija i istoznačno za duhovnost i religiju. (to je za psihoanalize, nagon koj ih probija stalno a oni kleče pred križem i mole, dobri smo dobri)
Nebi kritizirao religiju ali manjkav put. (no i lakši)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 14:13   #59
Ja smatram da velika količina novca ne kvari ljude jer ipak mislim da postoje različiti ljudi sa različitim pogledom na novac i materijalno. Novac kao takav je čista energija i sve ovisi o pojedincu kako će raspolagati s tim. Vjerojatno si se susrela sa takvim ljudima,nailazila na loše strane o bogatstvu i od tud takvo mišljenje!
Zamisli da dobiješ na lotu da li bi plakala od sreće ili tuge?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 15:56   #60
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Dobro pa ti si vjernik to se iščitava iz postova. Recimo mene moral uopće ne brine, 'dobro i zlo' što je nekima glavna preokupacija i istoznačno za duhovnost i religiju. (to je za psihoanalize, nagon koj ih probija stalno a oni kleče pred križem i mole, dobri smo dobri)
Nebi kritizirao religiju ali manjkav put. (no i lakši)
Mnogi vjernici su sebe stavili u ulogu neke izdresirane životinje ili u najboljem slučaju malog djeteta koje jedino poznaje princip "nagrade i kazne". I nekada kada su ljudi bili mrvu primitivniji nego danas (a i danas su) su znali samo za to, pa su i pisali o tome. To govori o ljudskoj prirodi i priučenom sado-mazohističkom sklopu koji je može biti i urođen. Tada ljudi neke svoje urođene potrebe nazivaju dobrim i zlom. Ne bih sada nužno relativizirao te pojmove, no kada religiju ubacujemo u priču, to je jako relativan pojam jer se "dobro i zlo" mjere preko religijskih uvjerenja, a ne eventualno nekog urođenog osjećaja za moral koji također može biti u određenoj mjeri iluzija jednog bića koje nema pravi uvid u stvarno stanje stvari. Kada na to staviš još izmišljotine, onda pojam dobra i zla postane toliko izrelativiziran da boli glava (ako ti uspije ostati na ramenu).
Stvaljanje neke negativnosti na new age, horoskop, tarot i takve stvari jedino igra na ljudsku najprimitivniju i evolucijsku najprimarniju emociju - strah. Jer ako ćeš se baviti new ageom, slijedi ti patnja, bol, horor, teror, pakao i tko zna što sve ne, a pošto si se "odrekao Boga" vjerojatno te čeka i vječna muka ili neko ispaštanje jer sektaški bog jednostavno ne voli konkurenciju, a pošto je nesiguran u sebe i ima ego djeteta od 5 godina kojemu stalno treba potvrda kako je on super, odličan, velik i moćan, tada mu nema druge nego da te za vrijeme histeričnog plača i lupanja šakama oko sebe jednostavno zdrobi u naletu bijesa. Jer to je što sektaški bog u stvari jest - mali egoistični diktator koji je još daleko i od puberteta, a kamoli ikakve zrelosti.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.