Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2013., 09:01   #281
Podrska sjajnom lideru Erdoganu!

Erdogan:Napali su moje pokrivene kcerke,usli su u cipelama i sa pivama u ruci u dzamiju


demostranti su obicni placenici koji ce doziviti debakl na izborima,koja jos budala 7 mjeseci prije izbora ide na antivladine proteste,pa ukenjali se ovi sa zapada sto ce Erdogan osvojiti jos jedan mandat
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 10:40   #282
Quote:
StudentOfLife kaže: Pogledaj post
Podrska sjajnom lideru Erdoganu!

Erdogan:Napali su moje pokrivene kcerke,usli su u cipelama i sa pivama u ruci u dzamiju


demostranti su obicni placenici koji ce doziviti debakl na izborima,koja jos budala 7 mjeseci prije izbora ide na antivladine proteste,pa ukenjali se ovi sa zapada sto ce Erdogan osvojiti jos jedan mandat
Koliko sam čuo, Erdogan cilja na mjesto predsjednika.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 17:00   #283
Evo upravo sam pročitao vijest da je bez ikakvog povoda uhićeno više od 50 odvjetnika koji su besplatno nudili svoje usluge demonstrantima koji su bili uhićeni. Demokracija, nema šta...
Ekscentrik93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 17:28   #284
Quote:
Ekscentrik93 kaže: Pogledaj post
Evo upravo sam pročitao vijest da je bez ikakvog povoda uhićeno više od 50 odvjetnika koji su besplatno nudili svoje usluge demonstrantima koji su bili uhićeni. Demokracija, nema šta...
Bez ikakvog povoda,to kaze Erdogan ili kazu demonstranti?
Da demokratija.Demonstranti su obicni vandali i placenici,razbijaju sve sto stignu,ulaze u dzamije prljavi sa pivama u ruci,napadaju pokrivene muslimanke po ulicama.Erdogan bi ovo trebao smiriti puno direktnijim metodama
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 17:42   #285
Imam Dolmabahce dzamije je demantirao da se u dzamiju unosio alkohol, i rekao kako su se svi prisutni ponasali uljudno.
Katastrofa je kakvu logiku Erdogan primjenjuje. Nekolicina demonstranata je agresivna, pa su svi demonstranti zivotinje i zasluzuju primjenu sile. To je po logici svi Muslimani su teroristi. A ne prica kako su AKP pristase infiltrirali prosvjednike i radili nerede (gomila slika je na internetu kao dokaz, pogotovo ona s mladim AKPovcem iz Izmira koji je snimljen na ulici s bejzbol palicom i razbijao izloge)

Mislim kako mu je sad stvarno odzvonilo. Ovdje je najvise profitirao predsjednik Gul, dok cak i najhardcore pristase AKP-a (vecina mojih kolega spada u tu skupinu) misle kako Erdogan ne postupa kako bi trebao i da se ponasa politicki nezrelo.

Svakodnevno cujemo o stvarno strahotnim stvarima, od policijske fizicke brutalnosti do seksualnog zlostavljanja nad prosvjednicima, no naravno da takve stvari neces procitati u zemlji koja je medju najgorima na svijetu po novinarskoj cenzuri.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.

Zadnje uređivanje Dustflower : 11.06.2013. at 17:48.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 17:45   #286
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Imam Dolmabahce dzamije je demantirao da se u dzamiju unosio alkohol, i rekao kako su se svi prisutni ponasali uljudno.
Katastrofa je kakvu logiku Erdogan primjenjuje. Nekolicina demonstranata je agresivna, pa su svi demonstranti zivotinje i zasluzuju primjenu sile. To je po logici svi Muslimani su teroristi.

Mislim kako mu je sad stvarno odzvonilo. Ovdje je najvise profitirao predsjednik Gul, dok cak i najhardcore pristase AKP-a (vecina mojih kolega spada u tu skupinu) misle kako Erdogan ne postupa kako bi trebao i da se ponasa politicki nezrelo.

Svakodnevno cujemo o stvarno strahotnim stvarima, od policijske fizicke brutalnosti do seksualnog zlostavljanja nad prosvjednicima, no naravno da takve stvari neces procitati u zemlji koja je medju najgorima na svijetu po novinarskoj cenzuri.
Ne radi se tu o jednoj dzamiji nego o vise njih.
Sve ovo ide u korist Erdoganu,jer ovo su ocajnicki potezi opozicije i zapada da skinu Erdogana,svjesni da na izborima nemaju sta traziti.
Inace ne vjeruj u informacije koje ces slusati narednih dana,medju njima ce biti dosta izmisljotina.Logicno u slucajevima narucenog bunta.
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 18:31   #287
Od lazi par demonstranata puno me vise brine zavisnost medija i selektivno izvjestavanje.

Osobno imam puno vise koristi od Erdogana na vlasti, nego da na njegovo mjesto dodje nekakav polusposobni politicar iz opozicije, vjeruj mi. Erdogan je napravio puno dobrih stvari.

Medjutim izgubio je busolu. Ne znam je li rjesenje da se on povuce, ili da barem promijeni svoj javni nastup.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 18:44   #288
argh, negdje mi se izgubilo pola poruke pa da zavrsim.

Ovo sto kazes da ce se svasta cuti. Da, cut ce se svasta, i ima demonstranata koji preuvelicavaju stvari. Isto nema razloga da vise vjerujem rezimskim novinama i tv kucama, nego prijateljima, rodbini, ili vlastitim ocima.

Zivim u centru grada i pod balkonom mi je policija usred noci pocela barinati ljude koji su samo mirno stajali.
Na nevinim ljudima koristeni su gumeni meci i to su se policajci bas izivljavali. A kakve su se stvari desavale malo dalje, i sto se zbivalo u Besiktasu je tek za tesku osudu. Postoji toliko svjedocenja da je to nemoguce zanemariti. Netko za takvu reakciju policije i za medijsku sutnju mora odgovarati.

Ovo me sve kao nikad podsjeca na situaciju iz kultne knjige Bijela buka, u kojoj autor DeLillo prica o radioaktivnom oblaku koji se nadvio nad gradom, medjutim ljudi ne vjeruju u to, jer o tome nisu nista rekli na televiziji, makar je oblak jasno vidljiv.

Danas se cirkus nastavlja upadom policije u zgradu suda u Caglayanu i uhicenjem odvjetnika.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 18:48   #289
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Od lazi par demonstranata puno me vise brine zavisnost medija i selektivno izvjestavanje.

Osobno imam puno vise koristi od Erdogana na vlasti, nego da na njegovo mjesto dodje nekakav polusposobni politicar iz opozicije, vjeruj mi. Erdogan je napravio puno dobrih stvari.

Medjutim izgubio je busolu. Ne znam je li rjesenje da se on povuce, ili da barem promijeni svoj javni nastup.
Kako da mi uopste znamo sta je selektivno izvjestavanje?Da li ce parametre sekeltivnog nam odredjivati opozicija erdoganova?
Cijela Turska a vjerovatno i cijeli balkan imaju vise koristi od Erdogana na celu Turske,definitivno nije rijesenje da se povuce,pa ne ide to tako lahko,Amerika odluci srusiti nekoga,desetine hiljada ljudi okupi na ulicu i sad treba Erdogan da se povuce iako ga apsolutna vecina podrzava.Ma malo sutra.
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 19:13   #290
Parametre ce odluciti oni kojima je to struka, a sto su i ucinili brojni medjunarodni novinari koji su o svemu i izvjestavali, kao i o konkretnom nasilju kojem sam sama svjedocila.

Nije stvar u Erdoganu, netko mora stati ovom nasilju na kraj. Kakva je to zemlja u kojoj interventna policija upadne u zgradu suda i uhiti odvjetnike koji su ponudili pravnu pomoc onima kojima je to potrebno, ma kome god to bilo? Sad kad se javno oglasila i odvjetnicka komora Ankare koja protestira zbog takvih postupaka, bas me zanima kako ce Tayyip opravdati postupke policije u tom slucaju.

Tu vise nema onog pitanja koristi - ne koristi. Kako i rekoh, strogo politicki gledano, i meni bi bilo u interesu da ovaj ostane na vlasti. Medjutim, dodje nekad moment kad stvari preliju casu i kad treba prije svega biti covjek.

@StudentofLife Ti si mozda na Balkanu, ali ja u ovoj zemlji zivim i nedopustivo mi je radi vlastite djece jednoga dana da se provode metode zataskavanja u tolikoj mjeri, nasilja i strahovlade u svrhu provodjenja vlastitih interesa i ignoriranja dobrog dijela javnosti i njihovih zahtjeva.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 19:20   #291
Demonstranti su obicni vandali,placenici od strane kojekakvih stranih sluzbi,to je cinjenica.Oni ruse sve pred sobom,upadaju u dzamije,napali su Erdoganove kcerke,skidali im mahrame sa glave i ocekuje neko milost od strane policije?
I jos na kraju ti vandali traze odvjetnike kako bi ih branili nakon sto su krsili zakon,pa se neko cudi sto su svi zajedno uhapseni.

Pukao je film Erdoganu onda kad su vandali poceli napadati pokrivene zene po ulicama,tako da ima moju poptunu podrsku.
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 19:26   #292
Ma tko je napao pokrivene zene, kad pokrivenih zena ima i na protestima, a na Taksimu se u petak odrzala i molitva.

Evo i sto se desavalo danas u Caglayanu: http://www.milliyet.tv/video-izle/Ca...unUty07q4.html
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 19:29   #293
Quote:
StudentOfLife kaže: Pogledaj post
Demonstranti su obicni vandali,placenici od strane kojekakvih stranih sluzbi,to je cinjenica.Oni ruse sve pred sobom,upadaju u dzamije,napali su Erdoganove kcerke,skidali im mahrame sa glave i ocekuje neko milost od strane policije?
Kako se ti uloviš na jeftin spin, to nisu istine...

Erdogan je svojom izjavom baš i ciljao na takve kakav si ti...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 19:58   #294
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Ma tko je napao pokrivene zene, kad pokrivenih zena ima i na protestima, a na Taksimu se u petak odrzala i molitva.

Evo i sto se desavalo danas u Caglayanu: http://www.milliyet.tv/video-izle/Ca...unUty07q4.html
Nema veze sto su na protestima bile i pokrivene.Tako to biva sa placeninckim protestima,organizuje se da dodju ljudi iz razlicitih slojeva drustva,cak unajme i poznate glumce,sve to izgleda sjajno,realno,savrseno uradjeno.No na izborima ce dobiti po turu ja ti kazem
Ti kao da nikad dosad nisi vidila kako izgledaju placenincki protesti?Pa Amerika je to do sad projektovala bezbroj puta,koji god lider im ne odgovara oni organizuju proteste.Ako ne uspiju protesti krece sa ucjenama,ako ni to ne urodi plodom slijedi likvidacija.Molim Boga da sacuva Erdogana,Allah mu svako dobro dao.
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 20:02   #295
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Kako se ti uloviš na jeftin spin, to nisu istine...

Erdogan je svojom izjavom baš i ciljao na takve kakav si ti...
Kako znas da nisu istine?Rekli ovi sto su protiv Erdogana?
Ja cu da ti kazem sta nisu istine i ko je ovdje lazov.Lazovi su ovi demonstranti koji su proteste poceli kobejagi zbog toga sto vlada zeli posijeci drvece iz parka a Erdogan to nikad nije planirao. I nakon sto je Erdogan negirao tu tvrdnju protesti su se svejedno nastavili ali sada pod drugim izgovorima,islamizam,bla bla bla.Uvijek ista prica samo drugi placenici u igri
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 20:18   #296
Quote:
StudentOfLife kaže: Pogledaj post
Kako znas da nisu istine?Rekli ovi sto su protiv Erdogana?
Ja cu da ti kazem sta nisu istine i ko je ovdje lazov.Lazovi su ovi demonstranti koji su proteste poceli kobejagi zbog toga sto vlada zeli posijeci drvece iz parka a Erdogan to nikad nije planirao. I nakon sto je Erdogan negirao tu tvrdnju protesti su se svejedno nastavili ali sada pod drugim izgovorima,islamizam,bla bla bla.Uvijek ista prica samo drugi placenici u igri
Vidiš, ja ću ti sad otkriti jednu veliku istinu, ali ti vjerojatno tu istinu nećeš prihvatiti, jer prihvaćaš samo ono što tebi paše, a ta velika istina je: 'istina je uvijek negdje u sredini'...

Druga istina je recimo: 'prati trag novca'...

Treća istina je recimo: 'političari manipuliraju'...

Mogao bi tako do jutra...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 20:26   #297
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja ću ti sad otkriti jednu veliku istinu, ali ti vjerojatno tu istinu nećeš prihvatiti, jer prihvaćaš samo ono što tebi paše, a ta velika istina je: 'istina je uvijek negdje u sredini'...

Druga istina je recimo: 'prati trag novca'...

Treća istina je recimo: 'političari manipuliraju'...

Mogao bi tako do jutra...
Slazem se stobom.
Ali fali cetvrta istina. Amerika je opasan igrac i prevarant,imaju umijesane prste u svakom problemu koji potresa svijet,direktno ili indirektno,svjesno ili nesvjesno.Nije tajna da vec odavno izigravaju svjetskog policajca koji zabada nos tamo gdje im nije mjesto
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 20:33   #298
Kako neki ne kuže da su se i oni koji su bili za njega glasali okrenuli protiv njega?
Ovo je očigledan kraj erdogana. Politika "korak u nazad" nikada ne uspije, a to je upravo ono što je on provodio.
On sam je uspio ujediniti tolike slojeve turskog društva, da mu je jedina opcija da da ostavku. Jer u suprotnom bi ga mogla steći još gora sudbina.
Ionako ove sve teorije islamista padaju u vodu, kada imamo snimke i slike iz Istanbula, a najvažnije i postove onih koji žive tamo, pa znaju šta se odgađa.
Diktatura uvijek propadne. erdogan je mislio da će biti zapamćen kao veći Turak od Ataturka, a ostat će zapamćen kao primitivni mali diktator, koji je htio ukinuti ljudska prava u Turskoj. Neki stvarno ne uče iz povijesti. Možda nije ni čudno da je napravio pogrešku, kada mu je cijelo školovanje bilo jedna velika indoktrinacija.

Znate da su erdoganovi morali u photoshopu dorađivati slike sa njegovog dočeka da ispadne kako je došlo puno onih koji ga podržavaju?
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 20:34   #299
Kakva Amerika? xD
Joj, najbolje one fore, da je Amerika za sve kriva.

Pa kao da niste gledali Balkanskog špijuna.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 20:35   #300
Stovise, placalo se i po 100TL (oko 320kn) za gorivo za one koji su autima isli na docek.

Livestream Reuters - Taksim

Svijet mora vidjeti sto se zaista zbiva u Turskoj.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.