Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2014., 15:50   #481
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Čemu ga imaš lijepo zamoliti?

Kažeš mu da se goni van dok mu nisi pozvala policiju za ometanje nastavnog procesa, ili nešto.
Spizdiš ga ravnatelju, zoveš mamu itd.
Čemu ljudi u takvim ekstremnim situacijama nisu spremni reagirati ekstremno, meni to nije jasno.
Ako već inspekcija ima toliko razumijevanja za takve panjeve.
Ma to je sve skupa trajalo minutu dvije, da se duže zadržao morala bih ekstremnije reagirati, svakako.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 15:53   #482
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ma to je sve skupa trajalo minutu dvije, da se duže zadržao morala bih ekstremnije reagirati, svakako.
A dečko je valjda je umislio da je smiješan i zabavan
Najbolje je u tom slučaju suptilno ga posrat...tako da iz učionice izađe bez podrške i smijuljenja ostalih učenika
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 16:06   #483
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
A dečko je valjda je umislio da je smiješan i zabavan
Najbolje je u tom slučaju suptilno ga posrat...tako da iz učionice izađe bez podrške i smijuljenja ostalih učenika
Nisam sigurna da je uopće psihički zdrav, klinci su se uplašili, nitko se nije smijuljio.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 16:07   #484
Iskreno, da mi uleti, vjerujem da bih ga smireno gledala dok ne završi šou.
Takve to zbuni jer ulete tražeći pažnju i jedva čekaju da profa popizdi jer će onda biti faca i to. Gledaš predstavu smireno, pratiš mu svaki korak i vrlo brzo se posrame, to je instinktivna reakcija u takvih. Osim ako je besramni psihopat, onda ideš na ekstreme.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 16:12   #485
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Šutnja sa strogim pogledom bila je prva stvar koju sam probao, na prijedlog iskusne mentorice. Neuspješno: ili bi počelo smijuljenje ili bi se buka još pojačala, kao da me nema u učionici. Valjda ovisi od osobe do osobe. Ali sviđa mi se ideja s tihim predavanjima pa da kasnije detaljno propitaš one koji nisu čuli.
Ne samo šutnja sa strogim pogledom; izoliraj baš najglasnijega ili onoga koji je započeo

Dichyni postovi s početka su


Generalno, par stvari će imati pozitivan utjecaj -
- dosljednost
- kvalitetno postavljen sustav, na način da odgovorni snosi posljedice
- i, generalno, pozitivna selekcija kod nastavničkog kadra.

Ovo zadnje više ide u širinu i dubinu problematike. Znači veće plaće, znači veći respekt spram onih koji nam obrazuju djecu, znači veći odljev sposobnijih u tu branšu.
Nema direktnijeg ulaganja u budućnost.



I lol @ "nije ostavljen pisani trag" da je roditelj obaviješten


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 16:22   #486
Ili dovest Stipu u učionicu da čuva red

-Điđe

Odo na posao
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 16:31   #487
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ovo su
čisti znakovi nemoći.
Nisu valjda.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 17:33   #488
Mi ih moramo puštati u WC. Uvijek im je nešto. A mi to ne možemo znati. Zamisli da je žedan i da ti dehidrira za 45 min? Ili da je šestašici puko nokat pa se takva na odmoru mora pojaviti pred Markom iz 7. c? Znaš ti koja je to trauma? Doživotna, doživooootnaaa!

Probali smo s liječničkim potvrdama za djecu koja imaju zdravstveno indicirane odlaske u WC, pa je to ispalo diskriminirajuće po tu djecu. Tako ih kanda obilježavamo. Pa puštamo sve. Nek si malo pogledaju fejs kad nastava postane dosadna ili kad bi te krava mogla otvoriti, a nisi naučio. A nikad ne pita više od dvojice, trojice. Taman nek nekog digne dok si ti na WC-u i možeš se olakšan vratiti.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 18:20   #489
Mi smo u srednjoj imali pravilo da ne smiješ izaći na wc dok se onaj, koji je izašao prije tebe, ne vrati.

Za vrijeme ispita izlasci nisu bili dopušteni.
Channon Yarrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 18:24   #490
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
... ili kad bi te krava mogla otvoriti, a nisi naučio. A nikad ne pita više od dvojice, trojice. Taman nek nekog digne dok si ti na WC-u i možeš se olakšan vratiti.
Nešto što sam i ja pokušala jednom. Profesor se sprema otvoriti imenik za ispitivanje, a ja, sva pametna i spretna, prva od svojih kolega dignem ruku, i zatražim na wc.

Pa dobijem odgovor, da nema problema, neka slobodno izađem, NAKON što on otvori imenik da vidi tko će prvi odgovarati danas. Ako se baš potrefi da sam to ja, budu me pričekali, nije bed.
Channon Yarrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 18:27   #491
Moje iskustvo kao učenika je da se kod nekih profesora userem na ispitivanju makar dobro naučim gradivo. Jednostavno imaju takav neki gard, ja sam došla zaraditi plaću,a ako me ne slušaš dobiti ćeš kulju. Ili ću te pitaa a onda si nadrapo.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 22:16   #492
Ma stvar je jednostavna, ako imaš razvijen sistem zastrašivanja klinci će se bojati. Moja profesorica iz povijesti je ispitivala svaki sat, a počela je odmah drugi sat, svi su se bojali, muha se nije čula. Kodnastavnika kojih se učenici ne boje pokažu svoje pravo lice, ono što oni u stvari jesu. Kulturan razred će biti kulturan u svakoj situaciji, nekulturne treba korigirati, a za to treba puno muke i truda.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 10:56   #493
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ma stvar je jednostavna, ako imaš razvijen sistem zastrašivanja klinci će se bojati.
Klinci se ne bi trebali bojati. To čak i ja mislim.

Ali mislim da pritom ne mislimo na isto. Ako nemaš zadaću, razvalio si slavinu, ubo šestarom drugo dijete, nisi naučio, šta se imaš bojati? Napravi što treba, ne čini što se ne smije i nećeš se imati čega bojati.

Ovako oni rade i ne rade što hoće i još su svjesni toga da ih se u školi ne smije strašiti niti im prijetiti.

Bogte, gledam jučer jednog bandita kod ravnatelja. Zavalio se u fotelju nasuprot njemu, malo se rotira, upada mu u riječ u maniri važnog poslovnog klijenta. Isuse... Jedina mi je utjeha bila što sam vidjela da ravnatelj pizdi u sebi i da pišti od muke ko lokomotiva.

Kolegica je uhvatila petašicu sa šalabahterom. Mala je popizdila, zapjenila se, rasplakala se i otrčala iz učionice. Kolegica nije znala što da radi. Dal da trči za njom (da se dijete ne ubije, jel) ili da ju pusti i ostane u učionici jer se pisao test.

Malu su našli zaključanu u WC-u, histerično je vrištala i odbijala izać. Pogodite što je rekla kasnije kad su ju namolili nek izađe? Rekla je da se bojala i da je zato izletjela iz razreda. Nda...

A budući da ih nitko ne smije zastrašivati i da je zastrašivanje zlostavljanje, zaključite dalje sami...
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 11:50   #494
Ma daj me nemoj jebat.
Pa dobro tko perpetuira to?!
Uhvatiš klinku sa šalabahterom i ona vrišteći izleti i zaključa se u wc i - šta? U kojem jebenom svemiru točno tu ima nastavnik ispaštati? Još najbolje da roditelji dođu žalit se jer im plaši dijete.
U nas ništa ne može proći kako spada, pa čak ni zaštita prava djece.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 12:41   #495
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ma daj me nemoj jebat.
Pa dobro tko perpetuira to?!
Uhvatiš klinku sa šalabahterom i ona vrišteći izleti i zaključa se u wc i - šta? U kojem jebenom svemiru točno tu ima nastavnik ispaštati? Još najbolje da roditelji dođu žalit se jer im plaši dijete.
U nas ništa ne može proći kako spada, pa čak ni zaštita prava djece.
Vjeruj mi. Ovo je toliko istinito da mi nije baš drago što sam to napisala jer me po tome sasvim sigurno mogu identificirati, ako dosad nisu.

Ne, nije profa najebala. Al je imala okapanja. I slušala je savjete što je i kako trebala učiniti drukčije da se to izbjegne. Sve sami generali nakon bitke.

A epizoda je završila tako da se malu tješilo i maloj obećavalo da joj se ništa neće dogoditi, ništa, ništa (i bi tako), i da se ne mora bojati. Tetošilo ju se i brisale su joj se suze. :kava.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)

Zadnje uređivanje Perzefona : 03.04.2014. at 12:48.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:07   #496
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi. Ovo je toliko istinito da mi nije baš drago što sam to napisala jer me po tome sasvim sigurno mogu identificirati, ako dosad nisu.

Ne, nije profa najebala. Al je imala okapanja. I slušala je savjete što je i kako trebala učiniti drukčije da se to izbjegne. Sve sami generali nakon bitke.

A epizoda je završila tako da se malu tješilo i maloj obećavalo da joj se ništa neće dogoditi, ništa, ništa (i bi tako), i da se ne mora bojati. Tetošilo ju se i brisale su joj se suze. :kava.
O sveti isuse.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:14   #497
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ma daj me nemoj jebat.
Pa dobro tko perpetuira to?!
Uhvatiš klinku sa šalabahterom i ona vrišteći izleti i zaključa se u wc i - šta? U kojem jebenom svemiru točno tu ima nastavnik ispaštati? Još najbolje da roditelji dođu žalit se jer im plaši dijete.
U nas ništa ne može proći kako spada, pa čak ni zaštita prava djece.
Ma nije ti to baš tako.

Žalosno i uvik se sitim onoga šta moj je ujko reka nama: "Da mene učenik napadne, ispašta bi ja od inspekcije a učenik bi lišo proša.". Tako nekako.

Profesori nemaju autoriteta nad dicom jer im se nisu dali ovlasti ni zaštita. Jbg.
Kao da nekom malom huliganu znači opaska, jedinice i neopravdani
Smijurija.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:24   #498
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
O sveti isuse.
Treba nam nekakav protokol o posutpanju u svim mogućim situacijama i sve bi trebale biti nabrojene.

Jer da se to dogodilo meni, ja bih mrtva hladna okrenula stranicu dnevnika na kojoj se upisuju izostanci, evidentirala da je mala napustila sat i pobrinula se da ostatak razreda u miru nastavi s pisanjem testa. Na pamet mi ne bi palo da se za nju zabrinem i da isfuravam suicidalne scenarije i svoju moguću krivnju.

A onda opet mislim, meni se to ne bi ni dogodilo, jer moji to učenici znaju. Znaju da me njihove suze ne mogu uzrujati, a još manje dirnuti.

Ali ipak, dobar bi bio takav neki Protokol, čisto da se znaš ravnati i da TI postupiš tako da to bude propisno tako da sebe zaštitiš. A onda, što se tebe tiče, može se i utopiti u školjci ili objesiti za kotlić.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:53   #499
Mrzim cmizdravce i dramatičare i jebemti svijet u kojem se događaju ovakve scene

Ja bih postupila kao i ti.

Zapravo, u školi postoji takva situacija, ja joj ne predajem, ali profesori ne padaju na to i roditelji su više puta pozvani da izvole reagirati na to jer neće cmizdrenjem ništa postići. Odgovor roditelja je da je dijete takvo i kod kuće.
I to je za njih rješenje.
Sori, dijete je razmaženo cmizdravče. Problem solved.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 14:14   #500
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi. Ovo je toliko istinito da mi nije baš drago što sam to napisala jer me po tome sasvim sigurno mogu identificirati, ako dosad nisu.

Ne, nije profa najebala. Al je imala okapanja. I slušala je savjete što je i kako trebala učiniti drukčije da se to izbjegne. Sve sami generali nakon bitke.

A epizoda je završila tako da se malu tješilo i maloj obećavalo da joj se ništa neće dogoditi, ništa, ništa (i bi tako), i da se ne mora bojati. Tetošilo ju se i brisale su joj se suze. :kava.
Oko te se situacije ne bih previše uzrujavao, ali ne bih to klinki ni toliko zamjerao.
To je klinka, 12-ak godina. Naravno da nema emocionalnu zrelost i da se takve stvari dešavaju.

OK, neka dobije ocjenu kakvu treba (obzirom na šalabahter), neka se lagano smiri (obzirom da klincima sigurno može ocjena biti nešto na što jako raširenih očiju gledaju), i bit će sve OK, jer sve može dalje po starom.

Nije neki dublji strukturalni i redoviti problem kakvi su bili spominjani na temi u ovom slučaju. Ne treba odmah vile i lomače spremati.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.