Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2014., 11:38   #61
Quote:
Bulma kaže: Pogledaj post
Hotelijersko-turisticka skola i ugostiteljska nisu isto, kaj ne? Ova prva je cetverogodisnja, a druga trogodisnja?


I kak je netko poslije trgovacke koja je trogodisnja upisal fakultet? Kaj je cura isla polagat 4. stupanja, ili kaj?
Mislim da jesu. Ugostiteljsko-turisticka se zove, a ona je isla za smjer tehnicara koji traje 4 godine, skupa s mojom sestricnom i u njihovom razredu su sve bili odlikasi, bodovni prag je bio samo dva boda manje neg za gimnaziju
Moja sestricna je poslije isto isla na fax (pravo)

Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je polagala nesto dodatno da upise faks, znam da je tako poznanica natjerala svog decka da nesto napravi od sebe iako je imao neku trogodisnju srednju.
Pa isla je vjerojatno za komercijalista, to je 4 godine. Al znam neke ljude sto zavrse 3.god za prodavaca, pa plate jos tu 4.godinu da mogu na fax.

Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Užas. Dubrava style



Pa da. Gimnaziju upisah jer sam prolazila s 5.0 u osnovnoj, podrazumijevalo se da ću na faks, a tada nisam imala pojma koja struka bi me privlačila. Znam samo jednu curu koja je otišla u turističku školu sa super ocjenama. Kasnije je završila ekonomiju bez problema. Ostali se nisu mogli upisati u gimnaziju pa je više bilo "daj što daš". S tim da ne bih nikad preporučila klincima upis u strukovnu školu ako poslije žele na faks. Ipak imaju struci prilagođen program što im jaaako sužava izbor fakulteta. Kod nas na pravu su puno lakše predmete svladali gimazijalci nego upravni pravnici (koji su se već susretali s gradivom). Gimnazija daje jednu širinu i stvara dobre navike učenja. S tim da sam protiv današnjeg trenda "svi moraju na faks". Kako svi nisu sposobni/voljni za isto, imamo hrpetinu školica koje služe za plaćanje bilo kakve diplome.
Ja sam htjela gimnaziju, al moji su bili u losoj financijskoj situaciji tada kad sam upisivala srednju i nisam mogla biti sigurna da cu odmah po zavrsetku srednje moci upisat fax, pa sam otisla u ekonomsku. Jos sam tijekom skolovanja polozila u gimnaziji razliku (mnogi ni ne znaju da se to moze) u nekim predmetima da bih mogla upisat smjer koji zelim na filozofskom. A moje kolege iz srednje su redom svi upisali ekonomiju ili pravo, jer smo za sve ostalo imali jako lose obrazovanje.
ja sam placala poduke da bih polozila razliku, mnogima se to nije dalo

inace je meni biti vodoinstalater prejebeno. Super placa, a i vani je dosta trazeno. znam i neke koji nisu bili ni za sta, jedva upisali trgovacku, ili za konobara, a bili su si prefini da rade nesto fizicki, pa sad doma came ili tijekom ljetne sezone nesto jadno malo rade na moru

i ne bih se slozila s tim da ne bih nikad predlozila klincima strukovnu ako ce na fax.
trenutno u mom drustvu ima jedan decko koji je zbog zivotnih okolnosti (obitelj) morao odustat od faxa, a zavrsio je 'samo' gimnaziju. Zaposlio se, al dobio otkaz i sad se poprilicno zajebao jer mora na prekvalificiranje jer se vise nema gdje zaposlit tj.nitko ga sa 'samo' gimnazijom ni nece

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 07.09.2014. at 12:04.
*soul*mate* is offline  
Old 07.09.2014., 11:43   #62
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post

inace je meni biti vodoinstalater prejebeno. Super placa, a i vani je dosta trazeno. znam i neke koji nisu bili ni za sta, jedva upisali trgovacku, ili za konobara, a bili su si prefini da rade nesto fizicki, pa sad doma came ili tijekom ljetne sezone nesto jadno malo rade na moru
e vidiš i kod ovoga vidim problem jer ti koji završe takva zanimanja (automehaničar, vodoinstalater, vozač) prvi razmišljaju o bijegu u bijeli svijet a stranom jeziku redovno okrenu dupe 'šta će meni to'.

Znam koliko se moja mater pati da smjer vozače nauči bilo kakvim osnovama engleskog jezika a danas/sutra će možda voziti kamiončine po svijetu i onda će tražiti one famozne instrukcije tipa 'ne znam apsolutno ništa, koliko košta da me za 7 dana naučiš osnovama, sledeći mjesec idem za Kanadu'
Simpsolina is offline  
Old 07.09.2014., 11:48   #63
Cak i ak ga okrenu, naucit ce tamo.
mi smo ko izbjeglice zavrsili vani, mama i tata nisu znali ni rijeci njem. pa su naucili u roku par mjeseci i zaposlili se.
bitnije mi je imati dobro zanimanje, za jezik lako (ako ga osoba zeli savladati)

a ti kamiondzije su ipak zasebna sorta ljudi

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 07.09.2014. at 11:58.
*soul*mate* is offline  
Old 07.09.2014., 11:53   #64
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post

Ovo me vodi do pitanja, a za što se postaje stručan sa završenom gimnazijom?
Iščitavanje Dostojevskog dugo u noć i kontempliranje o smislu života?
Taj modni drek nikako da umre.
Već sam govorila o tome što se tiče struke, gimnazija je priprema za faks, podrazumijeva se da kada upišeš gimnaziju da kasnije ideš na fax, ako ne planiraš na faks nemaš što tražiti u gimnaziji, upišeš neku strukovnu školu.

Zadnje uređivanje Alem_ : 07.09.2014. at 12:07.
Alem_ is offline  
Old 07.09.2014., 11:57   #65
Quote:
Shuriken kaže: Pogledaj post
Ne možeš nać dobrog vodoinstalatera ni za lijek.
Ne kaže se džaba: Dobar majstor zlata vrijedi.

A teško ga je naći dobrim dijelom i zbog toga što se tim poslom bave tzv. dunđeri, kako ih kod nas zovu, tj. nekvalificirani ljudi koji nisu završili školu za to nego su priučeni.
Alem_ is offline  
Old 07.09.2014., 12:13   #66
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
inace je meni biti vodoinstalater prejebeno.
Meni krojač. Kako bih voljela da znam taj zanat, radi sebe. Vidiš nešto u burdi, i fino si to skrojiš. A dobri krojači uzmu i fine pare.
Alem_ is offline  
Old 07.09.2014., 12:33   #67
Quote:
Alem_ kaže: Pogledaj post
Meni krojač. Kako bih voljela da znam taj zanat, radi sebe. Vidiš nešto u burdi, i fino si to skrojiš. A dobri krojači uzmu i fine pare.
O da, i ja bih to htjela ali ne ide mi šivanje baš. Znam zašiti gumb i to je to.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 07.09.2014., 13:12   #68
Quote:
Alem_ kaže: Pogledaj post
Već sam govorila o tome što se tiče struke, gimnazija je priprema za faks, podrazumijeva se da kada upišeš gimnaziju da kasnije ideš na fax, ako ne planiraš na faks nemaš što tražiti u gimnaziji, upišeš neku strukovnu školu.
Znam, ali nije li to onako glupo? Da ti ne daju drugu opciju? Iako, ljudi se uspijevaju zaposliti i samo sa gimnazijom na nekim birokratskim poslovima.
Lozimka is offline  
Old 07.09.2014., 13:45   #69
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Znam, ali nije li to onako glupo? Da ti ne daju drugu opciju?
Po meni nije. Imaš dobru podlogu u obrazovanju (jer škola daje vrlo široku naobrazbu) za upis na bilo koji fax koji želiš.
Naravno postoje i druge strukovne škole koje nude vrlo kvalitetno obrazovanje, ali one su usmjerenog karaktera. Koja bi po tebi trebala biti opcija?
Quote:
Iako, ljudi se uspijevaju zaposliti i samo sa gimnazijom na nekim birokratskim poslovima.
Naravno da ima. To niko ne spori. Ja samo kažem za što je škola predviđena, pa je bezveze spočitavati nešto gimnazijalcima oko njihove struke.
Alem_ is offline  
Old 07.09.2014., 13:55   #70
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Cak i ak ga okrenu, naucit ce tamo.
mi smo ko izbjeglice zavrsili vani, mama i tata nisu znali ni rijeci njem. pa su naucili u roku par mjeseci i zaposlili se.
bitnije mi je imati dobro zanimanje, za jezik lako (ako ga osoba zeli savladati)

a ti kamiondzije su ipak zasebna sorta ljudi
Da, samo sto sad mnogi pri zaposljavanj stavljaju znanje jezika kao jedan od uslova
Znanje jezika ti npr treba odmah a ne tamo za par mjeseci kad ga pocnes koliko toliko natucati
Simpsolina is offline  
Old 07.09.2014., 14:07   #71
Da, super su mi oni koji planiraju odlazak u inozemstvo pa kažu da će upisati tečaj kad dođu i kad se zaposle.
A dok se oni ne nauče će kolege s njima pričati na engleski? Bože.
tehom is offline  
Old 07.09.2014., 14:26   #72
Najgore je sto ce ih se zaposlit i bez da znaju, tj firma zna da ne znaju, al ce ih uzet i platit im tecaj. Neki lik sto je zavrsio arhitekturu je tak. Firma u njemackoj ga htjela, sporazumjevaju se na engkeskom (njemci znaju engleski, podrazumjeva se), a u meduvremenu mu plaćaju i tecaj
*soul*mate* is offline  
Old 07.09.2014., 14:39   #73
Ok ako zna engleski pa usput uci svedski npr (mada cujem da u vecini tih drzava zahtijevaju da znas bas njihov jezik i od engleskog bas nemas neke vajde osim tog nekog prvobitnog sporazumijevanja)
Ali ima dosta onih koji ne znaju ni osnove komunikacije na engleskom sto mi ne ide u glavu jer smo konstantno okruzeni njime sto preko tv-a a pogotovo sad u eri Interneta
Jos mogu i donekle razumjeti ove starije ali ova mladjarija da nema pojma a stalno drka po internetu, slusa muziku, gleda tv..i da im apsolutno nista nije uslo u glavu (klinac u skoli od 10 godina mi nije znao reci kako se na engl kaze pas...ono PAS jebote! Pas!!)
jbt..da gledas redovno Kardashiane nesto od jezika bi pokupio
Simpsolina is offline  
Old 07.09.2014., 14:47   #74
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ali ima dosta onih koji ne znaju ni osnove komunikacije na engleskom sto mi ne ide u glavu jer smo konstantno okruzeni njime sto preko tv-a a pogotovo sad u eri Interneta
Meni isto nije jasno kako mlađa osoba u današnje vrijeme ne zna osnove engleskog. Imam frendicu koja je engleski učila u osnovnoj, srednjoj i poslije 2 god na faksu i ništa ... nula bodova. Odlučila je nakon diplome upisati tečaj engleskog i njeno znanje je bilo takvo da je upisala 2. stupanj (nakon toliko godina školovanja, jedva da je znala osnove, ali kao dovoljno je znala da ne bude baš 1. stupanj). I išla je na taj tečaj godinu dana. I.... ništa I dalje nema pojma. Ne kuži npr što piše na natpisu na nekoj majici (a znamo svi kako su ti natpisi "komplicirani"). U bircu je naručila "coco BREZE" jer ne zna da se "ee" u "breeze" čita kao "i" (a kamoli da može pojmiti što uopće znači "breeze"). Nikad mi nisu bili jasni takvi ljudi
Fashion Barbie is online now  
Old 07.09.2014., 14:56   #75
To je zato što nije dozvoljeno djecu rušit razred kad ne znaju prdnut na engleskom nakon što imaju 3 sata tjedno engleskog i kao je jako važan
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 07.09.2014., 14:59   #76
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Meni isto nije jasno kako mlađa osoba u današnje vrijeme ne zna osnove engleskog. Imam frendicu koja je engleski učila u osnovnoj, srednjoj i poslije 2 god na faksu i ništa ... nula bodova. Odlučila je nakon diplome upisati tečaj engleskog i njeno znanje je bilo takvo da je upisala 2. stupanj (nakon toliko godina školovanja, jedva da je znala osnove, ali kao dovoljno je znala da ne bude baš 1. stupanj). I išla je na taj tečaj godinu dana. I.... ništa I dalje nema pojma. Ne kuži npr što piše na natpisu na nekoj majici (a znamo svi kako su ti natpisi "komplicirani"). U bircu je naručila "coco BREZE" jer ne zna da se "ee" u "breeze" čita kao "i" (a kamoli da može pojmiti što uopće znači "breeze"). Nikad mi nisu bili jasni takvi ljudi
Ocito joj ne ulazi u mozak kao meni npr. njemacki
Druna is offline  
Old 07.09.2014., 15:10   #77
Jebemti
Pa da sam od rodjenja maltene preko TV-a bombardovana kineskim naucila bih osnovno samo slusajuci
Ne ide mi uglavu da je neko bas toliki duduk za jezik koji ti skoci za vrat maltene cim prohodas
Simpsolina is offline  
Old 07.09.2014., 15:12   #78
Ja znam mlade ljude kojima teško idu osnove engleskog jezika, izgovor je neka vrsta kineske verzije istog, a doslovno rasturaju matematiku i fiziku. Rješavanje najtežih zadataka namijenjenih za napredne iz ova dva predmeta im dođe ko hobi, rekreacija, dok je savladavanje najosnovnijeg gradiva iz engleskog ono, pa porođajne muke.

Ništa strašno, nekom ide nešto više, nešto manje a ponešto nikako.
Alem_ is offline  
Old 07.09.2014., 15:20   #79
Da nekome ne ide nesto "nikako" mi drzi vodu samo kod crtanja i pjevanja
Ostalo se uz malo ili vise truda moze savladati bar do nekog osnovnog/prosjecnog znanja
Samo je lakse reci da ti nesto "ne ide"
Simpsolina is offline  
Old 07.09.2014., 15:28   #80
Quote:
Alem_ kaže: Pogledaj post
Ja znam mlade ljude kojima teško idu osnove engleskog jezika, izgovor je neka vrsta kineske verzije istog, a doslovno rasturaju matematiku i fiziku. Rješavanje najtežih zadataka namijenjenih za napredne iz ova dva predmeta im dođe ko hobi, rekreacija, dok je savladavanje najosnovnijeg gradiva iz engleskog ono, pa porođajne muke.
Ništa strašno, nekom ide nešto više, nešto manje a ponešto nikako.
Da obično ljudi kojima više leže logičke i matematičke stvari imaju problema s jezicima, moja prijateljica je čisti primjer, nakon srednje i faksa je upisala tečaj i svejedno loše izgovara i slabo priča u otvorenoj komunikaciji sa strancima..
sudoku22 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.