Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2016., 23:59   #1
Odustati od duhovnosti

Tema nastaje iz razloga zbog kojeg donosim odluku da odustajem skroz od duhovnosti,meditacija,vjerovanja,afirmacija,vjerov anja u zp gdje sam spoznala da ne postoji i da mi je opran mozak.
E sad,kako vratiti um i tijelo u početno stanje nakon toliko godina vjerovanja u nešto,nakon toliko stvari na koje se um navikao,ne možeš van,samo tako zaboravit ili čak prestat radit stvari koje su postala svakodnevica. Želim biti potpuno slobodna od svih stvari vezanih za duhovnost,neopterećena bez brige ali kako?
Ne želim sutra zahvaljivat a moj mozak s obzirom da je programiran da čim se probudim odma pomislim na to jer ipak sam se naučila da to radim.
Želim se potpuno osloboditi od znakova,koje sam sama viđala a jednostavno više ne želim. Samo želim zaboravit.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 00:09   #2
LJudi su bica navike, kada promjenis smjer treba neko vrijeme da se i automatska ponasanja i misli promijene.

Isto kao sto nakon neke nagle promjene u privatnom zivotu (prekidi, smrti bliskih osoba i slicno) treba neko vrijeme da se covjek preorjentira na nove zivotne uvjete.

Ne beri brigu zbog toga, bude proslo.

Naravno, to sto ce nam se smjer mozda jos 5 puta u medjuvremenu promjeniti prema trenutnoj musici je druga stvar
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 02:23   #3
Ne postoji "pocetno stanje".
Cak i kada bi postojalo ne bi se mogla na njega vratiti, jer su promene ireversibilne.

Mozda i postoji pocetno stanje i do njega bi mozda mogla doci duhovnoscu.
No posto se duhovnoscu nisi bavila, a odlucila si da se i dalje njome neces baviti,
onda je (skoro) potpuno svejedno koje ces nove navike, afirmacije, znakove i vjerovanja odabrati.

U krajnjoj liniji problem je sto covek uvek na kraju ostaje sam sa sobom i uvjetovanoscu vlastite egzistencije.
Tu ne pomaze nikakav zaborav, a sloboda je samo jos jedna od resetki na krletci.

PS
Razumem sta si htela da kazes. Ovo moje je samo jedan mali literalni igrokaz, koji mi nadam se neces uzeti za zlo.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 02:41   #4
Ne kapiram ovo.Sta ima da vracas um,vremenom ce tvoj um da se odvikne.Kad shvatis da su duhovno ili nematerijalno iluzija,nasa projekcija nastala iz emotivne reakcije na pitanje smrti i da samim tim zivot nema smisla ,jer ce nestati naravno,preostaju ti 2 opcije: Prva opcija je da prihvatis apsurd.Dakle prihvatices zivot jer ti nije problem to sto nema smisao i sto neces nista od njega na kraju imati,vec ces ga odraditi rutinski i cao.Druga opcija je da ne prihvatis zivot i odmah ga prekines.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 09:39   #5
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Tema nastaje iz razloga zbog kojeg donosim odluku da odustajem skroz od duhovnosti,meditacija,vjerovanja,afirmacija,vjerov anja u zp gdje sam spoznala da ne postoji i da mi je opran mozak.
E sad,kako vratiti um i tijelo u početno stanje nakon toliko godina vjerovanja u nešto,nakon toliko stvari na koje se um navikao,ne možeš van,samo tako zaboravit ili čak prestat radit stvari koje su postala svakodnevica. Želim biti potpuno slobodna od svih stvari vezanih za duhovnost,neopterećena bez brige ali kako?
Ne želim sutra zahvaljivat a moj mozak s obzirom da je programiran da čim se probudim odma pomislim na to jer ipak sam se naučila da to radim.
Želim se potpuno osloboditi od znakova,koje sam sama viđala a jednostavno više ne želim. Samo želim zaboravit.
Amnezija baš i ne bi ulazila u obzir, tvojem mozgu se to baš i ne bi svidjelo.

Ali ozbiljno sad, ne možeš jer više nisi ta ista osoba koja si bila prije nego si počela vjerovati i prakticirati te razne stvari. To je imalo svoj efekt.

No za početak, o čemu se ovdje točno radi? šta se je dogodilo, šta si točno spoznala? koji znakovi?

Dali ti se cijeli svjetonazor ruši ili ?
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 09:46   #6
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ne kapiram ovo.Sta ima da vracas um,vremenom ce tvoj um da se odvikne.Kad shvatis da su duhovno ili nematerijalno iluzija,nasa projekcija nastala iz emotivne reakcije na pitanje smrti i da samim tim zivot nema smisla ,jer ce nestati naravno,preostaju ti 2 opcije: Prva opcija je da prihvatis apsurd.Dakle prihvatices zivot jer ti nije problem to sto nema smisao i sto neces nista od njega na kraju imati,vec ces ga odraditi rutinski i cao.Druga opcija je da ne prihvatis zivot i odmah ga prekines.
Onaj koji se poistovećuje sa misaonim i emotivnih (a koje su akumulacija i recycle svega starog a ničeg novog) njemu je život apsurd na tom istom nivou - kroz misao i kroz emociju, verovatno mu se pojam "života" svodi na svoju ograničenu akumulaciju utisaka proizišlih iz njegovog ograničenog iskustva saživljenja sa ljudima oko njega koji su mu apsurdni i od kojih je napravio najveću bazu tih impresija od kojih reciklira svoj misaono-emotivni ciklus.

To svakako život nije, to je samo prosta ograničena misao i još ograničavajuća emocija koja je kompulzativna sila - te i tu se dolazi do zaključka "život je apsurd", ne, doživljaj onoga koji doživjlava život kao apsurd je stvarni apsurd i iluzija a ne život po sebi koji je u principu samo ograničenom umu neopisiva pojava njegovom ograničenom akumulacijom utisaka uz pomoć njegovog ograničenog intelekta. Čovek se samoograničava u tu akumulaciju, doživljavajući je kao "ja" - a to nije on, on je i mnogo više od toga, no apurd se desio upravo tu.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 10:40   #7
nije duhovnost meditacije zdrave hrane i zen i vjera i religije i sranja...

duhovnost je prozeta kroz svaki korak zivota u svemu i nemoze se odustati od toga...jer onda nebi niti zivot postojal i nist nebi postojalo
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 10:58   #8
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Tema nastaje iz razloga zbog kojeg donosim odluku da odustajem skroz od duhovnosti,meditacija,vjerovanja,afirmacija,vjerov anja u zp gdje sam spoznala da ne postoji i da mi je opran mozak.
E sad,kako vratiti um i tijelo u početno stanje nakon toliko godina vjerovanja u nešto,nakon toliko stvari na koje se um navikao,ne možeš van,samo tako zaboravit ili čak prestat radit stvari koje su postala svakodnevica. Želim biti potpuno slobodna od svih stvari vezanih za duhovnost,neopterećena bez brige ali kako?
Ne želim sutra zahvaljivat a moj mozak s obzirom da je programiran da čim se probudim odma pomislim na to jer ipak sam se naučila da to radim.
Želim se potpuno osloboditi od znakova,koje sam sama viđala a jednostavno više ne želim. Samo želim zaboravit.
Imam osjećaj da si razočarana što ti ZP nije polučio rezultate koje si očekivala. Mislim da je važno osvijestiti kakve misli misliš, i mislim da svojim mislima utječeš na svoj život. No, po meni je važnija akcija, djelovanje.
Treba raditi.
Prepreke i problemi su dio puta. Uvijek će biti tu. Glupo je zavaravati se da će ti ZP i svi mogući drugi alati koji se danas nude, riješiti bilo što. Neće. To sve ti može biti korisno, ali bez akcije i napora nema niš.

Zašto misliš da duhovnost ne postoji?
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 10:59   #9
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
nije duhovnost meditacije zdrave hrane i zen i vjera i religije i sranja...

duhovnost je prozeta kroz svaki korak zivota u svemu i nemoze se odustati od toga...jer onda nebi niti zivot postojal i nist nebi postojalo
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:12   #10
Mislim da je upravo to pravi test jesi uopće bila u duhovnosti ili u nekom programu za smirenje živaca. (što uopće nije loše dapače) ili nečijem duhovnom programu koji uopće ne shvaćaš potpuno, a kako i bi kada nije tvoj.

Što uopće znači duhovnost, znači -trajno promijenjena svijest-, štoviše to kada se dogodi (neko inicijalno buđenje) ljudi završe u duhovnosti, naravno postoji i onaj put iz religije u slobodno vjerovanje ili doživljavanje duhovnog, što sigurno je napredak u mislu slobode ali bez promijene svijesti koja nas odljepi od zemlje (nemoguće je ostati 'normalan' i voditi takav život), nema ovoga o čemu tu na temama diskutiramo.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:17   #11
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Tema nastaje iz razloga zbog kojeg donosim odluku da odustajem skroz od duhovnosti,meditacija,vjerovanja,afirmacija,vjerov anja u zp gdje sam spoznala da ne postoji i da mi je opran mozak.
E sad,kako vratiti um i tijelo u početno stanje nakon toliko godina vjerovanja u nešto,nakon toliko stvari na koje se um navikao,ne možeš van,samo tako zaboravit ili čak prestat radit stvari koje su postala svakodnevica. Želim biti potpuno slobodna od svih stvari vezanih za duhovnost,neopterećena bez brige ali kako?
Uz ocitu naglasenu generalizaciju, tvoja retorika upucuje na interpretaciju duhovnosti kao hobija.

Umjesto aspekta bivanja.

Manje stiva sa bestseller lista i manje konzumiranja medija generalno i um se lakse vraca u balans.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:57   #12
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Tema nastaje iz razloga zbog kojeg donosim odluku da odustajem skroz od duhovnosti,meditacija,vjerovanja,afirmacija,vjerov anja u zp gdje sam spoznala da ne postoji i da mi je opran mozak.
E sad,kako vratiti um i tijelo u početno stanje nakon toliko godina vjerovanja u nešto,nakon toliko stvari na koje se um navikao,ne možeš van,samo tako zaboravit ili čak prestat radit stvari koje su postala svakodnevica. Želim biti potpuno slobodna od svih stvari vezanih za duhovnost,neopterećena bez brige ali kako?
Ne želim sutra zahvaljivat a moj mozak s obzirom da je programiran da čim se probudim odma pomislim na to jer ipak sam se naučila da to radim.
Želim se potpuno osloboditi od znakova,koje sam sama viđala a jednostavno više ne želim. Samo želim zaboravit.
Razlog zbog kojeg se ne možeš riješiti toga, je taj što još uvijek negdje u sebi vjeruješ/želiš vjerovati.
Kad bi nestao svaki trag nade, oslobodila bi se tih misli sama od sebe, bez problema i truda...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:58   #13
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Uz ocitu naglasenu generalizaciju, tvoja retorika upucuje na interpretaciju duhovnosti kao hobija.

Umjesto aspekta bivanja.

Manje stiva sa bestseller lista i manje konzumiranja medija generalno i um se lakse vraca u balans.
Ozbiljni Omen

Jako lijepo rečeno: duhovnost nije alat koji će ispunjavati tvoje želje. Duhovnost nije rješenje, već hrpa pitanja

Istina. Teško je stalno biti duhovan
No, duhovnost će i dalje biti tu, da ti pomogne na putu.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 12:30   #14
Duhovni covjek zna zivjeti bez razmisljanja i stalnih planiranja...
isto kak svaki covjek zna da mora na zahod i bez razmisljanja i planiranja ode srati i pisati...

isto tak se moze i sve drugo zivjeti u sadasnjosti...i nema tu nikakve filozofije i mistike...poseres se i bok...to je duhovnost
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 12:31   #15
mi smo prvenstveno duhovna bica, u 3D, fizickom iskustvu, tako da odustat od duhovnog puta i nije bas moguce. ali kad nam se nesto 'tako dogodi to je uvijek dobar pokazatelj da smo prestali zavaravat sebe da je nesto tako kad nije, dakle 'usli smo jos dublje u sebe, ..ali moguce je i to se vjerovatno dogodilo, ..odustanemo od duhovnih zabluda, oslobodimo se pojmovnog znanja za koje nemamo iskustvo, ali zapravo napokon 'mu dopustimo da djeluje, oslobodimo i sebe i znanje..moranja, ocekivanja..

..poprilicno duhovna odluka,
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 12:56   #16
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Tema nastaje iz razloga zbog kojeg donosim odluku da odustajem skroz od duhovnosti,meditacija,vjerovanja,afirmacija,vjerov anja u zp gdje sam spoznala da ne postoji i da mi je opran mozak. Samo želim zaboravit.
Samo se opusti...sve dolazi prirodno samo od sebe ali treba vremena.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 14:13   #17
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Ozbiljni Omen

Jako lijepo rečeno: duhovnost nije alat koji će ispunjavati tvoje želje. Duhovnost nije rješenje, već hrpa pitanja

Istina. Teško je stalno biti duhovan
No, duhovnost će i dalje biti tu, da ti pomogne na putu.
zasto mislis da duhovnost nije alat za ispunjavanje želja i rješenje? uz hrpu pitanja i odgovora

i duhovit
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 16:41   #18
Nije ti se isplatila duhovnost, jel da? Samo problemi, a nikakve koristi.

Nisi ti nikad bila pravo u duhovnosti, jer astrologija i meditacija nisu nikakva duhovnost. Duhovnost je ono što činiš, ono što si napravila sa Svijetom oko sebe, a to ne možeš poništiti niti izaći iz toga. Možeš jedino preći u neki drugi oblik činjenja ili ne činjenja

Ne činjenjem i odustajanjem također snosiš odgovornost
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 19:06   #19
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Tema nastaje iz razloga zbog kojeg donosim odluku da odustajem skroz od duhovnosti,meditacija,vjerovanja,afirmacija,vjerov anja u zp gdje sam spoznala da ne postoji i da mi je opran mozak.
E sad,kako vratiti um i tijelo u početno stanje nakon toliko godina vjerovanja u nešto,nakon toliko stvari na koje se um navikao,ne možeš van,samo tako zaboravit ili čak prestat radit stvari koje su postala svakodnevica. Želim biti potpuno slobodna od svih stvari vezanih za duhovnost,neopterećena bez brige ali kako?
Ne želim sutra zahvaljivat a moj mozak s obzirom da je programiran da čim se probudim odma pomislim na to jer ipak sam se naučila da to radim.
Želim se potpuno osloboditi od znakova,koje sam sama viđala a jednostavno više ne želim. Samo želim zaboravit.
Ja sam odustao od meditacije, razmišljanja o religiji i duhovnosti, puštam da se to sve spontano dešava i ne forsiram ništa. Jedino što mi se sad dešava je da vidim ponavljajuće brojeve i sanjam ih ne samo ponavljajuće trostruke brojeve nego i druge brojeve koji podpadaju sinkronicitetu. Česti mi se dešavaju i događaji sinkroniciteta. Sad univerzum hoće nešto da mi kaže putem brojeva i da tako komunicira samo što mi nije potpuno jasno što.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 21:00   #20
Dosta toga je bilo prilicno porazbacano po mislima, kao i to da bih se precesto zadrzavao tamo gdje nisam uspio bolje osnaziti svoje talente koje postepeno otkrivam. Eto, promatram i prirodu, nastojim je osvjestiti jer bih precesto isao samo onime sto je prvi dojam, npr. bucna cesta, a na neke ljepse detalje bas i ne bih uhvatio pozornost. Ipak, nekako nastojim i to mijenjati.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.