Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2016., 07:59   #21
Ajmo na neki početak!
Koji je kreten proglasio čisto hrvatske riječi: jebati, pička, kurac...za prostote, tabu.... pa ima ih u Hrvatskom rječniku, a pridjevi i opisni pridjevi iz pička ...da ti pamet stane.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 16.05.2016., 10:51   #22
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pa, ne bih se baš složila....tebi je možda štosno cuti da ti netko jb mater al, ljudima koji tu svoju mamu poštuju sigurno nije...
inace, što necija mama, bog ili xy imaju s tim što je netko isfrustriran i živcan?
ili je tu prije stvar u onoj "ak sam ja jadan, svi oko mene moraju biti jadni"

Problem je u psihički nezrelim ljudima koji su u stanju sve dozivljavati osobno i bukvalno. Vjernici će biti uvrijeđeni što se spominje bog u psovki, a netko drugi će biti uvrijeđen što se spominje majka u psovki iako se ne radi niti o njegovoj majci, niti o njihovom bogu.

Psovke nisu osmišljene da bi se shvaćale doslovno i sluzile za to da nerviraju psihički i mentalno labilne ljude koji u njima shvaćaju dublji smisao i osobni napad, već sluze za ispucavanje frustracije. Ako si i ti jadna što je netko drugi jadan, znači da imaš problem koji moraš riješiti sama sa sobom. Tim više ako smatraš da te nečija psovka čini jadnom jer u prolazu na cesti čuješ da netko nešto opsuje.
A mozda takvi ljudi koje smetaju sporadične psovke koje nisu upućene njima i nisu bolje zasluzili nego da budu jadni. Ja podrzavam njihov jad, tim više ako su uvrijeđeni zbog tuđeg jada
old-soul80 is offline  
Old 16.05.2016., 10:56   #23
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
da baš, pametni i inteligentni ljudi psuju da bi se osjecali jaci i stabilniji
i psovke pozitivno utjecu na mentalno zdravlje
ajmo se malo tješiti jer tako "znanost" kaže

ne, znam al, za mene je psovka znak frustracije a, opravdavanje takvih rijeci je samozavaravanje...
i te price da je nekom lakše kad psuje su price za malu djecu,
uzmimo primjer, radiš nešto i sve ti ide naopako...pocneš psovati i što si tim dobio? jel ti nakon psovanja, posao koji radiš krene kako bi trebao ili te ta psovka još više izbaci iz takta pa se u konacnici okreneš i odeš dalje npr?
Kome bi se trebala opravdati psovka? Tebi?
Ideja da bi se tebi trebala opravdati psovka (iako ju smatraš neopravdanom) je u stvari pravo zavaravanje. Koga bi trebalo biti briga da li tebe smeta njegova psovka!?
I nisu priče za malu djecu. Kod boli psovka pomaze. Isprobano bezbroj puta i čak znanstveno dokazano. Ako ti znaš bolje od znanstvenika i mene koji sam to isprobao, onda ti lijepo reci nama
old-soul80 is offline  
Old 16.05.2016., 11:01   #24
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ajmo na neki početak!
Koji je kreten proglasio čisto hrvatske riječi: jebati, pička, kurac...za prostote, tabu.... pa ima ih u Hrvatskom rječniku, a pridjevi i opisni pridjevi iz pička ...da ti pamet stane.
Upravo to.
Lijepe hrvatske riječi.
Meni je osobno pička nešto prekrasno. Ne znam zašto raditi nešto ružno iz nečega tako predivnog. I kurac je lijep, pogotovo većini žena. O jebanju da ne pričamo. Kada to radimo sa osobom koju volimo, to je najdivniji osjećaj u svemiru i van njega. Spajanje s našom ljubavi na svim nivoima. A ako se jebemo iz mržnje, onda opet može biti posebno strastveno i ludo.
old-soul80 is offline  
Old 16.05.2016., 13:25   #25
Svakako da prije vjerujem znanosti nego religiji, odnosno mjerljivom nego ideologijama koje najcesce padaju na praksi.

Normalno da je izraz frustracije. No svi smo nekada frustrirani, pet je problem religije sto nasti glumit da je nesto sto nije i najcesce sljedbenik nije iznad "primitivnog" vec ga potiskuje da bi u vlastitim i ocima grupe sa kojom se ideoloski homogenizira djeovao bolje i svetije.

Necepomoci tako da stvari idu bolje direktno. Hoce tako da se smanji emotivni pritisak nezadovoljstva, frustracije, boi i slicno. Isto kao jaukanje, plakanje i bilo koji drugi blik izrazavanja emocija. A onda ce zbog stabilnijeg psihickog stanja koje nije pod pritiskom potisnutih emocija biti i stabilnije i time efikasnije

Dakle ljudi, psujte
Beljki is offline  
Old 16.05.2016., 14:37   #26
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
....
Psovke nisu osmišljene da bi se shvaćale doslovno i sluzile za to da nerviraju psihički i mentalno labilne ljude koji u njima shvaćaju dublji smisao i osobni napad, već sluze za ispucavanje frustracije. ...
e, pa varaš se...psovke su osmišljene da bi se njima ponižavali drugi, u vecini slucaja slabiji....a, sad tko je tu mentalno i psihicki labilan onaj koji se koristi tim psovkama ili onaj tko se ne želi spuštati na nivo takvih ljudi?

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Svakako da prije vjerujem znanosti nego religiji, odnosno mjerljivom nego ideologijama koje najcesce padaju na praksi.

Normalno da je izraz frustracije. No svi smo nekada frustrirani, pet je problem religije sto nasti glumit da je nesto sto nije i najcesce sljedbenik nije iznad "primitivnog" vec ga potiskuje da bi u vlastitim i ocima grupe sa kojom se ideoloski homogenizira djeovao bolje i svetije.

Necepomoci tako da stvari idu bolje direktno. Hoce tako da se smanji emotivni pritisak nezadovoljstva, frustracije, boi i slicno. Isto kao jaukanje, plakanje i bilo koji drugi blik izrazavanja emocija. A onda ce zbog stabilnijeg psihickog stanja koje nije pod pritiskom potisnutih emocija biti i stabilnije i time efikasnije

Dakle ljudi, psujte
pusti sad religiju, reci koju korist imaš od toga što svojoj ženi kažeš npr. jbt mater? kakav ti je emotivni pritisak smanjila takva psovka?
ili što ti je opce ta žena kriva da nju upetljavaš u svoje frustracije, imaš li osjecaj da te ista ugrožava? ili se možda pališ na starije žene
a, i to da ce ti psovanje smanjiti bol, moš mislit...da tako nešto drži vodu medicina ne bi prepisivala analgetike
tanita is offline  
Old 16.05.2016., 14:54   #27
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ajmo na neki početak!
Koji je kreten proglasio čisto hrvatske riječi: jebati, pička, kurac...za prostote, tabu.... pa ima ih u Hrvatskom rječniku, a pridjevi i opisni pridjevi iz pička ...da ti pamet stane.
nisu baš cisto hrvatske al ajde...nego....baš bi voljela vidjeti koliko bi komada palo na te lijepe cisto hrvatske rijeci
tanita is offline  
Old 16.05.2016., 15:06   #28
Osobno se osjecam lose nakon izgovorene psovke, jer zasto bi mi netko gore bio kriv za ono sto sam ja zbananala, tako da sam pocela koristit umjesto imena svetaca i genitalija bananu.
"Odi u bananu!" i poslije se smijem.
__________________
In the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer....
MsJudyMarks is offline  
Old 16.05.2016., 17:10   #29
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
e, pa varaš se...psovke su osmišljene da bi se njima ponižavali drugi, u vecini slucaja slabiji....a, sad tko je tu mentalno i psihicki labilan onaj koji se koristi tim psovkama ili onaj tko se ne želi spuštati na nivo takvih ljudi?
Ne znam lažeš li samoj sebi kada napišeš ovakvo nešto ili misliš mene uvjeriti da sada pričamo o istoj stvari?
Ne, psovke ne služe za ponižavanje slabijih... nad slabijima se vrši bullying i mobing, a ako im se tada govore ružne stvari, to su onda uvrede, a ne psovke.
Dok se ne razumiju pojmovi, teško je komunicirati ovako.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pusti sad religiju, reci koju korist imaš od toga što svojoj ženi kažeš npr. jbt mater? kakav ti je emotivni pritisak smanjila takva psovka?
ili što ti je opce ta žena kriva da nju upetljavaš u svoje frustracije, imaš li osjecaj da te ista ugrožava? ili se možda pališ na starije žene
a, i to da ce ti psovanje smanjiti bol, moš mislit...da tako nešto drži vodu medicina ne bi prepisivala analgetike
Meni je jučer rekla frendica jedno 20 puta "puši kurac" i "jebi se"... u stvari napisala mi je to. Nisam joj zamjerio, niti me pogodilo jer sam znao da je zdravo da to ispuca iz sebe.
O kakvoj ženi sada pričaš i ugrozama dotičnom forumašu? Koje crne žene i ugroze i napaljivanje na starije žene?
Meni ovo liči na jako loš manjak argumenata žene koja se trudi dati negativan predznak onima koji se znaju isprazniti psovkama
A možda si sama primila u životu puno uvreda, pa sada pričaš o ženama i braniš ih želeći prikazati muške kao male isfrustrirane jadničke koji dijele psovke svojim anđeoskim i divnim, prekokrasnim ženicama
old-soul80 is offline  
Old 16.05.2016., 18:48   #30
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ne znam lažeš li samoj sebi kada napišeš ovakvo nešto ili misliš mene uvjeriti da sada pričamo o istoj stvari?
Ne, psovke ne služe za ponižavanje slabijih... nad slabijima se vrši bullying i mobing, a ako im se tada govore ružne stvari, to su onda uvrede, a ne psovke.
Dok se ne razumiju pojmovi, teško je komunicirati ovako.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Psovka
Psovka je uvrjedljiva riječ, sintagma ili rečenica koja nije prihvaćena u općim načelima bontona te se smatra nepristojnom i neprikladnom.
Hrvatska riječ psovka dolazi od prasl. pьsovati koja je srodna riječi pas (prasl. i stsl. pьsъ, od ie. pis- = šaren), odnosno psovati je značilo "govoriti kome kao prema psu".
i tko se onda laže?
Quote:
Koje crne žene i ugroze i napaljivanje na starije žene?
koja je svrha psovke npr. jbm ti mater? gdje je tu smanjenje u ovom slucaju emotivnog pritiska?
ili nekoga želiš uvrijediti ili se pališ na starije žene ( u tom slucaju još i mogu skužiti smisao izgovorene recenice).
Quote:
Meni ovo liči na jako loš manjak argumenata žene koja se trudi dati negativan predznak onima koji se znaju isprazniti psovkama
A možda si sama primila u životu puno uvreda, pa sada pričaš o ženama i braniš ih želeći prikazati muške kao male isfrustrirane jadničke koji dijele psovke svojim anđeoskim i divnim, prekokrasnim ženicama
tko ovdje uopce brani žene? ...ne da si fulao šefa neg i stanicu
i to što ne vidiš dovoljno argumenata nije ni cudno, obzirom da na psovke gledaš iskljucivo iz nekog svog kuta gledanja....pa šta je tebi prihvatljivo, odmah mora biti prihvatljivo i drugima...

btw, krivo nagađaš, psovkama su skloniji ljudi koji se lako vrijeđaju a, ne oni koji na psovke i uvrede gledaju kao na znak primitivizma
tanita is offline  
Old 16.05.2016., 19:01   #31
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
nisu baš cisto hrvatske al ajde...nego....baš bi voljela vidjeti koliko bi komada palo na te lijepe cisto hrvatske rijeci
Bog te mazo! Poduči me/nas čije su to rijeći?
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
....krivo nagađaš, psovkama su skloniji ljudi koji se lako vrijeđaju a, ne oni koji na psovke i uvrede gledaju kao na znak primitivizma
Zajebala si se, kriva pretpostavka! Kad se kresnem po prstu, nozi, ...kak se mogu uvrijediti.... i primitivan sam jer nisam rekao fak, šajze, spomenem onog gore i onog dole?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 16.05.2016., 19:36   #32
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post

https://hr.wikipedia.org/wiki/Psovka
Psovka je uvrjedljiva riječ, sintagma ili rečenica koja nije prihvaćena u općim načelima bontona te se smatra nepristojnom i neprikladnom.
Hrvatska riječ psovka dolazi od prasl. pьsovati koja je srodna riječi pas (prasl. i stsl. pьsъ, od ie. pis- = šaren), odnosno psovati je značilo "govoriti kome kao prema psu".
i tko se onda laže?

koja je svrha psovke npr. jbm ti mater? gdje je tu smanjenje u ovom slucaju emotivnog pritiska?
ili nekoga želiš uvrijediti ili se pališ na starije žene ( u tom slucaju još i mogu skužiti smisao izgovorene recenice).

tko ovdje uopce brani žene? ...ne da si fulao šefa neg i stanicu
i to što ne vidiš dovoljno argumenata nije ni cudno, obzirom da na psovke gledaš iskljucivo iz nekog svog kuta gledanja....pa šta je tebi prihvatljivo, odmah mora biti prihvatljivo i drugima...

btw, krivo nagađaš, psovkama su skloniji ljudi koji se lako vrijeđaju a, ne oni koji na psovke i uvrede gledaju kao na znak primitivizma
Kako ti sebe tješiš, to je doslovno milina gledati
Uopće nije poanta u tome da li je tebi psovka prihvatljiva zato jer te nitko ne pita da li ti je prihvatljiva ili ne. Ljudi će i dalje psovati kada si nabiju potkoljenicu u stol ili se glavom zabiju u stup jer to pomaže i znanstveno je dokazano. Ako se ne slažeš sa znanstvenim dokazima, onda to ne trebaš govoriti meni, već tako prosvijetljena ko lampion odeš znanstvenicima koji to tvrde i naučiš ih pameti
old-soul80 is offline  
Old 16.05.2016., 20:55   #33
Rijetko psujem i nikada boga i majku ( do odgoja je ):finidecko:
Ujedno mi je i ruzno za slusati ljude kojima su psovke postapalica, ali ajde :ultrafin:
Ne znam ima li to veze sa duhovnosti... ne vjerujem.
Brijem da ima vise veze sa odgojem , barem je tako kod mene.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 17.05.2016., 07:25   #34
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Bog te mazo! Poduči me/nas čije su to rijeći?
s cim? s nutelom, pekmezom?
Quote:
Zajebala si se, kriva pretpostavka! Kad se kresnem po prstu, nozi, ...kak se mogu uvrijediti.... i primitivan sam jer nisam rekao fak, šajze, spomenem onog gore i onog dole?
nisam se ja zaje, bez brige
kad izlazi iz tvojih usta al, kad izađe iz usta nekog ko ti baš ne leži?
onda si sav sretan , sigurno takvu osobu odvedeš za nagradu na pivu
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Kako ti sebe tješiš, to je doslovno milina gledati
Uopće nije poanta da li je tebi psovka prihvatljiva zato jer te nitko ne pita da li ti je prihvatljiva ili ne. Ljudi će i dalje psovati kada si nabiju potkoljenicu u stol ili se glavom zabiju u stup jer to pomaže i znanstveno je dokazano. Ako se ne slažeš sa znanstvenim dokazima, onda to ne trebaš govoriti meni, već tako prosvijetljena ko lampion odeš znanstvenicima koji to tvrde i naučiš ih pameti
joj, da me ne šopaj s tim glupostima "znanstveno dokazano" iz 24 sata...

postavila sam jednostavno pitanje, kad opsuješ ženi ili xy mater, što s tim dobiješ?...kako ti to smanji bol, napetost ili xy....po cemu je terapeutski ucinak psovke ucinkovitiji od npr. pjevanja...ako se vec pokušavaš vaditi na price da psuješ bez namjere da nekog uvrijediš?
tanita is offline  
Old 17.05.2016., 07:45   #35
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
....postavila sam jednostavno pitanje, kad opsuješ ženi ili xy mater, što s tim dobiješ?...
Nikad to nisam radio i ne radim jer....... možda bih trebao u nekom trenutku "prijeći sa riječi na djela", a onda bi onaj dolje rekao "to jebi ti ja jok"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 17.05.2016., 09:55   #36
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Suzdržavao sam se cijeli život od težih i ružnih psovki, no u zadnje vrijeme su sve češće dio vokabulara kad sam uzrujan i sl., i moram reć da se osjećam predobro nakon kaj skinem sve svece s neba u stanju bijesa, uzrujanosti i sl., mnogo bolje i zdravije nego prije kada bi sve u sebi trpio..sad izbacim sve iz sebe, ne biram riječi i osjećam se neopisivo bolje, laganije..psujete li i vi tako?
Bitno da se ti osjećaš bolje. Sveci će ti najmanje zamjeriti na psovanju jer su oni sveti i oni se ne ljute na psovke kao ljudi.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Old 17.05.2016., 11:04   #37
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
s cim? s nutelom, pekmezom?

nisam se ja zaje, bez brige
kad izlazi iz tvojih usta al, kad izađe iz usta nekog ko ti baš ne leži?
onda si sav sretan , sigurno takvu osobu odvedeš za nagradu na pivu

joj, da me ne šopaj s tim glupostima "znanstveno dokazano" iz 24 sata...

postavila sam jednostavno pitanje, kad opsuješ ženi ili xy mater, što s tim dobiješ?...kako ti to smanji bol, napetost ili xy....po cemu je terapeutski ucinak psovke ucinkovitiji od npr. pjevanja...ako se vec pokušavaš vaditi na price da psuješ bez namjere da nekog uvrijediš?
Evo, nije iz 24 sata i odgovor je na tvoja pitanja:
http://www.scientificamerican.com/ar...y-do-we-swear/

Ti si samu sebe našopala lobotomizirajućim pizdarijama kojima želiš druge ograničiti u onome da rade što im je prirodno usađeno. Samo još jedna osoba koja kani manipulirati drugima da bi svoje lažne iluzije pretvorila u formalnost i provela ih u djelo odlučujući što netko drugi smije reći, na koji način i zašto i kada
Bavi se sobom, a ne tuđim psovkama.
old-soul80 is offline  
Old 17.05.2016., 11:58   #38
Quote:
MsJudyMarks kaže: Pogledaj post
Osobno se osjecam lose nakon izgovorene psovke, jer zasto bi mi netko gore bio kriv za ono sto sam ja zbananala, tako da sam pocela koristit umjesto imena svetaca i genitalija bananu.
"Odi u bananu!" i poslije se smijem.
Do odgoja 100%. Znam po sebi jer moji doma isto ne psuju, pa ti onda bude ruzno za cut cak i kad sam opsujes... propara usi.
Cini mi se da je malo i do flegmaticnosti. Kratko fitiljne hepo kockice cesce opsuju, a to mi zna cak biti i simpa jer je nekako odraz karaktera koji je ujedno i razlicit od moga ( mene nije lako nazivcirati ).
Tako da ono... ne zamaraj se
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 17.05.2016., 12:24   #39
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Do odgoja 100%. Znam po sebi jer moji doma isto ne psuju, pa ti onda bude ruzno za cut cak i kad sam opsujes... propara usi.
Cini mi se da je malo i do flegmaticnosti. Kratko fitiljne hepo kockice cesce opsuju, a to mi zna cak biti i simpa jer je nekako odraz karaktera koji je ujedno i razlicit od moga ( mene nije lako nazivcirati ).
Tako da ono... ne zamaraj se

"Ružne" riječi su izmišljotina. Svaka riječ može biti ružna ako joj se dade takav smisao.
Općenito ne vidim po čemu bi genitalije i spolni čin kao najprirodniji čin iz kojega nastaje novi život bili nešto ružno.
Isto da su izmislili da psovka bude "jedem ti grah s materom" ili "idi u 3 uši stričeve".
I u čemu je problem... ljudi moraju nekako ispucati frustracije, no naravno ako se takve psovke upotrebljavaju neosnovano, često kao i dio svakodnevnog razgovora, to može postati jako iritantno i debilno. Nekome je poštapalica "jeboga"... moja je znala biti u komunikaciji "u biti..." i čak je i to okej dok nije ono namjerno primitivno preseratorski kak tinejđeri znaju srat po cesti tipa "e jebem mu mamu" i ponavljaju to unedogled.
old-soul80 is offline  
Old 17.05.2016., 13:39   #40
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
"Ružne" riječi su izmišljotina. Svaka riječ može biti ružna ako joj se dade takav smisao.
Općenito ne vidim po čemu bi genitalije i spolni čin kao najprirodniji čin iz kojega nastaje novi život bili nešto ružno.
Isto da su izmislili da psovka bude "jedem ti grah s materom" ili "idi u 3 uši stričeve".
I u čemu je problem... ljudi moraju nekako ispucati frustracije, no naravno ako se takve psovke upotrebljavaju neosnovano, često kao i dio svakodnevnog razgovora, to može postati jako iritantno i debilno. Nekome je poštapalica "jeboga"... moja je znala biti u komunikaciji "u biti..." i čak je i to okej dok nije ono namjerno primitivno preseratorski kak tinejđeri znaju srat po cesti tipa "e jebem mu mamu" i ponavljaju to unedogled.
Ma dobro to se tako kaze " ruzna rijec". NIje ruzna, normalna je... slazem se.
Pa nema problema. Meni osobno nije lijepo za cuti psovku, ali nije mi sto sta lijepo, pa kaj sad....
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.