Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2009., 17:37   #1
Kolekcionari

Zanima me koliko ima kolekcionara na forumu vojne opreme oružje i svega vezanog uz rat i vojsku da razmjenimo mišljenja ili se mjenjamo za nešt
karlo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 19:58   #2
Ja bih rado kolekciju pješačkog naoružanja samo kad bi ova država imala razumjevanja za tako nešto.
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 12:22   #3
Ja trenutno nemam nikakvu kolekciju , ali prije par godina sam imao na selu 3 svapska sljema s petokrakama , ali zavrsili su u jezeru Uvijek su me zanimale tudje kolekcije , ali nisam bas za to da pokrenem vlastitu ipak treba za to novca.

StormShadow - u zapadnim zemljama mnogi kolekcionari su postali krvolocne ubice koji su ubili desetke ljudi.
DrugDalmatinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 12:37   #4
Ja sam malo poceo sa sakuplajnjem ordenja pa imam ww2 njemacke Iron Cross 2nd class, War merit cross, i crni Verwundetenabzeichen.

Stari mi je dao na cuvanje yugo orden/priznanje "odlicnom strelcu"

Ne bi bilo lose nabaviti i oruzje, po mogucnosti funkcionalno, no s obzirom na sugave zakone , jer mi je odbojno imati nesto sto ne funkcionira, a nije replika za gledanje.

Najveci problem su, naravno financije, sve to kosta.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !

Zadnje uređivanje Alte : 19.08.2009. at 12:48.
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 18:44   #5
ja imam čahuru bestrzajnog topa.
hrđavu.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 18:45   #6
imam jedan reichspfennig iz 1938 sa orlom koji drži svastiku
__________________
"The stern still touches the cable, the boat becomes free, it is pulled round to port, and brought on course again with difficult rapid manoeuvring, but... We are in Scapa Flow!"

Günther Prien, 0027hrs, 14th October 1939
Günther Prien is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 19:34   #7
imam dosta toga, nekoliko starih pistolja starih 100 i vise godina, indijsku sablju, par maceva, jos sablji, granatu iz I. svjetskog, nozeve, pusku iz II svjetskog
dreyer23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 20:46   #8
ma imam ja i ostataka tromblona, čahura 7,62...
gelera...
i još nekih govana za koje nisam siguran od čega su.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 00:41   #9
bavim se kolekcionarstvom i sakupljam samo ono što mogu koristiti u airsoftu
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:54   #10
Kad ce jing gong stg 44 napraviti(u pravoj tezini molim)
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 21:09   #11
Velika kolekcija fotografija, sitna kolekcija svega ostalog (odličja, oružje, avio-satovi..).
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 21:59   #12
Ovo je kolekcionar ex vojnik sa Novog Zelanda. Napravio je nekih 30-ak videa na youtube, skoro sve o ww2 pokazuje i rastavlanje mnogih oruzja sten mp40 ppsh stg44 itd.

Link na stranicu youtubea gdje imate sve njegove video clipove
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:48   #13
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Kad ce jing gong stg 44 napraviti(u pravoj tezini molim)

Jing Gong još nije, ali AGM je

Isti proizvođač koji je izbacio i repliku MP40
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 00:05   #14
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Jing Gong još nije, ali AGM je

Isti proizvođač koji je izbacio i repliku MP40
aha Vidjeo na Hristo.hr ima uZagrebu.

Sad jos da sakupim lovu, obecajem cim je nabavim sljede slikice autora u ful opremi
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 00:28   #15
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
aha Vidjeo na Hristo.hr ima uZagrebu.

Sad jos da sakupim lovu, obecajem cim je nabavim sljede slikice autora u ful opremi

ovako nešto:
http://slike.hr/slike/g/getattachment_5fcbe.jpg

http://slike.hr/slike/2/2_4bcd0.jpg


slike sa airsoft-hrvatska.com
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 00:32   #16
Kad smo kod kolekcija. Imam švapsku žlicu iz '41, neki 20mm metak, i kao što je Gurevich gore naveo "hrpu govana" koji vjerojatno ne služe ničemu.

P.S. onu švapsku žlicu ni tenk nebi savio
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 09:27   #17
Quote:
DrugDalmatinac kaže: Pogledaj post
Ja trenutno nemam nikakvu kolekciju , ali prije par godina sam imao na selu 3 svapska sljema s petokrakama , ali zavrsili su u jezeru Uvijek su me zanimale tudje kolekcije , ali nisam bas za to da pokrenem vlastitu ipak treba za to novca.

StormShadow - u zapadnim zemljama mnogi kolekcionari su postali krvolocne ubice koji su ubili desetke ljudi.
3 švabska šljema sa petokrakama u jezeru.. hm kako su tamo završila?

Ako si ih ti bacio ,bacio su minimalno 1500kn u vodu, ovisno o stanju mozda i više
Ivan15421 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 10:56   #18
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Vise kao ovo



Ali u oba slucaja cca 25 godina manje i isto toliko kila
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 11:30   #19
Quote:
DrugDalmatinac kaže: Pogledaj post
StormShadow - u zapadnim zemljama mnogi kolekcionari su postali krvolocne ubice koji su ubili desetke ljudi.
Gdje to, nikad cuo

Uglavnom kada netko ide na killing spree posjeduje samo jedno oruzje i u pravilu isfrustriran/poremecen/nesiguran lik (skolske pucnjave), ili paranoik sa kucnim arsenalom mahom modernog oruzja (USA sa njihovim milicijama) koji zapuca na postara kad mu ovaj pozvoni.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 13:33   #20
Nisam ni htio komentirati ovo, al cuvajte se kolekcionara kad vas pocmu sa sabljama, ordenjem ,kuburama i gasmaskama klati i kasapiti.
Ivan15421 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.