Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2004., 14:56   #61
Quote:
banderas kaže:
Da? Koja i gdje?
Dubrovačka
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 16:46   #62
Quote:
sailor kaže:
Dubrovačka
Ah, divno, idem odmah tamo otvorit tekuci
Jos cu po jedan u Rijeckoj i Glumina da se nadje
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 01:30   #63
Quote:
banderas kaže:
Da? Koja i gdje?

RBA. Gundulićeva.
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 16:01   #64
za "dobrodoslicu" novim klijentima

evo jos jedno divno iskustvo sa Zabom: prvi posao, moram otvorit racun, firma veli tekuci racun ISKLJUCIVO u zagrebackoj banci. Odem, obavim to sve; za tjedan dana stize obavijest da je maestro kartica gotova, mozete ju podici, koristiti ju za To, To, To i To i tu vam je vas pin, bla, bla... I podigla ja i karticu, za koji tjedan sjela prva placa, jupi, ajmo po lovu na bankomat, kad eto ti iznenadjenja: Transakciju nije moguce obaviti! Provjerim stanje na racunu - sve uredno, ima novaca; u bankomatu isto ima novaca, ljudi uzimaju lijepo novce, ali ja ne; niti na tom niti na bilo kojem drugom bankomatu.
Nista, ajmo odmah drugo jutro u banku, po "objasnjenje" da se usluge bankomata i pos aparata mogu koristiti tek nakon 3 MJESECA redovitih uplata OD, kada ce biti odredjen dnevni limit, dozvoljeni minus i cekovi. Mooolim???
E pa HVALA sto mi je to ljubazna sluzbenica "rekla" kad sam otvarala racun (nije zaboravila trazit 20kn), isto tako i ona kod koje sam podigla karticu i bas im hvala na onoj obavijesti s pinom i svim divnim uslugama koje mogu koristiti (ali tek nakon 3 mjeseca, sto naravno nisu napisali).
A valjda je samo moja puka sreca da nisam natocila pun auto goriva i krenula platit s mojom novom maestro karticom, ili u billi natovarila puna kolica hrane i potrepstina i krenula na blagajnu s istom tom maestro karticom...

Znam i iz tudjih iskustava za mnoge probleme s njima i da sam mogla birati, sigurno ne bi odabrala njih... Ovako, eto, stvarno su mi pozeljeli divnu dobrodoslicu kao novom klijentu, a nazalost moram kod njih ostati...
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 03:02   #65
Stize zapad i u Hr )
Naplacuju svaku sitnicu, zajebu te kad stignu, nitko pojma nema kako se izvuci iz sranja ... da slucajno ne bi pomislili da preko bare toga nema. Samo su se ovdje svi navikli.

Quote:
Ahil kaže:
Uvijek je gužva, sporo se diže, totalno su neažurni (kasne po dva dana) a sada još i naplačuju dvadeset kuna mjesečno.
Sto se azurnosti tice, Fleet Boston Financial redovito ima kasnjenje ~10 dana.
Glossu R.H.
__________________
Don't believe what you hear, don't believe what you see
If you just close your eyes you can feel the enemy.
Glossu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 15:36   #66
Devizni računi .. ZABA

Ne znam da li to pravilo vrijedi u u drugim bankama, tj. da li su idioti u ZABA-i ili upćenito država ...

U ZABA-i se ne mogu prebaciti devize sa svoga deviznog na tuđi devizni račun (unutar ZABA-e), niti mogu doći sa devizama i uplatiti ih na tuđi račun. Jedino mogu kune na tekući, to radi ... svjetsko čudo
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 17:13   #67
Takav je zakon. U Hrvatskoj se platni promet vrši u kunama.
Do prije par godina moglo se i prebacivati i uplaćivati drugome, no ruku na srce, nije bilo po Zakonu o platnom prometu.
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 17:43   #68
Mozes u jednoj kombinaciji, moras biti ovlasten i na tom drugom racunu. Onda formalno dignes sa svog racuna i uplatis na tudji racun.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:11   #69
Quote:
presvetli kaže:
Takav je zakon. U Hrvatskoj se platni promet vrši u kunama.
Do prije par godina moglo se i prebacivati i uplaćivati drugome, no ruku na srce, nije bilo po Zakonu o platnom prometu.
Sjebane li države ...
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 10:16   #70
Quote:
presvetli kaže:
Takav je zakon. U Hrvatskoj se platni promet vrši u kunama.
Do prije par godina moglo se i prebacivati i uplaćivati drugome, no ruku na srce, nije bilo po Zakonu o platnom prometu.


tak i treba...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 10:32   #71
Angry

Ja sam htjela da mi se jedan dio novaca trajnim nalogom sa ziro racuna prebaci na devizni, a drugi dio na tekuci, pa nemoze niti to!!!

Moze se prebaciti samo cijeli iznos.
Bezveze!
__________________
Nemoj da budes nja-nja, njaaa-nja...
LordOfTheDance is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 11:31   #72
Quote:
Dunj@ kaže:


tak i treba...
Kaj tak i treba? Banke trebaju poštivati zakone ... ali ne moraju zakoni biti sjebani ...
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 09:11   #73
Da li može netko van granice npr. u Njemačkoj izvršiti uplatu na moj privatni devizni račun u Hrvatskoj?
Govorimo o sitnim iznosima cca 500E.
crtac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 12:11   #74
Quote:
crtac kaže:
Da li može netko van granice npr. u Njemačkoj izvršiti uplatu na moj privatni devizni račun u Hrvatskoj?
Govorimo o sitnim iznosima cca 500E.
Naravno da može - to je najjednostavnija devizna doznaka. Dovoljno je onome tko ti uplaćuje dati SWIFT broj banke na kojoj je tvoj devizni račun i broj računa. (u EU se koristi IBAN kojeg su banke u HR. dužne uvesti do 2007. godine)

Pa što misliš kako stranci uplaćuju akontacije za ljetovanja privatnim iznajmljivačima na Jadranu - šalju po golubu pismonoši?
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 14:51   #75
Kako sam ja "slucajno" prestala biti korisnik usluga(?) ZB

ne znam da li to tu spada pa me premjestajte ak ne spada...

ja: dobar dan, mozete mi reci zasto mi bankomat javlja ovo (op.a. neovlastena upotreba)
ZB:hmm.. dajte mi karticu i osobnu..kartica vam je otkazana.
ja: a zasto?
ZB: a ne bih sad ulazila u to zasto
ja: pa valjda ima neki razlog..nemre tak iz vedra neba pa do pred tjedan dana mi je sve bilo u redu, ima novaca na racunu, nisam u mnusu, sve 5 i sad odjednom ne radi..pa bih voljela znati zasto
ZB: a slučano
ja: kak slucajno
ZB: a ukidali smo neke kartice koje nikad nisu bile pokupljene pa smo slucajno i vasu ukinuli (op.a. uredno podignutu i koristenu barem godinu dana ako ne i vise)
ZB: sljedeci tjedan cete dobiti novu
ja: :2up:

eto tako sam i ja sasvim slucajno prestala biti korisnik usluga zagrebacke banke..
a posto sam jos uvijek jer mi je kartica sam tak prestala raditi bez ikakvog razloga te sam zbog toga morala ici do banke i cekati u redu 20 min dok je predhodni slucaj bio rjesavan, malo sirim negativnu reklamu.

inace zena prije mene se udala 02.07.2005 i promjenila prezime i naravno trebala mijenjati prezime na kartici..
no eto to se zakompliciralo i ona nikak nije dobila tu drugu karticu..
da bi ispalo da je prezime na kartici promjenjeno i to 24.3.2005 ( kada ona opce nije jos ni mjenjala prezime ni nis) a i opce se nema pojma di je ta kartica nestala ili zastala.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 07:43   #76
svaka čast

Čestitam DarthFlake, kad bi se svi koji su poniženi ponašanjem onih prepotentnih službenika iza stakla tako napravili i banke bi se počele drugačije ponašati. Banke na našim novcima zarađuju 12-15% , nama daju 1-2%, a sa našim novcima pune džepove vlasnicima!I još se tako ponašaju !!!???
sapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 15:42   #77
Mislim da je u drugim bankama stvar kolko tolko bolja jer uglavnom rade ljudi koji se, eto igrom slučaja, ne boje priznati da nešto ne znaju ili da su pogriješili.

U Zagrebačkoj je manje više ostala ona stara garda koju je moguće pronaći na prebivalištima poput raznoraznih državnih službi. Neistrebiva, odlučna u vlastitoj gluposti, uvijek spremna na pauzu.
gkomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 16:56   #78
Meni se cini da je to ipak individualno, mislim da vise ovisi o tome na kojeg lika naletis preko stakla, nego u koju si banku usao/la. Ja uglavnom imam OK iskustva u ZB, stovise, u Tratinskoj komuniciram uglavnom s jednom tetom koja mi je sve rjesavala (2 stamb. kredita...) i super je, k'o mama da ti je. S druge strane, u hypotu su mi na moje pitanje kol'ka je provizija ako unaprijed vracam kredit poceli tvrditi da se to nikako ne isplati prvi 7-8 godina (kredit dizan na 10 god.) Valjda se isplati tek kad njima namirim kamatu. Onda poslije prebijah taj kredit u hypotu s onim u ZB i jedino je hypo radio (prilicno velike) probleme.
ampi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 17:07   #79
Slazem se s tobom, ampi. Ako vec pricamo o ZABA-i, moja iskustva su uglavnom pozitivna.

gkomar, ne znam o kojoj staroj gardi pricas. Na salterima u mom gradu uglavnom rade mladi ljudi koji sa starim sistemom imaju isto onoliko koliko i ja, a vjerojatno i manje. Malo su dosadni jer stalno nude paket 1 za sve, ali vec su i prestali jer me valjda znaju. No to rade i u drugim bankama, pa su mi u PBZ-u ponudili njihovu stambenu stednju ('znate, 0% kamata') te Internet bankarstvo, a u Ersteu NetBanking. Netko tko se bas ne kuzi bi od tih silnih naziva (internet bankarstvo, e-Banking, net banking) cak mogao pomisliti da se radi o razlicitim stvarima. Uostalom, navijam za ZABA-u, placa legne prije nego u drugim bankama na racun, nedavno sam vrsila neke uplate, umjesto 100 kn po uplatnici sto bi platila u drugim bankama, ZABA svojim klijentima naplacuje 6 kn, od banke sa skoro najlosijim kamatama, postala je banka s konkurentnim kamatama i sl. Naravno da ce netko uvijek imati neko lose iskustvo, ali meni je ZABA za sad stvarno
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 20:44   #80
Ma da se razmemo i meni je zaba bila dok god mi nije iz cista mira ukinula karticu..ono idijotaaaaaaaaaaaaaa...

ustvari bila sam onak relativno ljuta kaj mi kartica sam tak odjednom ne radi (jer nisam kuzila zake mi sad tak odjednom ne radi, a ja jako volim poslovati sa bankomatima )..al kad mi je teta na salteru jos servirala "ne bi ulazila u to" onak doslo mi da poludim do kraja..ono zgasis mi karticu i onda ni isprike ni rijeci objasnjenja i jos se ne osjecas duznom dati NEKAKVO objasnjenje kaj se dogadja...ma ajte teta lijepo u .....

tak da sam presla u PBZ dok mi i oni ne naprave neko sranje..
sljedeca na listi je raiffeisen...
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.