Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2015., 18:33   #3161
Quote:
Leptirić28 kaže: Pogledaj post
Otok se stvara sam od sebe, i to od prosle godine 7. mj. Pijem ljekove al cim dode po pojacane fizicke aktivnosti otok se ponovo javlja. Radene su sve pretrage i po njima je sve u redu, pa su mi dali prijedlog artroskopije.

Sto se tice gradova, moze Biograd, Zagreb ako bas mora i Lovran.
Ako misliš Biograd na Moru onda ti je bliže Split. Ja bi to rješio kod "bilo kojeg" ortopeda jer je to rutinska operacija, a ako bude trebalo raditi nešto kompliciranije onda bi tražio renomiranije ortopede. Obavi to u ovog ortopeda što te slao na sve pretrage i što ti je predložio artroskopiju.

Quote:
Koljenkic kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ja sam na cekanju za operaciju koljena kod dr.Bojanića. Medutim zovem tamo medicinske sestre one mi samo govore da nisam jos u planu za operaciju da je velika lista cekanja. Ali meni je jucer opet koljeno iskocilo jako je nateklo i nemogu uopce hodati i to se sustavno ponavlja, ali ono jucer je bilo najgore ikad. Nabavila sam nekim cudom broj od dr.Bojanica pa me zanima ima li netko takvo iskustvo, da ste ga bili prisiljeni zvati da vas ranije primi na operaciju, te kakva je bila njegova rekacija. Inace imam 22 godine i iz Osijeka sam te nisam u mogucnosti stalno putovati u Zagreb.
Nisam upoznat sa načinom rada doktora Bojanića, međutim moje mišljenje je da nema od toga ništa. Nitko ne ide bezveze na operaciju čisto da izgubi malo vremena, svi ti na listi za operaciju (barem velika većina) imaju svakodnevnih problema sa ozljedom i na šta bi to sličilo kad bi svima što ga kontaktiraju udovoljio da ih prime prije na operaciju? Ehh... Ako iskače svakodnevno, vjerovatno će ti savjetovat da odeš na hitni prijem i da ti stave gips te da se strpiš dok ne dođe tvoj termin operacije. Nemoj se ti ljutit, al ovakva je praksa većine doktora i ovo je moje mišljenje. AKo netko ima drugačije iskustvo s navedenim ortopedom nek te slobodno kontaktira. Sretno
ivano_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:33   #3162
Quote:
ivano_007 kaže: Pogledaj post
Ako misliš Biograd na Moru onda ti je bliže Split. Ja bi to rješio kod "bilo kojeg" ortopeda jer je to rutinska operacija, a ako bude trebalo raditi nešto kompliciranije onda bi tražio renomiranije ortopede. Obavi to u ovog ortopeda što te slao na sve pretrage i što ti je predložio artroskopiju.



Nisam upoznat sa načinom rada doktora Bojanića, međutim moje mišljenje je da nema od toga ništa. Nitko ne ide bezveze na operaciju čisto da izgubi malo vremena, svi ti na listi za operaciju (barem velika većina) imaju svakodnevnih problema sa ozljedom i na šta bi to sličilo kad bi svima što ga kontaktiraju udovoljio da ih prime prije na operaciju? Ehh... Ako iskače svakodnevno, vjerovatno će ti savjetovat da odeš na hitni prijem i da ti stave gips te da se strpiš dok ne dođe tvoj termin operacije. Nemoj se ti ljutit, al ovakva je praksa većine doktora i ovo je moje mišljenje. AKo netko ima drugačije iskustvo s navedenim ortopedom nek te slobodno kontaktira. Sretno
Ma neljutim se naravno ali ja sam bila tamo i cekala skoro cijeli dan za pregled i stekla dojam da dosta ljudi tamo dolazi preventive radi, neki imaju vecih neki manjih problema mislim da bi trebala biti neka hitnost, tj da se odredi koji je slucaj hitniji. Sam doktor mi je rekao da ce operaciju pokusati ubrzati, ali kada sam to rekla medicinskim sestrama one su rekle da njega kontaktiram pa da vidim sto ce on odluciti.
Koljenkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:50   #3163
Pozdrav svima. Trebao bi otići na operaciju, rekonstrukciju koljena. Artroskopiju (ciscenje) koljena sam imao jos davne 2001 kod dr. Hudetza u traumi.
Obzirom da mi de ne ceka na listi isao bih privatno. Imate li kakvih preporuka? Može I na private, puno hvala
Rango bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 10:25   #3164
Također bih vas molio za savijet oko fizikalne. Vidim da svi hvale Daruvarske toplice. Da li je za to potrebno imati dopunsko osiguranje? I ima li i tu nekakva lista cekanja, tj. na koji nacin ici tamo na rehabilitaciju? Hvala unaprijed
Rango bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 09:03   #3165
Pozdrav , moze samo jedno kratko pitanje znaci kao vecini na nogometu sam prilikom rotacije potrgao prednji krizni ligament, nazalost uz to imam ocitu blokadu tj. ne mogu postici punu ekstenziju , magnetska rezonanca pokazala da je menisk ostao citav ( sto me cudi jer vecina mi govori da rijetko u tim slucajevima menisk ostane citav )

predlozena mi je prvo artroskopija koljena ( toaleta zgloba ) pa zatim rekonstrukcija na koju mislim ici tek kasnije. imam termin 11.05 kod dr. Mateka pa me zanima zbog posla nakon koliko mogu raditi ? hvala vam unaprijed na pomoci
sizzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 11:09   #3166
Quote:
sizzling kaže: Pogledaj post
Pozdrav , moze samo jedno kratko pitanje znaci kao vecini na nogometu sam prilikom rotacije potrgao prednji krizni ligament, nazalost uz to imam ocitu blokadu tj. ne mogu postici punu ekstenziju , magnetska rezonanca pokazala da je menisk ostao citav ( sto me cudi jer vecina mi govori da rijetko u tim slucajevima menisk ostane citav )

predlozena mi je prvo artroskopija koljena ( toaleta zgloba ) pa zatim rekonstrukcija na koju mislim ici tek kasnije. imam termin 11.05 kod dr. Mateka pa me zanima zbog posla nakon koliko mogu raditi ? hvala vam unaprijed na pomoci
Ovisi o zanimanju. Ako pričamo o nekom uredskom poslu, minimalno 4 tjedna. Tu podrazumijevam da imaš mogućnosti ekstenzirati nogu na povišenom i da imaš možda koji led nadohvat ruke.
Ako pričamo o nekom terenskom poslu ili ako uključuje puno auta, 6 tjedana.
U svakom slučaju, ništa ispod 4 tjedna.
tadijaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 11:17   #3167
Quote:
tadijaOS kaže: Pogledaj post
Ovisi o zanimanju. Ako pričamo o nekom uredskom poslu, minimalno 4 tjedna. Tu podrazumijevam da imaš mogućnosti ekstenzirati nogu na povišenom i da imaš možda koji led nadohvat ruke.
Ako pričamo o nekom terenskom poslu ili ako uključuje puno auta, 6 tjedana.
U svakom slučaju, ništa ispod 4 tjedna.
uredski je posao u pitanju - ovo 4 tjedna govorimo o rekonstrukciji prednjeg kriznog sto idem kasnije

na prvom zahvatu ce mi samo pocistiti koljeno pa mislim da sam cuo da je za taj dio oporavak cca tjedan dana , ugl hvala na pomoci
sizzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 11:26   #3168
Quote:
sizzling kaže: Pogledaj post
uredski je posao u pitanju - ovo 4 tjedna govorimo o rekonstrukciji prednjeg kriznog sto idem kasnije

na prvom zahvatu ce mi samo pocistiti koljeno pa mislim da sam cuo da je za taj dio oporavak cca tjedan dana , ugl hvala na pomoci
Pardon, preletio sam preko posta.
Je, tjedan dana za artroskopiju je čisto OK.
tadijaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:47   #3169
Pozdrav , je li netko od vas bio mozda na operaciji prednjih križnih kod doktora smerdelja sa šalate? pa ako moze nekoliko informacija , kojom metodom operira imate li dobra ili losa iskustva itd
ezel_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 19:23   #3170
Pitanje u vezi osiguranja,znaci popucali ligamenti prosle godine u 11. mj. sad prije 2 tj.obavio rekonstrukciju ligam. naknadu od osiguranja mislim trazit kad se oporavim za 4-6 mj. da li cu ista dobit posto sam popravio ligamente? Moj frend je dobio, s time da on nije isao na rekonstrukciju jer se boji operacije itd.
__________________
Kako oblikovati potpise
Trip into Drumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 15:48   #3171
Quote:
Trip into Drumm kaže: Pogledaj post
Pitanje u vezi osiguranja,znaci popucali ligamenti prosle godine u 11. mj. sad prije 2 tj.obavio rekonstrukciju ligam. naknadu od osiguranja mislim trazit kad se oporavim za 4-6 mj. da li cu ista dobit posto sam popravio ligamente? Moj frend je dobio, s time da on nije isao na rekonstrukciju jer se boji operacije itd.
Ovisi kakvu si policu osiguranja ugovoria

Ugovor u ruke i čitaj, šta ti je nejasno nazovi osiguranje i pitaj. Javi se ti njima odma zapravo, da nebi bilo neke vremenske cake, ne virujem da će otić u apsolutnu zastaru (2 godine od ozljede), al svejedno nazovi
ivano_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 18:57   #3172
Pozdrav , da li je netko isao u ovu Polikliniku na rehabilitaciju http:// www.reha.hr , ide preko uputnice HZZO-a ali nigdje ne pise u kojem postotku ? thx unaprijed na pomoci
sizzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:49   #3173
Kakva ortoza mi treba poslije operacije? Hvala
Rango bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 21:34   #3174
Something like this


I naziva se još "duga ortoza", dakle treba ti dosezati takoreć od skočnog zgloba do vrha kvadricepsa. U sredini ima ovaj štelajući krug na kojem možeš podešavat stupnjeve (nakon operacije se postavi na 10 stupnjeva), može se dobit preko socijalnog kao i štake ukoliko ti je ortoped prepiše Neki ortopedi je ne preporučuju dok ostali inzistiraju na njoj, meni je dosta pomogla prva 2 tjedna i lakše je s njom dosta, moje preporuke.
ivano_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 18:47   #3175
Cao jel mi moze netko objasniti rtg koljena.

Na snimkama oba koljena prikazane kosti su pravilno oblikovane, uredne mineralizacije i slabije pokretljivostu. Zglobna tijela koljena su kongruentna. Zglobni prostor femoropatelarni je blago snizene sirine, snizena sirina femorotibijalnog prostora, vise medijalno. Subhondralna skleroza pokrovnih ploha. Nisu usiljene eminencije interkondilike. Otok mekisa.
Nema svjezih traumatskoh promjena, kao ni RA.

Zakljucak: blaze degenerativne promjene oba koljena.


Rtg sam pravila zbog nekakvog preskakanja u koljenima dok radim duboki cucanj. Lijevo koljeno malo skripi kada se dizem iz cucnja. Bolova nemam.

Aktivno se bavim teretanom, bodybuildingom. 22 god, zensko, 177 cm, 69kg.
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 12:38   #3176
OH fragment, delamelacija retropatelarne hrskavice i defekt, to mi je konačan nalaz

dakle idem na artroskopiju i rekao mi je ortoped da ću morat bit 6 tjedana na štakama ( tak puno ) kao, hrskavici treba dosta dugo da se regenerira

jel operirao netko to da mi kaže kako opravak teče? kada mogu krenut sa aktivnostima, itd., te jel mogu odmah nakon operacije radit neke vježbe za mišiće jer će mi opet propast totalka kvadriceps?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 20:22   #3177
Pozdrav.
Zanimaju me vaša iskustva s plikom (prednji križni ligamenti) u koljenima. Imam 24 god i ne bavim se nešto previše sportom, ali cijeli život dnevno prelazim oko 500 stepenica (nekad i višestruko više i s teretom) pa sam valjda tako to aktivirala...
Je li nužna artroskopija ili postoji još načina?
Bila sam kod privatnog ortopeda koji savjetuje operaciju, ali to uzimam s dozom rezerve jer je ipak privatni.
Ugl. svako iskustvo bi mi dobro došlo.

Zadnje uređivanje Znjiklica : 10.07.2015. at 20:34. Reason: zaboravih
Znjiklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 20:41   #3178
nestabilnost koljena

Postovanje,
evo da i ja podijelim svoju pricu... pocetak price ste culi vec tisucu puta...nogometna utakmica, puknuce prednjeg kriznog i meniska..2013. u Kc kod doktora pintarca ucinjena rekonstrukcija prednjeg kriznog ligamenta..koljeno je nakon toga bilo u puno boljem stanju nego prije rekonstrukcije, stabilnije u svakom slucaju. No, zbog preranog pvratka nogometu i mrsavim nogama, ligament mi je ponovno puknuo prije par mjeseci i sad je to koljeno ponovno nestabilno. Sretnik sam, znam.. Uglavnom, ima li netko ovdje slicna iskustva, predlazete li mi jacanje misica kako bi dobio stabilnost dovoljnu za normalan zivot bez ponovne operacije? Ima li itko iskustva s ponovnom operacijom? Hvala na citanju.
c-f-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 02:15   #3179
pozdrav svim koljenašima i onima koji se tako osjećaju. operirao sam prednji križni ligament prije točno 27 dana i oporavak teče dobro. za dva dana trebao i krenuti na fizikalnu terapiju a do sada sam radio vježbe koje su mi pokazali u bolnici i koje sam uspio naći na netu a da su prikladne za ovu fazu oporavka. hodam već bez štaka (sa ortozom) neka 3 dana, ali nisam ih još baš skroz odbacio. počeo sam voziti i stacionarni bicikli bez opterećenja, i to mi je prava revolucija. e sad onaj smješni dio...jučer sam podignuo operiranu nogu stojeći samo na neoperiranoj na zidić (ne pitajte zašto jer ne znam ni ja) koji je visok cca 90 cm te sam osjetio bol i čuo zvuk jednak onome kad pukneš prst na ruci u zadnjoj loži te operirane noge pedalj višlje od koljena. malo me boljelo, no bol je nestala, te se sada javlja onako povremeno kao da mi netko zabije nož u zadnju ložu na djelić sekunde i opet nestane i to samo pri određenom pokretu. nemam nikakvu oteklinu, samo povremeno kratka i jaka bol. jel imao tko kakvih iskustava sa tim nakon operacije rekonstrukcije prednjeg križnog ligamenta??
ajd3prka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 15:34   #3180
I ja sam operirao prije 4 mjeseca prednje križne pa mi onako s vrimena na vrime u kolinu nešto škljocne, al ne boli. Ispod koljena (vrh potkoljenice) mi je nekako bez osjećaja, pretpostavljam jer su tu bušili kost. Al to ne prolazi...

Poanta je da imam i ja nekih nuspojava, pretpostavljam da svi imaju tako nešto ili bar velika većina. Valjda će to s treningom i vremenom prestat, neznam. A konkretno za tvoj problem, ne vjerujem da bi se tako lako moglo nešto pogoršati jer pretpostavljam da je potrebna jednaka trauma kao ona koju si doživio prilikom ozljede da bi se sada nešto pogoršalo. Ne vjerujem da je operirano koljeno baš TOLIKO osjetljivo. Teško objašnjivo
ivano_007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.