Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2010., 09:48   #1
Dead Rising 2

I...konačno je izašla i ta igra

Chuck Greene, motociklist u reality showu "Terror Is Reality", nastoji pobjeći iz Fortune Cityja nakon što zombiji preplave grad. Da stvari budu gore, optužen je za katastrofu nakon što se u vijestima pojavi snimka motociklista koji raznese prostoriju koja je držala zombije na sigurnom. Ima tri dana prije nego dođe vojska i "počisti" grad kako bi očistio svoje ime, pomogao svojoj kćeri koja treba Zombrex svakog dana, a usput izbavio i ostale preživjele.



Igra zahtijeva malo jači stroj - na Intelovom quad-coreu od 2,66 GHz + Radeon 4870 + 4 GB RAM-a bilo je potrebno isključiti "blur" efekt, smanjiti sjene na "medium" i detalje zombija isto na "medium", kako bi sve išlo glatko. Ali svejedno izgleda izvrsno, u nekim se scenama sigurno nalazi nekoliko stotina zombija na ekranu bez ikakvog trzanja.



Vrlo je zabavna za igrati, ali postoji jedan problem - učitavanja između područja koja nisu dugotrajna, ali svejedno iritiraju. Sve ostalo je zaista dobro napravljeno, osobito zabavlja mogućnost slaganja oružja od različitih stvari - npr. moguće je spojiti čavle i bejzbolsku palicu, ili npr. bušilicu i kantu koja se zatim može zabiti na glavu zombijima itd.

Vaši dojmovi?
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 18:21   #2
Dobra iako blesava radnja. Zombiji su odlični i masovni, naročito je zabavno ubijati ih. Isprva ste ograničeni na udaranje za mnoštvo predmeta i bacanje, ali izgleda da će kasnije biti hrpa brutalnih poteza. Ima RPG elemente, ali ne znam da li možete utjecati na njih. Poeni se skupljaju na različite načine, od spašavanja ljudi (ajde, nije tako iritatno, makar zna biti nezgodno povremeno kada je mnogo zombija, ali isplati se). Vremenski ograničena igra kao što je bio i prvi dio, jedino nervira što dođete prerano i onda morate čekati doći u određeno vrijeme, od 7 do 8. Akcija je odlična, brutalna i zabavna. Kretanje je nekako sporo, ali kao i za darksiders, velike lokacije, pa zna nervirati. Grafika odlična. Komande dobro napravljene makar mi se čini da je vožnja loša. Sada samo da vidimo da li će igra biti repetitivna ili će svaki čas biti nešto novoga...

A igra je baš preodlična. Još mi nije dosadilo tamaniti zombije. Jedino nervira što je vremenski ograničena, ali te bar tjera da budeš stalno aktivan. Još da pronađem negdje nož, pa da to spojim s boksačkim rukavicama.

S čime mogu spojiti kosilicu i invalidska kolica? Jedino je vožnja dosta loše napravljena. A ima zbilja bizarnih situacija kao onaj Chuckov fan koji podržava njegov terorizam.

Samo ne znam da li ima u igri jelenska glava ili je to u onom DLC - u?
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:35   #3
Instalirao jučer i igra je po meni totalni debilizam ispala. Bila bi predobra i prezabavna da nema nekih sranja u igri. Vremensko ograničenje tokom cijele igre da ne stigneš niti istražit šta igra uopće nudi nego si skroz na gasu. Retardi od likova koje moraš spašavati koji tokom borbe počnu pucat po tebi i po likovima iz tima što lako dovede do toga da ubiju tebe ili njih pa ajmo miško ponovo od checkpointa koji je udaljen ohoho i ajmo ponovo 200-300 zombija pobit. Danas igrao 2 sata (jer sam morao nekoliko scena ponavljati po više puta) i nisam ništ napravio jer vrijeme brzo teče a Zombrex (koji u trgovini košta 25 000 koje nemam blagog kurca gdje ih skupiti jer kao što rekoh NEMA VREMENA) moraš donijeti svakog dana u isto vrijeme kćerci koja se nalazi u safehouse-u. Nemojte me krivo shvatiti, nisam ju uninstalirao. Igra me nekako tjera da ju prijedjem jer je ovako fora napravljena, ali jednostavno nemaš vremena za ništa u njoj i nemam ideje kako to sve izvesti. Ako netko ima neki korisni savjet, bio bi mu zahvalan.
TheColossus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 05:53   #4
Za zombiebrex imaš jednog lika kojega moraš spasiti, pa će ti reći gdje ga možeš naći. A drugo, nema druge, igra te stalno tjera da budeš aktivan. Odaberi misije koje počnu teći ili su na istoj lokaciji (civili). Skupiš ih putem i onda se vrati u safe house, i onda glavni quest... Ma brzo ćeš doći u tok.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:18   #5
Je istina trebalo se samo ufurati. Thanks. Btw igra je super. Vjerujem da bi zbog navedenih razloga mnogi odustali od igre (kao npr dvojica mojih frendova), ali isplatilo se nastaviti .
TheColossus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 17:54   #6
Quote:
TheColossus kaže: Pogledaj post
Je istina trebalo se samo ufurati. Thanks. Btw igra je super. Vjerujem da bi zbog navedenih razloga mnogi odustali od igre (kao npr dvojica mojih frendova), ali isplatilo se nastaviti .
ma ima nešto zabavno tamaniti horde zombija. Naročito kada spojiš vesla i motornu pilu, ludilo. Samo je zajebano kada imaš iza sebe ekipu, pa ih lako ozlijediš.

E hint: ako ti se dogodi da imaš spašavati onu staricu Esther ili pijanu curu, imaš opciju Carry. Ja sam to tek pri kraj puta skužio, dok se ona sporo vukla...
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 01:31   #7
Evo završio upravo igru i imao sam neki bad ending može se reć. Nije mi jasno baš gledam po netu završetke igre, ima ih oko 6, a niti jedan nije ovaj koji sam ja imao. Baš me zanima kako imati drugačiji kraj, ali nigdje ne nađem na netu. Constantine jesi završio igru?

Zadnje uređivanje TheColossus : 29.09.2010. at 01:46.
TheColossus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 05:54   #8
Nisam još, malo sam zapostavio dok ne dovršim dark rising. Dotada samo koljem zombije, a već sam naletio na onog ludog hipija što je veliki fan mene. Malo teška borba protiv njega pošto sam imao loša oružja...

+ motorka je zakon.

Za net je još rano s obzirom da je igra tek izašla. A pogledao si na gamefaqs?
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:02   #9
Gledao sam al sam kasnije skontao da se uglavnom većinom odnosilo na onaj DLC Case Zero, a ovi završetci koji su opisani to sve nešt drugačije ne kontam. Aha da znam hipi me roknio par puta, al treba skontat sheme njegove. U biti bossovi su mi jedna od jačih stvari u igri. Dobro su ih napravili i onak presick, a uopće nisu lagani .
TheColossus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 20:21   #10
Hm... A možemo se samo nadati da će DLC za PC.

he, koja ludnica spajanje stvari. Boksačke rukavice i noževi, invalidska kolica i mitraljez... ah, kada bi još skužio čime spojiti cement saw ili drill motor. Ah, moram i spojiti helicopter toy s mačetom...
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 23:27   #11
Ne mogu vjerovat onak na gamespotu među trenutnih top 10 i još sve pozitivne kritike na netu i još nitko drugi ovdje ne komentira da je igrao.
TheColossus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 01:20   #12
Previše igara je izašlo u kratkom vremenu, DR2 još nije došao na red.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 09:16   #13
Quote:
Spec.tre kaže: Pogledaj post
Previše igara je izašlo u kratkom vremenu, DR2 još nije došao na red.
Upravo to
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:36   #14
Igra je odlićna, ZOMBREX-i su zakonnnnnn.. xD

e zanima me di se spajaju oružja, jel se to radi u 'Meintenace room', i kako se spajaju??? plzz odgovorite... tnxx

možda je malo čudno i glupo šta to pitam, al moram!
Piccy997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:42   #15
Nažalost, moj PC je očito preslab za ovu igru. Probala igrati i odustala jer je sve užasno SPOOOROOO.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:44   #16
HCL recenzija, ako zeli tko info o igri na hr a da nije igrao

Meni ce malo pocekat, dok ne prođem sve ove instalirane
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:57   #17
Quote:
PICCY * kaže: Pogledaj post
Igra je odlićna, ZOMBREX-i su zakonnnnnn.. xD

e zanima me di se spajaju oružja, jel se to radi u 'Meintenace room', i kako se spajaju??? plzz odgovorite... tnxx

možda je malo čudno i glupo šta to pitam, al moram!
da, mainteance room. Uzmeš predmet, staviš ga tamo u sredinu, i nađeš odgovarajući predmet, pa ti piše combine. I onda tek kombiniraš predmet. Npr, sledgehammer i sjekiru čime dobivaš vikinšku sjekiru, brutalno.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:58   #18
dead rising 2

jel mozda bolja resolucija u L4D jedinici nego u dead risng 2
???
Crobear is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 13:01   #19
odigral je upravo i mogu reći da mi je igra čisto ok...samo kaj igra dobiva na zahtjevnosti zbog užasno velikog prostora i spamanja na stotina i stotina zombija, inače meni osobno među top 5 zombi igara...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 15:49   #20
Ko je zainteresiran za Co-OP
svaku subotu
Gastrabajter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.