Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2012., 08:07   #1
Čini mi se da psihički propadam

Nastojati ću biti kratka.
U braku smo sedam godina i imamo curicu od 6,5 god. Rodila sam dosta mlada,taman s navršenih 19. Zaljubila sam se u muža jer je bio drukčiji,pažljiv,osjećajan,držao me ko kap vode na dlanu. No sve je to nestalo,nema više komunikacije,izjava ljubavi, ma ničega. Znam da me ne vara jer nije takva osoba. Čak je i sex po protokolu "aj lezi da i to obavimo",bez poljupca,bez lipe riči...
No to nije jedini problem.
Kad smo se vjenčali dogovor je bio s njegovima da mi živimo u kući na selu dvi-tri godine a onda će nam oni prepustit stan. No godine su prolazile a oni kao da su zaboravili na rečeno. Kad ih je mm pitao stan više nije dolazio u obzir,nema veze što se nas troje gužvamo u istoj sobi jer nema druge,što nemam svog ni stola jer sam sve u kući našla,što sam morala polagat vozački i kupit još jedno auto da mogu malu voziti u vrtić...
A drugi sin im je idol,on je dobio kat kuće iznad nas di ima prostora ko u priči a da ne pišem koliko ih je puta uvalio u s--nja s novcem i koliko je gluposti napravio. Evo zadnja je ta da je upozna preko Facebooka neku strankinju,da bi ona došla za Valentinovo i sad već trudna (???) . A jos da ne pricam kako imam revoluciju po cili dan iznad sebe a onaj moj neće nista da kaže.
Ja osjećam da propadam,da nestajem. Ne mogu više izdržati u ovoj kući. Sve me guši. Mislim da bi i brak nam bio bolji da odemo odavde al on govori da nemamo di otić. Meni se čini da ću ga napustit i vratit se svojima jer nemam di drugo. Ni posla nemam pa po cile dane venem u ovoj kući koju mrzim.
Čak sam iza nove godine bila doživila i slom živaca zbog svekrve,a svih godina sam se trudila da joj se približim,al to je žena bez osjećaja.
Muž me ne shvaća,govori da ja stvaram problem sama i da mi niko ne smeta. Sve to je istina ali šta ću ja kad sam takva. Osjećajna i emotivna i sve me pogađa. Kako da mu dokažem da ako ne odemo odavde da će izgubit i mene i malu???
Stvarno više ne mogu,evo noćas sam prvi put spavala u dnevnom jer nisam mogla s njim. Kad neće da komuniciramo,koda će se stvari riješit same od sebe. Samo molim Boga da mi da još malo snage da ne poludim skroz...
Beskrajno sam usamljena.....
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 08:25   #2
A da li postoji opcija da odete živjeti kod tvojih staraca? Da li tamo ima mjesta za vas troje?
A koji je razlog da njegovi starci ne žele živjeti u kući? Stan im je blizu posla ili jednostavno im se ne seli iz stana?
A zašto on ne bi porazgovarao sa bratom da se zamjenite za kat pa makar na kratko dok ti ne nađeš posao i budete u mogućnosti otići negdje na stan
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 08:48   #3
Moji imaju veliku kuću i stvarno su ok al on nebi ni u ludilu. Razloga sto oni nece u kucu nema,vise vole grad.
A bratu su kat dali jos kad se kuca pravila i sumnjam da bi moj i pita pogotovo sad kad je on doveo tu i jos ona trudna.
Ma moj svekar je dobar i on bi preša u kuću sigurno,al ona neda...
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 08:54   #4
Što se tiče svekrve,ne trebaš joj se približiti,nego udaljiti i to što više,da se vidite za Božić i Uskrs na sat vremena.I ja sam mislila da je to nemoguće.Jednostavno postani nezainteresirana za nju.Što se tiče muža mislim da ćeš uvijek ti biti ta koja će svojim ponašanjem uvjetovati njegove reakcije-mislim na seks.Zavodi ga,napadni ga na neočekivanom mjestu.Jednom davno sam čitala o mladoj ženi koja je nakon 7 godina braka izgubila strast sa mužem-probala je svašta,čekala na njega,a na kraju je uzela stvar u svoje ruke-pošli su prijateljima u posjet,već su pozvonili na vrata kad mu je rekla da je zaboravila obući gaćice-bila je naravno u suknjici.Kaže da ju cijelu večer nije ispuštao iz vida,i jedva je čekao da se vrate kući da vode ljubav.
Auto već imaš-pronađi posao.Svaki je posao dobar dok se ne pronađe bolji.Ne vjerujem ljudima kada kažu-nema posla.Idi,ako treba od vrata do vrata i traži posao.Kada vidiš da je trenutak mužu predoči financijsku konstrukciju za vaše preseljenje.Mislim da nije rješenje seljenje kod tvojih,jer koliko sam shvatila sada živite sami,a ti si vrlo senzibilna,pa bi sigurno ponekad došli u konflikt,a to bi sve išlo preko tebe.
__________________
Srna gonjena
Srna gonjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 09:52   #5
I udaljavam se sad od nje sto vise. Nisam je posjetila od Nove godine,jedino je vidim kad oni dođu ode. Trudim se biti nezainteresirana al sta cu kad sam ja osjetljiva i jako mi je stalo do tog da svima ugodim sto je prosto nemoguce.
Ja se prema njemu ponasam zavodljivo i sve i stvarno dobro i izgledam al njegovo je uvik "pa u braku smo,sta cemo se trudit??"
Posao mi je stvarno tesko pronaci jer nemam ni fax vec samo trogodisnju skolu. Jos je i mali grad bez ikakve osnove za radit. Slala sam molbe di bi god trazili prodavacicu i slicno al za sve kod nas treba veza koje nemam.

Frustrira me to sto je zivot tako kratak i imamo ga priliku zivjet samo jednom a ja svjesno tonem i propadam...
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 10:14   #6
Pa zaposli se u Splitu kod neke fine gospođe,spremaj stan.Ako zaradiš samo za gorivo-odlično za početak.Svi će te početi drugačije gledati.Izađi iz kuće,radi nešto,nemoj se samo sažaljevati-jadna ja nemam vezu,nemam školu.Uvijek ima posla za onog ko hoće raditi.
__________________
Srna gonjena

Zadnje uređivanje Srna gonjena : 03.03.2012. at 10:15. Reason: pravopis
Srna gonjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 11:22   #7
Quote:
Srna gonjena kaže: Pogledaj post
Pa zaposli se u Splitu kod neke fine gospođe,spremaj stan.Ako zaradiš samo za gorivo-odlično za početak.Svi će te početi drugačije gledati.Izađi iz kuće,radi nešto,nemoj se samo sažaljevati-jadna ja nemam vezu,nemam školu.Uvijek ima posla za onog ko hoće raditi.
haha e draga moja da sam bar blizi Splita spremala bi i 3 tuđa stana,no Split mi je udaljen 2 sata vožnje
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 12:20   #8
Ako si beskrajno usamljena,ako vidiš da izlaza nema,ako te suprug ne ferma ništa i nije mu stalo do tvoga mišljenja i nezadovoljstva cijelom situacijom,jednostavno pokupi stvari i odi neko vrijeme kod svojih.Pa ćeš vidjet hoće li on možda promijenit ploču i zajedničkim snagama okrenete nešto na bolje. Ako neće reagirat,onda nema smisla na si nanosiš toliko nezadovoljstvo i svakim danom toneš sve dublje.Imaš obitelj,imaš poštovanja prema suprugu,brineš za dijete,znači dobra si i majka i supruga,ali prvenstveno imaj sampoštovanja i prema sebi.Znaš da nisi učinila ništa loše,da situacija nije takva kakva je tvojom inicijativom ,prema tome ako će ti suprug bit imalo svjestan toga razumit će,dotada ti ohladi glavu malo dalje od njega pa ćeš vidjet s vremenom. Istina da niti jedan brak nije savršen,i treba zažmirit na neke stvari ,i zatvorit usta u nekim situacijama,ali kad je nešto previše ,onda nema smisla se totalno uništit.
JasminaZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 18:25   #9
Quote:
Srna gonjena kaže: Pogledaj post
Pa zaposli se u Splitu kod neke fine gospođe,spremaj stan.Ako zaradiš samo za gorivo-odlično za početak.Svi će te početi drugačije gledati.Izađi iz kuće,radi nešto,nemoj se samo sažaljevati-jadna ja nemam vezu,nemam školu.Uvijek ima posla za onog ko hoće raditi.
S kog stabla si ti pala? Da, sigurno i 350000 nezaposlenih samo kuka i niko od njih nece da radi jer fala bogu po tebi je to jednostavno.

Autorici- cuj, znam da ti je tesko. Sjedni s muzem i ozbiljno porazgovaraj s njim. Al bez medjusobnog optuzivanja nego smireno. reci mu do cega je sve to u tebe dovelo i svoje misljenje i zelje. I vidi sta ce ti on na to rec. Ako te apsolutno ne svati nemoj odma poludit nego mu smireno reci da si i ti osoba,da imas potrebe, da bi on kao muz trebao provat shvatit i dat neki prijedlog jer da si sve vise nezadovoljna i da ako se nista ne pomakne da te strah da vam brak ide kraju. Pa opet vidi sta ce rec. I Daj mu dan,dva,tri da razmisli. Pa opet porazgovaraj. ako ni tada ne bude pomaka onda moras odlucit da li ces i dalje se trudit i trpit ili ces napravit nesto drugo al bar ces tada znat da si dala sve od sebe i da nisi mogla nista drugacije. Usput,koliko je njemu god?

Nadam se da nije sve tako crno i da je to faza koju ces uspjesno rijesit najbolje za sebe i malu
__________________
KAD DODJE MOJIH 5 MIN MENI STANE SAT!
U CASU STANE 5 DECI PROSIPO TI, DOSIPO TI, TREBA ZNATI MJERU!!!
Tweetybird is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 20:58   #10
Njemu su 32 godine

Pokusat cu pricat,pokusavam godinama al on je cudna biljka. Koda zidu govorim. Shvacam i ja njega,nije se jednostavno makniti iz stabilnosti pa kakva ona bila u nepoznato. I zahvalna sam sto imam krov nad glavom o cemu mnogi na zalost samo sanjaju,pa kakav on god bija.
Posao stvarno nije lako pronaci. Evo ja nisam nikakva izbirljivica al ne mogu se zaposlit ni ko cistacica.
Ja njega stvarno volim ali isto tako volim i svoje zivce i svoj zivot.
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 09:36   #11
Quote:
Tweetybird kaže: Pogledaj post
S kog stabla si ti pala? Da, sigurno i 350000 nezaposlenih samo kuka i niko od njih nece da radi jer fala bogu po tebi je to jednostavno.
Znam puno ljudi koji se vode kao nezaposleni(iz različitih razloga),a svi rade i to u struci.Znači keramičari,zidari,moleri,slastičari,spremačice,akv iziteri različitih profila pa čak i profesori.Prema realnim procjenama na terenu oko 20% od tih 350.000 je zaista nezaposleno,a svi primaju naknadu za nezaposlene.



Što se tiče Plavuše-koliko je kilometara tih 2 sata vožnje?Daljina je samo u glavi.Ako misliš da nije daleko onda nije daleko! Odlično je ako,za početak,zaradiš za gorivo.Zar nije tvoj cilj preseljenje u grad?Jednom tjedno,za početak, bi mogla odlaziti u Split čistiti,a tamo bi malo po malo pronašla posao.Jedino na koga zaista možeš računati si ti sama.Pusti babu,njen stan,kat i sve ostalo.Osim toga,tvoj potpis govori da se ne predaješ tako lako ili ?
__________________
Srna gonjena

Zadnje uređivanje Srna gonjena : 04.03.2012. at 09:39. Reason: xy
Srna gonjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:37   #12
Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
Njemu su 32 godine

Pokusat cu pricat,pokusavam godinama al on je cudna biljka. Koda zidu govorim. Shvacam i ja njega,nije se jednostavno makniti iz stabilnosti pa kakva ona bila u nepoznato. I zahvalna sam sto imam krov nad glavom o cemu mnogi na zalost samo sanjaju,pa kakav on god bija.
Posao stvarno nije lako pronaci. Evo ja nisam nikakva izbirljivica al ne mogu se zaposlit ni ko cistacica.
Ja njega stvarno volim ali isto tako volim i svoje zivce i svoj zivot.
draga, viruj mi da ZNAM ali stvarno ZNAM kako ti je. i svaka tebi cast sta imas toliko snage i hrabrosti (ako imas, a po onome sto pises izgleda da imas) da stavis i svoje potrebe na mjesto. ja sam uvijek za iskreni razgovor i pokusaj da se dodje do nekog rjesenja jer to je brak i nebi ga se smilo tek tako razvrgavat. jer nismo se udavali/zenili dok ne postane tesko nego bi trebali i u dobru i u zlu i kad je najteze i kad je najlakse bit tu. ali to vrijedi OBOSTRANO a ako ti samo dajes onda to nema smisla i zato ces ti morat jako dobro razmislit sta i kako dalje. ja se upravo razvodim od ljubavi svog zivota. i bilo mi je slicno ka i tebi sta se tice tog dijela di ja govorim sta me muci i da to nebi smilo tako a on gleda u zid ko balvan i nikakvi komentar ni volja ni ista. i eto ja se razvodim. ali opet na kraju je on taj koji je bez rijeci otisa (nije sad bitna moja prica). mozda ce mi za di koju godinu bit ok i mozda ja budem ok. ali sada sam ajme, i lose mi je, i jedva se dignem a moram radi sina itd. koliko god je bilo lose u tom braku bilo je i dobrih stvari i bilo je puno ljubavi bar s moje strane i sad mi je neizdrzivo. ovo ti govorim zato da dobro razmislis. nije to tako lako kako se cini. oticu ja i bice meni bolje. ne, tek tada ti ide prava borba samo sta onda mozda kad dodjes sebi bude super i danas sutra ko zna mozda naidje neko s kim ces dijelit sve ali ama bas sve. samo o tome jos ne znam nista, nadam se...
zato ti i jesam savjetovala, provaj, daj mu do znanja koliko je ozbiljno, ali NEMOJ napadat i krivit ikog jer te onda nece ni slusat vec ce u strtu se krenit branit. i rekoh ako ni onda ne bude pomaka, onda sjedni i odluci. a odluka je itekako teska i mora doci sama od sebe tj od tebe.
sretno ti. nadam se ipak da ce se on trgnit. :hug:
__________________
KAD DODJE MOJIH 5 MIN MENI STANE SAT!
U CASU STANE 5 DECI PROSIPO TI, DOSIPO TI, TREBA ZNATI MJERU!!!
Tweetybird is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 20:41   #13
Split mi je daleko nekih 120 km tako da nije bas tako lako do tamo doci. Cilj mi je grad,al na zalost ne Split.

Tweetybird hvala ti na ricima podrske,puno mi znace. Normalno da se nisam udavala da bi se razvodila i ne mislim donit nikakvu nepromisljenu odluku. Samo sam napokon odlucila stavit svoje zelje i potrebe na vrh i malo mislit na sebe za promjenu. Pokusavam mu dokazat koliko patim i koliko je ozbiljno al problem je sto on misli da sad smo u braku i to je to,da ja nemogu nigdi.
A onda jos i sex. Ja sam jako strastvena osoba i treba mi i ljubavi i njeznosti i strasti. A on i to uzima zdravo za gotovo. Klasika teska i ko to je super. Ko nemora se on trudit vise oko mene jer smo u braku. Al meni je tek 26 godina i ne mogu vise tako. Imam cili zivot ispred sebe a vec sad zivim kao da mi je 50. Samo kuham,perem,cistim...
A samo bi koju lipu ric...
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 20:55   #14
na kraju posta kazes da si beskrajno usamljena, sto ja mislim da je u stvari tvoj glavni problem.

usamljena si i nezadovoljna svojim zivotom, samopouzanje ti je na nuli, te dozivljavas nervne slomove zbog svekrve kojoj si se zeljela pribliziti a nisi uspjela, djevojko draga, sta ti to sve treba?

takodje, ocekujes od muza nesto, ne znam sta, da ti poslozi i uredi tvoj zivot, da budes zadovoljnija, a niko ti to ne moze uraditi osim tebe same.

sa svekrvom ne trebas biti bliska, nego ostvariti neki, kakav takav, korektan odnos. dakle ne ulazes se emotivno, povrsna si i kulturna. toliko je dovoljno.

imas li ikakve aktivitete u zivotu osim kuce, ciscenja, pranja?
trcanje, pilates, izrade goblena, citanje, i sta znam?
imas li nekakve interese koje zelis produbiti?
nekakve mogucnosti doskolovavanja?
imas li ikakvu prijateljicu sa kojom bi se nekada mogla sresti, prohodati, popiti kafu?

ti si mlada zena u najboljim godinama, i nije u redu da ti se sav zivot svodi na kucu.

i to sto kazes za muza, volis ga, zasto onda ici od njega i napustati ga?
imas krov nad glavom, sigurnost, i sama si svjesna da je to nesto.
ja mislim da ti trebas poraditi na sebi na nekim drugim poljima, i da te tvoje nezadovoljstvo zivotom zasljepilo da probleme trazis na mjestima na kojima ih nema.

i sta te uopste briga za brata i stankinju?
oni zive svoj zivot, ti trebas zivjeti svoj.
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 21:02   #15
Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
Split mi je daleko nekih 120 km tako da nije bas tako lako do tamo doci. Cilj mi je grad,al na zalost ne Split.

Tweetybird hvala ti na ricima podrske,puno mi znace. Normalno da se nisam udavala da bi se razvodila i ne mislim donit nikakvu nepromisljenu odluku. Samo sam napokon odlucila stavit svoje zelje i potrebe na vrh i malo mislit na sebe za promjenu. Pokusavam mu dokazat koliko patim i koliko je ozbiljno al problem je sto on misli da sad smo u braku i to je to,da ja nemogu nigdi.
A onda jos i sex. Ja sam jako strastvena osoba i treba mi i ljubavi i njeznosti i strasti. A on i to uzima zdravo za gotovo. Klasika teska i ko to je super. Ko nemora se on trudit vise oko mene jer smo u braku. Al meni je tek 26 godina i ne mogu vise tako. Imam cili zivot ispred sebe a vec sad zivim kao da mi je 50. Samo kuham,perem,cistim...
A samo bi koju lipu ric...

ps, muzu ne daj, dok te ne obradi kako treba! samo mu fino reci da ti nedostaje vas seksuani zivot kakav je bio, i da ti ovo sad nije dovoljno. pa kada se bude potrudio dobice i pickice.
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 21:09   #16
Đizz jel ti razmišljaš zrelo?
Vas troje živite u cirkusu od zadruge.U jednoj sobi.Ti si da stalno doma,bez posla .Što je veliko opterećenje za tvoju psihu.Pomalo stagniraš.Još i sebičan brat kojega roditelji obožavaju.Kvotam:

"A drugi sin im je idol,on je dobio kat kuće iznad nas di ima prostora ko u priči a da ne pišem koliko ih je puta uvalio u s--nja s novcem i koliko je gluposti napravio. Evo zadnja je ta da je upozna preko Facebooka neku strankinju,da bi ona došla za Valentinovo i sad već trudna (???)"
Slušaš non stop sve moguće svađe,prepucavanja.Svekrvina kvocanja,svađaš se sa mužem etc.etc.

Pa dobro koji bi muškarac u tom cirkusu bez šatora imao želju za ludim seksom?
Tko bi od snahe,žene sa takvim ljudima ostao psihički normalan?
Naravno da vam se brak ruši kao kula od karata.
Naravno da s nezadovoljna ,umorna i nesretna.
Izgleda da je tvoj muž neki mamin sinčić koji iako živi u tom ludom čoporu živčanih individua ne želi živjeti nigdje drugdje.Nekim normalnim životom.
Ne znam niti jedno rješenje da sebe i dijete spasiš osim da porazgovaraš sa
njim da tako dalje ne ide.U braku niste od jučer i on nema 25 godina.
Mogao je već uvidjeti da je to nezdrava okolina,pobrinuti se nekako za svoju obitelj.Tebe i dijete ne cijelu zadrugu.
Jedini savjet je ako on odbije promjene pokupiti sebe i dijete te otći natrag roditeljima ili u podstanare negdje.Bez obzira tko što kaže
onaj tko želi raditi uvijek će nešto naći.Bilo što negdje u državi.Samo kaj ljudi ne bi radili baš sve.
Uštedi nužne novce i otiđi.On ako te voli doći se za tobom ako ne neka ostane u toj zadruzi sa mamom i ostalima.Onda ne treba ženu nego zadrugu.
Na tebe nitko ne misli a život nije trpiona niti se se udala za sve te ljude.
Izgleda da je drugi sin lukav i muljator a tvoj papak.Sorry.
Proći će ti život u čekanju na promjene i na kraju će ti propasti živci kako kažu.
Žalosti me što ljudi u 21 stoljeću žive ovako užasno sve zbog straha od promjena.
Pokreni tog tvoga muža i sebe.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 21:41   #17
slažem se sa pozitivom..
plavušo, tvoja priča me podsjetila na priču moje prijateljice:
ona mlada, prvo dijete rodila sa 18, drugo sa 21, živjeli u kući sa njegovom majkom i bratom..
njen odnos sa svekrvom kao i odnos bake i unuka..
žena je bila promašeni slučaj, u toj mjeri da si unuke nije željela vidjeti jer su eto, od "ove" a živjeli u istoj kući..
brak sa mužem se rušio..ona stalno doma po cijele dane, mlada cura..isto ima(la) trogodišnju školu, živjeli van grada (selo samo takvo)..
psihički pucala..seksa je bilo jedva i za rođendan..
popizdila je u takvoj okolini, znala sam ju naći kad bi došla kod nje da sjedi u kuhinji i zuri u jednu točku
muž bio za razgovor ali je uvijek ostajalo samo na tome..na riječima..bit' će drugačije, hoće hoće (moš' mislit')
ona se jedan dan spakirala i sa djecom otišla kod svojih (isto u selu)..godine kao tvoje..
skupila novce i upisala tečaj za nokte..cure su joj dolazile u sobičak, rašpala doma, štedjela..
nakon nekog vremena, mic po mic, u bližnjem gradu iznajmila prostor i ondje nastavila..
postavila se na noge..u međuvremenu se rastala jer čemu ostajati u takvom braku?
sa mužem koji se nije brinuo za svoju obitelj, stao na kraj svojoj materi, njenim zlostavljanjima..
i dalje živi kod svojih, ima vezu, pronašla dobrog muškarca koji nju i klince nosi kao kap vode na dlanu, živnula, od sivila u svom životu napravila ružičastu boju, a on, sada već bivši muž- i dalje živi u svojoj kući, sa svojom mamom..
(kako je život okrutan )
nisam ovo napisala jer mislim da se trebaš rastati..smatram da prije svega trebate razgovarati,
ali slažem se sa pozitivom:
"Izgleda da je tvoj muž neki mamin sinčić koji iako živi u tom ludom čoporu živčanih individua ne želi živjeti nigdje drugdje.Nekim normalnim životom.
Mogao je već uvidjeti da je to nezdrava okolina,pobrinuti se nekako za svoju obitelj.Tebe i dijete ne cijelu zadrugu.
Proći će ti život u čekanju na promjene i na kraju će ti propasti živci kako kažu."
drži se

Zadnje uređivanje TheProvense : 04.03.2012. at 21:51.
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 22:12   #18
Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
Split mi je daleko nekih 120 km tako da nije bas tako lako do tamo doci. Cilj mi je grad,al na zalost ne Split.
Već sam rekla daljina je u glavi...A osim toga od života traži puno da bi dobila dovoljno.Kada planiraš preseljenje,onda ga planiraj u veliki grad.
__________________
Srna gonjena
Srna gonjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 02:58   #19
Quote:
Srna gonjena kaže: Pogledaj post
Znam puno ljudi koji se vode kao nezaposleni(iz različitih razloga),a svi rade i to u struci.Znači keramičari,zidari,moleri,slastičari,spremačice,akv iziteri različitih profila pa čak i profesori.Prema realnim procjenama na terenu oko 20% od tih 350.000 je zaista nezaposleno,a svi primaju naknadu za nezaposlene.



Što se tiče Plavuše-koliko je kilometara tih 2 sata vožnje?Daljina je samo u glavi.Ako misliš da nije daleko onda nije daleko! Odlično je ako,za početak,zaradiš za gorivo.Zar nije tvoj cilj preseljenje u grad?Jednom tjedno,za početak, bi mogla odlaziti u Split čistiti,a tamo bi malo po malo pronašla posao.Jedino na koga zaista možeš računati si ti sama.Pusti babu,njen stan,kat i sve ostalo.Osim toga,tvoj potpis govori da se ne predaješ tako lako ili ?
A daj cerce ne laprdaj. Kao prvo, da se mogu uredno zaposlit ljudi ne bi radili na crno. Da drzava ne guli uredno bi imali vjerovatno I obrte... A to o naknadsma, jel ti zivis u svedskoj? Naknadu dobivaju nezaposleni koji su radili vise od 9 mjeseci, I dobivaju je nekoliko mjeseci nakon otkaza. Kamo srece da nezaposleni dobivaju tu tvoju izmastanu naknadu.
Kao drugo, cura vjerovatno zivi u nekoj teskoj pripizdini u zagori, a ako joj je split 2 sata voznje od doma sigurno ima neki blizi grad, tipa ne znam knin, sibenik, dubrovnik, makarska, zadar... Nevjerovatno, zena pise dijalektom pa je odmah stavljas u okolicu splita...

Trece, dva sata voznje da bi isla cistit stan nekome za 35 kun satu? I jos dvasata voznje nazad? A a po
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 03:10   #20
... Sori, mobitel, pa mi se gubi tekst.
Dakle, 240 kilometara dnevno za zaradu od 70 kuna? 6 sati dnevno da gubi do splita za pokrit niti gorivo?
I koji kuki uporno tupis s tim splitom.
Ne, zena bez iskustva I vjerovatno iz druge zupanije nece nac ni neki drugi posao, kamoli ciscenje stanova. ljufi grcaju u neimastini, horde zena bi cistile, a ova niti ima preporuku niti moze normalno dolazit na posao...
o boze... Pa nismo ti mi tvoja slavonija ili sta ja znam, ajd se ti vozi dva sata po nasim cestama.
I da nek cisti nekoj finoj gospodji, ma svasta...
I to u splitu!
Cetiri sata voznje do splita - za sto? Niti cijenu goriva?
A bez preporuke ce je zaposlit - tko?
Cak ni oglasa takve vrste nema ni u oglasniku ni nigdje.
Jebote, mi smo pustili vijest da trebamo gospodju I nasli smo ih 30-ak, s onima bez preporuke, majkama s malom djecom ili mladjima od 40 nismo niti razgovarali, a kako bi tek njoj bilo...

Super je I simpaticno sto zelis dat konstruktivan savjet, al bogati daj se spusti na zemlju I savjetuj nesto realno.
Nije split jedina urbana sredina od prevlake do like... Niti bi netko morao trazit posao u gradu u kojem ga nema...
Niti nezaposleni dobivaju naknade...
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.