Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2009., 22:40   #861
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Winzip..kao prvo ja nigdje i nikada nisam rekao da neciji proizvod ne valja ili da nije dobar..osim i iza toga stojim da madraci od zice koje radi......i prodaje Metro za 300 kuna je smeće koje nebi smjelo biti na trzistu jer ne zadovoljava osnovne kvalitete zdravog spavanja.
Inace tvoja rcunica je stvarno vrhunska( na zalost u teoriji..drzi vodu) i ako si ti sposoban to sve za tu cijenu ostvariti , evo ja sutra popricam sa nasim sefom proizvodnja i uzimamo te u firmu da nam ostvaris sne i zaradis milijarde. Molim te ne lupaj ko maxim po doviziji. Sve te cijene nisu bas takvekao prvo, kao drugo treba to sve i transportirati..obraditi..dovesti do stadija da je spremo za proizvodnju, pa otpadi kod krojenja , rezanja, razne dimenzije, radnici, struja, pogon, hladni pogon, rekmala, transport, i cijene od tvojih 300 kuna je smijurija covjece. Uostalom ..ja sam uvijek za otvorene karte..ti mi pokazi gdje ti to nabavis materijale za tu cijenu i ja ti pokazem nase veleprodaje cijene pa da vidimo tko je gdje sa istinom.
to a pro po cijena.
A pro po kvalitete..moje misljenje je da i Hespo i Perfekta rade isto tako dobre madrace kao i mi..razlikujemo se u pristupu proizvodnji..u nekim inovativnim novostima i malo u jezgrama od kojih proizvodimo. No po kvaliteti mislim da nema razlike..o Bernardni , Meblu, Renotexu ne mogu pricati jer ih ne poznam,,osim ..ne..kao sto samnaveo ranije. Ako mislis da guram tvrtku u kojoj radim to je mozda zato sto sam izgleda ja jedini koji javno kaze gdje radi i sto ne mogu usporedjivati proizvode od drugih proizvodjaca jer nisam u doticaju s njima, a mogu dati misljenje o nasim proizvodima i njihovoj kvaliteti..a kako znam sticajem okolnosti i cijene ipak ne smatram da reklamiram time svoju tvrtku nego da objektivno obavijestavam one koje interesira o proizvodima koje imamo.
Uostalom za tvoju i naravno svakoliku javnost..uskoro ce biti testirano pomocu ergo.cheka( jeb..opet sam ja kriv sto ga samo mi imamo , i gle neki dan dobili najnoviji model) nekoliko slicnih proizvoda razlicitih tvrtki unutar korporacije pa cu te izvjestiti( bez obzira kako Tropiuco prosao) jesi zadovoljan..i ajde kad sve znas ..gdje ti to radis ..za mene se zna..a za tebe
Pa sto nisi reko da te zanima . U Renotexu radim... U nabavi... U pravilu me ne zanimaju tvoje veleprodajne cijene, s obzirom da mogu izracunat bez problema proizvodne cijene za tvoje madrace Ne moras mi nudit posao, ovaj me sasvim zadovoljava i ispunjava moje potrebe.
a pro po cijena... Ak treba javi se pa ti ja donesem i racune gdje i po kojoj cijeni kupujem... Oces za obicnu PU 25 od koje radimo okvir? Oces HLP 30 kg po m3? Profiliranu? u koliko zona? 5? 7? Nije u pitanju... Evo iz Belgije mi danas ljudi bili i nude mi tkaninu s kokosom i prestepanu s 250grama termoplastike i retexom za 3.7EUR po m2... Franko dvoriste za avansno placanje... DA ne pricam koju sam cijenu Retexa jucer dobio ponudjenu... Nebi mi vjerovao... U cijenu zice necu ni ulaziti, a da ti ne kazem jos da ju uzimam u kompenzaciji

S time da bi vi trebali imati i bolje cijene jel ipak vjerujem da proizvodite i prodajete vise madraca od nas...

A pro po kvalitete... Mislis da je problem napraviti dobar i kvalitetan madrac? Nije... Problem je to sto ljudi traze takve madrace... Metro sam hoce takve madrace... Interspar sam hoce takve madrace... Prodavali bi mi i puno skuplje madrace, i prodajemo... I garant ne odstupaju ni od tvojih ni od hespa ni perfecte ni bernarde po kvaliteti, ali odstupaju u cijeni... Al gledaj isti rang madraca...
Vec sam reko da nisi prvi koji radi ovakav nacin propagande...

SVaki proizvodjac se prilagodjava odredjenom djelu trzista.. i slazem se da je isplativije prodaj jedan skup madrac i na njemu zaradit ko da si prodao 15 jeftinijih... I jednostavnije.. i bolje..i brze...

Ja ne guram tvrtku u kojoj radim, niti nikad nisam... I uvijek kazem svima..isprobajte...Od najjeftinijih do najskupljih... Od svih proizvodjaca... I kupite onaj koji odgovara...

Mislim glupo mi se tu nadmudrivati, radim direktno u samoj nabavi tvornice, pa mi je nebitno to sto na forumu neki lik pise da je to moguce ili nije... Ja garantiram da je a ti pricaj ljudima sto hoces... Isto tako sam i napisao kolka je minimalna isplativa marza u proizvodnji i to ne samo madraca nego manje vise svega... Kalkulativna cijena prijevoza nam je 4%, i uracunata je u sve madrace... Otpad je uracunat u cijenu tkanine, zna se sta je duzni metar i kolko ti ga treba... zna se kolko konca potrosis na Shtepexu... Zna se kolko ti treba bordura ako shtepas rubove i kolko konca ode za to... Zna se kolko kosta ciferslus ako je navlaka na skidanje... Sve je to u gram izracunato... Zato se to i zove kalkulativna cijena... Od struje, plina, cijene rada, do transporta. I ostalih sitnica...

Tak da nebih da idemo dalje u detalje, jel mislim da je vidljivo da znam o cemu pricam te isto tako mogu stajati iza svakih cijena...
A ostalo je prodavanje magle bez obzira sto mi pricali o tome...
winzip is offline  
Old 29.06.2009., 22:53   #862
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Winzip nisi u pravu..proizvodjaci koji nemaju poznato ime..koji jesu jaki regionalni igraci ali u Eu nemaju jaki brend sigurno ne mogu ostvariti profit o kojem ti pricas, Taj profit mogu ostvariti ili jake brend tvrtke ili proizvodjaci koji proizvode jako jako lose madrace, tipa..zica,2 cm pur, papir i netkani teksit..i onda oni na cijeni od 300 kuna mogu ostvariti do 100 kuna profita ali je i to jos daleko ispod tvojih brojki, Tvrtke u srednjim velicinama koje nastoje odrzati svoje trziste i koje pored toga proizvode za jos 10 tak drugih lokalnih brendova sigurno ne mogu ostvariti taj profit. >To je utopija kad govorimo o proizvodnji. Da li maloprodaja moze ostvariti taj profit..ne vjerujem..profit maloprodaje je manje vise poznat i krece se oko 40-50% nabavne cijene u vecini firmi koje prodaju namjestaj..madrace. stolove i slicnu branšu, I kao sto svi mi koji radimo u tim poslovima znamo koliko je cca profit to i oni koji kupuju nase proizvode a mi njihove plaćamo otprilike iste profite. Ono sto ljude u biti buni je velika cifra koja se odjednom daje za proizvod.
Madrac recimo 3650 kuna ..to je 1 kuna u iducih 10 godina za dobro spavanje
Kruh 20dkg dnevno je isto 1 kuna u 10 godina a taj kruh je samo dio jela.
cipele 700 kuna godisnje pa dva para zima -ljeto ..tp je 14 000 kuna u 10 godina.
Dakle i dalje ostajem pri tome..stedite ali ne na zdravlju..a madrac nije dio namjestaja..madrac je dio vaseg zdravlja..stedite na nepotrebnim rasipima..idite malo vise pjesice..pijete pivo manje..pusite cigaretu manje.
Pocnite misliti i racunati ne na ono sto ovaj tren dajete kao izdatak..priznajem nije mala lova dobar madrac, podnica i jastuk..ali to je investicija u 10 godina zdravog i bezbolnog budjanja.
U pravu sam..napisao sam ti gdje radim,a radio sam i u jos jednoj nasoj tvronici prije, i oni imaju jos nizi ulaz materijala preracunato za 4.5% od nas sada...
E nisam te skonto o kakvom papiru pricas? Nijedan nas madrac nema manje od podloska od 1400 grama filca plus 600 grama nadloska...

Mislim da proizvodimo za dovoljan broj brandova u Hrvatskoj, pa u zadnje vrijeme i u okolnim drzavama EU da mogu neke stvari sa sigurnoscu reci...
I ne koristi se zica slabija od 2.2 a ide i do 2.4, kao i kod svih proizvodjaca...
Spuzva 2 cm?

Netkana tkanina? kao sto sam reko, nije problem obuc govno u lijepu tkaninu i podic cijenu... al ce ostat govno Dakle bolje ne lagat nego iskreno rec..jeftin madrac je jeftin madrac to je cinjenica od koje se ne bjezi.. nitko ne kaze da madrac od 300 kn u maloprodaji odrzava zdravlje... Pa zato i ima raznih madraca raznih kvaliteta...
AL fascinantna mi je ova prica od 1 kune po danu...
Daj ju primjeni na hrvatsku obitelj kod koje radi jedan clan, a drugi i ako redi pitanje je jel dobiva placu kod privatnika, nije zaposlen na stalno,,, nema cekove, nema karticu, i uzdrzavaju dvoje djece... znaci to je 3650 puta 4.. to je 4 kune na dan.. i treba ih iskesirati... ili ces im dat madrac a oni ti svaki dan nose po 4 kune? Da u tu pricu ukljucim i kvalitetne podnice?
Jel da pitaju mozda i na osiguranju i tehnickom dal mogu tak nosit... Pa u biti i djecu mozemo tak obuci... Za kunu po danu... Komunalac bi mogo i plin tak rijesavat... I Elektra... Dobro barem netreba jest mnogo svaki dan.. kuna po osobi.. 20 deka kruha... Nest to mnogo kuna ispadne dnevno...
Ovo je vrijeme ljubavi i mira, a ne svadje... Ne znam zasto se opce ti uzrujavas na moje postove i shvacas ih toliko osobno? Ak ti mozes rec u svakom postu svoje misljenje, pa valjda mogu i ja svoje a da se ti ne osjecas odmah ugrozeno
Iovak je dovoljna kriza u hrvata, ne moramo se i mi svadjati tu... samo sam ti htio reci da ima i vise gledista i da se ne moras ljutiti i proizvati svakoga tko kaze nesto kontra tebe...

Zadnje uređivanje winzip : 29.06.2009. at 23:03.
winzip is offline  
Old 29.06.2009., 23:05   #863
I dalje se ne slazem

Quote:
winzip kaže: Pogledaj post
Pa sto nisi reko da te zanima . U Renotexu radim... U nabavi... U pravilu me ne zanimaju tvoje veleprodajne cijene, s obzirom da mogu izracunat bez problema proizvodne cijene za tvoje madrace Ne moras mi nudit posao, ovaj me sasvim zadovoljava i ispunjava moje potrebe.
a pro po cijena... Ak treba javi se pa ti ja donesem i racune gdje i po kojoj cijeni kupujem... Oces za obicnu PU 25 od koje radimo okvir? Oces HLP 30 kg po m3? Profiliranu? u koliko zona? 5? 7? Nije u pitanju... Evo iz Belgije mi danas ljudi bili i nude mi tkaninu s kokosom i prestepanu s 250grama termoplastike i retexom za 3.7EUR po m2... Franko dvoriste za avansno placanje... DA ne pricam koju sam cijenu Retexa jucer dobio ponudjenu... Nebi mi vjerovao... U cijenu zice necu ni ulaziti, a da ti ne kazem jos da ju uzimam u kompenzaciji

S time da bi vi trebali imati i bolje cijene jel ipak vjerujem da proizvodite i prodajete vise madraca od nas...

A pro po kvalitete... Mislis da je problem napraviti dobar i kvalitetan madrac? Nije... Problem je to sto ljudi traze takve madrace... Metro sam hoce takve madrace... Interspar sam hoce takve madrace... Prodavali bi mi i puno skuplje madrace, i prodajemo... I garant ne odstupaju ni od tvojih ni od hespa ni perfecte ni bernarde po kvaliteti, ali odstupaju u cijeni... Al gledaj isti rang madraca...
Vec sam reko da nisi prvi koji radi ovakav nacin propagande...

SVaki proizvodjac se prilagodjava odredjenom djelu trzista.. i slazem se da je isplativije prodaj jedan skup madrac i na njemu zaradit ko da si prodao 15 jeftinijih... I jednostavnije.. i bolje..i brze...

Ja ne guram tvrtku u kojoj radim, niti nikad nisam... I uvijek kazem svima..isprobajte...Od najjeftinijih do najskupljih... Od svih proizvodjaca... I kupite onaj koji odgovara...

Mislim glupo mi se tu nadmudrivati, radim direktno u samoj nabavi tvornice, pa mi je nebitno to sto na forumu neki lik pise da je to moguce ili nije... Ja garantiram da je a ti pricaj ljudima sto hoces... Isto tako sam i napisao kolka je minimalna isplativa marza u proizvodnji i to ne samo madraca nego manje vise svega... Kalkulativna cijena prijevoza nam je 4%, i uracunata je u sve madrace... Otpad je uracunat u cijenu tkanine, zna se sta je duzni metar i kolko ti ga treba... zna se kolko konca potrosis na Shtepexu... Zna se kolko ti treba bordura ako shtepas rubove i kolko konca ode za to... Zna se kolko kosta ciferslus ako je navlaka na skidanje... Sve je to u gram izracunato... Zato se to i zove kalkulativna cijena... Od struje, plina, cijene rada, do transporta. I ostalih sitnica...

Tak da nebih da idemo dalje u detalje, jel mislim da je vidljivo da znam o cemu pricam te isto tako mogu stajati iza svakih cijena...
A ostalo je prodavanje magle bez obzira sto mi pricali o tome...
Vidis i dalje se ne slazem. na nasim pocetcima , firminim, i mi smo radili madrace koje vi radite danas, no u Ceskoj se hvala bogu promijenila svijest kupaca i pomalo su prestali traziti madrace u toj cijenovnoj grupi jer nisu bili zadovoljni sa udobnoscu koje ti madraci pruzaju. Necu reci kvaliteti..jer za taj novac se taj madrac ne moze bolje napraviti.Kvaliteta je uvijek u uskoj vezi sa prodajnom cijenom i to svi znamo.
Metro Hrvatska uzima Vase madrace i to je dobro..Metro Ili kako se kod nas zove Makro Česka i Makro Slovacka uzima nase madrace i to u velikim količinama, i ako pogledas bilo koji njihov prospekt viditi ćes da su cijene oko 100 eura za mardac, s tim da mi svakih 14 dana na njihovo trziste stavljamo novih 3-4 modela koji se onda ponavljaju u ponudi za 6 mjeseci.Kao što postoje madrac i madraci tako postoje i navlake i navlake..i cijene tih navlaka..nasi dobavljaci su Austrija, i Njemacka..ti znas koji i znas koji je to omjer kvalitete. I ja idalje tvrdim da je , neznam kako da to formuliram a da se ne uvrijedis ili da ne mislis da Vas podcijenjujem, no recimo ovako...madrac koji radite za Metro je jednostavno proizvod koji se nebi smio iz zdravstvenih razloga nuditi na trzistu jer ne zadovoljava uvijete za pravilan polozaj kraljeznice, a da bi ti to dokazao,,prvom prilikom kad bude Ergo -Chek u Zagrebu dacu ti broj kolege..odi i odnesi taj madrac na probu i vidjeti ces rezultate koji će ti dokazati da sam u pravu. I bez obzira sto trziste trazi..vjerujem da je zadatak nas proizvodjhaca u ovoj bransi da ne idemo ispod nekih razina ma koliko trgovac želio takvu robu , jer se tu na tom artiklu nalazi ime nase tvornice.
Ostali madraci iz vaseg asortimana , pogledom na to od cega se sastoje debelo odskacu u kvaliteti od modela za Metro i pokazuju da znate napraviti kvalitetan madrac od zicane jezgre i stvarno ne vidim razlog zasto ste pristali raditi Metro madrac jer kupac toga madraca ce pri izboru iducega sa sumnjom gledati na druge , kvalitetne, madrace vase produkcije. Nadam se da ovo shvacas kao pozitivan prigovor tim vis ejer se nase proizvodne grupe razlikuju

Zadnje uređivanje fonemf : 30.06.2009. at 22:18. Reason: ispravak citata
almador is offline  
Old 29.06.2009., 23:21   #864
Quote:
almador kaže: Pogledaj post

Vidis i dalje se ne slazem. na nasim pocetcima , firminim, i mi smo radili madrace koje vi radite danas, no u Ceskoj se hvala bogu promijenila svijest kupaca i pomalo su prestali traziti madrace u toj cijenovnoj grupi jer nisu bili zadovoljni sa udobnoscu koje ti madraci pruzaju. Necu reci kvaliteti..jer za taj novac se taj madrac ne moze bolje napraviti.Kvaliteta je uvijek u uskoj vezi sa prodajnom cijenom i to svi znamo.
Metro Hrvatska uzima Vase madrace i to je dobro..Metro Ili kako se kod nas zove Makro Česka i Makro Slovacka uzima nase madrace i to u velikim količinama, i ako pogledas bilo koji njihov prospekt viditi ćes da su cijene oko 100 eura za mardac, s tim da mi svakih 14 dana na njihovo trziste stavljamo novih 3-4 modela koji se onda ponavljaju u ponudi za 6 mjeseci.Kao što postoje madrac i madraci tako postoje i navlake i navlake..i cijene tih navlaka..nasi dobavljaci su Austrija, i Njemacka..ti znas koji i znas koji je to omjer kvalitete. I ja idalje tvrdim da je , neznam kako da to formuliram a da se ne uvrijedis ili da ne mislis da Vas podcijenjujem, no recimo ovako...madrac koji radite za Metro je jednostavno proizvod koji se nebi smio iz zdravstvenih razloga nuditi na trzistu jer ne zadovoljava uvijete za pravilan polozaj kraljeznice, a da bi ti to dokazao,,prvom prilikom kad bude Ergo -Chek u Zagrebu dacu ti broj kolege..odi i odnesi taj madrac na probu i vidjeti ces rezultate koji će ti dokazati da sam u pravu. I bez obzira sto trziste trazi..vjerujem da je zadatak nas proizvodjhaca u ovoj bransi da ne idemo ispod nekih razina ma koliko trgovac želio takvu robu , jer se tu na tom artiklu nalazi ime nase tvornice.
Ostali madraci iz vaseg asortimana , pogledom na to od cega se sastoje debelo odskacu u kvaliteti od modela za Metro i pokazuju da znate napraviti kvalitetan madrac od zicane jezgre i stvarno ne vidim razlog zasto ste pristali raditi Metro madrac jer kupac toga madraca ce pri izboru iducega sa sumnjom gledati na druge , kvalitetne, madrace vase produkcije. Nadam se da ovo shvacas kao pozitivan prigovor tim vis ejer se nase proizvodne grupe razlikuju
Ma sta bi se ja uvrijedio, samo pokusavam objasnit ljudima sto im ti govoris
Nisam ja nesto uvrijedljiv tip... Mi sa Metro madracem nemamo apsolutno nikakve veze, to je madrac od Metroa koji mi proizvodimo za njih... Al ne znam sto si se ulovio Metro madraca, pa imas tamo i Adriatic i Ortopedico koji su usporedni s Hespo Comfort, Adria i inim madracima. Sa latexiranim kokosom... Plus toga, koliko sam vidio na tvom sajtu (od tropica) na svim vasim bonel madracima je netkana tkanina, barem tako pise, a kod nas je samo na najjeftinijem modelu Standard-r i Standard plus... svi ostali imaju gradl...
I htio sam jos jedno pitat... Reko si mi da madraci s bonel jezgrom nisu ortopedski, ipak na vecini tvojih madraca s bonel jezgrom je upravo to spomenuto (na tropic webu)?

Naravno da se nase proizvodne grupe razlikuju..ko sto kaze kolega iz Hespa, pa nismo mi konkurencija.. i istina...nismo... niti ne zelimo biti


Za kraj, vjerujem da bi se moji sefovi preporodili da se pocnu jos vise prodavat madraci vise cjenovnog ranga, jel po definiciji postotka to bi znacilo vecu zaradu, al ne vidim da ce se to desiti u skorije vrijeme, barem dok se ne poboljsa stanje u hrvata, kako financijsko tako i svo ostalo...nekako mi se cini da ce madraci medju zadnjima doci na red... ipak je bitnija odjeca, obuca, hrana, i ostalo na zalost..ili srecu...

Zadnje uređivanje fonemf : 30.06.2009. at 22:18. Reason: ispravak citata
winzip is offline  
Old 29.06.2009., 23:22   #865
admin, ce nas otkaciti

Quote:
winzip kaže: Pogledaj post
U pravu sam..napisao sam ti gdje radim,a radio sam i u jos jednoj nasoj tvronici prije, i oni imaju jos nizi ulaz materijala preracunato za 4.5% od nas sada...
E nisam te skonto o kakvom papiru pricas? Nijedan nas madrac nema manje od podloska od 1400 grama filca plus 600 grama nadloska...

Mislim da proizvodimo za dovoljan broj brandova u Hrvatskoj, pa u zadnje vrijeme i u okolnim drzavama EU da mogu neke stvari sa sigurnoscu reci...
I ne koristi se zica slabija od 2.2 a ide i do 2.4, kao i kod svih proizvodjaca...
Spuzva 2 cm?

Netkana tkanina? kao sto sam reko, nije problem obuc govno u lijepu tkaninu i podic cijenu... al ce ostat govno Dakle bolje ne lagat nego iskreno rec..jeftin madrac je jeftin madrac to je cinjenica od koje se ne bjezi.. nitko ne kaze da madrac od 300 kn u maloprodaji odrzava zdravlje... Pa zato i ima raznih madraca raznih kvaliteta...
AL fascinantna mi je ova prica od 1 kune po danu...
Daj ju primjeni na hrvatsku obitelj kod koje radi jedan clan, a drugi i ako redi pitanje je jel dobiva placu kod privatnika, nije zaposlen na stalno,,, nema cekove, nema karticu, i uzdrzavaju dvoje djece... znaci to je 3650 puta 4.. to je 4 kune na dan.. i treba ih iskesirati... ili ces im dat madrac a oni ti svaki dan nose po 4 kune? Da u tu pricu ukljucim i kvalitetne podnice?
Jel da pitaju mozda i na osiguranju i tehnickom dal mogu tak nosit... Pa u biti i djecu mozemo tak obuci... Za kunu po danu... Komunalac bi mogo i plin tak rijesavat... I Elektra... Dobro barem netreba jest mnogo svaki dan.. kuna po osobi.. 20 deka kruha... Nest to mnogo kuna ispadne dnevno...
Ovo je vrijeme ljubavi i mira, a ne svadje... Ne znam zasto se opce ti uzrujavas na moje postove i shvacas ih toliko osobno? Ak ti mozes rec u svakom postu svoje misljenje, pa valjda mogu i ja svoje a da se ti ne osjecas odmah ugrozeno
Iovak je dovoljna kriza u hrvata, ne moramo se i mi svadjati tu... samo sam ti htio reci da ima i vise gledista i da se ne moras ljutiti i proizvati svakoga tko kaze nesto kontra tebe...
ne uzrujavam se ja niti mislim da napadas mene, istina je to sto ti tvrdis o placama, neplacanjima ljudima koji rade i slicno, No istina je i da kupac jeftinog madraca ce opet za koju godinu 3???? 4?? kupiti opet takav madrac jer nema love---rezultat..spavati ce 10 godina na losem a potrosio love dovoljno za prosjecno dobar.
Zar ne mislis da bi nas doprinos forumasima koji ovo citaju bila edikacija u smislu..madrac je osnova za pravilan oporavak vaseg tijela..nastojite kupiti sto kvalitetniji u skladu sa vasim mogucnostima..ono od 300-500 nema tu kvalitetu da biste udobno spavali na tome..pa bar neka toga budu svijesni kad odlucuju, jer definitivno kupac tvoga madraca od 300 kuna ( Metro) nikada nece biti kupac mog madraca od 3560 kuna ...ali ce zato mozda biti kupac tvog madraca od 800 kuna jer je on kvalitetniji od onoga od 300 a to nije tako nedostizna razlika kao mojih 3560 kuna.
Djeluj edukativno..poduci..pomoci..objasni..i nastoj odgovoriti od losega jer i ti i ja znamo sto porizvodimo i sto od toga nije za preporuciti. Kao sto nas osnovni model zice ljepo nosi oznaku " za povremenu upotrebu" " vikendice i slicno" i nikada ga necu preporuciti za stalno spavanje jer to je kao da kazes ..samo kupi ..nema veze sto ces se slomiti na tome.
I ajde da zakljucimo ovo ..forumasi Vas odabir je Vasa stvar..nas savjet ne poznaje stanje Vaseg novcanika..mi samo znamo sto proizvodimo i na cemu nebi mi spavali..ja nastojim da i vi ne spavate na losem a siguran sam da i Winzip nema zelju da vam uvali los madrac, zar ne
almador is offline  
Old 29.06.2009., 23:38   #866
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
ne uzrujavam se ja niti mislim da napadas mene, istina je to sto ti tvrdis o placama, neplacanjima ljudima koji rade i slicno, No istina je i da kupac jeftinog madraca ce opet za koju godinu 3???? 4?? kupiti opet takav madrac jer nema love---rezultat..spavati ce 10 godina na losem a potrosio love dovoljno za prosjecno dobar.
Zar ne mislis da bi nas doprinos forumasima koji ovo citaju bila edikacija u smislu..madrac je osnova za pravilan oporavak vaseg tijela..nastojite kupiti sto kvalitetniji u skladu sa vasim mogucnostima..ono od 300-500 nema tu kvalitetu da biste udobno spavali na tome..pa bar neka toga budu svijesni kad odlucuju, jer definitivno kupac tvoga madraca od 300 kuna ( Metro) nikada nece biti kupac mog madraca od 3560 kuna ...ali ce zato mozda biti kupac tvog madraca od 800 kuna jer je on kvalitetniji od onoga od 300 a to nije tako nedostizna razlika kao mojih 3560 kuna.
Djeluj edukativno..poduci..pomoci..objasni..i nastoj odgovoriti od losega jer i ti i ja znamo sto porizvodimo i sto od toga nije za preporuciti. Kao sto nas osnovni model zice ljepo nosi oznaku " za povremenu upotrebu" " vikendice i slicno" i nikada ga necu preporuciti za stalno spavanje jer to je kao da kazes ..samo kupi ..nema veze sto ces se slomiti na tome.
I ajde da zakljucimo ovo ..forumasi Vas odabir je Vasa stvar..nas savjet ne poznaje stanje Vaseg novcanika..mi samo znamo sto proizvodimo i na cemu nebi mi spavali..ja nastojim da i vi ne spavate na losem a siguran sam da i Winzip nema zelju da vam uvali los madrac, zar ne
Kupit ce ga opet za 3...4...5 godina...mozda ce nazalost i duze morat spavat na takvom madracu... al ne vidim da takav covjek ima iole ikakvog izbora...
Naravno da nemam.. ko sto sam reko.. ja radim u nabavi... imamo ljude koji rade prodaju... Isprobajte sve..nevjerujte nikom...
Isla je moja zena u Pevec i usput vidi novi samsung omniu... i tako pita ona prodavaca malo o tome.. i kaze njoj covjek..gospodjo..pa to vam je samsung..pa znate da on ima katastrofalno los software, lijepo izgleda al mobitel ne vrijedi ni 500 kuna.. uzmite nokiju radje...puno je kvalitetniji softver... i tako ja pricam s kolegom i saznam da daju prodavacima 1% po pordanim mobitelima ... Prica se odnosi na iskrenost prodavaca On prodaje ono gdje ima najvise koristi... Vi isprobajte,, i ono sto hvale i ono sto kude... nekad su u pravu...nekad nisu... u slucaju jeftinih madraca najcesce jesu...
winzip is offline  
Old 30.06.2009., 22:27   #867
Decki, molim da sve svoje rasprave ubuduce vodite na PPu.
Jer vecine forumasa se zapravo ovo ne tice, tim vise sto svatko zastupa svoju firmu.
I molim, bez konkretnih preporuka ubuduce, kao i bez imena firmi, jer pocinjem brisati i kartonirati.


A sad pitanje: raspravljam s dragim vec danima jer imamo 2 madraca na nasem zajednickom krevetu. Naslijedili smo ih, stari su 2 godine i kvalitetni su, pa ih sad sigurno necemo mijenjati. Kupljena su 2 jer je muskarac u obitelji jaaako krupan, pa bi otprilike njegovo ljeganje na jednu stranu krevetu, ženu dignulo na drugoj
Kod nas to nije slucaj.
No dakle, dragi tvrdi da cemo i kod kupovine novog/ih madraca, ponovno uzeti 2 za unjeli krevet, a ne jedan veliki bracni.
ima li vam to smisla?

I vi, kao iskusni prodavaci, bez da me savjetujete o modelima, bi li nekom paru iskreno rekli da je bolje da stave svatko svoj madrac na krevet ili da kupe jedan veliki?
fonemf is offline  
Old 30.06.2009., 22:43   #868
hm...

Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
Decki, molim da sve svoje rasprave ubuduce vodite na PPu.
Jer vecine forumasa se zapravo ovo ne tice, tim vise sto svatko zastupa svoju firmu.
I molim, bez konkretnih preporuka ubuduce, kao i bez imena firmi, jer pocinjem brisati i kartonirati.


A sad pitanje: raspravljam s dragim vec danima jer imamo 2 madraca na nasem zajednickom krevetu. Naslijedili smo ih, stari su 2 godine i kvalitetni su, pa ih sad sigurno necemo mijenjati. Kupljena su 2 jer je muskarac u obitelji jaaako krupan, pa bi otprilike njegovo ljeganje na jednu stranu krevetu, ženu dignulo na drugoj
Kod nas to nije slucaj.
No dakle, dragi tvrdi da cemo i kod kupovine novog/ih madraca, ponovno uzeti 2 za unjeli krevet, a ne jedan veliki bracni.
ima li vam to smisla?

I vi, kao iskusni prodavaci, bez da me savjetujete o modelima, bi li nekom paru iskreno rekli da je bolje da stave svatko svoj madrac na krevet ili da kupe jedan veliki?

pitanja
1. da li si osjetljiva na okretanje "losije polovice" tokom sna ?
jesi - odvojeni madrac
nisi - bracni madrac
2. kolika je razlika u kilogramima izmedju vas dvoje?
velika- odvojeni madraci radi prilagodbe svakom osobno..tvrdji za tezega ili bracni modeli madraca..jedna cvrsca druga meksa strana
mala - bracni madrac
3.koje plahte imate
male za jedan madrac -odvojeni madraci
velike za bracni madrac - oboje se da u to obuci
4.pipkavo pitanje hmhm sex?
trebamo cijeli krevet -bracni madrac
dovoljna je polovina kreveta - odvojeni madrac

saberi i eto ti odgovora
ako ides na odvojene ona mala udubina u spoju ce se uvijek osjetiti no ako je i navika spavati skupa nakon nekog vremena svatko ode na svoju stranu.( sluzbene snimke spavanja..ameri to snimaju kao i okrete..lupanja i slicno..ponekad se upisas od smijeha sto sve rade ljudi u snu)
Ako kupujete podnice obratite pažnju da su lamele iznad okvira inace cete imati tvrdih 5-7 cm na rubu kreveta pa opet na sredini kreveta.to vrijedi bez obzira na vrstu madraca, bracni ili ne. I ozbiljno ako je razlika u kg velika obratite paznju na nosivost madraca i njegovu tvrdocu - mekocu jer ne mora oboma odgovarati isti model,
nadam se da sam bar malo razjasnio dilemu
i da..veliki bracni madrac ako nema navlaku skidivu u dva dijela neces nikako ugurati u perilicu od 5 kg. polovicu navlake bracnog madraca bez problema uguras, makar izgleda puno..no nema frke, opere se sasvim dobro,,isprobali po sluzbenim zahtijevima..
almador is offline  
Old 30.06.2009., 23:30   #869
dakle, da odgovorim:
ne okrece se on tokom spavanja, nego ja. ja sam ta koja losije spava.
nije velika razlika u kilogramima, oboje smo prosjek.
plahte imamo za veliki madrac, kao i štep-deku koja nam "kao" spaja da ne osjetimo da su dva madraca.

i gle, ja trebam nekog tko ce mi reci da sam ja u pravu

u nacelu, mislim da ideja imanja 2 madraca nije toliko losa, i meni to najvise smeta kad on ode iz kreveta, a ja ostanem sama pa se napokon razvalim po dijagonali, i onda shvatim da imam dva madraca.
a zbog nemirnog sna, zivcira me štep-deka, jer se uvijek povlaci na jednu stranu i stvaraju se "grbe" koje me smetaju, pa je moj argument da s jednim madracem mozemo izbaciti štep-deku.
fonemf is offline  
Old 01.07.2009., 00:27   #870
U pravu si, fon



Neko




P.S. Nisam mogla odoljeti
laella is offline  
Old 01.07.2009., 13:23   #871
samozrejmne

Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
dakle, da odgovorim:
ne okrece se on tokom spavanja, nego ja. ja sam ta koja losije spava.
nije velika razlika u kilogramima, oboje smo prosjek.
plahte imamo za veliki madrac, kao i štep-deku koja nam "kao" spaja da ne osjetimo da su dva madraca.

i gle, ja trebam nekog tko ce mi reci da sam ja u pravu

u nacelu, mislim da ideja imanja 2 madraca nije toliko losa, i meni to najvise smeta kad on ode iz kreveta, a ja ostanem sama pa se napokon razvalim po dijagonali, i onda shvatim da imam dva madraca.
a zbog nemirnog sna, zivcira me štep-deka, jer se uvijek povlaci na jednu stranu i stvaraju se "grbe" koje me smetaju, pa je moj argument da s jednim madracem mozemo izbaciti štep-deku.

rekli bi cesi, naravno podrazumijeva se da su dvije dame uvijek u pravu. Dakle u tom slucaju je bolje jedan madrac. nema rupe u sredini, jeftinije je nego dva odvojena..i zaboravite step deku..obisno materijal od kojeg s eradi step deka je losije kvalitete nego sama navlaka madraca, Ali pripazi sa se navlaka skida u dva dijela jer je inace neces strpati u perilicu.
A preporuka je 1-2 puta godisnje oprati navlaku..u godini cca 200 litara znoja upije i ispari navlaka pa zamisli taj miomiris .
A najbolji madrac je ....onaj na kme se osjecas ugodno..opusteno..da ne kazem mlitavo..i da kad opustis sve misice imas osjecaj da ne lezis ne nicemu..
ugodan san
almador is offline  
Old 01.07.2009., 14:00   #872
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Zaboravi, to nece pomoci da los lezaj pretvoris u dobar. Razlog zasto nece pomoci,
1. pretanak je 3,5 cm je nista, i da li je to mjera sa navlakom ili ne?
2.sve neravnine staroga madraca ce samo kopirati takva podloška, nece popuniti rupe ili propale dijelove
jedini nacin da se spava bolje je naci trosjed koji je drugacije slozen, koji kod razvlačenja ima flexilamele i tako slozenu podnicu i madrac da se kod razvlačenja dobije pravi krevet. Uskoro će biti takav u ponudi..strpljenje)

A pro po "kvalitetnih" uvoznih madraca..ma nisi u pravu Recesijo..ima i uvoznih srotova..pogledaj malo u Gramatu sto se uvozi iz Madjarske.
I iskreno..da imam vlast svima bi takvima proizvodjacima zabranio da to proizvode i prodaju, jer na tome se definitivno ne moze zdravo spavati..a ako se daje na auto servis lova ..samo neuki i oni koje ne vole samog sebe mogu kupiti šrot marac od 300 ili 500 kuna , ili skrtci ako ga kupuju za drugoga..narocito djeci.
a zašto se ti uporno praviš pametan ako nešto nisi isprobao.
moja mama spava na kauču, neudobnom i nakon što sam joj kupila Renew od Dormea preporodila se! tako da, nisi baš uvijek u pravu!
ambiciozna is offline  
Old 01.07.2009., 22:38   #873
pravim se pametan?

Quote:
ambiciozna kaže: Pogledaj post
a zašto se ti uporno praviš pametan ako nešto nisi isprobao.
moja mama spava na kauču, neudobnom i nakon što sam joj kupila Renew od Dormea preporodila se! tako da, nisi baš uvijek u pravu!
U svakom slucaju nisi napravila los potez kupivsi majci Renew jer ce sigurno spavati bolje nego na samom kaucu, i
vjerujem da ti u tvojoj struci - poslu , znas sigurno vise nego sto ja znam o poslu kojim se bavis, Stoga vjerujem da u svom poslu znam nesto jer se njime bavim a da je to nesto dovoljno da bih znao da price tipa Renew ne drze bas vodu onako kako ih reklamiraju na televiziji,. Zasto to znam...jednostavno zato sto i mi imamo slican takav proizvod( da ne kazem da radimo i mi stvari za raznorazne TV prodaje na kojima nema naseg imena) i to nije nikada kvaliteta jednaka kvaliteti madraca. Takva podloska moze poboljsati osjecaj pri spavanju no ne moze prekriti udubine nastale dugotrajnim koristenje starog madraca i o tome je bila prica ako si pazljivo citala.Svi imamo neki uobicajeni polozaj pri spavanju i obicno spavamo na istoj poziciji na krevetu.kaucu , i postavljanjem podloske umanjujemo udubine nastale do sada no podloska ih ne moze izravnati nego ih samo malo popuniti i umanjiti osjecaj udubina koji smo imali dok je nismo postavili. Kod kauca kod kojih je samo jedna ploha lezeca, znaci , ne rasklapa se u dvije plohe sa udubinom , podloska ce dati dodatni osjecaj mekoce i umanjiti tvrdocu jer kauci se rade za sjedenje a ne za spavanje i upotrebljava se drugacija pjena u njima jer je veca tezina na manjioj povrsini, no ako se kauc rasklapa i u sredisnjem dijelu je lagana udubina nastala rasklopom i podjelom dviju ploha, onda niti Renew , niti bog otac nece to uspijeti sakriti a da se i dalje ne osjeti, Istina ne tako jako kao da nema te podloske ,,,ali ce postojati i definitivno kauci radjeni za sjedenje nisu mjerljivi krevetima i madracima radjenim za spavanje, To je rijesenje koje na zalost mnogi koriste zbog nedostatka prostora i pretvaranja dnevnih boravaka u spavaonicu , no to je kompromis na zalost na koji se mora pristati.
Rezime price je ..Renew i slicne podloske ce umanjiti tvrdocu, umanjiti udubine no nece pretvoriti stari madrac u novi niti su jednaki novome madracu, Znaci prelazno su rijesenje i pomoci ce , no sigurno ne onako kako to reklama kaze i kako sugerira.
Jesli li sada zadovoljna mojim "pravljenjem pametnim" . I)))

Zadnje uređivanje almador : 01.07.2009. at 22:50.
almador is offline  
Old 02.07.2009., 18:08   #874
Evo mog problema...
gotovo 20 godina sam spavala na jogiju vulgaris i onda sam preselila u novi stan i kupila divan novi krevet podnice i madrac (hespo ergonomic soft bračni)koji nije soft kao što naziv kaže nego je zapravo jako tvrd. Dvije godine nakon spavanja na tom madracu shvatim da imam ozbiljnih problema s donjim dijelom kralježnice kojih nikada prije toga nisam imala. Jeli moguće da su problemi došli zbog madraca i ukoliko bih se odlučila na mijenjanje kako ću znati da neću opet pogriješiti - jer naime ne koštaju malo!!! Što biste vi napravili na mom mjestu
angelin1 is offline  
Old 02.07.2009., 20:27   #875
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
i gle, ja trebam nekog tko ce mi reci da sam ja u pravu

u nacelu, mislim da ideja imanja 2 madraca nije toliko losa, i meni to najvise smeta kad on ode iz kreveta, a ja ostanem sama pa se napokon razvalim po dijagonali, i onda shvatim da imam dva madraca.
a zbog nemirnog sna, zivcira me štep-deka, jer se uvijek povlaci na jednu stranu i stvaraju se "grbe" koje me smetaju, pa je moj argument da s jednim madracem mozemo izbaciti štep-deku.
auuuuuuu ... ja nebum rekla da nisi u pravu al bum iznjela svoje suprotno mišljenje.
U biti nisam baš pažljivo citala raspravu ... zapeli mi tvoji problemi sa dva madraca za oko
Mi imamo 2 madraca po 90. Isto je bila dilema kod kupovanja dal jedan veeeliki ili dva. Ja htjela jedan jer me ubijala pomisao na taj spoj a on zamislio biti praktican
Kupili nakraju dva i fakat al fakat se spoj ne osjeti al uopce. U cemu je fora kod mene ne znam al sam presretna da je tako. I kad je dragi na putu ( cesto ) ja se isto razvalim po krevetu i stvarno ne osjetim spoj a to me najviše mucilo u toj varijanti. Nema nikakve dekice na spoju ili išta slicno... navlake imam one sa gumom jer su super prakticne za krevet 180 a baratanje samim madracima mi je puno lakše pogotovo kad je u pitanju pranje navlaka. Da imam jedan ne znam kako bi to prala.
Dal su u pitanju moji madraci ili neš drugo al sam sretna da je tako

@angelin ja imam hespov Ergostar i podnicu Legenda S i to tvrđu varijantu. Ne znam kaj da ti velim. Ja sam se preporodila odkad spavam na tome. No istina mi stvarno volimo tvrđe madrace pa možda nisam objektivna.
U pocetku je bilo malo neudobnosti dok si nismo svatko svoju podnicu namjestio kak je pasalo ( 2 madraca= 2 podnice) al sad stvarno spavamo ko bebe. U svakom slucaju ako te muci krevet možda da probaš za pocetak promjeniti podnice prije negoo se upustiš u kupovinu madraca
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Old 02.07.2009., 20:49   #876
Quote:
angelin1 kaže: Pogledaj post
Evo mog problema...
gotovo 20 godina sam spavala na jogiju vulgaris i onda sam preselila u novi stan i kupila divan novi krevet podnice i madrac (hespo ergonomic soft bračni)koji nije soft kao što naziv kaže nego je zapravo jako tvrd. Dvije godine nakon spavanja na tom madracu shvatim da imam ozbiljnih problema s donjim dijelom kralježnice kojih nikada prije toga nisam imala. Jeli moguće da su problemi došli zbog madraca i ukoliko bih se odlučila na mijenjanje kako ću znati da neću opet pogriješiti - jer naime ne koštaju malo!!! Što biste vi napravili na mom mjestu
Naravno da je moguće da madrac radi probleme s leđima, iako bi u pravilu tvrđi madraci trebali biti bolji za kralježnicu

Ali pogledaj i ovo.. Ja sam se nedavno preselila i kupila novi madrac (Hespo viscostar), i odmah nas je obadvoje počeo boliti donji dio leđa (a nikad prije nismo s tim imali problema). Malo smo psovali madrac i razmišljali da zamijenimo, ali onda sam shvatila da me ne boli od madraca nego od propuha - ovdje su prozori veći i bliže krevetu nego tamo gdje sam prije spavala, a uvijek su otvoreni i uvijek mi se nekako leđa otkriju. Sad sam se nekako adaptirala i na madrac i na propuh pa me ništa ne smeta

Uglavnom možda nije loša ideja da prije promjene madraca probaš prisilno utopliti donji dio leđa i tako spavati par dana..
Aoife is offline  
Old 02.07.2009., 21:19   #877
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
auuuuuuu ... ja nebum rekla da nisi u pravu al bum iznjela svoje suprotno mišljenje.
U biti nisam baš pažljivo citala raspravu ... zapeli mi tvoji problemi sa dva madraca za oko
Mi imamo 2 madraca po 90. Isto je bila dilema kod kupovanja dal jedan veeeliki ili dva. Ja htjela jedan jer me ubijala pomisao na taj spoj a on zamislio biti praktican
Kupili nakraju dva i fakat al fakat se spoj ne osjeti al uopce. U cemu je fora kod mene ne znam al sam presretna da je tako. I kad je dragi na putu ( cesto ) ja se isto razvalim po krevetu i stvarno ne osjetim spoj a to me najviše mucilo u toj varijanti. Nema nikakve dekice na spoju ili išta slicno... navlake imam one sa gumom jer su super prakticne za krevet 180 a baratanje samim madracima mi je puno lakše pogotovo kad je u pitanju pranje navlaka. Da imam jedan ne znam kako bi to prala.
Dal su u pitanju moji madraci ili neš drugo al sam sretna da je tako
Mi imamo 2x80 i štep-deku koja dolazi po cijeloj toj povrsini (dakle, nije deka izmedju) i meni mozda cak vise smeta ta štep-deka, pa cu za pocetak probati skinuti taj dodatak da vidim pomaze li.
No, neovisno o tome, cini mi se kao da ovi madraci ne klapaju dobro u okviru kreveta i kao da lagano rade uzbridicu prema sredini kreveta.
Takve stvari moj dragi ne osjeti, ali sam ja nazalost osjetljiva.

Off: Btw, super da ti je dragi praktican. Moj dragi je samo parcijalno praktican: smatra da su 2 jogija ok, al ga strasno frustrira ideja da spavamo s dva prekrivaca, svatko svojim.
fonemf is offline  
Old 02.07.2009., 21:40   #878
joj kak mi je lepe čuti da se tak lepo divani o našem domaćem Hespiju
nemrete si ni mislit kak je to muzika za uši, lepše je vjerojatno samo spavati na Hespićima

draga moja angelin, preporuka je da probleme leđa riješavate kod doktora, masera, fizijatara,.. ali nikako na forumu madraca, iskreno
jer recimo preporuka tvrđeg madraca, pogotovo za nekoga tko ima problema sa kralježnicom ??? (aofie pa Vas sam držao za jednu od boljih na ovom forumu, čemu to o tvrdim madracima?)
pa guzica i ramena moraju "propasti" u madrac ako hoćete ispravan položaj kralježnice zar ne, a to najbolje osjete ljudi s problemima kralježnice, reumoišijalgijom i sl., a "propadanje" nije moguće na tvrdim madracima
slažem se da je propuh, niska temperatura prostorije i sl. zapravo prehlade mišiće kralježnice koji se onda skvrče i dođe kod djelomično oštećenog kičmenog stupa do bola (zdravi to ne osjete)
nisam rekao da dobar 7 zonski ili memory madrac neće pomoći, ali skrećem pozornost na bitno - dok je čovjek mlad može spavati na dasci, a godine i način života se kod svakog od nas različito reflekitraju - pa treba poći od uzoka i pokušati ih sanirati.

dakle predlažem mekši madrac, ultimativno, pa pogledajte malo marketing proizvođača pa svi pokazuju ravnu kralježnicu,a Vi napravite test - probajte stati iza nekoga tko spava bočno na tvrdom madracu, promotrite detaljnije crtu kralježnice i sve će vam biti puno jasnije

što se tiče spavanja pak na odvojenim madracima, postoji vam spojka od spužve, izgleda kao lajsna kad spajate (ili razdvajate) laminat ako me razumijete. nisam to vidio kod domaćih dobavljača (oni pak imaju tandem madrace), ježim se od uvoza ali definitivno postoji.
recesija is offline  
Old 02.07.2009., 22:03   #879
Daleko od toga da sam stručnjak za to, ali sam "čula" da je "zdravije" spavati na tvrdom madracu. Ili je to kao sa hranom - malo dokažu da je zdrava, pa da nije zdrava, pa je opet zdrava..
Aoife is offline  
Old 02.07.2009., 22:08   #880
@ fonemf uf .... nezgodno .... mismo uzeli krevete i madrac iste firme odjednom i stvarno bi me uzrujalo da nisu sjeli onako kako treba
Al razumijem ti kad je osjetljivost u pitanju... isuse ja na moru poludim a ovaj moj spava ko klada .... grrrrrrrr

U biti najveca prakticnost je to kod pranja kaj mogu sama i kaj ih mogu podizati sama ako poželim neš izvuci ispod hrpa kutija strpanih ispod kreveta
Ovo za štapnu deku prvi puta sad cujem da postoji. Pojma nisam imala da toga ima

I ovaj ja sam ko tvoj dragi, nema šanse za 2 prekrivaca Ja kupim jedan ogroman i kad mi je ekstremno hladno (citaj:uvijek) se zaljepim ko pijavica za mistera prakticnog. Lakše je nego sa dva . Al fakat puno ljudi preferira radije svaki svoj prekrivac.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.